Téma: Az űrhajós

4/10
itsme1 márc. 10. 13:53:06 4/10
(13/33)
Úgy látom, Adam Sandler már unja a komédiát, és elkezdett a szakmának játszani, hátha összejön a sok Arany-málna után egy Oszkár is. De úgy érzem, ez az elvont film nem viszi közelebb a díjhoz.
3/10
norbertobaggio márc. 10. 11:29:00 3/10 Előzmény Celand
(12/33)
Az a baj, hogy elsősorban sci-fiként lett eladva legalábbis ugy lett beharangozna. Ha így nézzük valóban csalódás. Szerintem erre gondolhatott a költő
Celand márc. 08. 08:31:13 Előzmény Pantagruel59
(11/33)
Tipikus, egy bites agyú, nulla érzelmi intelligenciával párosult megfigyelés. Itt nem a sci-fi volt a lényeg, de hát sok ember agya sajna már nem tudja értelmezni ha nem lézerpisztolyos öldöklésen van a fő hangsúly.
6/10
TheOldMan márc. 07. 16:58:13 6/10
(10/33)
Huhh! Nem egy szórakoztató film, inkább akkor érdemes nézni, ha olyan elmélázós kedve van az embernek.
A magányról, depresszióról és azért a végére a szerelemről szóló kissé elvont film. 6/10.
Az ilyenekre mondanám azt, ha elgondolkodni van kedve az embernek, jó néha egy ilyet is megnézni, de még egyszer nem ugranék neki. Kíváncsi vagyok rá, érdekel a sztori, nem hagynám ott, de nem mondanám sem szórakoztatónak, sem maradandónak. Amíg tart érdekes, aztán ugrok neki a kövi filmnek !
2/10
Pantagruel59 márc. 04. 14:56:11 2/10
(9/33)
Ismét egy ocsmány megcsúfolása a már - sajnos - régóta döglődő sci-fi műfajának. Bocsánat,de engem nem érdekel az emberi dráma,vagy talán jobban mondva: tudományos-fantasztikusnak hazudott filmben kizárólagossá tenni azt,határozottan ellenjavalt. Sebaj,megint átvertek minket a címmel és néhány jól sikerült fotóval,képkockával.
Ebből is újfent azt a már százszor is bebizonyosodott tanulságot szűrtem le,hogy minden egyebet (vígjátékot,akciót,drámát),amivel gyakorta mérgezik a zsánertt,sokkal könnyebb csinálni,mint egy jó,ízig-vérig sci-fit (amelyben azon belül aztán már lehet természetesen mindenből: humorból,feszültégből,drámából,akcióból.)
Itt még a régies,'80-as évekbeli milliő is hiábavaló volt,hiszen csak kelléknek kellett a hisztikirálynőhöz meg az óvódás drámaúrfihoz...
5/10
Bartosz márc. 03. 23:40:42 5/10 Előzmény AngelTimi88
(8/33)
Egyetértek, nem volt eléggé drámai (talán az a kivétel amikor felhívja Lenkát és bocsánatot kér). A vége meg nagyon lapos lett szerintem. Ennek nem happy endnek kellett volna lennie.
5/10
Bartosz márc. 03. 23:35:57 5/10
(7/33)
A film mondanivalója és maga a sztori tetszett. Viszont a végén csúnyán elhasalt.



A magányban átgondolja a csehszlovák zsidó barátunk Jakub hogy milyen hülye (?) és apatikus is volt Lenkával, kétszer is gyereket kezdenek mielőtt mindakétszer is nagy útra megy a kozmonauta. Nem is értem ezt miért így tervezték.

A nagy gondolkodásban Hanus segít neki, az óriás pók aki én szerintem nem egy lény hanem a belső hangja, lelkiismerete stb. Ez így még okès is volt, bár a hülye viselkedést a felesége iránt nem tudtam hova rakni.

Viszont a vége óriási csalódás, miközben már a rózsaszín Choprában lebegtek, átfutott 1-2 ötlet a fejemen, hogy is fog végződni, és mintha az író is belengette volna a várható befejezéseket, de azok helyett a legsemmitmondóbbat kaptuk. Megmenekül és hívja az asszonyt hogy megcsókolná-e újra. Váó.



A helyszín jó, mintha tényleg súlytalanságban forgatták volna az egészet. Adam Sandler játéka hozta a kötelezőt de semmi extra, a többieket hagyjuk. Mondjuk ide nem is kellett ennél nagyon több.

A tipikus filmes bakikat el sem kezdem (de igen!) sorolni: a hívások között olyan távolságban óráknak de lehet hogy napoknak is el kellett volna telnie. A rózsaszín ködnél meg ő az első kozmonauta megelőzve a konkurenciát, de azért valaki megmenti őt egy közeli űrállomásról!

A vége miatt 5/10
4/10
pihes márc. 03. 14:24:56 4/10
(6/33)
Nagy úr a magány. Aki egymaga van csak az tudja igazán.
Is meretlenül is többet vártam tőle NÉGY/TÍZ
7/10
AngelTimi88 márc. 03. 00:17:24 7/10
(5/33)
Én pozitívan csalódtam. Féltem, hogy ennek is olyan vége lesz, ahol nem mutatnak meg semmit és mindent a képzeletünkre hagynak inkább, mint a művész filmekben szokás. Tetszettek az űrbéli képek, a szinkron hangok, a beszélgetések és a mondanivalója is. A kedvencem nem a főszereplő volt hanem az új ,,lelkitársa". Ez egy lelkizős film sci-fi köntösben eladva. A drámai vonal nem volt számomra elég drámai viszont, valahogy nem jött át a súlya, pedig volt neki.
1/10
expa márc. 02. 20:53:35 1/10
(4/33)
ez mekkora nagy baromság! 1 perc is kár érte...
sjbee márc. 02. 20:39:23 Előzmény Babo
(3/33)
Legközelebb magyarul!
3/10
norbertobaggio márc. 02. 19:25:43 3/10
(2/33)
Hát ez jo nagy zagyvaság volt. Olyan netflix-szint.
Babo márc. 02. 06:30:28
(1/33)
Kva jol film igazi ritkasag az ilyen.
Mondabdo torten szineszi jatek tekinteteben is magas szintu.