ilali 2022 nov. 29. - 11:03:08
(23/23)
***SPOILER***
… Kérlek, próbálj meg megismerni
Meg tudom találni az utat …
***
Én egy visszatérő motívumot találtam ebben és a hasonló filmekben, hogy bárki bármikor változtathat a helyzeten, de valamiért mindenkinek úgy jó, ahogy van.
Ki tudja miért?
8/10
Tiberio 2022 nov. 29. - 02:44:41 8/10
(22/23)
Eastwood filmjeiben visszatérő motívummá és névjeggyé vált az aljadék söpredékkel, a semmitérő trógerekkel szemben érzett kibékíthetetlen utálata, gyűlölete, megvetése.

Ezért különösen kedvelem. Még a viszonylag újabb filmjeiben is fellelhető ez (Millió dolláros bébi), legfeljebb több lett benne a megkeseredett, rezignált utálkozás, és kevesebb a tettlegesség. A modern demokráciák feloldhatatlan, súlyos betegsége: egy levegőt szívni az emberi faj legalantasabb képviselőivel, holott bizonyos értelemben ezek az emberalatti személyek szinte egy másik fajt képviselnek (ha a "felébredettek" társadalmi nemről delirálhatnak, akkor én ezennel bevezetném a társadalmi faj fogalmát). Ezek a filmek fájdalomcsillapítók: így könnyebb elviselni a borzalmat.


10/10
DUNAWÖLD 2022 nov. 28. - 22:52:49 10/10
(21/23)
Múlt idővel fejezed ki a jelen érdeklődésedet. Ez a leggyengébb fogalmazasod. A stílust kifogásolni a tartalom mellőzésével nagyon amatőr stílus.
osbehemot 2022 nov. 27. - 00:05:16
(20/23)
Az első két rész (Piszkos Harry és A magnum ereje) jó, a többire, köztük erre, kár időt fecsérelni.
6/10
sexykex 2021 jún. 08. - 13:17:06 6/10
(19/23)
Az az igazság, hogy nem voltam elragadtatva a filmtől. Ez még a John Wayne, Steve McQueen, Paul Newman filmek stílusában készült. Piszkos Harry és legendás 44-es Magnumja ma már történelem és engem mindig jobban érdekelt a jelen. Ráadásul Sondra Locke játéka egyenesen irritáló volt.
10/10
DUNAWÖLD 2021 jún. 06. - 22:19:17 10/10 Előzmény proskit
(18/23)
Nem elég kegyetlen a bosszú. Túl gyors és humánus. Vannak ötleteim 😁 Most pedofiloknàl aktuàlis.
10/10
DUNAWÖLD 2021 jún. 06. - 21:40:44 10/10
(17/23)
Örök klasszikus, még a mobilok korában is.
5/10
ResidentEvil 2019 márc. 30. - 18:28:54 5/10
(16/23)
Ez az egyik leggyengébb resz.
beni3 2018 aug. 18. - 01:12:32 Előzmény Quantumleap
(15/23)
Óóó, basszus ez az. 25éve keresem. Köszi. Mondjuk megnézni már nem lehet, de legalább tudom. Juhú
Quantumleap 2018 jún. 03. - 23:13:10 Előzmény proskit
(14/23)
Nem nézted figyelmesen a filmet.Fokozatosan kikövetkezteti, hogy mi történt vele. És a nő a végén konkrétan elmondja neki.
Quantumleap 2018 jún. 03. - 23:11:27 Előzmény beni3
(13/23)
Ha még aktuális: Amit keresel, az a Lőj! (Dispara) c. '93-as spanyol film. Én is láttam anno. Magyarul nem találtam meg letölthető formában.
proskit 2015 júl. 30. - 17:39:45
(12/23)
SPOILER

a történetben Callahan semmilyen módon nem szerez tudomást arról, hogy mi az indítéka a nõ öldökléseinek,
ezért amikor úgy dönt, hogy futni hagyja õt, akkor valójában az elvei ellen cselekszik.

SPOILER VÉGE

Ettõl függetlenül jó film, mint minden Piszkos Harry epizód.
9/10
crash48 2015 máj. 25. - 13:55:35 9/10
(11/23)
Valóban ez az egyik legjobb Piszkos Harry film.Akció,dráma,minden.Ajánlom.A Jennifert alakító színésznõ (Sondra Locke) ekkor már 7.éve Eastwood élettársa volt.
6/10
samspade37 2012 aug. 07. - 14:29:37 6/10
(10/23)
Egész értelmes ez a rész, de inkább dráma, mint akciófilm. Annyira azért nem jó, mint az elsõ Piszkos Harry-film, mert az szerintem kevesebb lelkizéssel komolyabb dolgokat mondott, és ezzel a résszel ellentétben nem nagyon nevezhetõ sablonosnak. De még egyszer mondom, nem rossz ez a film sem. Aki szereti Eastwood rendezéseit, annak ez is tetszeni fog. Mellesleg szerintem még sokkal jobb is, mint az agyonsztárolt Millió dolláros bébi, ami bizony sokszor elég giccses és mesterkélt volt.
GreenBay 2011 szept. 08. - 04:10:40
(9/23)
Végre valahára sikerült beszereznem egy olyan Gargoyles ANSI Classic napszemüveget,mint amilyen ebben a filmben van Harry Callahan-nak!Ugyancsak Arnold Schwarzenegger-nek a "The Terminator-ban".Végül Axl Rose is használt ilyen szemcsit a 80-as évek második felében.
beni3 2011 aug. 31. - 10:13:23
(8/23)
Évek óta keresek egy filmet, aminek a sztorija szinte ugyan ez, de mégse. Valakinek beugrik, hogy annak mi a címe. Egy vándorcirkuszban mesterlövész a csaj, akit a lakókocsijában megerõszakolnak. 4 vagy 5 srác a nézõk közül. Õ meg úgy dönt, hogy törleszt és megöli mindet. A végén pedig az üldözése közben ha jól emlékszem elvérzik. Kisgyerekkoromban (8 évesen) láttam egy nem túl felelõsségtudó apa társaságában...maradandó lett egy életre. Valaki tudja melyik ez?
The Man Who Laughs 2011 aug. 07. - 21:28:17
(7/23)
Piszkos Harry negyedik színre lépését maga a címszereplõ Clint Eastwood rendezte és gondolom senkinek sem okoz meglepetést, ha azt mondom, hogy nem végzett rossz munkát. Sõt igazából semmi komolyabb bajom nem volt a filmmel, teljesen jó film. Eastwood hozza a szokásos formáját, kemény karizmatikus antihõs, a film izgalmas, akcióban nincs hiány egyáltalán és még egy kis humort is sikerült bele csempészni. A leszámolások között meg most is ott van a bûnözõkkel kesztyûs kézzel bánó társadalom kritikája illetve az ónbíráskodás helységének kérdése (érdekes hogy ez a film ellenkezõen vélekedik róla mint a Magnum ereje). Ráadásul Lalo Schrifin a sorozat legjobb zenéjét írta ehhez a részhez. Hiába nem tudok komoly negatívumot felhozni, valahogy még sem volt olyan jó mint a Piszkos Harry vagy a Magnum ereje (talán mert a nõvel foglalkozó részek kissé lelassították a tempót). De amúgy teljesen jó volt, tetszett csak egy kicsivel kevésbé mint az elsõ két rész.
McJames 2011 ápr. 08. - 02:35:31 Előzmény F_E_B
(6/23)
Sok minden van a D.H. filmekben. A pénzcsináláson kívül közli, hogy az embereknek elege van a "szabados" társadalomban fokozódó erõszakos cselekedetekbõl, illetve abból, hogy a régi (és egyszerû) szemet szemért helyett ügyvédi játék (és "biznisz") lett az igazságszolgáltatásból, a mellett, hogy a rendõrség is inkább hivatal (sok hülye, felelõsséget vállalni nem merõ bürokratával), ha meg nem, akkor meg van kötve a kezük, mert a bûnözõknek bizony jogai vannak... Bizonyos tekintetben ez is "népnevelõ" film, mint a Bosszúvágy, meg az azt követõ rengeteg film a 80-as és 90-es években (A-Zs kategóráig).
Nem mindegyik jó, de pl. a D.H. még igencsak a "nézhetõ" színvonal, és én ma is szeretem a meséket ... és a kialakuló dilemma is érdekes.
F_E_B 2010 febr. 03. - 09:48:20
(5/23)
Sok-sok év után újranézve a filmet rá kellett jönnöm, hogy egyedül a kávéelcukrozós jelenet élt bennem. Az elõzõ részbõl pedig egyedül a LAW rakéta bemutató.
Ez az egyetlen Piszkos Harry, amit maga Eastwood rendezett. Úgy érzem nagyon passzol az öregedéséhez. Biztos ettõl lett olyan érzelgõs.
Amint ez elsõ rész 5 vagy 6 golyós szövegében fellelhetõ még valami humor, addig "go ahead, make my day" már mellõz minden ilyesmit.
Piszkos Harry-ra már tulajdonképpen nem is bíznak semmi piszkos munkát, csak elküldik nyaralni a gengszterek bosszúját megelõzendõen.
Amúgy a tárgyalásos rész elég vicces az elején: úgy tûnik Callahan több mint 10 év alatt sem tanulta meg, mi kell egy letartóztatáshoz. Most viszont még egy balek ügyészt is megnyert magának.
Vajon az 5 rész alatt beismeri egyszer is, hogy õ is hibázhat, vagy kér elnézést bárkitõl is?

Viszont ezzel az ágyúval a terminátort is kicsinálná.
F_E_B 2009 dec. 10. - 13:29:15 Előzmény Gnomik
(4/23)
Szerintem egyszer is pont elég lett volna az elsõ filmben, de hogy a továbbiakban nem erõltették, csak külön jó.