LaraLora 2012 okt. 01. - 13:33:30 Előzmény Trixi0322
(366/466)
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Most kezdtem el nézni a sorozatot és imádom. A régi részeket szeretném megnézni, mert így annyira nem érthetõ a történet. Nem tudtok olyan oldalakat ahol online lehet nézni, vagy letölteni az elejétõl. Az rtlmost-on csak egy pár rész lehet visszanézni.
Trixi0322 2012 szept. 30. - 22:44:16
(365/466)
Hú, jól lemaradtam. Ami a mostani részeket illeti, gondolok itt Eva Manos kapcsolatára, és szeretem õket együtt látni, de tényleg elég sok a szerelmes, ágyjelenet. Ha belegondolok, hogy én lennék Eva, akkor biztosan ebben az idõszakban nem a szex-re és a szerelemre tudnék csak gondolni, most legalábbis nem Manos az elsõ. Hanem a lányom, tudom, hogy Marilia látni sem akarja õket, de az õ helyében meg én is kiakadnék amiért Eva bejelenti, hogy összeházasodik az apámmal akit per pillanat gyûlölök, nekem ez még jobban fájna, minthogy inkább külön lássam õket, késõbb persze már áldásom rájuk. Eva pedig nyilván tudja, hogy idõre van szüksége Mariliának, hagynám is egy darabig õt. De nem lennék hülye, tudom, hogy Marilia akkor is szereti és biztos vagyok benne, hogy hiányzik is neki Eva. Ezért ha én lennék Eva, mint Marilia anyja biztos vagyok benne, hogy minden erõmmel csakis azon lennék, hogy valahogy közelebb kerüljek hozzá és elnyerjem újra a szeretetét. Nyilván a bocsánatát soha nem tudja majd elérni, mert ez egy nagyon komoly dolog, de õ most nem igen tesz semmit, nem tudom a forgatókönyv író rá állhatott volna jobban is erre a dologra. Mert az hogy csak Manos és Eva hatalmas szerelmi jelenetei vannak, holott a lányuk meg szenved... ez sok, persze azt is tudom, hogy a nõ ha szomorú, akkor vágyik a közelségre, de akkor is...
CoCo-Chanel 2012 szept. 29. - 16:38:07
(364/466)
Bocsi

a három hozzászólás válasz, csíkosi hozzászólásaira...

bye...
CoCo-Chanel 2012 szept. 29. - 16:29:43
(363/466)
Ha korábbi hozzászólásom sértésnek tûnt számodra, akkor ezért elnézést kérek. Nem állt szándékomban, mert ha én sértegetek valakit, akkor azzal bunkó is vagyok. Erre a családom az élõ tanú. Tisztellek téged, bár véleményünk eltérõ. Talán egy kicsit keményebben fogalmaztam, de ez nem volt szándékos. Az viszonyt tény, hogy az elkeserítõ, hogy ez már sokadik alkalom, mikor azt írod, hogy „Éva visszatér a 10 éves kurválkodásból”, mikor tudjuk, hogy ennek nincs igazság alapja. Én azokat a nõket tartom kurvának, akik puszta szórakozásból fekszenek le nõs, vagy foglalt férfiakkal, de ez a férfiakra is jellemzõ. Lássuk be ez nem csak a nõkre igaz, hanem a férfiakra is. S ha kegyetlenül õszinték akarunk lenni, akkor be kell ismernünk, nincs olyan kapcsolat, ahol legalább egyszer ne csalták volna meg egymást. Nincs olyan ember, akit legalább egyszer ne csaltak volna meg, vagy csalta volna meg a párját.

Ezeket az embereket idiótának tartom, mert ezzel csak azt bizonyítják, hogy egyre kevesebb az olyan ember, akinek még ér valamit az erkölcsi érték. Nekem van erkölcsi értékem. Csaltak már, de nem csaltam. Nem jelenti azt, hogy nem is teszem meg. Sosem lehet tudni, mit hoz a holnap. Mint korábban írtam, a szerelem vakká tesz, és az örült, vad, vágy legalább olyan erõs, mint a szerelem. Fõleg akkor, ha nem kapjuk meg azt a partnerünktõl. Amire vágyunk. S az emberek többsége, csak akkor jön rá mit is tett, amikor már túl késõ.

Tudom, hogy az „Az éden titkai” csak egy film, de nem tudok úgy véleményt alkotni, ha nem gondolok bele, hogy én mit tennék a helyében. Fõleg nem akkor, ha át is éltem.

Még egyszer elnézést, ha úgy érezted, hogy sértegettelek. Talán az ingerültség, a fáradtság miatt volt. Hetek óta nem tudok aludni, csak forgolódóm. Ha mégis, akkor rémálmok gyötörnek. Arról nem is beszélve, hogy homokba dugtam a fejem, hogy meneküljek a valóság elõl, de most nincs más választásom…

Még egyszer bocsi és a hosszú mondandóért is. Kikívánkozott belõle.

Bye
CoCo-Chanel 2012 szept. 29. - 16:28:57
(362/466)
Éva és köztem, annyi a különbség, hogy én sem tartoztam semmilyen holdkõ társaságba, sem bandába. Csak egy szoros baráti társasággal – akikkel még most tartom a kapcsolatot – elmentünk a törzshelyünkre, ahol megismerkedtem egy fiúval, és elsõ látásra beleszerettem. Nem kell semmilyen különleges társaságba, vagy bandába tartozni, hogy ilyesmi történjen az emberrel. Nemcsak lányokkal, hanem fiúkkal. A szerelem az, ami vakká teszi az embert. A szerelem az, ami elhomályosítja az ember józan ítélõképességét. Nézd, meg hányan gyilkolnak, szerelembõl, féltékenységbõl, bosszúból. Hányan rabolnak, lopnak, csakhogy kedvükre tegyenek kedvesüknek. Hányan képesek szétrombolni egy családot a szerelem nevében, és még sorolhatnám.

Ez nem jelenti azt, hogy egyetértek a döntésével, választásával, csak azt, hogy nem ítélem el. Éva sok hibát követetett el, amiért most meg is fizet.

Ami a lányát illeti, ezzel kapcsolatban, csak egy kérdésem van. Szerinted, melyik lett volna jobb megoldás: ha megtartja, vállalva a kockázatot, hogy bármikor megölheti, vagy, ha lemond róla. Véleményem szerint, az elsõ volt a jó megoldás. Szerencsések voltak, mert még idõben észrevették, hogy Éva szülés utáni depresszióban szenvedett. Azzal viszont már én sem értek egyet, hogy a gyógyulás után sem volt hajlandó felvállalni a lányát. Nem, nem értek egyet ezzel, de nem ítélem el, mert ugyanakkor meg is értem, hogy miért cselekedett így. Nézd meg Norat – szegénykémet nem irigylem, most nehéz idõszakon kell keresztül mennie -, szerinted mit fog tenni, ha teherbe esik, attól a pszichopatától? El fogja vetetni. Nora, annyiban szerencsésebb, hogy még idõben tehet érte valamit, míg Éva nem. Arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy Angela igen erõs, magabiztos nõ, aki rendkívül könnyen tudja befolyásolni a lányát. Gondoljunk csak vissza, a kezdetekre, hogy Éva hányszor kacérkodott a gondolattal, hogy elmondják az igazat Mariliának, de az anyja mindig meggyõzte az ellenkezõjérõl. Képzeld el ezt egy 15 éves lánynál, aki fél és retteg, mert fogalma sincs, hogy mit tegyen. Akkor kellett volna felfedni az igazat, amikor Marilia még kicsi volt, mert akkor még könnyen túl tudott volna lépni rajta. Egy két éves gyermek nem sokat fogott volna föl a helyzet komolyságából, nem úgy, mint a tinédzser Marilia. Most vállalniuk kell a következményeket, súlyosan megfizetnek tévedésükért.
CoCo-Chanel 2012 szept. 29. - 16:28:18
(361/466)
Köszönöm szépen.

Nem, nincs lányom. Régebben, sokat álmodoztam arról, hogy egyszer gyerekem lesz, egy lányom. Most már úgy vagyok vele, hogy nem akarok. Nem azért, mert nem szeretem õket, épp ellenkezõleg. Imádom õket, mert olyan ártatlanok, bennük még nem csalódott az ember – akárcsak a kutyák -, és nem ismerik az élet kegyetlen oldalán. Amennyire szerettem volna gyereket, most annyira nem szeretnék. Nem tudom, hogy képes lennék-e világra hozni egy gyermeket, ebbe a kegyetlen, bizonytalan világba.

Nem, nem a filmrõl beszélek, hanem úgy általánosságban. Igen, Az éden titkai valóban csak egy film, és azért jövünk erre a fórumra, hogy a filmrõl és annak szereplõirõl beszéljünk. Nem szabad azonban megfeledkeznünk arról, hogy az, ami megtörténik a filmben, megtörténik a valóságban is, csak nem tudunk róla. Ez minden sorozatra, filmre, könyvre érvényes, kivéve azokat, amelyek a scifire, horrora, vagy a fantáziára épülnek.

Tudod, miért olyan könnyû azonosulnom, Évával? Mert én is beleestem ugyanabba a csapdába. Csak egy évvel voltam idõsebb, 16, mikor megismerkedtem a szerelemmel. Természetesen elõtte is tetszettek a fiúk, de egyiküket sem vettem komolyan, hiszen még csak kezdtem észrevenni a fiúkat. De 16 éves voltam, mikor megismerkedtem az elsõ barátommal, aki megismertetett a szerelemmel, de ugyanakkor az árulás, a csalás fogalmát is. Természetesen 16 évesen úgy éreztem, hogy õ az igazi, a nagy, az életre szóló szerelem – ma már jobban tudom -, épp ezért bármit megtettem volna érte. Elnéztem, hogy más lányokra nézett, föltört és alkalmanként meg is csalt velük. Volt olyan, hogy elhagyott valakiért és végül õt csalta meg velem. Gyakorlatilag dróton rángatott. Újra és újra visszafogadtam. Érzelmileg is zsarolt. Mivel õ volt az elsõ barátom, ezért ebbõl, azt is le lehet szûrni, hogy még szûz voltam, mikor megismerkedtem vele. Mindig azt hajtogatta, elhagy, ha nem fekszem le vele. Már ott tartottam, hogy megteszem, amire kér – pedig még nem álltam még készen az intim kapcsolatra, de õt sem akartam elveszíteni -, mikor hirtelen szakított velem. Végleg. Akkor magamat okoltam, de ma már tudom, hogy jó döntést hoztam, mikor nemet mondtam neki, újra és újra. Akárcsak Éva. Annyi a különbség, hogy a volt barátom nem volt olyan erõszakos, mint Manos. A volt barátom, nem vert meg vagy erõltetette magát rám. Hazudott és csalt, de nem volt erõszakos.
3/10
csikosi 2012 szept. 28. - 12:11:56 3/10 Előzmény CoCo-Chanel
(360/466)
Most látom mi történt veled, és nagyon sajnálom.
Neked van lanyod?
vagy csak a filmre gondoltál!
Üdv: csiki
3/10
csikosi 2012 szept. 28. - 12:03:14 3/10 Előzmény aluar
(359/466)
EZ IGAZ!
3/10
csikosi 2012 szept. 27. - 14:09:45 3/10 Előzmény CoCo-Chanel
(358/466)
Egyébként van lányom, de annak nem vették el az eszét a holdkõ marhasággal.
És ha nem akar katymalni, akkor nem is fog.
DE EZ CSAK EGY FILM !! TE!
Nem érdemes sértegetni senkit miatta.
Jó lesz ha megnyugszol végre.
3/10
csikosi 2012 szept. 27. - 13:59:54 3/10 Előzmény CoCo-Chanel
(357/466)
Az elsõ alkalommal mindketten akarták szerintem (tini szerelem volt)senki nem zsarolt senkit.
Láttam az elejét.
Az meg milyen dolog szerinted, ha otthagyom az anyámnak a gyerekemet, hogy
ez a szerencsétlen lány mostanáig úgy tudta, hogy az anyja, most meg kiderült, hogy a Nagyanyja.
Ez szerinted jó megoldás??
Nekem ilyesmi eszembe sem jutott volna.
Ezt a manoszt sem birom, mert rohan mindig eva után.
CoCo-Chanel 2012 szept. 26. - 14:37:05 Előzmény csikosi
(356/466)
Akkor sem tartanád erõszaknak, ha
- a lányod barátja, érzelmi zsarolással eléri, hogy lefeküdjön vele,
- vagy a lányod menekül elõle, mert a barátja erõszakoskodni kezd vele, de természetesen õ gyorsabb, ezért könnyedén utoléri õt,
- vagy a lányod barátja erõsebb, ezért simán leteperi õt, viszont a lányod küzd ellene, egészen addig, míg
- meg nem látja a kezében a kést, amit a nyakának szegezz,
- a lányod nem küzd, mert számára fontosabb az élete, mint az, hogy megvédje az ártatlanságát, mert szereti a barátját, és mert a faszi folyamatosan azt hajtogatja a, hogy ha szereti, akkor bizonyítsa be neki,
- ha szereti, akkor adja oda magát neki,
- nem bántja, ha lefekszik vele.

Akkor sem tartanád ezt erõszaknak, ha lányoddal történt volna meg mindez? Nem volt ez erõszak, mert a lányod nem tiltakozott, erõszakoskodott a barátja ellen, - aki mellesleg erõsebb, mint õ, ezért simán megölhetné - hanem végül megadta magát, mert nem volt választása? És még sorolhatnám...

Komolyan elképesztõ vagy...

Úgy értem, én sem szeretem Melitát, de ettõl még nem mondom azt, hogy ez vagy az nem igaz. Nem kívánok neki rosszat, még annak fényében sem, hogy tudom, miket fog elkövetni a sorozat elõrehaladtával. Nem mondom azt, hogy menjen a pokolba. Épp ellenkezõleg. Nem kedvelem õt, de ettõl még úgy vélem, hogy õ is csak egy áldozat, akár a többi szereplõ.

Na jó, azt hiszem ennyi elég belõlem. A véleményem kifejtésébõl.

Még mindig a fejem csóválom, mert te tényleg elképesztõ vagy. Mire nem képes az utálat és a gyûlölet.

Bye
offtopic
CoCo-Chanel 2012 szept. 26. - 14:21:36 Előzmény csikosi
(355/466)
Komolyan? Nem volt erõszak? Visszatért a 10 éves kurválkodásból? Menten eldobom az agyam. Az még egy dolog, hogy ki nem állod Evat, mert lefeküdt egy nõs pasival, - amirõl megjegyezném, hogy nem tudott, de szakított vele, amint megtudta - de ezért azt állítani, hogy nem volt erõszak. Elképesztõ vagy... Igen, késõbb újra összejöttek, de csak azért, mert Manos meggyõzte õt, hogy elhagyja Melitát. Mindig egy szerelmes nõt a legkönnyebb meggyõzni.

Röhejes, hogy kurvának titulálod Evat, miközben mindenki tudja, hogy Manoson kívül, egyetlen egy férfi volt az életében. A volt võlegénye, akit végül elhagyott, mert Manosnak sikerült elhitetnie vele a hazugságait. Ez azonban nem újdonság. Eva most kezd igazán, felnõni, talpra állni. Ezért mond új- és újra nemet Manos ajánlatára, pedig szereti õt. Szíve mélyén tudja, hogy nem számít mennyire szeretik egymást, semmi jó nem sülhet ki abból, ha most összeházasodnak. Addig nem, amíg Manos nem változtat viselkedésén

Ami még nagyon röhej, hogy az elsõ együttlétüket nem tartod erõszaknak, pedig a videón tisztán látszik, hogy az. Ha számodra mégsem, akkor kérlek menj el szemészhez, és vizsgáltasd meg magad, mert vaknak kell lenni, hogy ne lásd, mi történt azon az éjszakán.

Ha Eva miatt nem akarod tisztán látni a videón történteket, akkor kérlek beszélj egy erõszakra szakosodott emberrel, aki azonnal megmondja, hogy Eva nem önszántából van együtt a férfival. Szerelmes vagy sem, de Manos rákényszerítette, hogy szexeljen vele. Vagyis ráerõltette magát, ami manapság szintén erõszaknak számít.

Lenne egy pár kérdésem, és ha nekem nem is, akkor legalább magadnak válaszolj õszintén. Nem tudom, hogy van-e lányod vagy sem, de ha nincs, akkor képzeld azt, hogy van egy lányod.

Akkor sem tartanád erõszaknak, ha:
Zsanna81 2012 szept. 26. - 11:00:09
(354/466)
Sziasztok!

Már régóta olvasgatom a fórumot, most jutottam el odáig hogy írjak is. Nagyon szeretem ezt a sorozatot, pedig nem is én kezdtem el nézni, hanem anyukám, csak ott ragadtam én is, most meg már alig várom hogy jöjjön a köv. rész... :)) Imádom Görögországot, meg ezt a sorit is. Tetszenek a szereplõk (kivéve Kiriakoszt és Amaliát), az ahogyan öltözködnek (fõleg a lányok) és a cselekmény is izgalmas és fordulatos!! Igaz egy-két témát jó sokáig el tudnak húzni, de mi másért lenne több mint 600 rész?! Remélem le fogják adni az összes részt, mert néha-néha belenéztem görögül (pedig nem kéne!!), de semmit nem értek...
3/10
csikosi 2012 szept. 25. - 11:07:28 3/10 Előzmény OneTreeHill
(353/466)
Szerintem az elsõ katya-matya nem volt erõszak!
Annak idején, mikor még tinik voltak, nagy volt a szerelem köztük.
Abból lett a lánya.
Amikor ez az EVA meg visszajött a 10-éves Qrválkodásából, tényleg történt erõszak az autóban.
Abból meg nem lett gyerek.
Mégis ott csüng a nyakán erõszak, vagy nem.
Üdv:
10/10
aluar 2012 szept. 21. - 20:30:52 10/10 Előzmény OneTreeHill
(352/466)
Olyan sorozat nem volt még,mint az Ezel,meg szerintem nem is lesz.
Legnagyobb kedvencem nekem is....
OneTreeHill 2012 szept. 21. - 13:48:35 Előzmény aluar
(351/466)
Köszönöm a Melitta infót is. az a nõ is annyira fura. mindig csak ül a nappaliban ...
Az olasz tanár meg szörnyen unalmas figura. biztos az tetszik benne neki, hogy annyira más, mint Manosz.

Mindenben egyetértek veled, én sem ismerek senkit, aki nézné ... Sajnos én sorozatfüggõ vagyok, és tényleg ez a 13 órási kezdés vet nagyon rossz fényt a sorozat nézettségére ... :(

A török sorozatról jut eszembe, hogy az EZEL utolérhetetlenül jó volt!!!!
10/10
aluar 2012 szept. 20. - 14:09:41 10/10
(350/466)
Azt elfelejtettem leírni,amit még kérdeztél,hogy Melita és az olasztanár...
Mostmár közel állnak egymáshoz,és elcsattant ha jól emlékszem néhány csók is,de arra nem láttam semmilyen utalást,hogy valami komolyabb történt volna már közöttük.Ebben nem vagyok biztos,néha én is lecsúszok pár percrõl.
Az rtl-es videók néha nézhetetlenek,volt egy-két rész,ami leállt és abból részeket nem láttam.
De azért nagyrészt nézhetõ,és én pl.egyáltalán nem tudnám nézni ezt a sorozatot,ha nem lenne az rtl.most.
Szerintem sajnos ennek a sorozatnak nem túl nagy a nézettsége:pl.nekem nincsen egyetlenegy barátom,ismerõsöm sem,aki nézné.
Ez engem bosszant,mert az igaz,hogy ízlések és pofonok,de az emberek nagy része rendszeresen néz tévét,és legtöbbször olyat,ami ennek a filmnek még csak a nyomába sem jöhet.
Ezért olvasgatom ezt a fórumot.És pl.idõnként szoktam nézni a Tiltott szerelem c.török sorozatot/ami nem rossz,tul.képp jó,de közel sincs ilyen,mint ez/és azt pl.sokan nézik,és a fórumom is rengetegen hozzászólnak.
Mindennek oka elsõsorban az idõpont lehet:ez a 13 óra kizárja a nagy nézettséget.
Engem nem érdekel,tõlem adhatják bármikor,én akkor is megnézem Interneten,pedig nem vagyok sorozatfüggõ...
Kivételesen jó sorozat,fõleg azokhoz viszonyítva,amik szintén több száz részesek.
OneTreeHill 2012 szept. 20. - 13:07:26
(349/466)
ha minden igaz ezt a jelenetet láttam a neten, és nekem is ugyanezek a benyomásaim, az erõszak, a kés és ez a beteges szerelem ... érthetetlen számomra is!
OneTreeHill 2012 szept. 20. - 13:05:14
(348/466)
Köszönöm az infokat!
azért nem nézem vissza online mert annyira lassan történnek az események és nem tudom melyik érdemes visszanézni. ettõl függetlenül imádom!
10/10
aluar 2012 szept. 20. - 09:16:05 10/10
(347/466)
Nekem a film csúcspontja volt Lukasz reakciója,amikor Kyriakosz megjelent és arcátlanul részt akart venni Daphné és Nikolasz esküvõjén.Ahogy elcsalta hátra és végre jól elverte....még ha kapott õ is,de végre kiadta az indulatait,meg aztán ezt a ritka nagy gazembert végre valaki elintézte úgy,ahogy már nagyon régen járt volna neki....
Manosz és Eva titka,amikor kiderült,számomra teljes döbbenet az a jelenet.
Nem igazán kedveltem eddig sem Manoszt,nem szeretem az ilyen mindenkit birtokolni akaró és önzõ férfiakat.Ugyanakkor mindig
ki tudott derülni valami a filmben,ami megmutatta Manosz emberi oldalát,pl.a gyerekeivel kapcsolatban,és ez idõnként szimpatikussá tette számomra.
Nem azon dübbentem meg,hogy megerõszakolta Evát,jellemébõl fakad,hogy megteszi,hogyha nem kapja meg,amit akar.
Ami elfogadhatatlan számomra,hogy elõvette és Eva torkához szorította a kést...Ez már egyszerûen hihetetlen,ilyet csak egy bûnözõ tesz,hiszen nem is lett volna rá szükség...Evát le tudta gyõzni a testi fölényével és az akaratosságával is,hiszen Eva csak azért elenkezett,mert félt,meg gondolom korainak találta,hiszen még félig gyerekek voltak mindketten...
Ezt nem tudom felfogni,hogyan volt képes kést szorítani a torkához,miféle szeretet az ilyen?!
Az pedig ebbõl következik,hogy Eva szeretete iránta,ezekután,szintén érthetetlen számomra.
Ezt a jelenetet,legalábbis,ami a kést illeti,én a rendezõ meg a forgatókönyv baklövésének tekintem.
Indokolatlan és nem életszerû nekem.Ha Manosz tényleg késsel kényszerítette Evát,akkor az eseményeknek ezután más fordulatot kellett volna vennie,és így nekem a történet nagyrésze nem valószerû.