5/10
sawyerx 2022 jan. 07. - 14:04:33 5/10
(20/20)
Hangulat és zene csillagos ötös, az első fele kellően sejtelmes és jók a karakterek, de mikor a képregényes hülyegyerek felbukkant, már tudtam, hogy elbasszák a végét. Játszott ő az Állj mellémben, a Kincsvadászokban, ott oké, de itt ez a Reszkessetek, betörők!-stílus totál elvágta a filmet. A csaj is felesleges volt, és mint vámpíros film, nem tudott semmi újat mutatni. Az egészet nézve egy nyálmentesebb Alkonyat, ami 1987-ben biztos ütött, de rosszul öregedett. A vámpírbanda és Jason Patrick jól alakítottak, inkább a gyerekek húzzák le a filmet. Egyébként a bekérezkedős résznél már egyértelmű volt az a bizonyos...

5/10, a folytatásokat messze elkerülöm.
1/10
Rahar 2020 márc. 09. - 14:57:00 1/10 Előzmény Ákos Varga
(19/20)
Köszönöm pozitív válaszodat :).
Ákos Varga 2020 márc. 08. - 18:42:01 Előzmény Rahar
(18/20)
Hmmm. Lehet tévedtem. :) Nem olvastam az összes véleményed, így belátom, sokkal inkább egyezik az ízlésünk, mint ahogyan elsőre gondoltam. :)
1/10
Rahar 2019 nov. 23. - 11:57:02 1/10 Előzmény Ákos Varga
(17/20)
"Szeretem a véleményeidet olvasni. Nagy segítség dönteni egy-egy film megnézéséről. :) Már kizárólag azokat nézem meg, ami neked NEM tetszik, és kihagyom azokat, amikről áradozol. :D Köszönöm."
Meglátásom szerint nem biztos, hogy egy számodra ismeretlen ember ízlésének, meglátásának ellentétes dolgot érdemes követni. Nem hatékonyabb megoldás egyszerűen csak a saját meglátásaid, megérzéseid, vagy egyszerűen csak a magas IMDb átlagpontszám felé menni?
Egyébként többek között a következő filmekről áradoztam: Isten városa, Az ördög ügyvédje, Szemtől szemben, Beavatás, A belső ember, Deja Vu, A tűzben edzett férfi, A csontember, Kiképzés, Időzavarban, Az utca királyai, Ház a tónál, Constantine - a démonvadász, Minden végzett nehéz, Édes november, Holtpont (1991), A bakancslista, A tégla, Farkas (1994), A rítus stb.
Ha ezekről azt gondolod, hogy rossz filmek, esetleg nem láttad még őket, az a te döntésed :).
1/10
Rahar 2019 nov. 23. - 11:32:15 1/10 Előzmény csuszokotes
(16/20)
"Ahhoz képest, hogy semmilyen emberi lénynek sem ajánlaná, meglehetősen ellent mond, hogy mekkora rajongótábora van"
Nem tudom mekkora rajongótábora van, itt a port.hu-n 32 év alatt (bár nem tudom mikor készült el az adatlapja a fimnek) kemény 17 hozzáírás történt, szerintem ez nem sok. Az IMDd-n valóban 114999 értékelés történt, a kérdés az, hogy 32 éves film esetén ez mennyire sok?
"azon kívül a hitelesnek számító mérlegeken sem egy fostalicska átlaga van (IMDB 7 pont közel 40 ezer szavazattal, RottenTomatoes 85 %), és szerintem is egy klasszikus. Csak azért írtam, nehogy egy ilyen hamis kommentárt tekintsen bárki is mérvadónak,"
Valakinek a véleménye nem egyezik meg a tiéddel, az hamis kommentár :). Számomra ez óvodás szint, mert a te kedvenc színed mondjuk a kék, az enyém meg a zöld, emiatt az én véleményem az irreleváns. És az egészet azzal akarod alátámasztani, mert sok embernek ez a véleménye. Szerintem ezt csordaszellemnek hívják :).
"persze van akinek nem tetszik (de ennyire??),de ez az elenyészõ kisebbség szerintem. Az ízlésficamra nincs gyógyszer."
Akkor nyúljak az emberek dehonesztáló kifejezések alkalmazásához, amikor nincs érvük. Csak bele akarnak rúgni a másikba, mert nem egyezik a véleményük.
Ákos Varga 2019 nov. 23. - 10:16:30 Előzmény Rahar
(15/20)
Szeretem a véleményeidet olvasni. Nagy segítség dönteni egy-egy film megnézéséről. :) Már kizárólag azokat nézem meg, ami neked NEM tetszik, és kihagyom azokat, amikről áradozol. :D Köszönöm.
Újvállalkozó 2015 febr. 01. - 21:16:08 Előzmény csuszokotes
(14/20)
6/10

A következõ két részre 3-ast és 5-öst adtam.

Persze, ha valaki most nézi meg elõször elképzelhetõ, hogy nem fog neki tetszeni, de aki ezt a filmet a gyerekkorában látta a 80-as,90-es években, annak tényleg egy kultfilm. :) Kétszer is leszinkronizálták, de mivel nem emlékeztem az eredetire így az új szinkronnal sem volt rossz.
10/10
csuszokotes 2011 jún. 25. - 21:02:45 10/10 Előzmény Rahar
(13/20)
Ahhoz képest, hogy semmilyen emberi lénynek sem ajánlaná, meglehetõsen ellent mond, hogy mekkora rajongótábora van, azon kívül a hitelesnek számító mérlegeken sem egy fostalicska átlaga van (IMDB 7 pont közel 40 ezer szavazattal, RottenTomatoes 85 %), és szerintem is egy klasszikus. Csak azért írtam, nehogy egy ilyen hamis kommentárt tekintsen bárki is mérvadónak, persze van akinek nem tetszik (de ennyire??),de ez az elenyészõ kisebbség szerintem. Az ízlésficamra nincs gyógyszer.
1/10
Rahar 2011 jún. 20. - 15:03:43 1/10
(12/20)
Számomra Ez egy ZS kategóriába tartozó alkotás. A színészek annyira gyengék, hogy az utcáról véletlenszerûen kiválasztott személyek is vannak legalább ilyen jók, lehet, hogy így is történt a válogatás :) A képi megvalósítás még úgy is igénytelen, hogy 1987-ben mutatták be elõször a nagyközönségnek. Az alaptörténet sablonos, a cselekményvezetés klisékbõl összeollózott, kiszámítható. Paródiának nagyon gyenge, vígjátéknak egyszerûen gagyi, horror filmnek egyszerûen nem lehet tekinteni, ennyi erõvel akkor a Hupikék törpikék is horrorfilm, hú, az a gonosz Hókuszpók :) Nálam ez a szint 10 pontból szigorúan 1 pont, de csak azért, mert nulla pontra nem lehet értékelni. Se horrofilm se vígjáték kedvelõknek nem ajánlom, sõt alapvetõen semmilyen emberi lénynek sem.
10/10
csuszokotes 2010 okt. 25. - 19:37:41 10/10
(11/20)
---DEATH BY STEREO---
10/10
nikato 2010 márc. 30. - 00:04:37 10/10
(10/20)
Banyek! Félre nyomtam!!! Ez a film abszolút 10-es!!!! Imádom!!
kymara 2009 dec. 29. - 21:04:06
(9/20)
Amerikában is nagyon odavannak a filmért. Halloween-kor pl. a film szereplõivel élõ betelefonálos rádiómûsor ment, amit lehetett hallgatni a neten is.
10/10
nikato 2009 dec. 29. - 16:59:03 10/10 Előzmény kymara
(8/20)
Imádom ezt a filmet! Nagyon jó! A 2. részt még nem láttam, de tuti, h. nem múlja felül az elsõt!
kymara 2009 aug. 15. - 15:45:25 Előzmény rockqueen
(7/20)
Láttam a 2. részt. harmatgyenge. Majdnem bealudtam.
8/10
rockpanorama 2009 aug. 15. - 14:20:48 8/10
(6/20)
Íme egy kis vélemény a filmrõl: http://www.rockpanorama.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1161&Itemid=34 Bár hozzáteszem, nem kevés spoilert tartalmaz!
rockqueen 2008 jún. 20. - 13:36:26
(5/20)
Lesz második része is. Abban már nem fog szerepelni Michael(amit nagyon sajnálok, de megértem, mert õ azóta ennél sokkal magasabb színvonalú filmekben játszott), az anyjuk, asszem még a nagyapjuk sem. Viszont maradnak benne a Frog tesók, Sam és Sutherland féltesója is szerepelni fog benne.
Azt hittem a 18-as karika miatt, hogy legalább egy kicsit félelmetes lesz, de nagyon tévedtem. Szerintem a vámpírokban semmi durva nincs, engem még az sem zavarna, ha igazából is léteznének.
Ja, és én úgy tudtam, hogy nem azok a fogak szoktak lenni a hosszú, hegyes vámpírfogak, mint ami Az elveszett fiúk vámpírjainak voltak.
kymara 2008 jún. 20. - 13:17:34
(4/20)
Sajnos az én véremet sehol nem fogadják el, mert vasszegénxy vagyok. Úgyhogy nem kell félnem egy vérszívótól sem.
AvatáR Gil Maerth 2008 jún. 20. - 12:27:56
(3/20)
#33
Én nem találtam viccesnek - pár benyögéstõl eltekintve.
És nem biciklisek hanem vad motorosok bandájához verõdik Michael.
Egy gyönyörûszép fodros hajú menyecske: Csillag miatt. (mondjuk össze is bujnak úgyhogy megérte)
na szóval: Michael vér ivásra is képes lesz, és benne van minden buliban.

De amikor megissza David vérét, onnan tudhatjuk, hogy másnap már vérvételre megy, nem a McDonaldsba :)
És hogy a fogásznál is szemfog kezelést kér :D
Valamint, hogy lemond addigi fokhagymás szendvicsérõl :DDDDDDDDD
És hogy nem fogja neki javasolni az orvosa a szenteltvizes fürdést :)))))
Azt nem is emlitve, hogy a lányokat feltünõen sokszor akatrja majd nyakon csokolni :DDDDDDDDDDDDDD

Amikor pedig átlátszó lesz, a kutya nekiront, és a MALÉV-ot megszégyenitõ repülésbe kezd akkor akar tudni mindent.
Ehelyett Csillag beszéd helyett a testét adja oda - ami azért lássuk be nem rossz manapság. :PPPP

Aztán Micheal tesója, sam segiti öccsét, majd 2 Frog -testvér- (2 kiskorú vámpirvadász) segitségét kéri. Akiknek valahogy nem akarodzik elfogadni hogy EZEK VALÓDI VÁMPÍROK.

Akik majd bosszút is állnak.. az elsõ Vámpir kissé hororrisztikusan és szerencsével nyirodik ki. a másodikat sziven lövik és rostosra sül.
Az utccsót, a nagyszájú Davidet Michael intézi el egy Mátrixba hajazó repülésparódia során.

Majd a végén kiderül: Sam és Michael anyjának udvarlója (MAX) egy valódi Dr.Akula.
Ám vele meg a nagyapa végez mindenki döbbenetére.

Most már vizionálhatjuk hogy az emberiség fele VÁMPIR.
És a buszon a vércsoportunkat kérik majd bérlet helyett :))))))))
Tudjátokj mit? Vagyünk mind fekete kámzsát és erdélyi palotát! :DDDDDDDDDDDDDD
A doktori praxisból telni fog (Dr. Akula) x))))

Na ennyit mára. Sziasztok...
Mentem a Farkasemberek Gönyûi Találkozójára.
:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
kymara 2008 jún. 20. - 11:57:49
(2/20)
Abban az idõben még gyerekcipõben járt a fiataloknak szóló vámpíros filmek készítése. Vedd úgy, hogy ez a film csak kísérlet volt.
1/10
tobywong 2008 jún. 20. - 09:54:22 1/10
(1/20)
Baromság! Semmi köze az igazi vámpíros filmekhez.