Téma: Az õslakó

offtopic
Kenshitora 2015 jún. 22. - 14:23:36 Előzmény DocMartin
(253/313)
OFF
Mégis hogyan nézhetett ki Jézus? Szerintem erre csak az tudna biztonsággal válaszolni, aki akkor élt.
Egy csontozatból sok mindent meglehet állapítani, de azt nem milyen színû volt a haja vagy a szeme.
A történelmi Jézusról maradtak fent leírások, de azok nem részletesek. Egy tibeti kolostorban lévõ dokumentum ír egy barna hajú, világos bõrû, fiatalemberrõl, aki tanítványként élt pár évet Tibetben (Jézus idejében), aki nyugatról jött és a szeretet tanát hirdette. Nevet nem említenek.
Mégis milyen okból feltételeznénk, hogy Jézus szõke volt és kék szemû. Erre semmilyen bizonyíték nincsen.
Viszont a tibeti leírások léteznek - igaz nevet nem említenek. Viszont ez az idõszak megegyezik azzal a 18 éves idõszakkal, amikor Jézusról semmilyen infó nincs a Bibliában. Ugyanis a Biblia leírja Jézus születésétõl kezdve 12 éves koráig - itt jön egy nagy fehér folt - és Jézust már akkor látjuk viszont, amikor 30 évesen embereket tanít.
Ugyanis a hiányzó részeket a niceai zsinat (Kru. 315) kiveszi a Bibliából, sõt Jézus származását is átírják.
OFF
9/10
Gladyator 2015 jún. 21. - 03:22:18 9/10 Előzmény Pantagruel59
(252/313)
Há már hogy a devlába ne tudnék, ha ilyen szépen kéred. Ez a pontos címe:
Gyilkos cápa vs. óriáspolip
keress rá :)
tessék hozzá kedvcsináló, belinkelem hátha müxik:
https://www.youtube.com/watch?v=H672C_ngUU4
No de többet már nem ajánlhatok, nézd meg bármelyik Asylum produkció által készített filmet.
Most kéne azt írnom hogy Jó Szórakozást ;)

P.s.: Dacolva a modik haragjával és nem törõdve ezer veszéllyel mégis megpróbálok kedveskedni az egyszerû lelkednek egy kevésbé magvas és abszolúte közérthetõ 1-2 pontos gyûjteménnyel, amibe tuti nem törik bele az agyvelõd :D
18-as korhatáros a link:
http://talesfromtheblog.blog.hu/2013/07/20/a_15_legszorakoztatobb_zs-kategorias_szornyfilm
Ha mégse sikerül majd max. átküldöm privibe.
1/10
Pantagruel59 2015 jan. 16. - 10:42:13 1/10 Előzmény Gladyator
(251/313)
...en ijjen 1pontos vagyok... megacapa+oriaspolip,az jo az? tudnal ajalllanni párt,hatha azzok teccenek es megertem is,mert ugylaccik a oslako nekem tul magas v magvas...
9/10
Gladyator 2015 jan. 05. - 22:14:59 9/10
(250/313)
"Mélykeresztények"
"Szellemileg fiatalok"
"IQ bajnokok" és
"Jövõbeni amcsi-rendezõ csillagok"
Messzire kerüljétek el mert csak nyávogás lesz belõle :)))

A többieknek NAGYON ajánlom bár a híres magyar szinkron most sokat ront a dolgon..

P.s.:
Az 1 pontosoknak üzenem hogy nézegessenek megacápát óriáspolippal 2,5 pontért, mégiscsak soxor jobb mint ez nem?? (2,5x)
4/10
stevenso 2014 nov. 29. - 16:25:41 4/10
(249/313)
Az ötlet jó, tetszene, de a színészek olyan borzasztóak, mintha a Komócsin Zoltán üttörõcsapat színjátszó szakköre tartotta volna az elsõ összeolvasást uzsonna után közvetlen, amikor is a nemrég elfogyasztott parizeres zsömle apró büfizések kíséretében keresi még az útját, de közben a pajtások igyekeznek nem nagyon összezsírozni a izzadságszagú párbeszédeket tartalmazó papírlapokat a kicsi ujjaikkal, várva, hogy mikor mehetnek már végre haza.
Nagy1A 2014 nov. 26. - 14:55:43
(248/313)
Ez egy jó film, csak fel kell tudni nõni hozzá! Nincs benne semmi olyan, amit már korábban, máshol, másféle képpen, vagy más megfogalmazásban nem láthattunk volna, de ez a fogatókönyv és ez a film, így, ahogy van...jó! Spoiler - a "gyerek" jelenetet egy kicsit elkapkodták, árnyaltabban is ki lehetett volna fejteni anélkül, hogy hálivúdi nyálba csapjon át, de a film...JÓ!!
sawyerx 2014 okt. 13. - 19:33:33
(247/313)
A filmnek egyetlen baja van: kevés pénzbõl készült. Soha nem gondoltam volna, hogy egy ilyesfajta film megfog, de ez egy az egyben lekötött, annak ellenére, hogy egy helyszínen játszódik és csak beszélgetés folyik. Érdekes megközelítése a világ felfogásának, és én is inkább ezt a verziót osztom, mintsem az egyház. A végén a csattanónál néztem egy nagyot.

Sztorira nagyon senki ne számítson, engem egy színházi darabra emlékeztetett, de aki nem degenerált és nem csakatranszformersz meg a csakazostobarombolás-filmeket szereti, egyszer mindenképp nézze meg.

8/10
1/10
Pantagruel59 2014 szept. 28. - 21:00:28 1/10
(246/313)
Nem lenne ez rossz,ha nem volna ennyire otvar-gagyi... Hat,ha valakinek ez az intellektualis film,akkor...na,mindegy. Ezeknel kozismertebb dolgokat nem is lehetett volna beletenni,s hozza meg ez a szanalmas keresztenyseg-kritika v kifigurazas v mi akart ez lenne,rohejjjes! Probalkoztak vm kis komolysagot,meg feszultseget adni ennek a hulladeknak,de az inkabb kimerult az okosnak,amde megleppettnek tuno pofak vagasaban,amitol olyan komikusan bena lett az egesz. Ha a bovli sztoritol,meg a dirrekt offenzivitastol megprobalok eltekinteni es csak,mint puszta filmet nezem,akkor talan meg rosszabb eredmenyre jutok,mert az kritikan aluli! Ezeknek a nulla budzses,nulla tortenes,nulla semmis filmeknek a tortenet egyedisege v szokatlansaga lenne az egyetlen aduasza,hat az itt nem jott ossze,ahogy nem sikerult az A vizsga-ban,v az A Gronholm-modszer-ben sem,de azok legalabb nem akartak megvaltani a vilagot es nem vagtak ekkora faba a fejszejuket!
Az ilyen es ehhez hasonlo szutykokra szokta draga Ata baratom a kovetkezot mondani: Petikem,ezek nagyot akartak fingani,de csak bef.stak! 1/10
10/10
breeder 2014 aug. 21. - 16:45:33 10/10 Előzmény m3246
(245/313)
Az "egyhelyszínes" filmek között ez egy gyöngyszem.
Én tegnap néztem meg elõször, és nekem is nagyon tetszett. :)

10/11
10/10
breeder 2014 aug. 21. - 16:42:50 10/10
(244/313)
Kicsit olyan érzésem van ezzel a filmmel kapcsolatban, mintha egy hegylakó vs k-pax filmet láttam volna.
A hegylakó a hallhatatlanság miatt jutott eszembe, a k-pax meg azzal kapcsolatosan, hogy itt is az igazságkeresésrõl szól a sztori, hogy Art ki is valójában (egy pszichésen beteg ember, vagy az akinek mondja magát?!). :)
10/10
csoszogi 2014 júl. 31. - 14:56:20 10/10
(243/313)
ReignMan 2014 ápr. 21. - 17:56:45 Előzmény m3246
(242/313)
Nekem nem tetszett a film, szerintem bármelyik Hegylakó rajongó össze tudna hozni egy ilyet, Queen nélkül, akció nélkül, izgalom nélkül. Marad a csupasz tény kivesézése, hogy mi történik valakivel 14000 év alatt, olyan Forrest Gump stílusban, színházi kibeszélgetõs formában. A film ugyaazokat a gondolatokat és kérdéseket veti fel, mint az elsõ Highlander film anno...
10/10
m3246 2014 ápr. 12. - 23:19:50 10/10
(241/313)
Ha valaki azt mondja nekem, hogy egy 87 perces filmbõl 80 percen keresztül arról szól egy sci-fi, hogy 6-8 ember beszélget egy szobába azt mondom az egy nézhetetlen trágya kell, hogy legyen... DE ILYET! Mikor elõször láttam, egy másodpercre sem lankadt a figyelmem... egész hihetetlen és eredeti a sztori :) Nagyon-nagyon jól felépített film és remekül játszanak a színészek, annyira belefolysz és beleéled magad, mintha csak ott lennél velük a szobába! Nem kerestem logikai bakikat benne, de fel sem merült benned hogy van benne :) Plusz az is biztos, hogy egy hithû kereszténynél azért kiveri a biztosítékot! Szóval ez egy igazi mestermû! Nem tudom lehúzni.... nem is akarom! 10/10
far vik 2014 febr. 26. - 20:28:10
(240/313)
...hát ez nem volt semmi... megérte a másfél órát.
offtopic
far vik 2014 febr. 26. - 18:58:18
(239/313)
Az elõzetes alapján érdekes. Az elsõ 10 perc alapján is, de a szinkron egy borzalom. Akkor most mély levegõ és elvonatkoztatás, és...
Kabu 2014 febr. 15. - 16:28:48
(238/313)
Másfél éve a gépemen volt ez a film, ma gondoltam úgy, hogy megnézem és egy pillanatra sem bántam meg. Teljes mértékben egyetértek azokkal, aki szerint kellõ nyitottsággal ez egy nagyon jó film, de bizonyos életkor és intelligencia szint alatt még nagyon könnyen rámondják az emberek, hogy ez egy unalmas baromság...
Sokkal jobban lekötött, mint sok akciódús film.
Jelneleg Kínában dolgozom, bár keresztény vagyok, mindig is érdekeltek az új dolgok és soha nem törtem pálcát azok felett, akik másban hittek, inkább próbáltam megérteni õket. Amikor idõm engedi, felmegyek a közelben lévõ buddhista templomba, mert olyan nyugalom van ott, amit nem sok helyen lehet megtalálni, és nem hiszem, hogy ezzel bûnt követnék el.

Minden embernek kell valami amiben hihet - ezt az általános iskolai hitoktatóm gyakran mondta -, és a legtöbb vallás ha teszik, ha nem már nem az, aminek anno indult. Nem hiszem, hogy bármelyik Isten arra kérte volna a híveit, hogy háborút indítsanak más népek ellen, mert õk mást vallanak... Szóval nem hinném, hogy Isten káromló film lenne.
10/10
csincsilla72 2014 febr. 13. - 09:58:41 10/10
(237/313)
A kereszténység ebben a filmben egész egyszerûen csak a helyére került. 2000 éve létezik és már válságban van. Megelõzték más vallások, amik tovább is fennálltak, aztán mégis eltûntek. A kereszténység sem fog örökké tartani, ráadásul a mi korunkban a tudomány is veri bele a szögeket a koporsójába.
Mindazonáltal Jézus is csak egy "mellékszál" a történetben, a lényeg mégiscsak azon van, hogy John Oldman egy 12 ezer éves ember. Vajon hogyan csinálhatja?:-)
8/10
Dudvarek 2014 febr. 07. - 23:19:46 8/10
(236/313)
Az itteni értékelések nem igazán méltók a filmhez. Ez egy nagyon intellektuális film. Nagyon nyitottnak kell lenni, a film megpróbálja érzékeltetni, hogy a világ, amit mi most ismerünk, csak egy pillanatnyi állás a történelem folyamán.
Az istenkáromlás témakör talán jogos. Elvégre mi most (legtöbben) ebben hiszünk. De 3000 éve még senki sem hallott Jahvéról, Istenrõl, se Allahról.
Szóval gondolatokat ébresztõ film, már ha valaki nyitott erre.
Kis költségvetésbõl készült, nem is akarja megváltani Hollywoodot, de ilyen filmeket érdemes készíteni, 10x többet ér, mint bármelyik franchise sorozat mostanában.

Engem kissé zavart, hogy (SPOILER) a történelemben nem azokról a dolgokról mesélt, amiket nem ismertünk, hanem a más eddig is ismert dolgokat szõtte történetbe. Egyedül csak a bibliai történetekre mondta, h mítosz és ferdítés. A történelemben semmi másra nem mondta, h mi rosszul tudjuk. Így valóban alapja van a kritikának, h kereszténység kritikus a film. (SPOILER VÉGE)

10/8
9/10
eIemes 2014 febr. 01. - 21:31:31 9/10 Előzmény Multitoxikomán
(235/313)
Nekem nagyon tetszett a film. Intellektuális film: nem rág szájba. Amikor a fõszereplõ tesz egy célzást, kb egyidõben értem meg filmbeli egyetemi kollégáival. Érdekesen forgatja a gondolatot, nem csupán nem bizonyít, de rávezet arra, hogy nem is nagyon van mód a bizonyításra.

A kereszténységgel kapcsolatos rész: igen, bizonyos értelemben lekezelõ, de engem ez nem zavart, mert ezt a teóriát már régesrég olvastam, logikátlan és komolytalan. Persze aki csak az átlag ateista felszínességével ismeri a kereszténység tanításait (és a korai kereszténység történetét), szaporán bólogathat. A filmben ennek a szálnak érdekes szerepe volt, nem talán lehetett volna valami mással helyettesíteni, nem biztos. De megértem, hogy van, akit ez a szál (logikátlansága ellenére) zavar.
7/10
Multitoxikomán 2014 jan. 14. - 15:26:20 7/10
(234/313)
Nem egy rossz film ez alapvetõen, simán elszórakoztat, viszont sértõen lekezeli a keresztény vallást, én úgy gondolom...