Téma: Az árva

werti20100 2011 dec. 28. - 10:04:41
(203/283)
nekem tetszett, a vége kicsit parás volt, de jó filmnek tartom

Spoiler
Valaki írta hogy a kisfiú meghal, ez nem igaz, mert miután Esther meg akarja fojtani, utána újraélesztik.
proskit 2011 dec. 27. - 23:36:59
(202/283)
A cselekmény egyértelmûen thriller, de a myilvánvalóan abszurd végkifejlet miatt ráfogható, hogy horror.
8/10
Bogoj 2011 dec. 20. - 13:31:12 8/10
(201/283)
SPOILER
(ez a szó az, amit neked is ki kellett volna írnod!)
"Szerintem nincs még olyan fiatal színész, mint Esther. Furcsa ,hogy a filmben megemlítik hogy õ 9 éves ,késõbb kiderül, hogy 33. Nagyon jól tudja magát gyermekké varázsolni."
mi van?
a karaktert játszó Isabelle Fuhrman 1997-ben született, azaz a film idején 12 éves volt. mit kellett varázsolnia?
vagy én értettelek félre?
SPOILER VÉGE
10/10
szocsmarton 2011 dec. 20. - 13:23:38 10/10
(200/283)
Ezt a filmet én végig izgultam. Szerintem nincs még olyan fiatal színész, mint Esther. Furcsa ,hogy a filmben megemlítik hogy õ 9 éves ,késõbb kiderül, hogy 33. Nagyon jól tudja magát gyermekké varázsolni.
Szerintem ez a film 10/10 pontot érdemel. XD :)
10/10
Tamás22 2011 dec. 19. - 16:45:20 10/10
(199/283)
Valóban jó film, pontosabban horror-thriller kategóriába sorolnám. Kiváló színészi teljesítmény! Nézzétek meg, nem fogjátok megbánni, ritkán adok 10-est, de ez 10/10.
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 28. - 11:19:36
(198/283)
tudom, hogy miért van, ez azoknak szól akik látták a filmet, csakhogy nekik már nem is kéne szájukba rágni, pontosan tudják mirõl szól, a tapintatos ember akkor se írja le
Chiaki-chan 2011 nov. 28. - 07:18:41 Előzmény Segítõ Béka
(197/283)
Azért van neki kiírva, hogy "SPOLIER". Szerintem tudod mit jelent, aki nem látta a filmet és meg akarja nézni, akkor nem kell elolvasni az ilyen hozzászólásokat.
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 24. - 20:28:09 Előzmény Anyiyta
(196/283)
az ilyen spoiler miatt nem tudom, hogy rám milyen hatással bírt volna a csavar. :(
egy másik film topikjánál olvastam, de most komolyan: nem tudjátok befogni a szátokat?!
muszáj elmondani? kimondani?
Segítõ Béka 2011 nov. 24. - 20:25:09
(195/283)
tetszett a film, átlagos volt, klisékkel, de nem rossz az ilyen hamburgerfilm néha. alantasnak tartom mondjuk azokat a thrillereket, horrorokat, amik a zenével ijesztgetnek.

tetszett a két fõszereplõ, és a két kisgyerek is, nagyon bravúrosnak tûnik, hogy a süket kislány szemzögébõl is megmutatta a világot, mikor nem volt semmi hang, nagyon tetszett ez.
Chiaki-chan 2011 okt. 09. - 18:37:58 Előzmény Oroszlán69
(194/283)
Én nem igazán mondanám ezt a filmet "hentelõs horrornak". Persze voltak benne durva részek. Én az ilyen horrokat szeretem. Nem az olyanokat, ahol nincs történet, csak a vér kap úgymond fõszerepet.
Ennek a filmnek van története, csavaros, és tényleg lehet végig izgulni rajta. Igaz, itt a nézõ tudja, hogy ki a rossz fiú, ill. a rossz kislány, de a végére tudták az igazi csavart megmutatni.
Részemrõl is maximális pont :)
9/10
Mike088 2011 okt. 07. - 00:00:55 9/10
(193/283)
Fantasztikus hangulata volt az elsõ megnézéskor. A helyszín és a színészi játékok is rendbe vannak. A kezdeti bizonytalanság, hogy milyen aranyos az a kislány hirtelen átfordul és remek kis gonoszságokkal színezik a sztorit ami egyre duzzadó feszültséget szül. Ajánlott kategória!

Spoiler: Mivel végülis az egész sztorit egy családon keresztül mutatták be talán nem kellett volna megölni a palit de persze így se lett rossz.
10/10
radovan71 2011 okt. 06. - 01:12:58 10/10
(192/283)
zseniális film.Nem feszegeti a mûfaj határait,igen lehet tudni,hogy kb ki fog meghalni,és ki a gonosz,de igenis a végsõ csavar mûködik és a sok übergagyi horrorfilm után az ember igenis megnyalja mind a tiz ujját.Én konkrétan összepis**tam magam,és most egy pár ismerõsnek azonnal ellinkelem,hogy ezt azonnal nézze meg.
a kislányt nem tudom ki alakitja,meg honnan szedték össze de elképesztõ.Részemrõl maximális pontszám.Ja és a többi szereplõ is nagyon rendben van.
10/10
Oroszlán69 2011 okt. 04. - 23:05:54 10/10
(191/283)
akinek ez nem tetszik nincs ízlése. ritkán nézek nem hentelõs horrort de ez zseniális. nekem nagyon tetszett.
Anyiyta 2011 szept. 23. - 10:28:58 Előzmény Sirius111
(190/283)
SPOILER
Nem, egyszerûen csak annyi, hogy Ester annyira jól tudta manipulálni az embereket, hogy mindent elhittek neki. Amikor az árvaházban vannak, ott is teljesen normális, kedves, aranyos lánynak adta ki magát. Meg amikor az anyját akarta bemocskolni, ott is mindenki neki hitt, hiszen tudta, õ csak egy "kislány" és miért hazudna az anyjáról. Persze a nézõ végig tudja, hogy ki a családban a fekete bárány. A végén már persze mindenre rájönnek. Azt én is hiányoltam, hogy Ester miért is lett ilyen, amilyen.
Anyiyta 2011 szept. 23. - 10:15:42 Előzmény tibby87
(189/283)
SPOILER
Hát nekem ütõs volt, amikor kiderült, hogy Ester nem 9, hanem 30 éves.
10/10
Hannibal Lecter 2011 szept. 17. - 10:25:21 10/10 Előzmény tibby87
(188/283)
Nem viccelek. Nekem azóta, hogy Jigsaw felkelt a földrõl a fûrész 1 végén, ez volt a legütõsebb csavar és a legjobb ötlet.
10/10
Mystic 2011 aug. 29. - 08:38:19 10/10
(187/283)
Egyik kedvenc.
tibby87 2011 aug. 26. - 09:04:14 Előzmény Hannibal Lecter
(186/283)
Miért, milyen csavar van a végén? Lemaradtam valamirõl?

SPOLIER

Végig nyilvánvaló a filmben, hogy a kiscsaj a szemétláda. A film végén annyi derül ki, hogy idõsebb, mint amennyinek kiadta magát. Ez volna a csavar számodra? Ne viccelj már...
10/10
Hannibal Lecter 2011 aug. 06. - 23:20:19 10/10
(185/283)
Azon ritka filmek közé tartozik ahol a végsõ csavar mûködik. Nem bántam meg, hogy megnéztem.
10/10
fbbalázs 2011 aug. 01. - 17:19:43 10/10
(184/283)
Nekem is nagyon tetszett. Bár én letöltve a számítógépemen néztem meg. Persze este.

SPOILER

Szerintem a legdurvább jelenet mikor a satuval eltöri a kezét. Csak azért hogy az anyát felelõsségre vonják és õ az apához férjen. Én már ekkor gondoltam hogy valami õrültség van a dologban. Egy értelmûen 10/10. Bár amit már írtatok hogy máshol le van írva miért lett õrült arra tényleg szánhattak volna pár percet a végén. Mikor az orvos a nõvel beszél telefonon. És a lány õrjöngését tehették volna késõbbre is.

SPOILER OFF

Aki esetleg le akarná tölteni: regisztráljon a Bigtorrent.eu-n (ha bír, ehet hogy nincs hely). Aztán másolja be ezt a linket a Firefox fenti keresõjébe: http://bigtorrent.eu/browse.php?search=Az+%C1rva&cat=0&incldead=0
És azt töltse le amelyiknél a felfelé mutató zöld nyíl alatt a legmagasabb szám van. Letölteni a szöveg melletti lefelé mutató piros nyíllal lehet. Ja és a nevében legyen benne hogy HUN.