zsuzsica 2010 jan. 31. - 01:42:50 Előzmény Jogev
(5/25)
Úgy emlékszem a fõcím zene valami szép lírai dal volt ,emiatt keresem ezt a filmet.Nem tudnátok valami ötletet?
8/10
Jogev 2009 febr. 07. - 00:29:42 8/10
(4/25)
A könyv valóban Graham Green munkája, és a film többnyire törekszik arra, hogy kövesse a könyv nyomvonalát - bár az utolsó részét nem láttam...
Nem tökéletes, és szerintem idõnként nem annyira intenzív, pörgõs, mint lehetne, helyenként sötétebb mint kellene - csak a könyv alapján szólva - ettõl függetlenül remek és nagyon örültem, hogy megfilmesítették.
Azt a Németország - fasizálódott dolgot tényleg nem ártana javítani a kompetenseknek - ez gááááz...
StJust 2007 okt. 16. - 23:01:06
(3/25)
Ezt nemde Graham Green írta? Õt mintha kifelejtették volna,bár lehet,hogy ez egy másik változat,mert a filmet nem láttam.
x-tro 2006 dec. 29. - 17:37:08
(2/25)
Jogos észrevétel! Bár a végeredmény szempontjából tán a kisebb rossz lett volna ha Németországban az olasz típusú 'fasco di combattimento' valósult volna meg, a hõzöngéseivel és handabandázásaival, és jóval kevesebb vérengzéseivel, mint a német nemzetiszocializmus...
fáklyás menet 2006 dec. 29. - 16:29:38
(1/25)
"Hitler ekkor már hatalomra jutott Németországban, amely egyre jobban fasizálódott." - hogyne, Olaszországban meg már hatalomrajutott a náci Mussulini, mi? Ekkora történelmi hiányosságokkal 30'-as években játszódó filmet készítettek (vagy csak az ismertetõ ostoba?)?