Téma: Az amerikai

greeen 2011 jan. 06. - 21:33:47
(45/125)
E film nézhetõ,bár én is akciófilmre ,egyfajta Bourne csapdára gondoltam a film elején ami maximálisan azzal a feelinggel és érthetetlen cselekményekkel kezdõdött,hogy majd utánna beleugorjunk egy rém izgalmas akció thrillerbe.De teljesen másról van szó.Mindemellett számomra a film elsõ 5-10 perce az egész karakterét megölte a fõszereplõnek.Hiába az emberi megtisztulás,az élet átértékelése,szinte bibliai motívumok, ez egyszerûen nonszensz,átvihetetlen és megtörténhetetlen (furcsa szó de ezt kell írjam)
merthogy

spoiler.:
a film kezdete ahol szemrebbenés nélkül a legközönyösebb hidegvérrel lelövi a "szerelmét",csakhogy mentse saját életét,inkognitóját... Talán létezik ilyen ember aki ezt megtenné,talán de ahhoz elképesztõen betegnek õrültnek és pszichopatának kell lennie ,esetleg fundamentalista vallást gyakorló terroristának stb stb..De ha valaki ilyen mélységekben,és pszichiátriailag ezekben az anomáliákban él,nem lesz megváltás.Valaki úgy érzi volt.Úgy tûnik a hozzászólásokból de ez kizárt.Egy pillanatig sem volt,lett jobb ember benne a fõhõs.Nem is lehet mert ez nem létezik.Itt nincs bibliai megváltás,nincs új ember csak felismerések.Talán sajnálkozni kell a végén?Nem.Tulajdonképpen ez méltó befejezés,kiérdemelt halál.Tévúton jár aki azt gondolja egy ilyen személyiség a szerelem miatt vétett ekkora hibát,és az ölte meg.Csupán csak azért halt meg mert valóban öregszik.A hidegvérû gyilkost magával vitte a halálba...
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 05. - 21:11:19
(44/125)
Nekem tetszett a film, bár nekem minden film tetszik ami ilyen hangulatos helyeken játszódik.
ruztik 2011 jan. 05. - 17:23:59
(43/125)
Köszi a spoilereket gyökerek!
Figyeljetek már oda miket írtok, legalább írjátok elé, hogy SPOILER!
offtopic
Charles Foster Kane 2010 dec. 30. - 04:53:32 Előzmény tlosz2009
(42/125)
Ijjj, ezt de benézted. :D Csúnya.
10/10
palinka87 2010 dec. 21. - 00:42:11 10/10 Előzmény tlosz2009
(41/125)
A bérgyilkosnõt senki nem lõtte le. Fõhõsünk megbuherálta a fegyvert ezért az visszafelé sült el.
1/10
Peter Mehley 2010 dec. 16. - 04:34:40 1/10
(40/125)
Minden tekintetben hatalmas csalódás volt ez a film!!! Az imdb-n levõ 10 csillagos vélemény alapján néztem meg - bár ne tettem volna. Itt a kommentek között legalább páran leírták a valós (értékelhetetlen) értékelést is... Kivétel a Clooney nagypapa testéért rajongó csajok...

Dráma, akció, romantika? Hmm... pont ezeket tartalmazza frankón kidolgozva és megfelelõen adagolva számos távol keleti film. Hollywood továbbra is csak a tucat zombikat eteti ilyen és ehhez hasonló vizuális moslékkal - tisztelet a nagyon kevés kivételnek... Ha fizetnem kellett volna mozijegyért, tuttira visszaköveteltem volna az árát! :)
1/10
tlosz2009 2010 dec. 12. - 21:32:00 1/10
(39/125)
Elolvastam néhány hozzászólást, csak sajnos miután megnéztem a filmet a moziban... Értem én hogy filmdráma, nem akciófilm, viszont néhány dolog értelmetlen volt számomra. Sõt, idegesítõen értelmetlen és zagyva, hiteltelen történettel. Spoiler: ki lõtte le és miért a bérgyilkosnõt a végén? szánalmasan gyenge film.
Rafiki 2010 dec. 09. - 18:37:49
(38/125)
Nem fogott meg a film majdnem elaludtam rajta,nem voltam a megfelelõ hangulatban és életemben elõször csináltam ilyet: kijöttem a film elsõ 40 perce után a moziból.Pedig általába szeretem azokat a filmeket amibe Clooney játszik. 1/10.
7/10
Gyuri04 2010 dec. 07. - 20:20:55 7/10
(37/125)
Nem volt túl rossz film,de azért sok minden nem derült ki a számomra benne...
offtopic
Charles Foster Kane 2010 dec. 06. - 02:22:57 Előzmény batagy
(36/125)
George Clooney: "Én csak azért vagyok itt, hogy fotózzam a tájat."

Hát ez sajnos egyértelmûen közös vonás a rendezõ úrral...
batagy 2010 nov. 22. - 00:13:51
(35/125)
Szerintem szenzációs film, engem megfogott. Nagyon szép tájakon, olasz kisvárosokban játszódik. Csodálatos fényképezés. Lassan csordogáló, hangulatos film!
5/10
Gaben 2010 nov. 16. - 11:15:30 5/10
(34/125)
nagyon szep helyen jatszodik..termeszetuknel fogva szep nok...es a szerelmi szal meg oke is..de az alap tortenet nem valami eredeti..jo h nem egy tipikus amerikai *ver mindenhol frocsog ezerszer meglonek de tuleled* film..hangulat kell hozza..nekem ma nem annyira tetszett..nem lattam benne sokat..lehet majd egyszer..v csak tobbet kellene gondolkozni rajta..
de egyszer meg lehet nezni..
9/10
beo71 2010 nov. 15. - 13:21:56 9/10
(33/125)
Abszolút hangulatfilm.
Meg kell szokni Clooney-t(nem nehéz,ugye ott a világraszóló sárm),meg kell szokni a fõhõs munkáját(nem a Bond-féle 5 perc alatt 6 embert megölök,hanem az 5 év alatt 1 meló),ami ugye a film ütemét is meghatározza,meg kell szokni az olasz kisvárost(roppant hangulatos,gyönyörû és mégis feszültséggel teli kisváros)ha mindez adott:kap az ember egy nem minden napi,imádni való filmet,gyönyörû nõkkel(nem a a nagymellû,bugyuta arcú amcsi csajok,természetes szépségek)szenzációs képekkel és olyan hangulattal,ami magával ragadja és a film minden pillanata élvezetes és emlékezetes,akár egy csodás vörösbor.9/10.
Nem tudom,a mai whiskey-kólás-martinis világban ez mennyire jön be(ahogy látom,nem nagyon)nekem viszont a személyes kedvenceim közé fészkelte be magát.
9/10
zsuffa 2010 nov. 15. - 11:08:09 9/10
(32/125)
Nekem nagyon tetszett a film. Volt benne valami, ami miatt, - habár lassabb folyású volt, mint általában az amerikai filmek -, egyáltalán nem volt unalmas. Sõt! Clooney végre levetkõzte magáról a fejet oldalrabillentõs macsó pillantását, így nagyon is hihetõen játszotta a kiégett figurát. Összességében egy nagyon élvezhetõ, szépen fényképezett filmet hoztak létre, korrekt befejezéssel.
ChA0seR 2010 nov. 13. - 22:31:05
(31/125)
Nekem tetszett a film. Ugyan volt bennem végig egy igen erõs csalódottság, mivel komoly akcióra számítottam - azt hittem, hogy a jó öreg George halomra fog mindenkit irtani, izgalmasabbnál izgalmasabb jelenetekben. Ehhez képest szinte semmi akció nem volt a filmben, ami meg volt, az iszonyat unalmas/gagyi volt számomra. Viszont mindettõl eltekintve végig lekötött a film, pedig nem szoktam szeretni az ilyen lassú, valóban vontatottnak tûnõ filmeket. A történet szerintem is gyenge, de a képek gyönyörûek, a film mondanivalója is magával ragadott, a film zárójelenetérõl nem is beszélve, az nagyon tetszett.

Nálam tipikus "egyszer nagyon kellett látnom, de talán soha többet nem szeretném" kategória.

Ui.: Van azokban a véleményekben valami, hogy az amerikaiak megpróbáltak egy európai mûvészfilmet csinálni, aminek a vége nagy öngól lett.
8/10
mondial 2010 nov. 09. - 05:00:50 8/10 Előzmény Évibébi
(30/125)
végre egy értelmes vélemény

spoileres leszek

sztem nem hiteltelen, legalábbis Clooney részérõl. mr butterfly az elején is szerelmes volt, de nem tudott bízni senkiben, aminek következtében megölte a nõt, akit szeretett, amivel erõs lelkiismereti válságba került. mániákusan kereste az érzelmi kötõdést, talán ettõl érezte magát megmentve a mocsokban, amiben élt, ettõl érezte magát még embernek. Clara érzelmei teljesen letaglózták, pedig elõtte még el volt szánva rá, hogy megölje. de nem tudta megtenni és ez a véghez vezetett. tudat alatt tudta jól, h ha bejelenti, h kiszáll az az élete végét jelenti, nem hiszem, h komolyan gondolta az életet Clarával. ill az adott felhevült pillanatban persze komolyan gondolta, de ez csak egy álomvilág volt, a bûneiért el kellett nyernie méltó jutalmát, a pap világosan ráébresztette erre
Elsie Beckman 2010 nov. 05. - 23:26:51 Előzmény Delaco
(29/125)
Attól még nem lenne rossz ha nem tartozna a mûfaji filmek közé, de ez minden másnak is kevés. Bár én láttam ennél már rosszabbat.
offtopic
Mr. Rothstein 2010 nov. 05. - 21:23:28 Előzmény zotyo04
(28/125)
kultúra jegy mindörökké :D
Delaco 2010 nov. 05. - 16:17:24 Előzmény Elsie Beckman
(27/125)
Az a legnagyobb baj, hogy ez a film nem tartozik egyik kategóriába sem. Nem akció, nem dráma, nem thriler. Persze ettõl még akár jó is lehetne, de nem az. Egy összecsapott valami, nélkülöz mindenféle koncepciót, elõtöröténe nulla, a jellemábrázolás szintén zéró. Életem egyik legnagyobb (mozi terén) elkövetett melléfogása volt befizetni rá...
Elsie Beckman 2010 nov. 04. - 16:35:47
(26/125)
Egy más fõszereplõvel, jobb fényképezéssel (ami Corbijnnak nem hiszem hogy nehezére esett volna, aki ismeri a rendezõ munkásságát tudhatja kirõl van szó) és az "akciófilm atmoszféra" nélkül egész jó lenne, de még úgy is hiányzik belõle valami. Vagy valami emberi, mert ami itt a lélekrõl szól azzal nem ráztak engem ki a gatyámból, vagy valami más...

A legnagyobb baja a filmnek az, hogy az emberek mást várnak tõle, kukoricát zabálni ülnek be rá, csöcsöket és vért nézni, ezt nem kapják meg, de ETTÕL MÉG NEM LESZ JÓ FILM!