Téma: Az árva

Ford Mustang 2011 júl. 01. - 13:55:28 Előzmény Statham20
(179/279)
Alap? Ez neked az alap? pfejjj.....
9/10
zsalvin 2011 jún. 27. - 11:38:39 9/10
(178/279)
Végigolvasgattam a kommenteket.Kap a film hideget,meleget.Most jöjjön akkor az én pro és kontrám.Oklevezetés lesz benne,amit a DVD-kommentárban lehet hallani.Azoknak,akik esetleg nem néztek utána.:)
***SPOILER lehet benne***
Elõször is,többen mondtátok,hogy tipikus hollywoodi film.Na mármost,ez részben igaz,részben nem.Igen,Hollywood azért,mert buták a szereplõk,viszont azt vegyétek észre,hogy ilyen csattanó azért nem mindennapi.Több száz horrorral/thrillerrel a hátam mögött én ezt a befejezést,oklevezetést nagyszerûen kreatívnak tartom.Valljuk be,erre nem sokan gondoltunk volna,hogy a kislány valójában nem is kislány.Az oké,hogy elmebeteg,de én végig valami sima,kiskorból kiinduló szadista hajlamra gyanakodtam.Aztán bumm,rosszul gondoltam.
A film eleje dögunalom,azt elég lett volna max 30 percben levezetni,így túl sokat húzták a dolgot.Utánaolvastam az IMDB-n,és ott megmagyarázzák az összes okot,ami idáig vezetett(a lányra gondolok):az apja mindig megerõszakolta,aztán lett egy barátnõje,akire végül Esther féltékeny lett,ezért megölte õket.Aztán bezárták az elmegyógyintézetbe,megszökött,és prostiként kereste a pénzét,leginkább pedofil hajlamúak körében.Megunta,hogy még mindig gyereknek nézik,senki nem kezeli felnõttként,ezért a legkönnyebb utat,az "örök fiatalságot" választotta.Ezután végig gyereknek adta ki magát,így hozzájutva hamis papírokhoz.Csakhogy,mivel minden apukába beleszeretett,õk pedig nyilván nem viszonozták,kénytelen volt mindenkit megölnie dühbõl.Nah,és így jutunk el ugye a film történetéig.Szerintem inkább ezt kellett volna hosszabban levezetni,mint a film elejét.
Én amúgy egyetlen hibát fedeztem fel,amit elõttem már más is megírt,hogy Esther Max-nek a fülébe suttogja,hogy lelövi az anyját,ha beszél.Egy süket kislánynál ez elég hülye benyomást keltett,pláne,hogy ijedt arckifejezéssel reagált is rá.
A filmre 10/9-et adtam,mert végre nem egy tucat szellemes-megszállós-ördögös sztori volt az alap,hanem a valóságban is lehetséges történet.
10/10
timcsa123 2011 máj. 24. - 20:01:13 10/10 Előzmény Sirius111
(177/279)
Igazad van... :) De szinte mindegyik tipikus (fõleg amerikai) filmben így szokott lenni; a gyerek fél, nem meri elmondani, a felnõtt fél, õ sem. Igazából ezt én sem szeretem, de ha el mondta volna, akkor a cselekmény sem tudott volna így kibontakozni talán.. A másik meg az, hogy: Esther-nek nem hiszem, hogy szüksége lett volna megvezetésre, mivel el is hitte magáról, hogy tud egy 9 éves lánnyal azonosulni, nem volt mit eljátszania. :)
Sirius111 2011 máj. 20. - 10:02:22
(176/279)
Azért az elgondolkodtató, hogy ennyien írnak hozzá.. :)
Sajnos nem láttam az elejét és mire fölriadtam a kanapén, már ment....mondom megyek is aludni...aztán megláttam ezt a kis aranyos Damien-szerû kislányt és mondom maradok picit...végignéztem...
Nagyon jó ötlet, sok életszerûeség, de sajna akadatak benne bakik szerintem: SPOILER azért nem hinném, hogy minden gyereket meg tud fenyegetni annyira, hogy ne szóljanak senkinek....az hogy egy kilenc éves kislányt örökbefogadnak még elmegy, de akkor úgy is kéne bánni vele mint a sajátjukkal, mondjuk fürdetni? Akkor azért nehéz lett volna rejtegetni a sebeket...az anyával szembeni elõítéletet még megértem ( ital stb ), de hogy a fenébe tudja félrevezteni a pszihómókust? Ennyire sötét lenne az is?
LCsajszi 2011 ápr. 28. - 21:53:31
(175/279)
Nem okoskodtam, csak azért mondtam, hogy ki játszik végig benne, mert valamelyik hozzászóló nem tudta, pedig látta, de nem tudta eldönteni. Csak segítettem, mert vannak, akik látják, de nem hiszik el.
10/10
Statham20 2011 ápr. 28. - 21:25:37 10/10
(174/279)
Hatalmas film. Rendesen féltem alatta, húzta végig az idegszálakat, ahogy egy igazi thrillernek kell. Minden nagyon komolyan van megoldva benne. Váratlan csavarok, és remek sztori. Este, akár társaságban is (de fõleg egyedül) ütõs film. Aki szeretne egy kis borzongást (vagy inkább sokat), az feltétlen nézze meg. Nagyon odatették. 10/10 -Alap-
7/10
Fountain 2011 ápr. 26. - 12:43:51 7/10
(173/279)
Bevallom, hogy féltem a film alatt. Amikor várni lehetett, hogy hirtelen erõs hanghatás lesz, akkor levettem a hangot. Nem tudom, mi lett a vége, mert kb a felénél átkapcsoltam. Most már érdekelne, és megnézném még egyszer, de nem éjszaka, hanem nappal.
Csymby23 2011 ápr. 18. - 18:37:01
(172/279)
Most néztem meg és nekem is nagyon tetszett. A jobb thriller/horror filmek közé tartozik egyértelmûen. 10/8 pont.
Csymby23 2011 ápr. 18. - 18:34:51 Előzmény Hodori33
(171/279)
Hát te tényleg nagyon okos lehetsz, mert rajtad kívül senki nem találta ezt ki : ) Azt mindenki tudta hogy nem az aminek látszik, de nehogy már azt mondd hogy te tudtad hogy egy felnõtt nõ valójában? Ne nevettess.
10/10
BabyBaba07 2011 febr. 14. - 23:34:58 10/10
(170/279)
Nagyon nagyon jó film, az egyik legjobb a kategóriájában!
Esther (Isabella Fuhrman) nagyon ügyes gyerekszínész, a picilány Max (Aryana Engineer) pedig olyan édes és szép :)!
LCsajszi 2011 febr. 09. - 18:21:31
(169/279)
Nekem nagyon tetszett, mert szeretem az ilyen thrillereket. Végre egy jó film, de sajnos keveset készítenek a 21. században, mert a legtöbbi tipikus sablonos, hogy 5 fiatal autókázik, aztán egy õrült sorozatgyilkos... Szerencsére ez más.

Azoknak, akik esetleg nem tudják, elárulom:

SPOILER
Hihetetlenül fog hangozni, de végig a kislány játszik, amikor 33 éves lesz, azt is õ és azt hiszem valójában 11 éves. Láttam vele egy riportot angolul, ahol arról beszélnek milyen hitelesen játszotta el a végén az idõs nõt, ami azt jelenti, hogy ez a kislány fantasztikus színésznõ, akárcsak Dakota Flamming. Youtube-n meg lehet nézni a riportot, aki kíváncsi rá.
3/10
kettyo 2011 jan. 31. - 00:12:55 3/10 Előzmény Noncika
(168/279)
*** SPOILER ALERT ***

> Azért nem tudom, hogy tényleg képes-e kinézni 9 éves kislánynak egy ilyen betegségben szenvedõ 33 éves nõ, bevallom még nem hallottam errõl a betegségrõl

Ez nem a te hibád, ilyen betegség nincs :-))
9/10
BonFire 2011 jan. 25. - 00:22:45 9/10
(167/279)
Hát, emberek! Ez a film nálam közelít a tökéleteshez. Megnézem ugyan a hentelõs horrort is, de jobban szeretem az efféle thrillereket, ami fokozatosan adagolja be a galádságokat, és nem feltétlenül tocsog bokáig a vérben.

A film ritmusa jó. Egyetlen percig nem éreztem benne üresjáratot. Zseniálisak és brutálisak... itt spoiler lenne, de inkább ezt kihagyom. Mondjuk úgy: van jó néhány meglepõ fordulat, amit nem várt volna az ember, és persze van olyan is, amit ki lehet következtetni az elõzményekbõl. Ezért kapott nálam csak 9-et a 10-bõl, de lehet, hogy csak nekem van átlagon felüli jó dramaturgiai érzékem.

Azt hittem, hogy a végét elbaltázzák egy nagy családi happy enddel, de

***SPOILER***

szerencsére nem így történt. A gonosz ugyan odakerült, ahová való volt, de egy jó is elpusztult. Az ilyet szeretem.

***SPOILER VÉGE***

Olyan felemás érzéssel végez az ember a filmmel. És a legzseniálisabb, hogy amikor a vége fõcím elkezdõdik, akkor esik le az embernek, hogy a kiscsaj miért nem akart soha fogorvoshoz menni!

Nem voltak benne logikai bakik, sem zûrzavaros momentumok. Legalábbis olyan égbekiáltó nem volt, amit észrevettem volna. Ezt a filmet bátran ajánlom minden pszicho-thriller rajongónak.
Csakmost 2011 jan. 25. - 00:16:21 Előzmény Pástétom
(166/279)
Csak azért írok, hogy nehogy emiatt az egy mozzanat miatt ne szeresd ezt a filmet... plusz nem szeretemmikor a hülyék okoskodnak.
Kezdek erõsen kételkedni, hogy a te közeledben lennének hallássérültek, mivel, ha ez így lenne, akkor tudnád, hogy hallókészülékkel ez egészen jól korrigálható (ami a kislánynak is van). És ha kicsit figyeltél volna, azért volt a hajeltûrés, h lásd, hogy éppen hordja, és nem a fülébe, hanem a hallókészülékbe suttogja, így a kislány megértheti.

Most végeztem a filmmel, eléggé vonatott, de a fordulat tetszik a végén.
offtopic
Pandamanci 2011 jan. 21. - 15:49:26
(165/279)
Nekem ez nem tetszett, az Árvaház sokkal durvább:)


http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=91236
8/10
Papillon 1 2011 jan. 21. - 15:19:20 8/10
(164/279)
Adrenalin emelõnek tökéletes.
10/10
Darcy01 2011 jan. 16. - 16:54:21 10/10
(163/279)
Ez az egyik kedvenc filmem, egyértelmûen 10/10-es. Amikor láttam, akkor napokig a hatása alatt voltam, és minden ismerõsömnek elmondtam, hogy milyen jó film, és hogy feltétlenül nézze meg.
Izgalmas, végig megvan a pszichés borzongás, amit egy thrillernél el is várok, és folyamatosan ott motoszkált a fejemben a kérdés, hogy "Miért csinálja ezeket a szörnyûségeket a gyerek?"...és a végén jött a döbbenet...szenzációs!
Anyiyta 2010 nov. 27. - 07:28:54
(162/279)
Teljesen igazad van. Nekem is nagyon tetszett a film, igaz rég láttam, de van olyan, amikor eszembe jut.
A hozzászólásod másik részére az a véleményem, hogy ízlések és pofonok.
Van olyan akinek a "horror" kifejezés a sok vért, az gyilkosságot jelenti (pl:Motel).
Van akinek a paráztatós filmek jönnek be (pl:Átok).
Nekem ez a véleményem, de azért egy nyilvános portálon nem kellene agyon szidni egy olyan filmet, ami neki nem tetszett, de valakinek meg tetszett és õ e miatt rosszul érzi magát.
Persze vannak olyan rossz horror filmek, amiket nem jó színészek játszottak vagy a történet nem volt túl hiteles (most nem jut eszembe ilyen film...bocs:)--> végûlis ez nem csak a horror filmekre vonatkozik, hanem az össze többi mûfajra.
Nekem ez a véleményem.
10/10
Sátán_Követe 2010 nov. 27. - 02:12:34 10/10
(161/279)
Végre egy horror film ami ad egy esélyt,hogy higgyek benne,hogy tudnak még jó filmeket készíteni.Jó a történet,végig fenntartja az érdeklõdést.Azt hinnénk,hogy megint egy tucatsztori,de kellemeset csalódunk.Mindenkinek ajánlom aki szereti az igényes horror filmeket,érdemes megnézni.

Aki az elõttem hozzászólók között azt írta, hogy milyen idegesítõ és s*zar film, annak nem tudom, mi az ami elnyeri a tetszését. Aki nem ért a horror filmekhez, az ne szóljon bele és ne okoskodjon.
5/10
Pástétom 2010 nov. 12. - 10:35:54 5/10 Előzmény z408
(160/279)
Azt hiszem nincsen a közeledben hallássérült ember.
Az a kislány alig hallott valamit, ergo lehetetlen, hogy megértse azt, amit a fülébe SUTTOGNAK.
Van olyan ismerõsöm, aki ilyen problémával küszködik, vele lehet beszélgetni, mert ha nincsen zaj, akkor hallja amit mondanak neki, de a suttogást õ sem érti.
Okostojás.