Téma: Az Alkotó

3/10
Ahoj poplacsek 2023 okt. 14. - 20:58:46 3/10
(10/50)
látvány 8/10, történet 2/10, logika és ésszerűség 0/10
7/10
Gladyator 2023 okt. 09. - 22:19:25 7/10
(9/50)
Ha elfogadod, hogy a látvány kifejezetten jól sikerült, a többit meg hagyjuk, akkor neked is jó lesz :)
Meló után beültem a bazinagymoziba kikapcsolódni/figyelemelterelni, mélyebb értelmet nem kerestem, és lőn szórakozás...
5/10
KriszXD56 2023 okt. 09. - 07:00:28 5/10
(8/50)
Az év sci fi-je aminek be lett harangozva biztossan nem ez lesz. A látvány jó és az akció is a maximumon van. De a történet kimerül a lelkizésben és hogy a csúnya gonosz emberek üldözik a robotokat (a saját hibájuk miatt.) Ebbe csöppen bele a főhős aki az asszonyát keresi. A jelenetek gyorsan pörögnek sokszor logika összefüggés nélkül.
Spoiler!
Felvezetik Joshua barátját majd a másik jelenetben már ki is nyirják. Miért kell földi egységet küldeni a laborba, mikor tudják is hogy hol van és a repülő erődből simán lebombázhatnák minden veszteség nélkül. Miért kell nyomjel? Az erődnek van saját célzórendszere sok jelenet azt sejteti. Egy harcedzett katona aki a fél filmet végigbögicséli? Stb stb... spoiler vége!
Rossznak nem lett rossz, de ha ahhoz viszonyítunk aminek a marketing gépezet beállította harmatgyenge.
5/10
tomiguz 2023 okt. 08. - 18:03:58 5/10
(7/50)
Lehet, hogy spoiler:

Ide írd a spoileres tartalmat


Azt érti valaki, hogy az újázsiaiak miért vannak oda annyira a robotokért? Elvileg ez egy népes populáció, mi szükség van ilyen típusú munkaerőre ott, hogy még a szerzetes-robotok is vannak. Ha jól értem, az egyetlen ázsiai ember szereplő az Maya, vagy Nirmata volt. Ő nem egy zseniális programozó? Nem programozók teremtik meg az MI-t? Több éves kapcsolat után miért nem tünt fel ez Joshua-nak? Ha már beépült, akár észre is vehette volna... Ha jól értem, a film pozitívan szeretné feltüntetni az MI-t, és ezért egy ártatlan gyermek képére formálja. Szerintem meg ez egy irdatlan nagy hazugság.
6/10
Forgacstu 2023 okt. 07. - 22:49:19 6/10
(6/50)
A film látványos, akciódús, vannak benne érzelmek, viszonylag aktuális témával játszik, ezek a pozitívumok. Viszont furcsa volt ennyire tiszta "rasszista sztereotípiákat" látni: a gonosz fehér emberek mind erőszakosan irtják a kedves robotokat, az okos és bölcs ázsiaiak mind befogadják, fejlesztik és védik őket, de a hős mégis csak az egy szem fekete. Logikai furcsaságok is vannak, pl. jó lenne eldönteni, hogy a Nomad a légkörben vagy az űrben lebeg, illetve, ha Amerika nem használ MI-t, mit keres a Nomadon egy raktárnyi befóliázott, ázsiai hasonmás...?
korpetike 2023 okt. 02. - 19:32:06
(5/50)
Ilyen rossz és unalmas sci-fit gyakorlatilag még sosem láttam, a film felénél kijöttem a moziból. Senkinek nem ajánlom, kidobott idő és pénz. Az amerikai film gyártás elég mélyponton van mostanában. Tízes skálán két pontot nem adnék ennek a filmnek.
5/10
Adriamus 2023 okt. 02. - 07:45:34 5/10
(4/50)
Látványos de semmi több. Sajnos eléggé avítt a történet, a rendezés több helyen csapong, mintha bőven ki lettek volna vágva belőle hosszabb, magyarázó jelenetek, melyek nem a megértéséhez hanem a történetvezetés ertekelhetosegehez lettek volna fontosak. Az, hogy a “nyugatot” vagyis az US Armyt így állítják be már óriási közhely, ráadásul újfent egyre bicskanyitogatobb is.
Ha nagyon szét szeretnem cincalni akkor az tetszett hogy a fejlett AI végre nem akar rosszat mindenáron. Bár ez is a jelenleg futó technológiai és társadalmi kontextusban szinten bosszant. Próbálják a terminator, a mátrix es a többi hasonló sci-fi hatását mérsékelni. Egyelőre kevesebb sikerrel.
4/10
fferlen73 2023 okt. 02. - 06:35:53 4/10
(3/50)
Nem jött be a film. A téma az elmúlt 1-2 évtizedben eléggé felkapott volt, és emiatt sok újdonságot nem is tartalmazott, de ettől függetlenül még akár jó film is lehetett volna. Ami számomra sokat rontott a film értékén:

- A főszereplő, aki ugye Danzel Washington fia. Vagy ordított a filmben, vagy sírt és nyekergett. Biztos ilyen egy kőkemény katona - nem tudom, de az én képzeletemben nem igazán. Apuka lehet nyomni akarja a fiát, de vannak dolgok amiket nem biztos, hogy erőltetni kellene - nagyon messze esett az alma a fájától jelen esetben.

- Egy csomó minden számomra logikátlannak tűnt. Csak nagyon felületesen említek pár dolgot, így nem hinném, hogy SPOILER lenne. Pl. ha van valamihez képességem, akkor azt miért nem használom akkor, amikor a legnagyobb szükség van rá?! Szuper robotokat tudnak gyártani, de védelmi rendszert meg csak a talajszinten!? Vannak, akik 3 tekergő csapágyról ránézésre megmondják, hogy milyen intelligens a szoftver, ami mozgatja azokat.

- Maga a sztori igen lapos lett, ugyanazokat a köröket futják le többször is a filmen belül, és némelyik jelenet meg nevetséges volt. Ja, és természetesen Amerikának van csak joga ahhoz, hogy eldöntse mi történjen az egész Földön.
6/10
Felhőjáték 2023 okt. 01. - 22:58:16 6/10
(2/50)
Csiribi-csiribá a háború tőlünk nem is molyan messze vigyorogva beköszön az ablakunkon, perzsaszőnyeg helyett van szőnyegbombázás és halkan lopakodó drónok közvetitk 4 k ban az öldöklést. A szép új világ sem sokkal szebb és nekünk is van mivel szembe nézni a II. Világháború kapcsán. Persze mondhatod ez egy fikciós jövőkép és mint olyan mint tanult kollégám volt szíves leírni ...Bödületes baromság az AI ilyen megjelenítése.... tényleg ilyen buta ember vagy hogy ilyet eltudsz képzelni?... Milyen szomorú is ez, az ember halomra lő egy halom másikat azért mert jól felfogott érdeke a másik megsemisítése. Mint azt a géprombolók voltak szíves kimondani: éljen a luddizmus! Az egyik legfőbb jellemzője a technofób géprombolás volt, és mint ilyen már kész is a gép és az ember közti konfliktus alapja.
A pragmatikus gondolkodás bizony téged is oltárian leminősíthet: ....tényleg ilyen buta ember vagy hogy ilyet eltudsz képzelni?.... Ó irgalom atyja már a képzelet sem szabad és vissza vágták a szárnyait? Innen márt csak pár lépés a könyvégetés, vessük tűzre Lem, Wells, Asimov műveit mert buta képzelgések? A film pedig epikusan hömpölyög és sorra tünnek fel a kiber lények az embernek nevezett hatalom mániás lények és egy olyan jövő amely igazából semmi jóval nem kecsegtet.
Talán ilyen is lehet a jövő, talán egymás keblére borul majd "szájber" gyerek és az "uralom" boldogan, mesterséges értel( és értmeztek)em és akkor bizony puszi pá lesz.
Mert mindig kell egy alkotó vagy nevezzük Isten figurának aki képes a jóra és ha alkot akkor pusztíhat is , szóval a pusztításra. A magam részéről szeretnék hinni egy olyan jövőben ahol nem csak a szépségversenyeken tör ki a Világ Béke de úgy a az utópisztikus jelenben úgy a valóság jövőjében az lenne csudi jó!
Addig meg marad Az alkotó még ha butaágnak is látszik egyesek szerint az üzenet: drága kicsi emberkéim és szintetikus barátaim boruljatok egymás keblére és ne csak akkor mikor már lelőttétek egymást.
6/10
vki69 2023 szept. 29. - 20:52:27 6/10
(1/50)
Röviden és érthetően, 1x nézhető max. Bödületes baromság az AI ilyen megjelenítése.
AI - buta megközelítései itt megtalálható.
Csak fejletlen emberi lény gondolja komolyan hogy egy program könyvtárba bele tud szeretni. Ez olyan szitnten ember ellenes, ami egyértelműen CSAK provokáció, tényleg ilyen buta ember vagy hogy ilyet eltudsz képzelni?
Csak az tudja elfogadni, hogy az AI öntudatra (pl. szabadság vágy) tud ébredni akinek semmilyen önismerete nincs.

Filmről:
Látvány nagyon szép, szereplők elmennek, bár szerintem Denzel fia nem lesz apu kaliber.

A film technológiai megjelenítése enyhén szólva nem klíma semleges! Tehát nem sikerült ezek szerint.

A film kicsit több mint 2 óra, nem volt olyan hogy untam volna.