8/10
itsme1 2022 szept. 29. - 07:31:39 8/10
(81/81)
A kommentek olvasása talán még szórakoztatóbb, mint maga a film. Néhányan kissé túlgondolták ezt az összeállítást, és hiteles kordokumentumnak vélték, mások pedig a tojáshéjtól nem láthatják a rántottát.
Az én olvasatomban, ez egy szórakoztató összeállítás olyan vénembereknek, mint én, akiket már attól is elfog a jóérzés, ha felismerünk egy gumimatracot a hatvanas évekből.
vino-et-veritas 2015 júl. 20. - 08:15:55
(80/81)
Helyesen:


Pontosan mit is jelent itt a "cenzúra"?

Kösz, Vino
vino-et-veritas 2015 júl. 20. - 08:14:57 Előzmény Rahar
(79/81)
Pontosan mit is jelent itt pontosan a "cenzúra"?

Kösz, Vino
10/10
M41 2150 2015 júl. 19. - 23:28:31 10/10
(78/81)
Fantasztikusan jó film!!! :)
10/10!!!
4/10
Rahar 2013 jan. 18. - 12:51:45 4/10
(77/81)
Még emlékszek az 1980-as évekbeli balatoni hangulatra, a régebbi idõkrõl most kaptam egy erõsen cenzúrázott dokumentumfilmet. De még ez is jobb, mint ha semmilyen információ nem lenne eme idõszakról. Akik szeretnek nosztalgiázni azoknak szerintem tetszeni fog.
offtopic
meszag 2012 jún. 19. - 06:24:33 Előzmény Tibag05
(76/81)
Hát szerintem más szempontból is emberibb volt az az idõszak. :)
wowow 2012 jún. 18. - 21:27:02
(75/81)
Hát ez tök jó! :)
olahmiki1959 2012 jún. 18. - 18:08:40
(74/81)
Bõrharisnyának.
Tibag05 2012 jún. 18. - 14:32:03
(73/81)
ja! és azt sem tudtuk mi az a narancsbõr!
Tibag05 2012 jún. 18. - 14:31:00 Előzmény meszag
(72/81)
látjátok? akkor nem számított egy kis narancsbõr, a popsi is úgy állt ahogy..!
és akkor mi van! (volt) semmi!
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 12. - 17:41:46 10/10
(71/81)
De egy hatalmas nagy baromság az egész. 6 éven aluli gyereknek nem ajánlott a mûsor. Most tegyük föl, hogy ugye akkor egy 5 éves gyereknek nem ajánlott a Balaton retró c. dokufilm. Azt se tudja szegény gyerek 5 évesen mi merre hány méter, nem hogy mit nézzen. És ahogy mondtad, ez a szülõ felelõssége, hogy a gyerek mit néz, de hát egy ilyen dokumentumot nem? Mi baja származhat belõle? Nem thriller, se nem horror, nincs benne csúnya beszéd satöbbi. Úgyhogy semmi.
Szóval ekkora marhaságot :D
Ghanima 2011 jún. 12. - 17:22:57 Előzmény sanderb
(70/81)
Egy jó dokumentumfilm nem rágja a szádba, hogy mit gondoljál a témáról. Rád van bízva, a felnbõtt, értelmes emberre, hogy mi lesz a véleményed.
Ebbõl a szempontból szerintem éppen hogy nem volt helyes a kicsinyt gunyoros hangvételû kísérõszöveg.
Ghanima 2011 jún. 12. - 17:17:28
(69/81)
Ráadásul _elvileg_ már január 1. óta alkalmazni kellene...

Amit Papp Gabi szelíd/szolidan fricskázgat(ni akar/t), az állam befolyásoló szándékát, nos, az épp most készül visszatérni: majd állambácsi jelzi neked, hogy mitõl félhet apró gyermeked...
Mert ezek szerint nem a szülõ feladata, hogy odafigyeljen arra, mit nézzen a gyermeke...

Ezt a hozzáállást egyszerûen csak cenzúrának nevezik.
Ghanima 2011 jún. 12. - 17:13:51
(68/81)
Papp Gabi most már nem nagyon tudná elkészíteni ezt, vagy hasonló dokumentumfilmet: se ORTT, se NKA, se MMK... Egy szalai, egy vajna nem nagyon fog adni ilyesmikre pénzt.

Más: nem értem a korábban hozzászólókat: ha valaki képes a filmet összehasonlítva figyelni, akkor rájöhet, hogy - ha nem a mögöttes dolgokat: politika, gazdaság figyeli - az aránylag hosszú idõszak (kb. 1960-1980, húsz év!!! egy egész nemzedék!)szinte valamennyi megjelenõ képsorát ruhástól, hajviselettõl, szórakozási formástól, lakberendezésestõl teljes mértékben megláthatta volna bármely nyugat-európai és/vagy amerikai dokumentumfilmen/ben.

Ha nem úttörõtábor, akkor cserkésztábor, ha nem SzOT-üdülõ, akkor is üdülõk, kempingek, üdülõtelepek. ("Little boxes on the hillside") Ugyanilyen testes vagy épp kövér testek a vízben, hasonló szórakozási formák. Ugyanúgy féltették és ellenõrizték a fiatalokat az angol vagy az amerikai rendõrök, a parton nem sült csirkét, hanem hamburgert ettek... és sorolhatnám.

Hogy ma másmilyen lenne a helyzet? Néhány szempontból természetesen: modernebb kütyük, talán gyorsabb életvitel. Viszont úgy húsz év óta egyre fokozódó ütemben találni olyan gyermekeket, és persze felnõtteket is, akiknek soha, semmilyen formában esélyük sem lesz arra, hogy egy "szotüdülõben" eltöltsenek egy kis szabadidõt, arra meg végképp nem, hogy akár csak egy kis vityillójuk legyen. Olcsó volt, mert nem adott az állam nagy fizetéseket? Igen, a kasszában tartott pénzekbõl építették fel az üdülõket, élelmezték az ott nyaralókat, nyújtottak sokszor nívós kulturális programokat. Stb.
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 12. - 16:59:49 10/10
(67/81)
Ja, még annyit, hogy még ilyet se láttam, hogy 6-os karika:D Már ilyen is van? ezek szerint :D Mekkora hülyeség...
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 12. - 16:38:37 10/10
(66/81)
Hát igen, a jó öreg '50-es, '60-as és '70-es évek... nagyon jó ez a dokumentumfilm, jó egy kicsit nosztalgiázni;) Egy teljesen más világ volt, mint a mostani...
7/10
sanderb 2011 márc. 03. - 12:27:35 7/10
(65/81)
Ütõsebbet vártam, kifejezetten hiányérzetem maradt a film végén. Nem is igazán tudom megfogalmazni, hogy mi hiányzott belõle, talán az általam a 80-as évek elején megismert fíling. De ez a film azt már/még nem dolgozta fel. Ennek ellenére is állítom, hogy nem volt teljes az áttekintés az adott korszakról, és a hangsúlyok sem lettek jól eltalálva. 10/7
acelsziv20 2010 szept. 13. - 23:54:03
(64/81)
Szellemi leépülés.... Ma nagyobb van, mint régebben, elég csak megnézni egy Mónika show-t, vagy a társait, tele az ország hülyékkel, és az a menõ ha mutogatják õket, ennek van nézettsége... Pákó és Kiszel Tünde meg a netovább, és mindet reklámokból gazdagodó kereskedelmi TV-k menedzserei hozzák létre, és etetik vele a népet... Ilyenkor hiányzik a cenzúra, de nagyon!
10/10
awxdful1 2010 szept. 13. - 22:54:36 10/10
(63/81)
Bár én még nem éltem eme korszakban, annyira jó nézni, fõleg, hogy szüleim, nagyszüleim milyen jót nosztalgiáznak, mindig elõjönnek a családi történetek, hogy építették a nyaralót stb. (igen nyaralót, ugyanis a szakmunkások is bírtak olyan bérrel, hogy nyaralót tudtak építeni, mindenkinek volt munkája, nem kellett éhezni és évekig munkát keresni) jó hallgatni õket, mindenhez hozzá tudnak valamit szólni, és hát valóban vannak benne vicces részek is: divat, stb... Én is szeretem az ilyen nosztalgikus filmeket.
barbarossa86 2009 júl. 15. - 14:35:20 Előzmény zee944
(62/81)
"Ehhez képest a hetvenes és nyolcvanas évek gulyáskommunizmusa maga a paradicsom." Az a bozonyos "TTT" nevû "kultúrális" szabadság, amit akkortájt vezettek be, inkább csak "gõzleeresztõ" volt, mint sem valódi reform, ennek tudatában mindössze szabadabbnak érezhette magát az ember, de inkább csak egyfajta "délibáb" volt. Azt viszont elismerem, hogy az átlag, dolgozó embernek mérföldekkel jobb volt, mint most, volt olyan, hogy létbiztonság és tulajdonképpen stresszmentes életet élhetett.
Akkor úgy fogalmazok, hogy tkp. a mostani erkölcsi szabadosságot a kádári kultúrális, társadalmi "peresztrojka" indította el, az akkori rezsimnek(és a mostaninak is) az volt a célja, hogy az emberek mindennel foglalkozzanak csak a politikával ne, és fõleg ne nagyon gondolkodjanak, felesleges.
Nem tudom emlékszel-e a hippi szlogenre:szeretkezz, ne háborúzz. Ezt a Kádár-rendszer második felére úgy tudnám beilleszteni, hogy: szeretkezz, ne politizálj.
u.i: tudom, ezzel a szöveggemmel is kiverem egyeseknél a biztosítékot, de én így látom.