1/10
barcaculé 2015 máj. 17. - 23:46:03 1/10
(529/549)
Örülök,hogy anno öt éve nem dobáltam ki a pénzt a mozijegyre,mert a felét nem érné meg.
Elõször mégis kezdjük a pozitívumokkal:
-A levegõs mutatványok látványosak.
-A föld népéhez tartozók szintén.
-A tûzé sem különb.
-Az állatok egész jól meg lettek animálva.
-Aang és Yue szerepére a színészeket eltalálták.
-Az Aang-ot játszó kissrác nagyon ügyesen mozgott.
Itt ki is fújt az összes pozitívum.
Negatívum:
-A szinkron botrányos.
-Katara szinkronhangja a legszörnyûbb,amit valaha hallottam és semmi átélés nincs benne.
-Katarát játszó színésznõ ugyanez.
-Katarának nem igaz,hogy nem tudtak valami jobb hajat csinálni,mert ezt nuku fodrász végzettséggel én is megtudom csinálni.
-Sokka hihetetlenül sótlan.
-A vizes mutatványok borzasztóak.
-A szereplõgárda 90%a úgy fos,ahogy van.
-Dev Patel nem jó Zukónak,pedig amúgy nem rossz színész,sõt.Itt még iszonyatosan túl is játszotta magát,de szerencsére 20 perc után észbe kapott és rájött,lehet emberi hangon is beszélni,pofa vágás nélkül,de ettõl még a negatív tartományban marad.
-A tûz népe inkább sötét hajú fél ázsiaiaknak mennek el,mintsem kokkeró indiaiaknak vagy araboknak.
-A víz népe nem hófehér,hanem kreol bõrû,világos szemmel.Ha mást nem,legalább egy kis barnítókrémet kaphattak volna Kataráék.
-Iroh-t miért nem tudták egy picit kitömni és némi humort írni a szövegéhez?
-Össze van csapva az egész.

Írtam le ezt úgy,hogy az Avatar:Aang legendája c. sorozat olykor leültetett a tévé elé,de valahogy a Korra legendája bejövõsebb,abból két évadot három nap alatt elfogyasztottam.Majd holnap kezdem a harmadikat.
ceia 2015 ápr. 06. - 20:56:54
(528/549)
Nem láttam a rajzfilmsorozatot, de ilyen stílusban.. szerintem nem is nézném. A fantasy csak filmben jó, alap eszköze a látványosság. Szerintem egész jó film, annak ellenére, hogy nem vagyok oda a fantasyért. Pl. a Gyûrûk urát nem tudnám megnézni, annyira untat. Talán mert az nem a látványra, hanem a számomra unalmas történetére van kiélezve, ez pedig fordítva. Ez érdekes, látványos, megvan a hangulata. Elõször nem is akartam megnézni, de kapcsolgatás közben belenéztem, és úgy maradtam :)
4/10
vasárnapinézõ 2015 ápr. 06. - 19:47:55 4/10
(527/549)
Vannak ismerõseim akik nem látták a rajzfilmsorozatot, nekik tetszett. Én láttam, nekem nem. Lehetne cizellálni a dolgot, de összegezve talán azt lehet mondani: ez a film egy lehetetlen küldetés volt.
kisokka 2014 nov. 17. - 22:54:30 Előzmény Jill
(526/549)
Jobbakat a kinézetre értettem. Keress nekem olyan ázsiai színészeket, akit "fehér" szemmel ennyire meg tudsz különböztetni.
3/10
F_E_B 2014 okt. 02. - 11:51:01 3/10
(525/549)
Akkora bukás lett a film, hogy nem is fogják folytatni?
Nem csodálkoznék rajta.
Jill 2014 szept. 27. - 20:15:26 Előzmény kisokka
(524/549)
Jobbakat nehezen találhattak vona? Hö? Kb. a világ legbénább gyerekszínészeit szedték össze, és még fehérek is, az Avatar világában senki sem fehér.
kisokka 2014 júl. 20. - 15:51:09 Előzmény SzVanda
(523/549)
Ja és bátran ajánlom a sorozatot, ha többet akarsz megtudni a történetrõl, mert a filmet nem valószínû, hogy mostanában folytatnák.
kisokka 2014 júl. 20. - 15:43:44 Előzmény SzVanda
(522/549)
Én is láttam a rajzfilm összes részét és amikor megnéztem a filmet, nekem se tetszett. Viszont az eszembe jutott, hogy ha nem láttam volna a sorozatot, akkor lehet nekem is tetszene ez a film.

A színészkölyköket eltalálták, jobbakat nehezen találhattak volna rájuk. Viszont Sokka hülyeségeit én is sajnálom, hogy kimaradtak. A sorozattal ellentétben ez így egy kicsit borongósabbra sikerült(azért ott is volt drámai rész, de nem ennyire).
Ott hibáztak nagyot a készítõk, hogy hirtelen akartak rengeteg részt egybesûríteni 100 percbe, ami lehetetlen(3 könyv van a sorozatban, könyvenként 20 rész, ebben az elsõ könyv van megfilmesítve). De eleve az se jó, hogy ugyanazt a történetet akarták megcsinálni, mint ami a sorozatban volt. Talán, ha egy másik avatárral kezdenek el foglalkozni, még jól is elsülhetett volna, de így nagyon összecsapottnak tûnik nekem, mivel láttam a rajzfilmet. Abban rendesen meg lehet ismerni a szereplõket, mert van rá idõ. A filmben nincs.

Nem pontozok rá, mert a színészeket tényleg jól eltalálták, de ennél több jót nem véltem magamnak felfedezni ebben. Azért sajnálom, de ez van.
SzVanda 2014 júl. 18. - 12:29:35
(521/549)
Páromnak és nekem is nagyon tetszett a film.
Szerencsére mi nem ismerjük a rajzfilmsorozatot. Azért mondom, hogy szerencsére, mert sokan emaitt pontozzák le a filmet. Igy, hogy mi nem láttuk, nekünk egy nagyon jó fantasy jellegû történet kerekedett ki belõle. Szépen meg volt csinálva - mint az összes Shyamalan film, és szomorúak vagyunk, hogy nem jön a folytatás.
Valóban nem ismertek a színészek (bár én párat azért felsimertem, igaz mozib.zi vagyok:)) de ettõl még nem egy kis költségvetésû filmrõl van szó, ez tisztán látszik. Aki sok filmet néz, az tudja. Tehát nem is volt olyan fontos, hogy ismertek legyenek, mint az X-men. Amit szintén szeretek, és az összes részét láttam.
Ahogy Shyamalan összes filmjét is. Olyan Õ nekem, mint Tim Burton. Egyedi. Mindig van egy sajátos hangulata a filmjeiknek. Fõleg Burton filmjeinek.
Remélem, meg tudja csinálni a következõ rész/részeket. Aki látta a mesesorozatot, az majd kihagyja. Én örülök, hogy nem láttam, és így tudom élvezni ezt a jó és látványos filmet.
10/10
filmimádóó 2013 dec. 27. - 23:11:14 10/10
(520/549)
Félrenyomtam pontozásnál, sajnos nem lehet kijavítani......mind1
10/10
filmimádóó 2013 dec. 27. - 23:09:01 10/10
(519/549)
Jó volt a film, bár nekem a rajzfilm sorozat mindig is jobban tetszett. 8/10.
7/10
borkasztik 2013 ápr. 06. - 09:59:59 7/10 Előzmény Bob19
(518/549)
Pontosan itt a célközönség alapvetõen gyerekek voltak és mivel ugye fanatsy Mese film, ezért ez egyértelmû hogy olyan elemeket is beleraknak amiket te is említettél , amitõl úgy érzed "taknyosoknak" szólt.
De mivel Szürkegandalf (GYU) és a Harry Potter 2 különbözõ történet ezért nem folytathatták volna azzal :')
Jó ismertebb színészek,de akkor már az újak ne is kapjanak esélyeket? :D Persze csak nívosabb egy olyan film, aminél már profi bevállt színészeket alkalmaznak.
Jó ráhagyja az erejét de attól még nincs megmagyarázva alapvetõen honnan van a forrásuk a varázserejüknek.(pontosabban mi a magyarázat a varázserõre eredetére :)
9/10
JarodFree 2013 ápr. 04. - 15:22:14 9/10
(517/549)
Megnéztem a sorozatot, mert itt sokan kikérik maguknak a filmet a sorozat jó minõsége miatt. Hát... A rajfilm aranyos, de semmi más, a film hozzáadott a kissé bugyuta rajfilmsorozathoz. Remélem nemsokára elkészül a második része is, bár annyit csúsztak, hogy az eddigi gyerekszereplõket már bukták.
6/10
Bogoj 2013 ápr. 04. - 13:34:33 6/10
(516/549)
ha nem láttam volna a rajzfilmsorozatot, amibõl készült...
így megvan az az elõnyöm, hogy sok mindent megértettem, amit egyébként a film nem magyaráz,
és megvan az a hátránya a dolognak, hogy egy 10 pontos rajzfilm után ez a film a látványon kívül nem adott semmit, sõt...
hiányoltam a sorozat viccességét, a karakterek szerethetõségét, báját, fejlõdését.
jobban jártunk volna, ha a filmet egy rajongó készíti el, és nem egy olyan, aki csak arra gondolt, hogy "ezt majd úgyis megnézik az emberek, mert a rajzfilm sikeres volt, én meg ismert vagyok a 'hatodik érzék' miatt"...
4/10
offtopic
Bob19 2013 ápr. 04. - 13:25:26 4/10 Előzmény borkasztik
(515/549)
"De a varászlat létezését te hogyan magyaráznád meg ?"
Hogy élt egy nagy varázsló akit Merlinnek hívtak és halála után fiaira hagyta az erejét akik pedig nemzedékrõl nemzedékre szintúgy a fiaiknak adták át az erõt... :DD Ez nem lenne jó?:D
Vagy: Voldemort halála után...:D De bele lehetne csempészni akár Szürke Gandalfot is és akkor sokkal izgalmasabb lett volna a történet.:D

Amúgy szerintem a legtöbb embernek az a baja ezzel a filmmel (és kicsit nekem is), hogy taknyos gyerekek benne a fõszereplõk, akik rejtélyes módon profi szinten kung-fuznak.
Egy ilyen filmet a történet elején kellett volna kezdeni ahol láthattuk volna, a léghajlítós gyereket a kolostorban "felnõni" ahol elmagyarázzák neki, hogy õ mitõl olyan különlöges meg ahol megtanítják neki a kung-fu-t. Igaz, hogy az X-men-t sem az elején kezdték, de abban legalább ismert színészek voltak, akik miatt már érdemes volt végignézni az elsõ részt is, nem is beszélve a sokkal jobban kidolgozott látványról meg ugye a poénokról aminek egy ilyen jellegû filmben kellene lennie. Ebben szerintem meg nem volt egy poén sem. Túl komolyan akarták elõadni a történetet és szerintem itt bukták el az egészet. A film poénos sem lett és még érthetõ sem nagyon, amiatt hogy nem az elején kezdték.
Így aki választ akar kapni a kérdéseire annak most már csak a rajzfilm változat maradt, talán abban megkapja a válaszokat. Az állítólag sokkal jobb is mint ez volt.
7/10
borkasztik 2013 ápr. 03. - 14:38:56 7/10 Előzmény Bob19
(514/549)
Az x-men filmeket én is nagyon szeretem és valóban azok színvonalasabb filmek, de ez a léghajlító film kicsit más kategória ahogy a HArry Potter is. Az X-men filmeknél egyszerûbb a magyarázat keresése a képességekre, mivel ott ráfogják a genetikára és tök rendben is van. De a varászlat létezését te hogyan magyaráznád meg ? Sehogy :D Ezért az ilyen mágiát használó filmeknél el kell fogadni hogy ilyen képességük van és kész.
és ha nem tévedek itt is harcoltak mindenféle Kungfu tudással is szóval itt is használták az "öklüket " is :)
Igen az X-men filmekben tényleg részletesebbek voltak a háttér információk meg minden, de ott is volt már 5 film. Itt meg még csak 1. Az X-men elsõ részében a Kivülállókban se tudtunk még minden információt a szereplõk háttártörténetérõl vagy hogy mindenki honnan is jött.

Engem lekötött a film és ennyi más nem is érdekel és szerintem nem volt olyan rossz mint egyesek lefestik csak nem kell mindenben jelentben aa hibát keresni. De persze ezt már régebben is elszögeztem nem láttam a rajzfilmeket szóval így más volt.
4/10
Bob19 2013 ápr. 03. - 11:00:29 4/10
(513/549)
De eltudok szakadni, mert szeretem a fantasy filmeket, csak nem az ilyeneket. Tegnap például az X-men 5. részét néztem meg és azon tûnõdtem, hogy milyen jó már, hogy megpróbálnak az X-men filmekben minden kérdésre válaszolni, hogy kik õk, honnan jöttek, miért van olyan képességük stb; ellenben ezzel a filmmel ami semmire sem ad választ. Ilyen alapon a Potter filmek sem nagyon bõvelkednek válaszadásban (amúgy 1-2. része még tetszett a Harry Potternek is). Kezdetben az X-men 1. része sem tetszett annyira, mert kicsit hülyeségnek tartottam, de gondoltam megnézem a 2. részt is, és megtetszett, mert megadták a kérdéseimre a válaszokat. Azóta már az összes részét szeretem.:)
Amúgy az Underworld filmeket is szeretem, meg más szuperhõsõs képregény adaptációkat is megszoktam nézni és a többségük tetszik is.

Ja, és az X-men filmekben az a jó, hogy ott nem csak a képességüket használják a harcban, hanem bevetnek más fegyvereket is, akár az öklüket is...
Errõl a léghajlítóról még azt sem tudom, hogy milyen idõben játszódik. (Az elsõ 2 percrõl lemaradtam, ott lehet elmondták, de nem vennék rá mérget).
Pikacsu 2013 ápr. 02. - 17:52:43
(512/549)
Csak a végébe néztem bele, és gondoltam megnézem ezek után miket írnak róla.
Danner 2013 ápr. 02. - 17:07:39 Előzmény yamada0613
(511/549)
Sajnos nem valószínû, hogy lesz. :(
Nagyon rossz kritikát kapott a film, így nem kezdtek bele a folytatásba, és a gyerekszínészek lassan fel is nõnek...
7/10
borkasztik 2013 ápr. 02. - 16:05:03 7/10
(510/549)
Talán azért mert egy fantasy mese?
Ne beszélj már hülyeségeket. Látom te se tutsz elszakadni a valóságtól xD
az túl unalmas lett volna ha csak leütik, és akkor az nem is mesefilm lett volna.