10/10
viktortraktor 2009 aug. 04. - 11:56:11 10/10
(26/66)
Megvan a film, DVD, menüvel, magyarul is lehet nézegetni,stb...Akit érdekel jelezzen.
Üdv
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 03. - 19:54:27 Előzmény syrius
(25/66)
Azért nem tudtad felvenni teljes egészében, mert az m1 - sok csatorna szokott ilyet csinálni, de náluk még nem tapasztaltam ekkora fokú bunkóságot - tíz perccel elõbb kezdte a filmet.

Nekem sajnos vhs-en van meg (jópár éve vettem fel, még a hábéóról annó - a minõsége viszont elég jó - sztem), és nincs lehetõségem sem digitalizálni, sem átmásolni, de ha pesti vagy, esetleg szegedi, és meg tudod oldani, akkor szívesen kölcsönadom az ominózus kazettát.
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 03. - 19:50:40 Előzmény daralo5
(24/66)
Kundabuffer?

Vajon létezik?

Eléggé nyugtalanító gondolat...



Valóban elképzelhetõ, hogy a világ néhány elemének káros hatása alatt élünk úgy, ahogyan élünk - nem viccelek: ezért vannak a betegségek és a világban meglévõ számtalan, hihetetlen mennyiségû, feloldhatatlan egyéni szenvedés is?

Lehet, hogy tér és idõ csupán ránk kényszerített állapot, ami, bár semlegesnek tûnik, valójában a lehetõ legnagyobb ellenségünk?

És még valami - a számokra vonatkozó kitételhez csak egy apró adalék.

Joel Schumacher "A 23-as szám" c. filmje óta mindig szöget üt a fejembe a kérdés: mi van, ha a számok is determinálnak minket. Ha nem is mi találtuk ki a számokat, hanem õk az okai minden szenvedésünknek?

Olyan elképzelhetetlen?

Nem hiszem...
offtopic
crkd 2009 aug. 03. - 13:22:05 Előzmény viktortraktor
(23/66)
http://***MODERÁLVA***/?ihq=waking+life

http://***MODERÁLVA***/index.php?keres=waking+life
10/10
viktortraktor 2009 aug. 02. - 20:34:30 10/10
(22/66)
Basszus. Hátha vannak még õrültek, s valaki felvette. Adjon magáról hírt!
Ezt a fórumot ajánlom addig is, míg jelentkezik az illetõ.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004321

üdv
syrius 2009 aug. 02. - 17:37:59
(21/66)
Én kérek elnézést, nem tudom hogy történt, lehet, hogy elõbb indítottak, de reggel megnézve kiderült, hogy az elsõ kb. 10 perc hiányzik, szóval így csonkán legfeljebb nekem lesz jó, amíg jobbat nem találok. Sajnos úgy látom nem forgalmazták itthon DVD-n. Pedig biztosan több fogyna belõle, mint a Harrypotter n+1-bõl:-)
10/10
offtopic
daralo5 2009 aug. 02. - 10:01:50 10/10
(20/66)
mennyi mérnöki munka van, mennyi idõ kellett mire azt kifejlesztették. Akkor mi ehhez képest az a 10 000 forint amit megkeresünk mi néhány nap alatt. Persze a pénz is egy eszköze a Kundabuffernek, hiszen az embernek, mint minden élõlénynek szüksége van egy támpontra amihhez viszonyít (mint a kutyának egy hang; ha halja a spejz ajtajának nyílását azt összeköti a vacsorával, poráz csörrenése=séta) de ilyen hazugság az összes szám is életünkben: idõ, számok, dátum, sebbességkorlátozás, létszám, négyzetméter. Ezek nélkül nem tudnánk létezni, megõrülnénk, káosz lenne. Pedig ezek is determinálnak minket....szerintem.
10/10
offtopic
daralo5 2009 aug. 02. - 09:54:12 10/10
(19/66)
Ezért a hazugságért felel a Kundabuffer: "Ettõl van az, hogy mindent fordítva látunk. A látszatról azt hisszük, hogy valóság, a valóságról, hogy látszat...Ez a szerv olyan kellemes optikát ad, amelyben az ember önmagát szépnek, tisztának, vétlennek, jónak látja - mindenki mást csúnyának, mocskosnak, vétkesnek, rossznak.
A Kundabuffer a talpáról a fejére állítja a valóságot, s mivel örökösen így látod, azt hiszed, hogy ilyen is. Hamvas azt mondaná, hogy a Kundabuffer a léthazugság szerve...ez a bámulatos szerv pontosan azért van az ember lelkébe ültetve, hogy ne tudja, hogy hazudik: azt hiszi és tudja és érzi, hogy a valóság olyan, amilyennek õ látja."
Egyébként szerintem maga a pénz nem egy rossz, megrontó valami, az a rossz ahogyan az emberek többsége a pénzhez viszonyul. Az én értelmezésemben a pénz egy elszámoló egység amivel elismerem a másik munkáját, a több évtizedes mérnöki munkát, technikai evolúciót. Gondoljunk csak bele, hogy pl. egy mp3 lejátszóban
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 01. - 21:45:24
(18/66)
Néha marha jó lenne többet álmodni az életet, vagy egy álomban létezni, de nekem sosem tûnt úgy igazán, hogy valóban éberálomban léteznék. Vagy csak túl sok a racionális baromság, ami köt minket? Pl. a pénz, a megélhetés, ami megakadályozza, hogy annak fogjuk fel ezt az egészet, ami: álomnak?
10/10
daralo5 2009 aug. 01. - 20:39:21 10/10
(17/66)
Jó látni -és ahogy írtad mindenkinek szubjektíven más jön le a filmbõl- ahogy a karakterek a maguk módján ki akarnak törni a "mókuskerékbõl" vagy legalábbis ezt felismerve kezdik fejtegetni a valódi lét lehetõségét: pl. amikor a hitet (isten látja sorsunkat) veti össze a tudományos megközelítéssel (a tudomány törvényszerûségei determinálnak minket)az egyik szereplõ; akkor hogyan lehetünk szabadok? Vagy az emberi lét valami több/más...?
Érdekes..., és beindít sok mindent bennünk. Meg kell újra néznem, jó lenne, ha újra leadnák.
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 01. - 20:17:29 Előzmény daralo5
(16/66)
Általában sajna nekem is ez a tapasztalatom - de elõfordult már, hogy tudtam valóban így beszélgetni emberekkel, ilyen horderejû kérdésekrõl is, sõt, ilyen színvonalon...
Vinogradov 2009 aug. 01. - 20:15:58
(15/66)
Elképesztõ film!

Nem hiszem, hogy ezen bármit magyarázni kéne, mert azt hiszem, itt végképp elvesz a lényegbõl minden magyarázat: ezt mindenkinek teljesen szubjektív élményként kell megélni - nem ér az, hogy bárki elkezdi magyarázni, hogy ebben ezt kell látni, abban meg azt.

Egyébként Linklater filmjei is pont azért jók, mert nem magyarázkodnak, mert egy akarják megmondani, hogy milyen a világ, egyszerûen csak vannak, a maguk egyszerû õszinteségében.

Ezek a filmek a sztori helyett elsõdlegesen az emberre fókluszálnak, valahogy olyan módon, mint ahogy a moziban szereplõ filmesztéta stílusban megnyilvánuló egyén is magyarázta: Nem a sztori a lényeg, hanem az ember...

Na ne, máris magyarázni kezdtem, úgyhogy abba is fejezem.

Tessék megnézni, kötelezõ darab!
10/10
daralo5 2009 aug. 01. - 19:51:08 10/10
(14/66)
Azon gondolkodtam a film nézése közben, hogy vajon vannak-e olyan "hétköznapi" emberek az életben, akik így tudnak beszélgetni a létezés kérdésérõl, ahogy a filmbéli karakterek? Én, ha ilyen dolgokról próbálok beszélgetni, akkor általában üveges tekinteteket vagy unott arcokat kapok válaszul :-) Hiába; a hazugságba való burkolózás a legkönnyebb "út" !
faludie 2009 aug. 01. - 18:41:51
(13/66)
Ha valaki felrakja torrentre, írjátok meg, melyiken van, légyszi! Köszi!
10/10
daralo5 2009 aug. 01. - 18:20:05 10/10
(12/66)
Nagyon jó mû! Torrentre vele :-) (magyarul)
faludie 2009 aug. 01. - 15:27:38
(11/66)
Szia!
Megkaphatnám én is valahogy a filmet? :) Az e-mail címem: eszti24@citromail.hu. Köszi elõre is!
9/10
dorkart 2009 aug. 01. - 10:20:28 9/10
(10/66)
Elméleti megosztás már megtörtént,mi lenne ha valaki ténylegesen megosztaná a magyar verziót valamelyik torrenten?Elõre is köszönöm:D
hiripa 2009 aug. 01. - 01:38:06
(9/66)
Sziasztok.
Én is megkaphatom vhogy a filmet? :)
syrius 2009 aug. 01. - 01:25:07 Előzmény elad01
(8/66)
Tõlem ingyen megkaphatod, legalábbis ha gond nélkül fel sikerül(t) vennem. Remélem 2-ig már nem lesz áramszünet és az íróval se lesz gond.
tozz 2009 aug. 01. - 01:19:34
(7/66)
A mininova verzió magyar? Még jobban tudok magyarul mint angolul, valszeg az eredeti verzió nem érthetõ azonnal angolul, fõleg ha arra gondolok, hogy magyarul is át kell gondolni a megértett szavak jelentését nemhogy még fordítani is kelljen az anyanyelvre, amit jobban értek...