Téma: Ballagás

xhl 2011 jún. 14. - 14:28:05 Előzmény xhl
(17/37)
Ja igen, a két "folytatás" engem is érdekelne.
xhl 2011 jún. 07. - 23:38:28
(16/37)
Nemrég néztem meg ezt a filmet. Fiatal fejjel nagyon érdekes tûnik, jók a zenék és van egy olyan hangulata, ami (nem tudom miért) magával ragad.

Elolvastam a hozzászólásokat, és annyit tennék hozzá efes írásához, hogy Zsótér Sándor a Színmûvészetin tanít és 2006-ban Kossuth-díjat kapott.
nagy tamas karoly 2010 dec. 19. - 00:36:09
(15/37)
regota keresem ezt a filmet ,ezen a filmen nottem fel es persze az emlekek ,segitsetek hogy hol vehetem meg ,vagy megrendelem es a cimre kikulditek es ki fizetem koszi
kroll 2010 júl. 26. - 23:34:45 Előzmény direne
(14/37)
Azt már kevesebben tudják, hogy ennek a filmnek készült úgymond két "folytatása is", ugyanis a rendezõ felvette a filmbéli osztály 5 és 15 éves érettségi találkozóját:

Ballagás után (1985)
Tíz év múlva (1995)
direne 2008 dec. 10. - 23:41:36
(13/37)
Hááát, nagyon-nagyon érdekes volt ezt a filmet 30 év után látni újra.
Pont az én akkori korosztályom, még évfolyamtársaim is szerepeltek benne. Akkor - úgy emlékszem - nagy élmény volt, mára már valóban érzi az ember a "generációs különbségeket".
És, ja, ha kiollózták a mondanivaló nagy részét, nem csoda, hogy csak "vmi hülye diákcsürhe értelmetlen és eredménytelen lázadásának történeté"-nek tûnik, mint, ahogy én is ezt éreztem "ma" a film nézése közben.
Színészek:Temessy Hédi: fantasztikus, imádom, Takács Kati is nagyon jó volt...a gyerekek...kedvesek, naivak, aranyosak.
Egyszóval, nem is a világrengetõ mondanivaló, vagy a vérprofi színészi játék, de az akkori kor hangulata miatt egyszer mindenképpen érdemes megnézni fiatalnak, idõsebbnek egyaránt.
Dr Milton 2008 aug. 05. - 21:16:51
(12/37)
Nem állítanám, hogy világ-, de még azt sem, hogy országrengetõ film volna, persze lehet ez '80-ban a revelatio erejével hatott.

Nem jött át a mondanivalója, inkább vmi hülye diákcsürhe értelmetlen és eredménytelen lázadásának története.

Személyszerint fõként azért néztem meg, mert én is ezt az oskolát látogattam, és kiváncsi voltam az épület belsejére, valamint a külsõ helyszínek állapotára.

A gimi sokat nem változott, a környék és az összes külsõ terület gusztustalan volt, pocsék lehetett ilyen helyeken járni, sõt még ma is borzalmas. Kõbánya-Kispest 28 éve ugyanígy nézett ki, csak még nem omladozott.
Nina911 2008 aug. 02. - 22:27:33
(11/37)
Sziasztok!! Még csak most regisztráltam. Csak azért mert ebben a filmben az anyukám szerepelt. Sokat mesélt róla, hogy milyen volt a forgatás és arról hogy sok mindent a korabeli cenzúra kitörölt. Kicsit érthetettlen lett a gyerekek lázadása. Az igazgató helyetes megalázó magatartása ellen lázadtak. Az a szomorú hogy ez a tanári magatartás mára nem változott semmit.
lindababa 2008 aug. 02. - 08:02:40 Előzmény perry
(10/37)
Nem is tudtam, hogy meghalt.
perry 2008 júl. 24. - 21:18:45
(9/37)
Nekem is hiányzik a Hédi.
perry 2008 júl. 24. - 21:17:46 Előzmény efes
(8/37)
"Számos Gothár Péter rendezte tévéfilmben és Tar Béla-filmben játszik, gyakori szereplõje a tévéjátékoknak, sõt szívesen vállal szerepet több fõiskolás vizsgafilmben is. Például nevezetes alakítása, az idegen asszony szerepe fûzi az Örkényi István novellája alapján készülõ, Almási Tamás rendezte vizsgafilm, a "Meddig él egy fa" (1976) címû filmhez. 1977-ben csatlakozik végleg a Filmgyár társulatához, és rövidesen ennek a társulatnak a megbecsült tagja. Csak 1988-ig kétszer nyeri el idehaza a filmszemle legjobb nõi alakítás díját. Sõt San Remóban, Bécsben, Berlinben, Varsóban képviseli a magyar filmmûvészetet. 1983-ban készül el az az Oscar-díjra is jelölt magyar-NSZK koprodukcióban forgatott "Jób lázadása" címû film, amelyben Zenthe Ferenc partnereként játssza a Tisza menti, módos falusi zsidóasszony szerepét. A házaspár egy keresztény, árva kisfiút fogad örökbe a második világháború idején, hogy az életet továbbvigye valaki. Szerepformálásának természetessége ezúttal is, mint késõbb is oly sokszor kimagasló, hallatlanul valóságos és hiteles. A rögtönzés és hallatlan tudatosságnak mélyen belülrõl jövõ egészséges keveredésével lenyûgözõ alakítások sokaságával vívja ki a szakmai elismerések sorát, pályafutása kései szakaszában is."
efes 2008 júl. 24. - 18:02:20
(7/37)
Hogyne, Takács Kati (Jutka néni) ma is az Új Színházban van, Szulák Andrea (Vali) a magyar Oprah Winfrey akar lenni.

Temessy Hédi (Ybl Manci) sajnos 2001-ben elment, de addig nagyszerû színésznõ volt, azóta "csak" hiányzik.

Horváth Péter (Ojti) rendezõ.
perry 2008 júl. 24. - 17:48:39
(6/37)
Zubornyák meg Miskolcon volt sokáig színész Úr. :)
efes 2008 júl. 24. - 17:08:39
(5/37)
kramerallrad 2008 júl. 24. - 14:07:41
(4/37)
Ez egy elég jó film. Készült hozzá egy dokumentumfilm is, ami az eredeti szereplõkrõl készült az 5-10-15 éves "osztálytalálkozókról", amit a rendezõ hozott öszze, az is érdekes volt.
A fõszereplõ Hajdú Áginak tudtok más szerepeirõl?
perry 2008 júl. 24. - 13:57:32
(3/37)
Én kérek elnézést, Pataky-tól und kedveském magától:) 1000 éves ismeretségünk terhére.
offtopic
Humpy 2008 júl. 24. - 13:27:29
(2/37)
Lagzy Lajcsy. Na, ez hogy tetszik? Nevess már egy kicsit! Bocs, hogy belekuruttyoltam.:)))
perry 2008 júl. 24. - 10:33:31
(1/37)
Kedveském , maga azt nem tudhatja, hogy perry bácsinak ez a fiatalsága volt. Egyen kék köpennyel, iskola jelvénnyel, disco "infernóval".
Aztán még "fakabáttal" /rendõr/ KISZ teendõkkel,sátorozással a Tiszán,tétova szerelmekkel,a hova tartozás nehéz pillanataival.
EDDA-val Slamovics-l való sörözésekkel, Pataki nagy terveinek hallgatásával.
Az elsõ bécsi családi kirándulással és rácsodálkozással az átkos nyugati kultúrára.
stb., stb.
Végül pedig az amirõl azt hisszük már kihalt, a közösen tenni akarás bukása, megélni, hogy szépreményû közös terveink miképpen mennek füstbe.