Téma: Babylon

6/10
TheOldMan 2023 jan. 20. - 13:13:58 6/10
(1/61)
Azért az imdb ( 7,5 ) most is ( mint mindig ) mérvadóbb, mint a port ( 9,5 ) . Rendben, el tudom fogadni, hogy sokaknak tetszik, amikor a művész csak feldobálja a színeket egy festményre, azért én jobban szeretem, ha látok is valamit a képen.
Igen értem : a filmkészítés, a film, maga a művészet mindenkinél nagyobb. Rendezők, színészek, producerek...stb. egyéni sorsok nem emelkedhetnek egy művészeti ág teljes léte fölé, mellé, csak epizódszereplők lehetnek. Az én véleményem szerint azonban a néző, a vásárló igen fontos tényező, nélkülünk nem működne, hiszen a kokainit is csak meg kell venni. Rendben van a film, nem bánom, hogy láttam, 6/10, de az már lehet, hogy az én bajom, hogy egy ilyen skiccet nem tudok egy egyenes cselekményű film fölé helyezni. Nekem a film a történet mesélésről szól. Néha a párbeszédekről, néha a zseniális rendezőkről vagy zseniális színészekről, ritkán a hangulatról, szép képekről, de valamiért soha nem szerettem az ilyen töredezett, metaforás, gondold túl filmeket. Ez lehet az én bajom. Szóval senkit sem beszélek le róla, sőt, ajánlom megnézésre. Egyszer láttam , érdemes volt, de nem lesz ott a kedvenceim között.