Téma: Az Aranypinty

6/10
itsme1 2020 dec. 15. - 12:53:58 6/10
(12/12)
Sexykex hat parancsolatából megtudtam, hogy debil vagyok, mert nem szeretem két és fél órán át nézni azt a sztorit, ami két mondatban elmesélhető. Nem olvastam a regényt (most már valószínűleg nem is fogom), de nekem olyannak tűnt a történet, mintha menet közben találta volna ki az író, hogyan tovább, és a végén jutott volna csak eszébe, hogy: basszus, a madaras képről teljesen elfeledkeztem, azt a szálat is el kell varrnom valahogy! Ez meg úgy sikerült, mint egy félórás, béna akciófilm a kétórás lelkizős mozi végére tákolva.
10/10
suuperbus 2020 dec. 06. - 22:34:48 10/10
(11/12)
Nekem tetszett a film, nem éreztem, hogy hosszú volna, abszolút lekötött egészen a végéig. Készülhetett volna belőle valóban egy minisorozat, de azt hiszem ebben éppen ennyi volt, bőven elegendő volt ehhez a klasszikus filmes műfaj. Mondjuk ez az összes minisorozatra igaz, de ezt most inkább hagyjuk is. Feleségem olvasta a regényt is, szerinte az a filmnnél is jobb és innentől belebonyolódtunk abba a végeláthatatlan vitába, hogy mikor jobb a film és mikor a könyv, ugyanis mindkét esetre millió példát találunk, szóval nagyjából a tyúk volt előbb vagy a tojás esetéről beszélhetünk vagy inkább arról, hogy a lágytojást melyik végéről érdemes feltörni, ha már ilyen klasszikus irodalmi utalásokkal szeretnék poénkodni, de inkább itt abba is hagyom.

Nézzétek meg, nagyon szuper film!
7/10
sexykex 2020 nov. 27. - 14:44:06 7/10
(10/12)
„Egyre nagyobb a különbség a kínálat és az igények között” – mondta Jeff Goldstein a Warner Bros. stúdió forgalmazási vezetője Az Aranypinty bukásával kapcsolatban. Ha arra gondolt, hogy még több irodalmilag értékelhetetlen képregény, fantasy és sci-fi feldolgozásra lenne szükség, akkor Mr. Aranykő téved. Majd én elmondom, hogy Carel Fabritius Aranypintye mitől bucskázott akkorát a mozikban. Egyszerű a történet, nem hallgatták meg a tanácsaimat.
No.1: Ne akarjunk sikerkönyvvel versenyt futni. No.2: Fizessünk le két-három ismert firkászt, hiszen úgyis csak egymást lesik ezek a nyomoronc kritikátlanok. No.3: Amikor művészfilmet gyártunk, legyen nagyobb a füst. Ha minden érthető, akkor a sznobok alól kirántjuk a talajt és ellenünk fognak dolgozni. No.4: Ne csináljunk hosszú filmet. (Legyen inkább minisorozat. A debilek úgysem bírnak 90 percnél tovább a seggükön maradni, viszont imádják a sorozatokat.) No.5: Létezhet filmművészet szex és meztelenség nélkül? Az utolsó tangó óta tudjuk, hogy nem. (Ha legalább ráélveztek volna arra a girhes pintyre.) No.6: Ne lőjünk ágyúval verébre, hiszen a veréb is madár. (Művészfilmben ne akciózzunk és főleg ne lőfegyverekkel. Legyünk inkább gyomorforgatóan kegyetlenek.)
Nos, Az Aranypinty mindezek ellenére egészen jó lett, sokkal jobb, mint a legtöbb kasszasiker.
5/10
pihes 2020 nov. 24. - 15:49:34 5/10
(9/12)
Engem még az első órában még érdekelt is, ezután már folyamatosan vesztette el az érdekes mivoltát.
Öt a Tízből!

5/10
9/10
bannor72 2020 nov. 22. - 22:22:09 9/10
(8/12)
Nagyon jó film, akinek ez nem értékes, annak nem tudom milyen szinten mozog az értékítélete. Csak sejtem.
3/10
nefefe 2020 nov. 22. - 22:20:12 3/10
(7/12)
Lassú művészfilm. Biztos vannak, akik szeretik a hasonlóan lassú, nem sok történéssel és mondanivalóval bíró filmeket. Értelmetlen és felesleges dialógok, feleslegesen elnyújtott cselekmény illetve a cselekmény hiánya. Unalmas és hosszú. Nekem nem jött be, nem kötött le.
1/10
amandala 2020 aug. 17. - 11:24:55 1/10
(6/12)
Reményekkel ültünk le, óriási csalódás volt. Elcsépelt klisékkel teli, rosszul rétegezett forgatókönyv. Nicole Kidman sem tudta megmenteni, igaz, a szerepe is csekély volt.
Elfecsérelt 2,5 óra volt, SENKINEK SEM AJÁNLOM. A rendező nevét direkt jegyeztük, nehogy még egyszer nekifussunk egy "alkotásának" :)
k11zoltan 2020 márc. 08. - 21:00:57
(5/12)
Egynek elmegy, de helyenként leül.
Felesleges volt 2,5 órára húzni.
9/10
Révész Renáta Liliána 2019 dec. 27. - 20:43:57 9/10
(4/12)
Nekem tetszett, szépen, hitelesen mutatja be a gyászoló gyerek nehézségeit, a törést amit szülők hiánya jelent.
9/10
Maskaport48 2019 szept. 29. - 19:44:40 9/10
(3/12)
Ez egy nagyon jól megcsinált, lassan kinyíló pszicho-krimi. Bár egy hosszú film, de folyamatosan fenntartja a figyelmet. Kilencet kapott tőlem, de kaphatott volna tízest is, ha a történetnek a vége jobban csengett volna le.
10/10
gymester2 2019 szept. 25. - 09:26:44 10/10
(2/12)
Nem kell mindent elhinni, amit a kritikusok írnak. Ők a legtöbbször pusztán csak alkotni képtelen emberek, akik úgy jutnak bevételhez, hogy mások alkotásait próbálják lekicsinyíteni.
Mint már sokszor, most sem volt igazuk, ez egy remek film volt, amit értdemes megnézni.
7/10
blood.1 2019 szept. 21. - 01:04:28 7/10
(1/12)
Tetszett, de a történetvezetés nagyon lassú, ezért 2,5 óra az egész.
7,5 pont, 8-at nem ér meg, így marad 7.