8/10
sanderb 2015 jan. 19. - 13:26:45 8/10
(27/47)
Nem egy abszolút kedvenc, azonban jó film. Bár az izgalom végig hiányzott belõle, nem sikerült feszültséget teremteni, ettõl eltekintve minden jól mûködött, a színészek alakítása figyelemre méltó. Látszik, hogy a forgatás megkezdéséig is remek háttérmunka folyt, amolyan profi filmes produkció született. Az ötvenhez közeledõ Robin Wright még mindig nagyon szép, pedig a sminkje (tudatosan) végig szerény volt. 10/8
gabeejr 2015 jan. 17. - 14:08:07
(26/47)
Nem, nem, nem és nem.
Sosem fogom fel, hogy miért fogy egy énekes albuma a halálát követõ napokban, hetekben iszonyú példányszámban. Ahogy azt sem, hogy egy aranylövés után miért pontozza fel a közösség (közönség?) az elhalt színész, egyébként teljesen középszerû és az átlagtól alig jobb filmjét ilyen hihetetlen magasságokba. Nincs ami indokolná.
Nagyon sajnálom Mr Seymourt, sosem felejtem el a Capote c. csodában, de ez itt, ezzel az IMDB értékeléssel nagyon durva megtévesztése a IMDB értékelés alapján filmet választóknak.

5.2/10 egyszer nézõs, jövõhéten elfelejtõs.
R.I.P. Mr Seymour!
juvem 2015 jan. 14. - 22:23:01 Előzmény James Uram Benson Madame
(25/47)
SPOILER

Hát az amerikai kollégák vitték el. Akik a fegyverkereskedelet támogatják a közel-keleten, mivel ellenséget muszáj kreálni ahogy az történt 9.11 kapcsán is. Ki tudja ki lehetett volna a "barakuda utáni cápa".
1/10
graw2 2015 jan. 13. - 12:45:08 1/10
(24/47)
Tegnap megnéztem...õszintén szólva ritka sz@r, unalmas, vontatott film volt! Annak ajánlom, aki úgy akar öngyilkos lenni, hogy halálra unja magát!
tortura 2015 jan. 12. - 16:59:36 Előzmény James Uram Benson Madame
(23/47)
Ezen filóztam én is...
Sajnos egy-két dolgot homály fed még mindig, hiába néztem végig figyelmesen.
A fõszereplõt én is kedvelem, és sajnálom nagyon, hogy meghalt (igaz, sajnos tett is érte sokat, hogy így történjen...). Pedig mennyi nagyszerû alkotást láthattunk volna még tõle. Én az Oscar-díjas filmjével vagyok még adós, azt nem láttam. A kedvencem tõle: Mielõtt az ördög rád talál. Ha valaki nem látta, feltétlen nézze meg. Szerintem abban a legjobb.
James Uram Benson Madame 2015 jan. 10. - 10:45:01
(22/47)
Talan SPOILER

Ez a film csak annyira lehet unalmas, mint amennyire ez a munka annak tunik a civilek szamara. A Suszter, szabo is remekul mutatja be ugyanezt, Le Carre ebben mester. Az is tisztan lathato, amire az elejen utal a narratorszoveg, hogy 9/11 megelozeset is a tarsosztalyok kozotti versengessel csesztek el - lenyegeben ez presztizsharc es a vegen is nehezen dontheto el, hogy Hoffman azon akad ki, hogy atvertek vagy azon hogy nem tudta megmenteni a sracot.
pihes 2015 jan. 09. - 15:28:29
(21/47)
Személy szerint, nem kedvelem, az ilyen típusú filmeket, nem köt le, nem ráz fel.
Viszont, aki kedveli ezt a kategóriát, annak, érdekes lehet.

Értékelése, kategóriájában, egyezhet!
5/10
Atis88 2015 jan. 08. - 20:46:16 5/10
(20/47)
A történet nem rossz. De túl hosszú, vontatott és lerágott csont ahhoz, hogy lekösse az embert. Másfél órában bõven elegendõ lett volna ezt bemutatni. A színészek játéka nem rossz, de látszik rajtuk, hogy unottak, a párbeszédek vontatottak, erõltetettek és néhányszor még feleslegesek is. Még Hofmannról is lesüt hogy ez bizony indokolatlanul hosszú ez a film, aki egyébként bitang jó itt is. Szóval ez a film csak arról lesz híres, a fent felsorolt okokból kifolyólag, hogy ez Hofmann utolsó befejezett filmje és nem is érdemes többre.

5/10.
8/10
Pjotr Puszta 2015 jan. 02. - 09:15:28 8/10
(19/47)
Nyilván megosztó film, számomra pl. a díszletek, jelmezek, a kiemelkedõ színészi és operatõri munka (vagy mûvészet), képek, színek, hangulatok elegendõek voltak, hogy tetszen. Valamivel kevésbé fordulatos, mint pl. a Suszter, szabó, baka, kém, de számomra ilyen egy jó film, nem kell zúzni, hogy érdekeljen végig... És persze Rachel McAdams több szempontból is remek választás volt... Természetesen Philip Seymour Hoffman is, akiért nagy kár.
k11zoltan 2014 nov. 22. - 23:13:02
(18/47)
Nem tetszett. Jujj, de unalmas volt.
kadet93 2014 nov. 18. - 23:16:29 Előzmény Cucucu
(17/47)
Jajj de humor. A kasza tibor jut rólad eszembe :(
frenkdrebin 2014 nov. 15. - 15:53:50
(16/47)
Korrekt kis film volt, bár egy kicsit hosszú, rövidebb jobb lett volna, ennyiben osztom az elottem szólók negatív véleményét. A zongorás jelenet gondolom a fõ német terrorista vadász magányosságát volt hivatott bemutatni, aki a munkájából adódóan senkit nem enged közel magához, pedig a kolléganõje belé volt zugva az tisztán lejött. Több érdekessége is van szerintem a filmnek. Egyrészt hogy nem erõltették az amcsi vonalat, másodlagos tényezõ, nem kevés kritikával ahogy a terrorista kérdéshez hozzáállnak 2001 óta. Erre a film elején is van utalás, õk hagyták szarba Bejrútban a fõhõst is, illetve e sztoriban is átejtik. A másik érdekesség a helyszín Hamburgban játszódik a sztori. Van nyitvahagyott kérdés a film végén, ugyanis nem egyértelmû hogy a csecsen srác nem volt-e sáros, hiszen számíthatott rá hogy figyelni fogják, és eleve így volt eltervezve, hogy a sáros pénz egy részét így jutattjak el a terroristákhoz. Aki nem a dirrdurr filmekre van állva annak bátran ajánlom.
1/10
Cucucu 2014 okt. 06. - 11:38:10 1/10
(15/47)
A korábbi hozzászólásokkal számos ponton egyetértek:

Elgondolkodtató: többször elgondolkodtam rajta, hogyan van képük egy ilyet moziban leadni.

Hihetetlenül izgalmas: nekem teljesen hihetetlen, hogy van, aki szerint ez izgalmas.

Remekül adagolt feszültség: ha találsz a közelben egy konnektort, amibe bele tudsz nyúlni.

Reménykeltõ: többször reménykedtem, hogy most már talán vége lesz.

Fentiekhez csak azt tenném hozzá, hogy ha mégis megnézi valaki, a kijárathoz közelre vegyen jegyet!
5/10
Catharin 2014 okt. 04. - 18:55:28 5/10
(14/47)
Annyi jót hallottam a filmrõl,hogy úgy döntöttem moziban nézem meg. (Mielõtt letámadna bárki is,felsõoktatásban tanulok,nem nézek kereskedelmi csatornát,nagyon szeretem az olyan filmeket amiknek van tanulsága,olvasok stb) Sajnos csalódnom kellett, ez egy végtelenül unalmas film. Legalábbis számomra és a két fõnek akivel elmentem igencsak nehezünkre esett végig nézni. Nem szeretem amikor egy filmben percekig kell azt nézni,hogy teljesen hétköznapi jelentéktelen dolgokat csinálnak a szereplõk pl nem egyszer kellett azt a semmitmondó jelenetet végig nézni ,hogy az egyik szereplõ cigizik. Pl: Felébred, szépen lassan ,kiszáll az ágyból,rágyújt, cigizik,leül a zongorához,elkezd játszani... mi értelme az ilyen jeleneteknek? Nos ez a film tele volt ilyenekkel. Igazából olyan volt,mintha soha nem akart volna elindulni ez az egész,csak úgy teltek a percek,azt éreztem a film közben ,hogy " annyi minden mást is csinálhatnék ahelyett,hogy ezzel a tartalmatlan vacakkal vesztegetem az idõm" . Kb 10 perc volt az egész filmben aminek volt értelme. Pedig tényleg nagy reményekkel ültem be! én sem szeretem a hollywoodi giccset,na de nekem senki ne mondja,hogy ez egy "izgalmas" alkotás volt,vagy hogy "zseniális" . sokan hasonlították a Bombák földjenhez,szerintem az elõbb említett film 100% izgalmasabb volt,mint ez! a nyomába sem érhet..
Szerintem nem éri megnézni moziban,egyszer nézõs aztán felejtõs! 5/10
10/10
Motyka 2014 szept. 13. - 23:54:42 10/10
(13/47)
Remek film, csak ajánlani tudom! Nem könnyed szórakozás, de lebilincselõ, izgalmas és a vége igazán nagyot üt! Ritka mostanában az ilyen jó film, talán az Argo akció, a Jogász vagy a Bin - Láden hajsza volt ilyen jó az utóbbi években.
10/10
lszabolcs1220 2014 szept. 11. - 23:16:12 10/10
(12/47)
Aki szerint nem izgalmas, azt vagy nem érdekli a való élet, vagy csak nem figyelt. Zseniális volt! P.S.H. tragikus halála persze még hitelesebbé tette az egészet.
10/10
taki009 2014 szept. 11. - 11:58:49 10/10
(11/47)
Ne nézd meg, ha könnyed szórakozásra vágysz, mert ennek a filmnek súlya van! Zseniális film! Zseniális színészekkel élükön Hoffmannal. Mestermunka! Izgalmas, valódi, elkeseredett, de egyben reménykeltõ („ha nem is mi osztjuk a lapokat, talán azért a történetet mi alakítjuk, és mi vagyunk többen...”) Minden karakter a helyén van, Robin Wright bár csak rövid ideig látható a vásznon erõset oda tesz. Basszus így kell filmet csinálni…
szan90 2014 szept. 11. - 01:16:25
(10/47)
Megnéztem a filmet, nekem nem tetszett.(értettem mindent) unalmas, akció nincs benne, beszélgetnek egymással a szinészek egész film alatt. Barátnömnek viszont tetszett, de aki nem olvasta a könyvet szerintem ne üljön be rá!
kybuck 2014 szept. 10. - 20:58:21 Előzmény 4427
(9/47)
Hát menj!
9/10
4427 2014 szept. 02. - 21:44:07 9/10
(8/47)
Remekül adagolt feszültség és egy zseniális filmszínész utolsó nagy szerepe. Elég ok, hogy moziba menjünk.