AlexGardener 2023 nov. 14. - 08:48:54 Előzmény BlueB
(33/33)
Lesz itt még gond, már elkezdődött, amikor már az ENSZ is elitéli ezt a kamu Izraelt, pedig ők hozták létre, testvérgyilkosok, kezdettől fogva, A filiszteusok-PALESZTINAIAK mindig is birtokolták e területeket, legfeljebb ők ellopták! MINDIG IS ERRŐL SZÓLTAK, AHOGY A MÓZES, A BÁLVÁNYUK MEG IS IGÉRTE NEKIK, AZÓTA SE TALÁLKOZTAK JEHOVÁVAL ÉS NEM IS FOGNAK! MERT Ő LUCIFER! A legnagyobb gond meg ezzel a két-három monoteista vallással van, az egyik J.H.W.H., a másik Allah nevében öl, mint az apucikájuk, a sátán, kisbetükkel, mert nem isten, csak egy bukott angyal, aki átállt a sötétség oldalára! Áldás!
AlexGardener 2023 nov. 14. - 08:40:13 Előzmény Tamás Sárvári
(32/33)
Teljesen egyetértek, Facsar Imrét ismered? Az sem semmi, az a pali! Áldás és krisztusi szer-etet-em feléd!!
AlexGardener 2023 nov. 14. - 08:38:44 Előzmény G00se
(31/33)
Nem hiszem, hogy volt, ideológiai alapon elnyomták, mint a mai képmutató keresztények! Akik még baálvány-imádók is, az állandó éljenzés az agyamra ment volna! Ez olyan, mint az állandó ámenezés vagy dicsőítése egy istennek! Áldás!
Sophie_Western 2022 júl. 14. - 18:04:58
(30/33)
Kamaradráma, nem gyakori műfaj.
6/10
pihes 2021 jan. 13. - 14:34:24 6/10
(29/33)
Egy tanácskozás a történet, aminek a fő témája az emberpusztítás. A falakon kívül nem is nagyon kerülünk mint néző.
Láttam már jobbat, nem volt unalmas!

6/10
Tamás Sárvári 2020 nov. 26. - 12:00:11 Előzmény dsztanko
(28/33)
Igen. Az olyan aranyos, amikor véresszájú zsidók mindenkit lefasisztáznak! ;) Mert ugye a fasizmus Egy zsidó eszme, aminek az lett volna a célja, hogy visszaállitsák a római birodalmat és azon belül a régi izraelt, mint a birodalom autonóm részét.
barna pólós 2016 júl. 15. - 19:20:26 Előzmény Csonger
(27/33)
A megbeszélés a végsõ döntéshez, annak csiszolásához, a munka összehangolásához kellett.
"ha kiirtjuk õket, azzal mártírt csinálunk belõlük."
Szerintem nem jó, és nem is igaz mondat. Mártír akkor lesz valaki, ha valamilyen elvet vállal, valamit tesz, és ezért lesz áldozat. De sok jó mondat van a filmben. Pl. "hagyjon már azzal a r.hadt ötéves tervvel!" :)
barna pólós 2016 júl. 15. - 19:09:30 Előzmény G00se
(26/33)
Jó film, sokszor láttam, nagyszerûen bemutatja, hogy a barbár náci vezetõk milyen értelmesek voltak, Heydrich is kitûnõen kommunikál benne. Majdnem mindnek van jogi diplomája a megbeszélésen. Aki a németekkel szimpatizál, annak érdemes megnéznie.
Igen, a németeknek volt lelkiismeretük, de nem annak megnyugtatására szolgált a megbeszélés (az összeesküvés cím nagyon erõltetett, de már a nürnbergi perben is használták a vádlók a németek ellen).
pezo72 2015 máj. 10. - 12:15:30 Előzmény scick
(25/33)
Ezzel egyet kell értemen. Történelmi alap nélkül született ez a film. "Találtak" egy(!!!) dokumentumot, aminek alapján aztán senkit nem ítéltek el... Fantasztikus párbeszédek és mély érzelmek bemutatása egy titkos találkozóról, amirõl késõbb senki nem beszélhetett. Jó film, jó színészek... és jó propaganda.
G00se 2013 szept. 05. - 11:51:03 Előzmény Csonger
(24/33)
Szerintem ez az egész gyûlést azért hozták össze, hogy tiszta legyen a lelkiismeretük(ha nekik volt olyan). Mert bár Heydrich és Eichmann kitervelt mindent és tudták mi fog történni. Azonban kellett hogy a többi minisztérium, hivatal rábólintson a dologra. Maga a film kiváló, számomra a történelemben egy teljesen ismeretlen részt mutat be, ezért nagyon lekötött, még akkor is, ha az egész olyan, mint egy kamaradarab. Plusz érdekesség, hogy Stanley Tucci-n kívül minden németet angol színészek játszanak. 10/9. ja és Kenneth Branagh zseniális benne.
Csonger 2013 júl. 22. - 09:18:14
(23/33)
Érdekes. Cselekmény nélküli film, ami csupán a párbeszéddel kitölti a játékidõt, és leköti a nézõt. Szerintem jó film.

Viszont nem világos az egész megbeszélés miértje, ha a végén kiderül, hogy már titokban rég folytattak elgázosításokat... (A film szerint, úgy értem.)

Valamelyik szereplõ mondott egy olyasmit, hogy "ha kiirtjuk õket, azzal mártírt csinálunk belõlük." Ez a film legjobb mondata szerintem.
crywol 2012 márc. 01. - 13:12:46
(22/33)
Megunhatatlan...
bumpee 2011 okt. 16. - 21:07:25 Előzmény igiboy82
(21/33)
Hát röhögni fogsz, de Ryan közlegény, ha nem is ezen a néven és nem pont így, ahogy a filmben van, de létezett. Stephen E. Ambrose "Band of Brothers/Az Elit alakulat címû könyvében (amibõl a filmsorozat is készült) van egy rövid fejezet, ami arról szól, hogy egy katonának meghaltak a testvérei a háborúban és emiatt hazaküldték az anyjához. Valószínûleg ez adta az ötletet Spielbergnek a Ryan közlegény megmentéséhez. Egyébként Az összeesküvés nagyon jó film, remek színészi teljesítménnyel. Nálam 10/10.
smartdrv 2011 márc. 27. - 00:36:23
(20/33)
ez a legjobb film a Holocaustról
gyurmatomi 2011 jan. 15. - 11:27:44 Előzmény BlueB
(19/33)
Bakker!
Szinte mindenben igazad van!!
Üdv! Gyurmatomi
FKatalógus
9/10
Sadenal 2010 nov. 26. - 19:00:09 9/10
(18/33)
Azért ez valami kiba**ott durva, hogy ilyen megtörtént! Ezek tudták, hogy hány ember élete fog azon múlni amit tesznek? Micsoda állatok voltak ezek, istenem! Legjobb sterilizálás a gyilkolás. Azért ez elég felháborító...Amúgy a film nagyon tetszett, végig lekötött a szöveg (amennyiben ez igaz volt). Branagh meg Firth hozták a jól megszokott formájukat....


9/10
8/10
igiboy82 2010 márc. 15. - 20:35:51 8/10
(17/33)
A film jó, dinamikus lendületes!
Az meg, hogy mi a valóságalapja azzal sztem meg foglalkozzon az aki akar.
Ryan közlegény is létezett nem??? :)):)
10/8
BlueB 2010 febr. 22. - 19:56:57
(16/33)
A fõ kérdés szerintem az, hogy egyáltalán volt-e ekkora zsidóellenesség, ami a tervezett kiírtásuk tervéhez is elvezethetett. Aki elmeri olvasni a neonáci, rasszista, meg mindennel megbélyegzett holokauszt-revízionisták érveit, az tudja, hogy a túlélõk történetei képtelenségek, egymásnak, a bizonyítékoknak és a valóságnak is ellentmondanak (pl. gázkamra, ami egyértelmûen nem lehetséges, nyitott volt, csatornahálózatot is érintett, megölt volna mindenkit a környéken, stb.). Ugyanakkor zsidóellenesség egyértelmûen volt, elvették az állampolgárságukat, nagyrészt õket vitték a koncentrációs táborokba (ezt a revízionisták sem tudják tagadni), ott van maga a Mein Kampf is. Nade értelmes ember nem utál senkit származása miatt - szerintem ma sem, faji ideológia ilyen mértékben egyszerûen képtelenség. Namost nemrég találtam rá Benjamin H. Freedman 1961 -es Washingtoni beszédére (itt megtalálható, 4 részben: http://www.youtube.com/watch?v=qHl6p0xR_kE ). Nem tudom mennyi igazságtartalma van, eleinte hülyeségnek tûnt és biztos van néhány dolog ami nem igaz, vagy hiányos így, ugyanakkor sokmindenre választ ad. És sajnos folytatják azt a politikát, ami egyre inkább növeli az ellenük iránt ellenszenvet (Izrael, hazugságok), és rengeteg ártatlan, becsületes zsidó fog még az a jónéhány zsidó miatt. És sajnos nem értik meg az emberek, hogy pl. nagy valószínûséggel ez is csak az õ propagandájuk, a holokauszt, és faji ideológia, a tényleg ártatlanul (fõként miattuk is) meghalt zsidók mögé bújnak, és vígan elkövetik a legnagyobb bûnöket (pl. Gázában amit mûvelnek), és Amerika nyíltan támogatja õket (fegyverek szállítása, Goldstone jelentés bojkottálása, stb.). Aki meg felszólal az ilyenek ellen, az meg náci, és az emberek nem gondolkodnak el sajnos :(
scick 2009 aug. 17. - 19:46:23
(15/33)
Mint film lehet, hogy jó (holnap nézem csak meg), de azt tudjátok, hogy ez a konferencia nem történt meg ugye?

A konferencia megtörténtére két "bizonyíték van". A egyik egy fotó, melyrõl bebizonyosodott, hogy a rajta látható egyik személy a konferencia idõpontjában máshol tartózkodott.

A másik pedig a konferencia jegyzõkönyve... ez már magában wtf. A nácikat lehet erõszakosnak meg a megtestesült gonosznak beállítani, de hülyének biztos nem. "Hé Jörg, figyi má, az találtuk ki, hogy kiírtjuk a zsidókat, gyere a konferenciára, írjad má a jegyzõkönyvet!" Ja ... majd saját maguk ellen készítenek terhelõ bizonyítékot.

Nem mellesleg az eredeti példányán az ss jelzés betûvel volt írva, nem az akkoriban összes Németországban rendszeresített írógépeken szereplõ ss jellel. A háború után újragépelték (!érted?!?!) és azon már rendesen szerepel... micsoda véletlen. És egyébként egy - micsoda véletlen - zsidó ember juttatta el a hadseregnek ráadásul. Tudom a zsidók jók. Még soha nem fordult elõ a történelem során, hogy manipuláljon egynémelyik, ugye (bankrendszer)?

Szóval a helyén kezelni a filmet.

(Még mielõtt megölnétek a demokrácia nevében, nem vagyok náci, és elítélem népcsoportok és minden egyes ember elpusztítását, csak éppen a történelmi hazugságokat nem kedvelem)
10/10
csakegyreg 2009 aug. 17. - 10:50:10 10/10
(14/33)
most töltöm (veszem) de így látatlanba is 10/10 mert érdekes a téma