suxel new 2022 márc. 30. - 18:14:18 Előzmény napraforgó
(44/344)
Szeretem en is latni, hogy fejlodnek azert a karakterek, mint Ece. Diyarnak tok igaza volt benne korabban, vagy mar nem tudom ki mondta, hogy allandoan savanyu abrazattal jar, meg hogy milyen magasan hordja a fejet, am ahogy Mustafa is mondja, o latja az emberi oldalat, amit ezzel a zord, felszines jellemmel takar el, mert van neki. Egyaltalan nem lett volna helyes, ha Ozant magara hagyja, meg akkor sem, ha felnottek voltak mellette.

Mustafa mar elore figyelmeztette Ferhatot, hogy a lanyoknak ne essen baja. O ismeri a fiut, biztosan zuros alak, ahogy mondja, szerintem most fog elindulni minden lavina azzal Ferhatot illetoen, hogy Müge meghuzta a kocsijat, es ezt Figenen es Ecen akarja bevasalni. Na ha mar Müge, bizony neki sincs baratsagosabb abrazta, mint Ecenek. Oke, hogy Figen probalta kihuzni magat a Ferhat problema alol, es elintezni a legkonnyebbeb plane miutan Fikriye jol elverte, de egy baratnotol szerintem nem szep dolog rogton azzal elrendezni, hogy vegyen el Ecetol egy szemmel lathatoan draga holmit, az orajat, amit annyira oriz, hisz egy emleke az apjatol.

Keremrol/Keremcanrol egy a velemenyunk: egy nyalas kis ize, semmi tobb.
suxel new 2022 márc. 30. - 18:03:52 Előzmény Magenta99
(43/344)
Igen, en is erre jutottam mar a hetfoi reszbol. Ahogy Napraforgo irja eleg kockazatos ez igy.

Most ha en eltekintek attol, hogy egy filmrol beszelunk, azert a XXI. Szazadban, amikor mar sokan a papir alapu kivonatok helyett netbankot hasznalnak, digitalisan kovethetik nyomon utalasaikat, elektronikusan erhetoek el a bankszamlakivonatok, 1 perc alatt le lehet vele bukni. Mivel filmrol beszelunk el tudom kepzelni, hogy Alihan megbizik annyira Sebnemben, hogy nem nez utana jobban a terhelesrol szolo ertesitesnek.
8/10
napraforgó 2022 márc. 30. - 12:35:09 8/10 Előzmény Magenta99
(42/344)
Azért a pénz útját nyomon lehet követni. Honnan utalták, hová. Bár az igaz, hogy Sebnem készpénzben kérte Allihantól az összeget, na de azt azért ki lehetne deriteni, hogy a szeretője honnan vette azt a pénzt. Akárhogy is, Hüliyának ez elég kockázatos lehet. Az, ha Sebnem a saját számlájára utalja a pénzt, számára sokkal kedvezőbb lett volna. Remélem, hogy a nő előbb-utóbb lebukik.
Magenta99 2022 márc. 30. - 10:54:57 Előzmény suxel new
(41/344)
Ha jól értettem, Hülya a saját magán bankszámlájára kérte utalni azt a pénzt. Tehát, ha Sebnem összevész Alihannal, akkor pórul jár ő is.
8/10
napraforgó 2022 márc. 30. - 07:42:01 8/10
(40/344)
Tetszett, hogy Ece, aki eddig annyira odavolt Hüliyáért most kerek-perec visszautasitotta a nőt. Gondolom azért, mert annyira kibabrált az anyjával azzal, hogy olyan helre ajánlotta be, ahol a régi barátnői megláthatták, megalázhatták. A lány egyre jobban megérti az anyját, egyre inkább szolidárisabb vele. Mennyire odavolt érte korábban a kórházban is, most meg a börtönben. A kisöccsét is jobban felkarolja, pártfogolja, holott korábban kicsit sem törődött vele.

Nem igazán értem, hogy Ferhát miért Figentől, vagy akár Ecétől követeli az autó javitási árát, amikor ő volt, aki őrizetlenül hagyta a gépkocsit, nem a lányok. Persze nagyon jó lenne, ha a gonosz Müge egyszer lebukna végre. Nem igazán érthető, hogy mi öröme van abban, ha megalázhatja egy osztálytársát. Hisz az nem bűn, ha valaki elszegényedik.
Mondjuk, én azért a Keremért sem törném magam egy percig sem, na az is egy semmi kis nyálas izé.
8/10
napraforgó 2022 márc. 29. - 04:30:44 8/10 Előzmény suxel new
(39/344)
Látszott, hogy Denizt igen rosszul érintette, hogy a korábbi barátnői meglátták, hogy milyen "alantas" munkát kénytelen végezni. De Deniz volt olyan úrinő, hogy ott nem szólt semmit, csak távozott. De nem hagyta szó nélkül az esetet, rögtön Hüliyához ment felelősségre vonni. De Hüliya most is kidumálta magát, ahogy szokta.

Kiváncsi vagyok, hogy most mit fognak felhozni Deniz ellen. Talán Törökországban nem számit annyit egy nő, hogy elvárják tőle, hogy elolvassa a férje által elétett iratokat aláirás előtt. De Deniz valóban nagyon naiv, sőt gondatlan. A váláskor is lemondott a tartásdijról, meg az őt megillető vagyonrészről. Szó nélkül aláirta a ház eladásáról szóló okmányt is.
Ezeket a disznóságokat az ő szeretett férje követte el ellene és a gyerekeik ellen. És bár Allihan jelentős vagyont utalt Deniz számlájára (ezek szerint a nőnek volt saját számlája!), de ezt a pénzt Hüliya gyorsan befagyasztatta. Most meg a kölcsön törlesztő részletét fogja lenyúlni. Valóban, ez a nő velejéig romlott.
8/10
napraforgó 2022 márc. 29. - 04:13:21 8/10 Előzmény suxel new
(38/344)
Azért az tetszett, hogy amikor Fikriye átment Mirat házához és Deniz után érdeklődött Diyartól, másik, vagy második feleségnek titulálva őt, Diyar visszautasitotta a vádjait és nem is engedte be a nőt.
Már az a 18 éves kis nő is kezdi észrevenni, hogy a nála jóval idősebb Fikriye milyen rosszindulattal viseltetik Deniz iránt.
Én már rég beszóltam volna neki, hogy törődjön a saját dolgával, ne mindig a Denizével, meg úgy általában a Mirat házéval.
suxel new 2022 márc. 28. - 23:33:42
(37/344)
Már kezdtem azt hinni, hogy Hülya is rajott, hogy eros huzas volt tole Deniz felszolgalasa a baratnok elott, am megis elmosolyodott a vegen. Valojaban nagyom tetszett neki, ugy sult el, ahogy varta. Borzalmas egy no, aki igy mosolyog a "baratnoje" szenvedesen.
Sajnalom, hogy Mirat errol nem szerzett tudomast

Fikriye nem hazudtolja meg magat. Talan Deniz megolte a ferjet es ezert vittek be a rendorsegre. Igy Denizeket soha nem fogja ez a kornyek bedogadni. :(

SPOILER
SPOILER
SPOILER

Nehezen birom ki, hogy ne nezzek utana az epizodoknak, en szeretem oket, es nem is nagy spoiler, de Artun karaktere, akit lathattunk ma a gazdag asszonysag ferjekent, kesobb meg felbukkan a sorozatban. Gondolom Deniz megtetszik neki, mindenesetre azt lattuk, felkeltette a figyelmet a no es valahogy ismet keresztezik egymast az utjaik.


suxel new 2022 márc. 26. - 09:26:01 Előzmény napraforgó
(36/344)
Igen, o elmondta, hogy ne figyeljen ra, de hat majd az elet megmutatja neki, hogy ez mennyire is konnyu vagy eppen nem is konnyu. Kivancsian varom a hetfoi reszt.

Fikriye ismet alakitott: a szomszedsag epp kezdi elfogadni Denizt, es erre rogton egy szerintem Torokorszagban tabutemat kitereget az asztalnal es szetszeled mindenki. Remekul alaasta az egeszet. O a veresbol nem tanul. De vajon akkor mibop fog vagy fog-e egyaltalan. Talan ha elengedi a Mirat rogeszmet es felfogja soha nem lehetnek egy par.

Mirat mar hajlando lenne Deniz elott felfedni, hogy o es Diyar/Selma nem hazasok, de a no belefojtotta a szot. Diyar pedig kesobb onzo modon szinten tett rola, hogy Mirat legalabb 7 honapig ne fedje fel az igazsagot, eltantoritsa azzal, hogy Deniz meg mindig Alihanra gondol folyamatosan.

Ha jol emlekszem Sebnem az elso reszekben, mikor Hulyaval megismerkedett, elmondta neki, hogy o neki nos ferfiakkal voltak kapcsolatai. O a szememben egy igazi csaladrombolo tipus, aki mindig ilyen ferfiakra veti ki a halojat. Alihant konnyen megszeditette azzal, hogy a ciszta a mehehez kozel, az a magzat. Kesobb viszont mar nehezebben fog tudni ilyen bizonyitekot gyartani. Mindenkepp vetelest kell majd szinlelnie, ami talan nem is lesz nehez, ha Alihannal problemaik lesznek. Alihan egyre tobbet gondol a csaladjara, es tegnap vettem eszre Sebnemen olyan pillantasokat, mintha mar nem lenne szazszazalekosan boldog a kapcsolatban.

Hülyanak is jo batorsaga van a banknal machinalni a folyoszamlakkal es hitelekkel. Sebnem bar rakerdez mennyire szabalyos, hogy a visszafizetest nem a bank fele utaljak vissza, de ugy nez ki belemegy es az o szamlajan fog landolni a masfel millio. Nem tartom ebbol a szempontbol tul okosnak, hogy ilyen rizikot vallal. Masik oldalrol viszont, ha Alihannal becsodolne a kapcsolata, akkor az anyagiak rendezve vannak egy darabig. Ha meg kibukik, majd mutogat Hulyara, de vegulis az utalast o csinalja meg, Hulya pedig szerintem sokkal ravaszabb, mint Sebnem, aki nem veszi azt se eszre, hogy ok valojaban nem baratnok, csak Hulya eszkoze.
8/10
napraforgó 2022 márc. 25. - 20:03:24 8/10 Előzmény suxel new
(35/344)
Huliya most munkát szerzett Deniznek, de ezzel is aljas terve van. A nő, akinek dolgozik -spoiler - épp az ő korábbi barátnőit fogja vendégül látni. Kiváncsi vagyok, hogy fogja ezt Deniz elviselni. Mert Ecét nagyon jól ki tudta oktatni, hogy ne vegye fel az osztálytársai szekálását. Most majd megtapasztalhatja ő is a megszégyenülést, a régi barátnők lesajnáló viselkedését.
suxel new 2022 márc. 25. - 17:39:15
(34/344)
En nekem nem lenne hianyerzetem, ha nem lenne mas inditeka Hulyanak, csak ahogy fogalmazott Deniznek minden az olebe cseppent. Neki nem kellett vegigguriznie az egyetemet, sokkal konnyebben elert mindent, mint o. Deniznek megadatott a gyermekaldas, ketto is. Neki egy sem. Idilli volt mindig a hazassaga, jutott neki egy korabeli ferfi. Bar erre soha nem panaszkodott, de azert Nejat egy jo tizessel minimum idosebb, mint Hulya es az elmondasa alapjan tudjuk, hogy Nejatnak van egy lanya, tehat feltetelezhetoen elvalt ember.

Fikriye tovabbra sem tanul a hibaibol, nem latja be Deniz josagat. Csak duzzog maganak, az ilyen emberek mindig sok galibat okoznak, es fog is meg. Fikriye egyebkent most dolgozik valahol? Mert en nem ugy latom, lehet nem figyeltem. Aztan csak sopankodik, hogy 3 napja csak vajaskenyeret esznek, amit kaptak. Azt tudom, hogy otthagyta a takaritast, mert megunta mar az allando vikszolast a gazdagok utan. De hat leteznek gyarak is pl, ahol csak betanitott munkat kell vegezni, es o meg abszolut nem nyugdijaskoru. A sok keseruseg teljesen megbetegitette a lelket.

Mostanaban annyit emlegetik Mirat volt szerelmet, Raselt, hogy kezdem azt hinni, fel fog bukkanni kesobb a sorozatban. Sok sorozatot lattam mar, igy a tapasztalat mondatja velem. Ugy tudnam elkepzelni, hogy elobb Alihan ter vissza, majd mikor Deniz elete sinre kerul es megszabadul tole, akkor jon a kepbe Rasel.

Ami nagyon tetszett a tegnapi reszben, hogy Deniz nem kapta fel a vizet Mirattal szemben, hogy vele szemben o nem tudott Ece ugyeszsegi ugyerol. Latin-amerikai sorozatokban ilyenkor az a divat, hogy lesz belole egy mondvacsinalt konfliktus. Hulya igy nem erte el a celjat, hogy bekavarjon vele. Abban a noben is fortyog a rosszindulat, amikor alkalma adodik igyekszik aknazni Deniz eleteben.

Diyar bar nem olyan lazado tipus, mint Ece. De erettseget tekintve szerintem egy szinten vannak, azt latva, hogy eddig Denizeket az ellensegenek tekintette, talan most mar valtozni fog o is. Majdnem megegette magat azzal , hogy adta korabban a lovat a szovegeivel Fikriye ala, es talan mar nem is fog ugy baratkozni a szomszedasszonyaval.

Az allandoan nyitott kapura Miratnal nekem sem van nagyon magyarazatom. Talan a hirhedt torok vendegszeretet. Mirat haza nyitva all, barki elott szivesen latja a vendegeket. Talan ezt akarjak vele szimbolizaltatni, holott egyebkent egy viszonylag zarkozott ember, aki nem masok elott eli az eletet, es igazan keves embert enged a kozelebe.
Amit eszrevettem meg, hogy az a szokas, hogy belepeskor rogton felvesznek egy hazipapucsot. Na Hulya a varatlan latogatasainal ezt nem szokta megtenni, fogja es berongyol a hazba, holott ez a torokoknel nagyon nem modi, sot sértés, annak ellenere, hogy a vendeget szivesen fogadjak
8/10
napraforgó 2022 márc. 24. - 20:05:02 8/10
(33/344)
Nem tudom, hogy Diyar miből akar egyetemre menni, hisz a családjára nem számithat. Amikor Mirat befogadta, csak arról volt szó, hogy a szülésig a házában maradhat. De nem tudom, hogy képzelik el a helyzetet a szülés után? mert Mirat a gyerekkel együtt biztos nem teszi ki a házból, de Diyarnak meg nincs még annyi háttere sem, mint Deniznek. deniz megpróbál dolgozni, pénzt keresni, de Diyar csak eltartatja magát.
8/10
napraforgó 2022 márc. 24. - 20:00:51 8/10 Előzmény suxel new
(32/344)
Én biztos vagyok benne, hogy Hüliya valami régi sérelmet örizget magában. Annyit tudunk,hogy mindketten szegénysorból jöttek, együtt gyerekeskedtek egy szegénynegyedben. De úgy tűnik, hogy mindketten egyetemre mentek (vajon miből finanszirozták, hisz Törökországban sem ingyenes az egyetemi oktatás). Deniz otthagyta az első év után, mert férjhezment, de Hüliya valószinűleg elvégezte az egyetemet, hisz vezető beosztásban van egy bankban.

Azt nem tudom, hogy Alihan vajon már akkor is gazdag volt, avagy a 17 év alatt épitette fel a cégét és vált jómódú emberré. De Hüliya sorsa is jól alakult, hisz az ő férje is tehetős ember, jólmenő ügyvéd. ezért nem is értem, miért irigykedett annyira Denizre. ő tanultabb, és ugyanolyan jómódú lett, mint Deniz volt.

Én arra tippelek, hogy Hüliya is kinézte magának Alihant, akit Deniz elhappolt előle. Szerintem pont ezért segitett az asszisztensének, hogy elcsábitsa és leválassza a férfit Denizről. Valamiképp igy akarta megbüntetni Denizt, hogy ha már a pasi nem lehetett az övé, hát ne lehessen Denizé sem.

Ugyanaz a szitu, mint Fikriye esetében, aki Mirat miatt üldözi Denizt.
Az a gonosz nő még most is őt sarazza a férje előtt. Nagyon tetszett, ahogy tegnap Mirat hogy helyretette, amikor Fikriye a szerelméről beszélt és azt kérte, hogy nézzen a szivébe.
suxel new 2022 márc. 24. - 17:48:22
(31/344)
Én egy nőnek sem kívánok olyan brutalis bantalmazast, mint amilyet Fikriye kapott, de ebben a sors keze benne volt. Csak azt kapta, amit o adott masnak a felbujtassal. Turgut pedig ettol meg vadallat marad. Egyedul Figent sajnaltam, aki meg azt is veghallgatta, hogy az anyja jobban szereti Miratot, mint a sajat lanyat.

Hülyat szerintem az irigysege teljesen elvakitja Denizzel szemben. O egy kedves ellenseg. Szerintem Deniz is latja mar, csak nem akarja beismerni. Mehmet papa es Mirat ok biztosan latjak, hogy azzal a novel nagyon nincs rendben minden. Most ugye Ece magukhoz csabitasaval valojaban egy ujabb csapast akar merni ra, de kezd a terve kisiklani, mert Nejat nem vallalja a lanyt, es talan hatassal volt Ecere is, amikor kihallgatta Mirat es Deniz beszelgeteset. Talan elgondolkozott rajta legbelul. Meglatjuk.

Valo igaz Diyar is elmehetne valamit dolgozni. Azt tudjuk, hogy orvosnak keszult, hogy azt fog tanulni, ha egyetemre megy. Ertem en is, hogy o egy sokkal vallasosabb kozegbol jon, ahol a nok nem dolgoznak, hanem a ferjeiket kiszolgaljak es a haztartasban tevekenykednek. De mar o eleve a szabadabb gondolkodasaval, hogy neki lesz egy hivatasa, valami reszmunkaidos allast vallalhatna. Vagy az lenne a gond, hogy meg nincs 18 eves, hisz Ecevel egyidosek ha joo emlekszem.
8/10
napraforgó 2022 márc. 23. - 03:22:04 8/10 Előzmény napraforgó
(30/344)
Menet közben irtam, de kisült, hogy Deniz mégis visszakapta az ingatlanostól a kifizetett lakbért (meg a foglalót, ha volt egyáltalán). Rögvest vissza is adta Nejatnak.
Nem értem, hogy Huliya mit szaladgál folyton Denizhez, segiteni nem segit, csak ontja a tanácsokat. Már rég el kellett volna küldeni melegebb égtájakra.
8/10
napraforgó 2022 márc. 22. - 19:25:54 8/10
(29/344)
Mirat szereti meggyepálni azokat a férfiakat, akik zaklatták Denizt. De annyi esze nem volt, hogy elkérje Deniz munkabérét a ledolgozott napért, illetve kis kártéritést az okozott ijedelemért. Ugyanigy a háziúrtól is vissza kellene kérje a lakbért. Nem Deniznek, hanem Miratnak kellene kérni, úgy tűnik őt respektálják, egy nőt meg nem.
8/10
napraforgó 2022 márc. 22. - 09:53:10 8/10
(28/344)
Ez a Diyar olyan hülye, állandóan azt vizionálja, hogy Mirat utcára teszi. És Fikriye még rá is erősit erre.
Mondjuk ahogy Deniz próbál munkát találni, úgy Diyar is elmehetne dolgozni, ahelyett, hogy eltartatja magát egy olyan férfival, akihez semmi köze. És még segit ármánykodni a másik szerencsétlen nő ellen, aki, ha lehet, még nála is rosszabb helyzetben van, hisz a gyerekeiről is gondoskodnia kell.

Nagyon tetszik, hogy Mirat átlát Hulyán, annyira nem csipi, még a köszönését sem fogadja.
Kár, hogy nem mellőzi ennyire Fikriyét is. Én már rég kitiltottam volna a házamból a helyében.
8/10
napraforgó 2022 márc. 15. - 04:16:03 8/10 Előzmény kiseva55@freemail.hu
(27/344)
Az isztambuli menyasszonyt nem néztem, nem tudom milyen volt.
De ez a sorozat eddig olyan, hogy a történések valósághűek, az eddig történtek akár meg is történhettek volna. Nekem ezért tetszik.
kiseva55@freemail.hu 2022 márc. 14. - 19:30:40
(26/344)
Most kezdtem el nézni a sorozatot. Ez egy nagy O !! Hol áll ez a sorozat az Isztambuli menyaszonytol !!
8/10
napraforgó 2022 márc. 13. - 12:55:01 8/10 Előzmény suxel new
(25/344)
Az elején volt arról szó, hogy Alihan valamiféle tengerparti szórakozóhelyet szeretne üzemeltetni. És egy alkalommal valóban voltak valami zenés szórakozóhelyen, valószinűleg a sajátjukon.
Remélem, hogy legalább Alihannak volt annyi esze, hogy nem iratott Sebnemre semmit, mert a nő hajlamos lenne kifosztani őt. Márpedig ez a kapcsolat nem lesz tartós, az látszik.

Fikriyéről csak annyit, hogy

nemsoká megjelenik a férje, akit a nő utál, és aki majd jól kiosztja. Remélhetőleg kap néhány pofont is.



Ettől függetlenül nem értem, hogy Mirat miért nem lép fel vele szemben erélyesebben. Hüliyán pl. átnéz, legtöbbször nem is válaszol, ha a nő szól hozzá. Fikriyének is azért van ilyen nagy pofája, mert senki nem teszi helyre, csak türelmesen elviselik a szemétkedéseit.