10/10
Hannibal Lecter 2014 jan. 21. - 09:28:41 10/10 Előzmény cellasto
(155/195)
Jó, hogy adják TCM-en, fõként a rendezõi változatot, de a TCM-el is az a baj, hogy kb 7-8 percenként jön egy reklám és így képtelenség megnézni egy ilyen filmet.
10/10
cellasto 2014 jan. 07. - 21:56:18 10/10
(154/195)
Most megy a TCM-en…
Aki akar szépeket álmodni,kapcsoljon oda :D

Kiváncsi vagyok,ezt mikor rimékelik :)
10/10
cellasto 2013 okt. 22. - 19:53:42 10/10
(153/195)
nem is a te korosztályodnak gyártották,nyugi :)
te maradj a pókembernél,meg a fûrész nevezetû förmedvénynél :)
buddyisrael 2013 okt. 22. - 17:18:59
(152/195)
én kissé csalódtam.kicsit unalmas is, kicsit nem is ijesztõ, kicsit buta is.
a kislánynak olyan mély hangja van mint darth vadernek de az orvosok csak: áaa izéé öö pszihés zavarok...ennél a családnál meg senki nem ismeri a lámpa fogalmát? :D egyszer nem kapcsolnák fel vééletlen sem, mikor valami ijesztõ hangot hallanak.
a hangok tényleg elég jók, és kellõen beteg is, én valószínûleg azért nem ájultam el ettõl mert láttam a horrorra akadva 2-t és az után nem tudtam komolyan venni :D már vártam mikor toppan be james woods és lövi le a g*cibe azt a ganét :D:D
8/10
jodliman 2013 okt. 20. - 15:37:18 8/10 Előzmény cellasto
(151/195)
Azt nem írtam de a film nálam egy elég erõs 8-as, olyan 8,3 pontos, tehát azért van erõsebb nyolcas nála, de már ez is közel van a 9-esehez. És hogy miért csak 8-as? A tízes filmek nálam egy olyan értéket hordoznak magukban, melyre a mindennapjaimban is visszagondolok, annyira aktuális, ezek a filmek monhatnám meghatározzák az életem, nézésük közbe szinte beleborzongok, hogy milyen jók, és nem a hatásuk vagy a profi megcsinálásuk miatt (mint ennek a filmnek az esetében) hanem a tartalmuk, a valósággal való kapcsolatuk miatt. A kilences filmekkel is hasonlóan vagyok, kicsit haloványabbak, természetesen, de õk is rendszeresen tanítanak, segítenek nekem a mindennapjaimban, és itt is általában valami emberrel kapcsolatos nagyon erõs koncepció valósul meg. Az ördögûzõ rendkívül erõs film, de nem érzem, hogy segítene nekem, nem érzem, hogy ez egy sokrétû mondanivalóval, tartalommal rendelkezõ alkotás lenne, mely erõsen rávilágít a társadalom egyes hibáira, esetleg emberek különbözõ tanulságos sorsaira. Ez egy remekbeszabott alap horrorfilm, de nálam semmi több.
10/10
cellasto 2013 okt. 16. - 22:46:09 10/10 Előzmény petikee69
(150/195)
SPOILER



-a szobros rész jelentése szerintem az,hogy jelnek veszi Merrin,hogy megtalálja pazuzu démon-hoz hasonlító fej darabkát.a kutyák is a felszabaduló gonosz hatására ugranak egymásnak(különben hátborzongató a film elsõ 10 perce is számomra)
-a szentelt vizes dolog:
nos az ördög meg akarja téveszteni Karras-t,hogy higgye azt,õt nem a démon szállta meg,hanem csak egyszerûen õrült..mivel jól tudta,ha ördögûzésre fog sor kerülni,akkor Merrin-t fogják hívni,mivel már kiûzte õt egyszer egy emberbõl valahol dél amerikában vagy afrikában.egyébként ezeket a dolgokat csak a könyvben taglalja részletesen Blatty,aki egy valódi ördögûzés alapján írta a mûvet,csak ott egy kisfiú volt az áldozat.
10/10
offtopic
cellasto 2013 okt. 16. - 22:35:56 10/10 Előzmény Kulcskészítõ
(149/195)
a kör nagyon nem illik bele a felsorolásodba..
az már egy újkori divatfilm,nem horror.
10/10
cellasto 2013 okt. 16. - 20:45:35 10/10
(148/195)
akkor mi ez a 8 pont? :P
nálam egyértelmûen 10 :)
8/10
jodliman 2013 okt. 16. - 20:15:34 8/10
(147/195)
Brutálisan erõs horror, ennyire ütõset ritkán lát az ember. A zene, a hangulat, a képek, minden mesterien van megcsinálva. Egyértelmûen a kedvencem a horrorfilmek terén.

8/10
10/10
Nira1900 2013 jún. 21. - 23:43:24 10/10
(146/195)
Amikor annak idején láttam, utána napokig féltem, pedig ez nem jellemzõ. A forma nélküli, láthatatlan, csak érezhetõ dolog/lény tûnik a legfélelmetesebbnek. Noha sokan ki szokták emelni és viccesnek is találnak bizonyos részeket (a már klasszikusnak számító borsós hányás), de ez csak a felszín. A tetteknek, gyilkosságoknak pszichológiai okait is fel lehet fedezni - az ember legbensõbb, rejtett ösztönei is kapcsolatban állhatnak a Gonosszal. A kiváló színészek, a film hangulata, az apró részletekre is kiterjedõ rendezõi figyelem örök klasszikussá emeli a filmet. Számomra az egyik leghátborzongatóbb jelenet/kép az, ami sok unatkozónak talán fel sem tûnik: a gyilkosság elkövetése után (amit nem is mutatnak, ha jól emlékszem) az ágy egyik sarkába húzódó és a markába vihogó puffadt-kislánytestû rém.
4/10
Vidracsobbanás 2012 dec. 19. - 16:56:29 4/10
(145/195)
A maga idejében biztos másképp hatott, de a film elejét leszámítva nekem a méla unalom és a halovány vidámság közt oszcillált a hangulatom, egyetlen pillanatig sem sikerült félni. Még csak undorodni sem. (Rendezõi változat, bár nem hiszem, hogy van jelentõsége.)
petikee69 2012 okt. 07. - 15:54:13
(144/195)
Hát, ahhoz képest, hogy mennyien mondták, milyen jó, mennyire megéri megnézni, elég nagyot csalódtam.
!SPOILER!
Az elején szerintem felesleges az a részlet...És nem is értem, hogy mi az, amit talál, meg az a kutyás dolog se esik le, és azt a szobrot se értem, az rendben, hogy a végén is megjelenik, de nem értem.
Még egy valamit nem értek. Akkor a kislányt valóban az ördög szállta meg. Oké. De akkor miért fájt neki a csapvíz, amikor azt mondták, az szentelt víz. Ja és azért nem oldozta el a köteleit, mert nem tartja rá magát méltónak, nem jut eszembe hogyan fejezi ki magát. Hát ettõl jobbat is kitalálhattak volna.
Összességében elég gusztustalan, szerintem nem ijesztõ, de a horrorok többségétõl mindenképp jobb.
Elfherceg 2012 szept. 13. - 22:42:43
(143/195)
Két dolgot nem értek a filmben, valaki segíthetne:

SPOILER:

1)Az elsõ 10 perce a filmnek mire akar utalni? A pap megtalálja a szobrocskát az ásatáson és megjelenik neki valami ördögféleség? Akkor miért a kislányt szállja meg? Hol a kapcsolódás?

2)Mi a lényege annak, hogy a nyomozó mindkét papot el akarja hívni moziba, de mindkét pap visszautasítja? A nyomozónak is köze van az ördöghöz?
10/10
950617 2012 aug. 30. - 01:19:41 10/10
(142/195)
Hú. A zene benne zseniális. Tetszett a film, pár részt leszámítva, és a legvége se volt teljesen világos.
Elején nem vártam sokat, mert nem épp tûnt ijesztõnek, de bekerített egy érzés, miközben néztem.
Horrornak jó volt. Egy vérengzõs darab helyett választottam ezt, és megérte. Nem szétvágott szájakkal és levágott testrészekkel ijesztget. Hatást tett rám.

***SPOILER***

Azt értem én, hogy ez az ördög, gonosz meg minden, de ez az állandó káromkodás furcsa. Nem leszek attól démoni, hogy mocskos a szám. Vagy igen?:))
Meg a Dugjmegnyaljkibasszonmegjézus.
Van benne egy mondat, hogy "Tudod mit mûvelt az a r_banc kislányod?". Az csak egy ilyen hülyítés volt a részérõl? Mert nem vágtam, hogy miért csókolja szájon (kis túlzással) a lány a legvégén a papot. Mikor állítólag idegenek egymásnak. Összefügg a két dolog?
A vizihulla kinézet és a takonyhányás tetszett.:)

***SPOILER VÉGE***
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 24. - 01:17:01 Előzmény somersby
(141/195)
Igen,ha az elejérõl levágnának e gy 5-10 percet,akkor a világ legjobb filmje lenne.
Akkora borzongós feelingje van,hogy az valami hihetetlen.
Én sokszor láttam már,de ez megunhatatlan.Nem sok horrort nézzek de a legjobbak között van és nem csak nálam hanem nemzetközileg is,ebben száz százalékosan biztos vagyok.
9/10 Bele gondolni is durva!
5/10
Kulcskészítõ 2012 aug. 23. - 11:23:01 5/10
(140/195)
Jó film, de azért annyira nem vagyok elájulva tõle. Már annak idején (tizenévesen láttam elõször) sem borzongatott meg annyira, mint például az Ómen, a Rémálom az Elm utcában, vagy a Dolog, vagy mondjuk A kör. (Ez utóbbi nem a híres/hírhedt tv-s jelenet miatt, az egész borzongató volt). Persze aki szereti a horrort, az nézze meg, mert sok momentum köszön vissza késõbbi horrorfilmekben, amiket láthatóan innen merítettek, de aki igazán szeret félni egy filmen, annak lehet, hogy nem lesz olyan maradandó élmény.
10/10
somersby 2012 júl. 24. - 23:55:38 10/10
(139/195)
Csak egyszer láttam, annyi elég is volt, ez tényleg horror, ilyen jó filmet nem fognak készíteni még egyet a mûfajban
AldersbacherFilmYeah 2012 júl. 24. - 23:17:16
(138/195)
Szenzációs film.
Nagyon sokszor láttam már,egyiken se unatkoztam.
Megunhatatlan.
10/10
cellasto 2012 márc. 22. - 02:04:24 10/10 Előzmény odavid2
(137/195)
pontosan mit nem értettél benne?
odavid2 2012 jan. 24. - 16:09:37
(136/195)
Lehet, hogy én vagyok az egyetlen aki nem teljesen vágta a film végét? Mos valaki el tudná nekem magyarázni, hogy mi volt a lényeg, mert én nem értettem.