zordmorgo 2023 jan. 12. - 00:33:22
(216/236)
Jó film, de sajnos felújították, újraszínezték, ezért már pocsékul néz ki.
10/10
Vilmos8 2022 dec. 26. - 09:58:38 10/10
(215/236)
Ragyogó alkotás!
kistroglodita 2022 szept. 01. - 20:37:03
(214/236)
Emlékszem, amikor négyüket a haldokló elé vezetik, és csak Gyuricza tud ránézni, a többiek szemlesütve. Nagyon mély film az emberi gyengeségről, hazugságokról, amik viszont a kisember alapvető erkölcsi tartását nem tudják elnyomni.
10/10
Mike088 2022 aug. 26. - 22:54:51 10/10 Előzmény fofilozofus
(213/236)
Valóban jó film, de én nem tenném a kedvenceim közé más kategória. Ott nem a parádés színjáték, és a párbeszédek minősége-tartalma viszi a filmet, nincs is az a hangulat ami örökzöldé tenné. Egy nagyon szomorú, de jól kivitelezett drámai történet (a családi titok a film igazi erőssége) amit nekem személy szerint elég volt egyszer megnézni.
10/10
vargama 2022 aug. 19. - 22:44:21 10/10
(212/236)
Tökéletes alkotás. Jól felépített, minden részlete a helyén van. Közel hozza a kort amiben játszódik, a remekül megírt forgatókönyvet nagyszerű színészek keltik életre. Egy felesleges mondat sincs benne. Bűvkörébe vonja a nézőt, a morálisan felvetett kérdésre magam is kerestem a választ.
A végén katartikus a megoldás (erkölcsi magaslatra állítja őket), és nagyon szép a film zárójelenete is.
10/10
Wolfi81 2022 aug. 18. - 20:28:03 10/10
(211/236)
Megmondom őszintén, először pár éve láttam a zalaegerszegi színházban. Nem minden film és előadás való mindenkinek. Arra határozottan emlékszem, hogy sokan elmentek a szünetben haza. Engem nagyon letaglózott az előadás. Az is igaz, hogy ez a történelmi időszak nagyon is érdekel. Később láttam a filmet is. Hasonló érzésem volt utána is. Zseniális alkotás volt mind a kettő. Még van magamnak egy tartozásom, elolvasni a könyvet is.
10/10
User Friendly 2022 aug. 17. - 20:12:22 10/10
(210/236)
Az egyik legjobb és legfontosabb magyar film. Kötelező darab.
10/10
Démétér456 2022 júl. 14. - 10:42:30 10/10
(209/236)
Soha nem volt még rám film ekkora hatással. Rettenetes, fájdalmas, pokoli, zseniális.
10/10
pompos 2022 júl. 11. - 20:45:35 10/10
(208/236)
Gèniuszok egymás között
10/10
Omegabi86 2022 jún. 04. - 20:36:07 10/10
(207/236)
A hazai filmipar egyik legnagyobb alkotása
10/10
emmerssaon 2022 febr. 15. - 17:34:24 10/10
(206/236)
Kocsmafilozófia Hieronymus Bosch képeivel

Erős színészi gárdát felvonultató Fábri remekmű. Négy különböző nemzetiség képviselője volt az asztalnál... (ja, bocs, ez Rejtő!) Szóval négy férfi poharazgat egy pincekocsmában. A cinikus, elégedetlen órás, a nagyképű és beképzelt könyvügynök, a jég hátán is megélő kocsmáros, valamint a csendes és nyugodt asztalos. Beszélgetnek semmiségekről, mint a borjúszegy megfelelő elkészítési módja, froclizzák egymást, mint régi haverok. Kinn még a nyilas testvérek grasszálnak, de már a szovjetek bombázzák a várost. Persze közben fogy a bor, gyűlnek a csikkek és egy hadirokkant jelenik meg az ajtóban. Komoly, öntudatos ember. A beszélgetés mélyebbé válik, filozofikus szintre emelkedik. Ekkor teszi fel a sorsfordító kérdést az órás: Zsarnokként vagy rabszolgaként támadna fel? Komoly kérdés ez, bár többen elbagatellizálnák. Hiába, mert befészkeli magát az agyukba, bent döngicsél idegesítőn, mint a pimasz nyári légy. Van, ki aludni nem tud miatta, más félretolja, de vissza-visszatér hozzá. Még olyan is akad, aki a döntését meghozva a túlélést magyarázza bele. Egyikük sem sejti, hogy nemsokára muszáj lesz választaniuk. És ki tudja, van-e helyes döntés?!
fofilozofus 2021 dec. 03. - 21:22:15 Előzmény Mike088
(205/236)
Mondjuk az Aurora borealis. Az elmúlt évtizedek talán legjobb filmje.
10/10
offtopic
antapeti 2021 nov. 02. - 16:37:38 10/10 Előzmény Nótárius
(204/236)
Ehhez nem tudok érdemben hozzászólni, csak a magam szűk perspektívájából szerettem volna megosztani egy véleményt.
10/10
Nótárius 2021 nov. 01. - 18:28:27 10/10 Előzmény antapeti
(203/236)
Szerintem inkább erkölcsfilozófiai kérdés.
Egyébként pedig a lételmélet és az ismeretelmélet fő kérdései között van azért egynéhány alapvetőbb.
10/10
antapeti 2021 nov. 01. - 11:20:47 10/10
(202/236)
Szerintem ez az egyetlen fontos filozófiai kérdés az életben amit ez a film feszeget. Ehhez képest minden más csak rejtvényfejtés vagy intellektuális játszma.
10/10
Tiberio 2021 aug. 13. - 00:55:31 10/10 Előzmény Sophie_Western
(201/236)
Filléres, kocsmáros erkölcs.

Az órás azért megy bele látszólag a nyilasok ocsmány játékába, mert haza kell érnie a bújtatott gyerekekhez, akiknek csak ő van, senki más. Ez magasabb rendű morál.


10/10
anything 2021 aug. 12. - 01:59:05 10/10
(200/236)
Hátborzongatóan nagy film.
10/10
Kubrick\'s Napoleon 2020 okt. 26. - 15:49:50 10/10
(199/236)
A valaha készült legnagyszerűbb magyar film számomra!
10/10
Isten tacskója 2020 aug. 30. - 12:54:12 10/10
(198/236)
Ez a film nem csak magyar viszonylatban egyedülálló és az első helyen tartózkodó alkotás minden időkben, hanem világviszonylatban is betenném a halhatatlanok közé, megkockáztatom, hogy az első 10-ben is legelöl lenne.
10/10
Mike088 2020 jún. 30. - 16:41:09 10/10 Előzmény johnny.crunch
(197/236)
Na figyelek mondjál egy párat. Nekem a Kincsem film a hibái ellenére kifejezetten tetszett, de csuklóból nem tudnék kirázni túl sok filmet az utóbbi évekből amire azt tudnám mondani hogy hűha ez oda....sz.