Téma: Az Este

offtopic
Kanosmorgen 2009 ápr. 21. - 20:07:34 Előzmény tiborz007
(383/1683)
Csak egyféleképpen? Akkor javaslom hogy ne a HÍR Tv által kivágott részleteket halgasd meg, hanem az egészet elejétõl a végéig.. Pont ez a gond.. A fidesz is ezt csinálja.. Valaki állit valamit, és õk meg ugyan ezzel a taktikával rövidre zárják a kérdést hogy csak egy féle képpen lehetett értelmezni.. A többi véleménye le van sz*rva..
Amugy meg Gyurcsány ha hibázott is, mondta hogy ez tovább nem.. Ehez másik Madam kell ugye... Csak az a baj hogy Viktoréknak eszük ágában sem volt a saját házuk tájékán másik Madammot keresni, és õk csinálták tovább.. Sõt.. Ha a Fidesz nem lenne most MO. sokkal elõrébb lenne, és nem léenne ekkora sz*rban.. Ahol lehetett keresztbe tettek, és õk óbégatnak leghangosabban , mintha semmi közük nem lenne semmihez..
Mint pl most a parlamenti képviselõk költségtérítése.. Az MSZP rengeteg alaklommal benyujtotta.. A fidesz meg nem fogadta el, mert CSAK!! Mert ti mondtátok.. Most ha minden igaz lesz egy 4 milliárdos népszavazás errõl.. Kinek a pénzébõl? Hát nem a Fidesz pártpénzébõl..
Sajnos mi nem erre adtunk nekik felhatalémazást anno.. Egyiknek sem.. Csak ellenzékben azt hiszik hogy azt csinálnak amit akarnak..
Viktor a nagy jobb oldaloi olyan baloldali politizálást folytat hogy balabb már nem is lehetne..A viselkedése meg... Nagyon hülyének nézi az embereket az tuti.....:( És sajnos a többség az is.. /kinek nem inge/
Kanosmorgen 2009 ápr. 21. - 20:01:15
(382/1683)
MIa f***-t keres ott egy parlamenti képviselõ?? Sztem keveset kapott... És akkor miért nem hoztak olyan tövényt hogy aki ennyire szélsõséges annak nincs helye egy "rendes, demokratikus" pártban???
2/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 21. - 09:06:40 2/10
(381/1683)
Na képzeld, én is tudom ezt, és még sok más konyhai trükköt. :)
És hidd el én is másképp csinálnék sok mindent, de én csak szavazó vagyok. A Bajnai teljes programját még nem olvastam, majd megnézem, ha elérhetõ vhol.
1/10
tiborz007 2009 ápr. 21. - 08:01:05 1/10 Előzmény meszag
(380/1683)
Szia, most csalt az érzésed, mert alaposan végigolvastam. Egyébként kb 90%-ban egyetértek azzal amit írtál,de nem úgy gondolom, hogy mindeki egyformán keressen. Egy mûsorban azt mondták, hogy a felsõ vezetõk azért keresnek sokat, mert nagy a felelõsségük. Én egy emberrõl tudok akit elítéltek 60 milliárd hûtlen kezeléséért, egy havi bérének megfelelõ büntetést kapott. Gondolom tudod kirõl van szó.
40 ezerbõl elvenni 10%-ot nem ugyanaz, mint 400 ezerbõl. Ez a kormány a nyudíjasokért még egy lépést sem tett, kivéve választások elõtt. Azok akik most nyugdíjasok nem csaltak a bevallásnál, nem kaptak zsebbe pénzt, mert az õ munkájuk idején ezt még nem lehetett.
A magántulajdon, csak a biztos hátterû országokban nem fontos. Képzeld el egy bérelt lakásban élsz, a rezsit még kinyögöd, de a bérleti díj már nem megy. A saját házban legalább bérleti díj nincs és ha beteg lennél, legalább van mihez nyúlnod, mert megtakarítani nem lehet és mindíg van egy kisebb, olcsóbb lakás.
A mostani csomagból vajon melyik pont szól a feketemunkáról, az adóelkerülõkrõl, az offsor cégekrõl, a nagy családosokról, a becsületes adófizetõkrõl, persze az utóbbiakrólvan szó, ugyanis tõlük lehet még levonni, mert õk becsületesek. Ez a legszemetebb dolog, csak azokat megszorítani akik eddíg is becsületesen fizettek. Ez olyan mint a hülye kocsis: azt a lovat üti, amelyik húz.
Azért azt tanítani kellene, hogy lehet csirkefarhátból rántotthúst, pörköltet, gulyást, húslevest, mákostésztát, és madártejet készíteni, mert van aki tudja.
1/10
tiborz007 2009 ápr. 21. - 06:47:16 1/10
(379/1683)
Az öszödi beszédet csak egyféleképpen lehet értelmezni. Ez valóban lehetett volna igazságbeszéd, ha a parlament elõtt mondja.
Ha a haverok elótt mondok valamit és azok beköpnek otthon, arra hivatkozni, hogy én elmondtam mindent. Egyszerûen mint egy bûnözõ, lebukott. A Viktor amit mondott, ha minden kétséget kizáróan bebizonyítod, hogy nem csinálta volna meg amit ígért akkor beszélhetünk róla. Azt mondani, hogy úgysem tudta "VOLNA" Szerintem rossz hivatkozás.
Kanosmorgen 2009 ápr. 20. - 21:46:09 Előzmény tiborz007
(378/1683)
Szia.. havi 3.000Ft nem osztogatás 1 embernél.. De több milliónál már igen..
Amugy egy év 12 hónap.. Én se kaptam soha 13. havit, és alapból kevesebbet keresek mint pl egy pl polg mesteri hivatalban dolgozó.. És valszeg többet dolgozok.. Bár ez relative.. kinek mi a sok.. és milyen munka persze..
Amugy nem értem hogya fidesz miért olyan vádló.. Õk is ott voltak, mindent megtettek hogy véletlenül se sikerüljön Öszöd óta ebben az országba csinálni valamit a kormánynak..Persze az nem csak a kormányra hatott mint érezzük nemsoká..Ja és minél roszabb az embereknek a Gy. kormány alatt, annál biztosabb a 2/3os többség..
Pedig az öszödi beszéd épp ugy szólt róluk mint az mszp rõl.. Lásd Viktor választási igéretei.. még tul is licitálta az mszp-t.. A nyugdij utáni részét az elsõ beírásra irtam, hogy illik kritizálni ha nem értettem félre..
2/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 20. - 16:32:20 2/10
(377/1683)
Ha kell a közvetlen környezetembõl is mesélhetek, de azt érzem, megint nem olvastad végig türelmesen, amit irtam. :)
1/10
tiborz007 2009 ápr. 20. - 16:21:44 1/10
(376/1683)
Most mennem kell, de te tényleg azt gondolod, hogy a 40000 ft-os nyugdíjas, vagy a minimálbéres túlköltekezik és többet kapott mint érdemelne és ha havi 3000 ft-al többet kap az osztogatás?
2/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 20. - 15:49:00 2/10
(375/1683)
De egyébként elegendõ, ha a józan háztartás mûködését tanulmányozod. Könnyen átlátható, aki hosszú távon többet költ, mint a bevételei, ahhoz elõbb utóbb kopogtatnak. És akkor fognak, amikor már egyébként is összedõl a ház.
2/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 20. - 15:45:05 2/10
(374/1683)
Ugye nem akarod azt mondani, hogy mindenki kapjon ugyanannyit. Ez még a szocializmusban sem volt. Most a válság eredményeként máris csökken a közszférában és állami válaltoknál a vezetõk bére. Sajnos, hogy ehhez ez kellett. És nyugdíjasból sok van, nem volt alapja a Medgyessy féle osztogatásnak. A 13 havi helyett az alacsony nyugdíjakat, de csak a különbözõ számítás miatt nagyon keveset kapott nyugdíjasok ügyét kellett voplna rendezni.
Sehol a világon nincs 2 és gyed és +1 év gyet, és nem alanyi jogon, hanem inkább adójóváírásként..A másik, hiába van otthon anyuka, nézd meg a mostani gyerekek zömét....tragédia. Tisztelet a kivételnek, de nagyon kevés.
Az adóelkerülõk egyik megfogási módja a vagyonosodási vizsgálat, azt nem értem azonban, hogy mi az, hogy átiratom a családra, aztán kész. Nem kell isteniteni a csalót, fel lehet nyomni az APEH-nál. Ingyen hivhatod. Hogy ez ronda dolog? A németek minden szivbaj nélkül megteszik. NAgyon jól tudja a környezeteében mindenki, hogy hányan dolgoznak feketén, vagy minimálbéren bejelentve. :( Hányan válnak el, a magasabb családipótlékért papiron, és még számos disznóságot említhetünk, de nem tudom miért csak egyes nemzetiségek, nációk esetében csipi a szemünket. A ratkó korszak gyerekei, volt egy másik hullám a 70-es évek eleje, amikor elkezdték az aláírsz még egy gyerekre, három gyerekesek kiemelt kedvezményei...Szintén azt mondhatom, hogy sehol a világon nem támogatják a tulajdonhoz jutást. Itt 96% a magántulajdon aránya a lakáspiacon. Normális dolog ez szerinted? Nem. A lakhatást kellett volna támogatni, és nem nyakló nélkül, nyilvántartás nélkül... így aztán könnyen lehetett mercédesszel menni segélyért...Még egyszer mondom, a magánnyugdíj pénztárak bevezetése elõtt eltünt minden a nagy közösben, de mivel sok évig tudott volt, hogy Jóska Pista ennyit keres, ennyit levonunk, így számoljuk a nyugdijat. tudható volt elõre sok minden. Ma nem. Jóska Pistánk feketén dolgozik, hazavisz jó pénzt, csak feketén. Elõre nem gondolkodik nyugdíjas éveirõl, nem is takarékoskodik, sõt, túlköltekezik pedig ez alapján fogják kiszámítani az állami nyugdíj részét, amit most bevall és a nyugdíjasokat meg ebbõl kéne kifizetni, a mibõl? A válság meg most persze, hogy rátesz.
1/10
tiborz007 2009 ápr. 20. - 15:10:14 1/10 Előzmény Sz23
(373/1683)
Egyetértek veled, de azért a kormányt illik kritizálni
1/10
tiborz007 2009 ápr. 20. - 14:50:01 1/10
(372/1683)
Na elolvastam újra és nem pedálozok, tényleg jó és lényegretörõ írás, DE szerintem én azért értem a lényeget. Ha egy nyugdíjas kap 40000 ft-ot az a 13.havival az 520000. Az aki 400000-et kap annak annyi a 13.havi mint az elõzõnek az egész évi. Egyenlõ mérce?
Azt írod, hogy a kormánynak a lehetõ legtöbb lakossági jövedelmet be kell vonni az adó és járulékfizetõ rendszerbe. Ez nagy igazság, DE te úgy látod, hogy pártunk és kormányunk is ezt akarja? Tudsz mondani egyetlen intézkedést ami ezt szorgalmazza? Azt írod az adó és járulékfizetést megtagadó milliókkal egyetlen kormány se mer ujjat húzni. Ez csak részigazság, mert a 19-bõl 11 évet ezek voltak és ezalatt valóban nem történt ilyen és természetesen most sem fog.
Az a kormány lesz a jó amelyik megtalálja azt a pénzt ami eltûnik. Egy példa: az EON kiadja a munkát egy vállalkozónak aki továbbadja munka nélkül egy másiknak, aki szitúgy. Egy barátom nekik dolgozik, de mire hozzájut a munkához már az eredeti ár 51%-áért végzi el az összes munkát. A három közbeesõ csak leszedi a sápot. Hol látod hogy ezt most megakarják szüntetni? A gyermekes anyáktól elvenni a gyed-et a gyes-t, holott szerintem te nagyon jól tudod, hogy a gyermek elsõ három éve alapvetõen meghatározó az életében és a legjobb nevelést kizárólag az anyja adhatja meg.
Azzal is tisztában kell lennünk, hogy a ratkó korszak gyarmekei is most mennek nyugdíjba, de vajon ki a hibás hogy most nincs annyi ember Magyarországon, hogy eltarthassa õket. Vajon miért is csökken az ország népessége? Nem vagyok biztos benne, hogy én nem értem.
2/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 20. - 13:08:31 2/10
(371/1683)
Olvasd el újra:
meszag | Válasz | Elõzmény (Sz23)ápr. 17. 11:40 | 357/386
2/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 20. - 12:21:19 2/10
(370/1683)
NEm akarod megéreteni, a lényeg, többet osztottak, mnt amiore tehetségünk engedte volna.
1/10
tiborz007 2009 ápr. 20. - 12:09:40 1/10
(369/1683)
Bizony rossz a szociális ellátó rendszer és ezen most igazítanak: Túl sok pénzt kapnak a nyugdíjasok, a gyermekes anyák, a munkanélküliek, a betegek, a saját erõbõl házat építõk, a sokgyerekes szülõk, a minimálbéresek és azok is akik úgy gondolják, hogy 62 év után talán néhány évet élvezik az öregségüket. Nincs munkájuk a 20-30-40 éveseknek, de a 63 évesekre tárt karokkal várnak majd a munkáltatók. Akiket eddíg felsoroltam, majd meggodolják ezután, hogy túlköltekezzenek és ezáltal romba döntsék az országot.
2/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 20. - 10:01:17 2/10
(368/1683)
Hát, ezt tartok tõle nem velem kell megbeszélned. :) De attól még ez a szociális ellátó rendszer jelen állapotában nem maradhat fent.
1/10
tiborz007 2009 ápr. 20. - 09:44:34 1/10 Előzmény meszag
(367/1683)
De jó lenne! De én visszatérnék a kedvenc elméletemhez, azt az 5%-ot kellene megadóztatni keményen, aki az ország vagyonának 90 %-át birtokolja
2/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 18. - 07:41:41 2/10
(366/1683)
Na ebbõl sok pénz jönne össze, ha mindenkire vonatkozna. :)
1/10
tiborz007 2009 ápr. 18. - 00:11:31 1/10
(365/1683)
Ez nem egy rövid folyamat lesz, ebben egyetértünk
1/10
tiborz007 2009 ápr. 18. - 00:10:02 1/10
(364/1683)
1998-2002 között nem nõtt az államadósság
1980 volt az elsõ megszorításos év és azóta folyamatos az állami adósság növekedése