1/10
bandikabandita 2008 aug. 07. - 17:18:15 1/10
(2152/29292)
Amióta létezik ez a sorozat, mindig ez volt...A nyári szünet elötti utolsó részben mindenkit vagy elraboltak, lelöttek, leszúrtak, börtönbe zártak, vagy valaki leesett a tetõröl és szörnyet halt...Azért fent kell tartani a nézõk érdeklõdését. Én már nem kedvelem a sorozatot mert lassan (vagy már talán több mint) 10 éve folyamatosan ugyanarról szól, ugyanazok a történetek csak éppen más családdal adják elõ. Unalmas.
párduckata 2008 aug. 07. - 17:02:04 Előzmény lemezek01
(2151/29292)
Szerintem is. Biztos ezzel akarják fenntartani a nézõk érdeklõdését a nyáron.
10/10
lemezek01 2008 aug. 05. - 23:25:22 10/10 Előzmény Demolition Man
(2150/29292)
Na ezt meg mi a sz*rnak másoltad be?
Igaz lehet hogy valakit érdekel,de nem lehetett kis munka bemásolni. Sztem fölösleges volt.

Én még nem láttam ezt az ominózus Klaudia Mikós tûzharcot, ill gyilkosságot az elõzetesben,egyfajta lehetséges alternaítvaként. Viszont tök nagy marhaságnak tartom ezt felvetni,hisz mindenki tudja akinek van egy csöpp esze,hogy ha a gyilkosság valóban megtörténik,akár túlili Klaudia akár nem,muszáj lenne kiirni Berényi Mikélóst a sorozatból,azzal pedig egyenesen a sorozat motorját küldenék nyugdíjba,és alaposan megcsappanna a nézetségi szint is. ezzel a forgatókönyv író is tökéletesen tisztában van,így tök egyértelmû hogy ez csupán egy halvaszületett altarnatíva és nem több.
10/10
Demolition Man 2008 aug. 05. - 21:01:02 10/10
(2149/29292)
Ábrahám Editet kiírják a Barátok köztbõL?
Mészáros Márton 2008.07.28. 20:21

Gyilkosság a családban – ilyen még nem volt a tíz év alatt a Barátok köztben! Az évadzáró után képernyõre kerülõ rövid jelenetben Berényi Miklós lelövi Claudiát. Majd a filmkészítõk felteszik a kérdést a nézõknek, szerintük így folytatódik a sorozat? Claudia meghal? Közben Kinga emberrabló markába kerül, Zsolt ajtaján bekopog egy kislány, aki azt állítja, õ az apja. Lesz min töprengeni egy hónapig, amíg a Barátok közt stábja jól megérdemelt szabadságát tölti

Berényi Miklós és õsellensége, Berényi Claudia most éppen Zsuzsa tulajdonrészéért kel birokra. A férfi eddig sem riadt vissza a tisztességtelen eszközöktõl, most is mindenre képes, hogy ne veszítse el a hatalmát, és ne kelljen visszamennie taxizni. Komoly a tét, hiszen akié a nagyobb tulajdonrész, az a fõnök a Berényi Kft.-ben. Miklós szerint a cél szentesíti az eszközt, hiszen mindezt a hatalomért teszi. Még arra sem gondol, hogy elveszítheti Nórát. Fegyvert ragad, és rálõ Claudiára.

Augusztus 25-ig töprenghetünk azon, vajon így folytatódik a sorozat vagy sem?

A Claudiát játszó Ábrahám Edit nem volt elragadtatva az ötlettõl, hogy farkasszemet nézzen egy fegyverrel.

„Beléptem a szobába, ahol a jelenetet forgattuk, és frászt kaptam, amikor megláttam a pisztolyt. Alig mertem a közelébe menni, olyan ijesztõ volt – meséli a színésznõ. – Nem úgy Berényi Mikinek, akinek kellemes volt örök harcostársára fegyvert fogni, és látni, ahogy összeesik a lövés után. Azt gondolom, szívesen lövöldözött rám. Mikinek semmi sem szent, úgy lép át embereken, mint más egy kavicson.” Vajon Ábrahám Edit attól is megijedt, hogy ha Claudiát lelövi Miklós, akkor az azt jelenti, hogy kiírják a sorozatból?

„Erre csak annyit mondhatok, izguljanak a nézõk!” – titokzatoskodott Edit.

Szõke Zoltánnak sem volt kellemes érzés fegyvert fogni egy másik emberre.

„A fegyvermester vagy ötször ellenõrizte, hogy valóban nincs megtöltve, aztán a biztonság kedvéért én is lõttem egyet a levegõbe – mondja a Berényi Miklóst megformáló színész. – A próbán Edit mereven nézett a fegyverre, aztán meg is kért, hogy ne fogjam rá. Valóban nem lehet jó érzés a pisztolycsõ elé állni.”

A jelenetet látva, az sem kizárt, hogy a gyilkossá vált Berényi Miklós karaktere is eltûnhet a Barátok köztbõl azzal, hogy a forgatókönyvírók börtönbe küldik a sorozat fõgonoszát.

„Jó érzés volt látni, hogy itt a vég kezdete – mondja sejtelmesen Szõke Zoltán. – Miklós nagyon eltökélt, semmit sem tesz véletlenül. Szeretni, gyûlölni is okkal szokott. Eddig csak fenyegetõzött, másokkal intéztette a piszkos dolgokat, de most a tettek mezejére lépett.

Ilyen még nem volt a tíz év alatt, hiszen korábban õt egy kívülálló lõtte le, nem rokon. Errõl a figuráról bármit el lehet képzelni. Hogy Claudia túléli-e vagy sem, az a jövõ zenéje.”

Mint ahogyan az is, vajon Berényi Miklós képes gyilkolni is a hatalomért?


Fái Zsuzsa alapján Mészáros Márton

Botrányt ígér nyár végére a producer
„Eléggé kiélezõdik a helyzet Miklós és Claudia közt, miközben megpróbálják megszerezni Zsuzsa részvényeit” – próbál súgni a nézõknek a producer, Kalamár Tamás. „Ne felejtsük el, Miklós egyszer már arra vetemedett, hogy elrabolja Claudiát. Most, amikor Laci megkérdezte tõle, meddig megy el, azonnal rávágta: a végsõkig!”

A producer boldog, hogy tíz év után is tudnak újdonsággal, meglepetéssel szolgálni a nézõknek. Azt ígéri, az õszi visszatéréskor két olyan fordulatra is számíthatnak, amitõl leesik az álluk.

„Az egyik olyan, amire a nézõk már régóta várnak, annyit elárulok, beteljesedik egy szerelem. A másik, ehhez kapcsolódóan egy hatalmas botrány, amirõl az egész ország beszélni fog.”


Bevált az új recept a Szomszédok után
A Barátok közt sikere évek óta vitathatatlan, a sorozat általában kétmillió embert szögez esténként a képernyõ elé. Antalóczy Tímea médiaszociológus szerint ez nem véletlen.

„Nehezen indult be, de a gyártók rátalál tak arra, ami a nézõknek kell” – magyarázza. „Figyelnek a társadalmi jelenségekre, az aktuális korosztályi problémákra. A politikát azonban kerülik, ebben a Barátok közt nagyon más, mint amilyen a Szomszédok volt. Ezért is indult nehezen, mert a nézõk eleinte valami hasonlót vártak a sorozattól, amelynek végül sikerült elfogadtatnia, hogy elsõsorban szórakoztatni akar. A siker titka egyrészt a pörgõsen megírt forgatókönyv, másrészt pedig a jól kitalált karakterek, akikkel könnyû azonosulni. A nézõ ismerõsnek véli a szereplõket, diákok, tanárok beszélgethetnek egymás közt a sorozatbeli fordulatokról. A dizájn, a szobabelsõk hétköznapiak, hozzánk közeliek, bárki érezheti úgy, hogy akár õ is ülhetne olyan kávézóban. A mai világban keressük azokat a közös kapaszkodókat, amelyeket egy ilyen napi sorozat nyújthat.”


A rajongókat elsõsorban az érdekli, hogy ki kibe lesz szerelmes, ki hogyan ármánykodik, de boldogan bekukkantanak a kulisszák mögé is, ha erre lehetõséget kapnak. A kedvükért összegyûjtöttünk néhány izgalmas adatot a forgatásról. Mielõtt elolvassák, próbálják megsaccolni, hány kávé fogyott a tíz év alatt a Rózsában, hány flakon hajlakkot fújt el a fodrász kedvenceik frizurájára. Azt tudják, hogy egy évtized alatt hány színész fordult meg a Mátyás király téri házban?

A sorozat 1998-as indulása óta a forgatókönyvírók már 118 742 oldalt töltöttek meg Berényi család és barátaik történetével.

Tíz év alatt 4510 epizódot forgatott le a stáb, ebbõl 4408 rész került adásba.

A sorozat meghatározó helyszínén, a Rózsa kávézóban 4694 különféle italt szolgáltak fel. Ebbõl koktél és üdítõ 2614 pohár, kávéalapú ital 1618 csésze. Egyéb italból 462 pohárral ittak a vendégek.

A szépítészek boszorkánykonyhájában – ahol csak környezetbarát terméket használnak – elfogyott: 11,6 kg púder, 882 flakon hajlakk, 2,4 kg rúzs, 23,7 liter sminklemosó, 442 üveg körömlakk.

Eddig 41 hajvasaló mondta fel a szolgálatot. 32 hajvágó olló csorbult ki. Egy hónap alatt 25 díszcsat került a színészek hajába, ami éves szinten 275 darab. 8140 hullámcsatot használtak el. Egy év alatt 11 000 polaroid képet készít a fodrász, Török Attila a frizurákról. Erre azért van szükség, mert 1-2 nap is eltelhet, amíg egy jelenetet felvesznek.

Tíz év alatt 550 színész fordult meg a sorozatban.
1/10
Sacra Corona Unita 2008 aug. 05. - 10:01:34 1/10 Előzmény De Goey
(2148/29292)
Végre még vki aki unja ezt a kritikán aluli csodát.Már azt hittem csak én vagyok ilyen szûklátókörû,hogy nem értékelem a mûvészet ilyen jellegû megnyilvánulását.Sajnos olyan igénytelenek lettünk,hogy a mûsor(...) készitõi azt hiszik,minden sz@rt meg lehet velünk etetni.Ezért meg is próbálják lenyomni a torkunkon minden átkozott este.Nem is értem,hogy miért van most szünet?Azt sem értem,hogy hogyan kerülte el eddig a nemzetközi elismerés Berényiéket?(Vagy csak lemaradtam róla?)A kõkemény
gengszter(!) Miki láttán,szinte megelevenedik elõttem John Gotti (The Dapper Don)amint épp parancsot ad vki elaltatására.Esküszöm,hogy nagyon hiteles a pali.A legális fedõszervek pedig, nincsenek messze egymástól,épitõipar és vizvezeték szerelés.(Tiszta Gambino család.)Néha pedig,ahogy az embereit zsarolja (meg mást is) azt nagyon kemény szakszerves balhé,a végén még Jimmy Hoffa is megkerül vhonnan.Na persze a Zsolti sem piskóta,Salvatore "The Bull" Gravano kiköpött mása.Igazi gorilla,a pokol köpte ki magából,hogy korbácsa legyen az emberiségnek.Ez csak két példa a hiteltelenségre,mert ha õk azok akkor az egész gány az.
Akadna még itt "fake" szép számmal,de kit érdekel?
2/10
De Goey 2008 aug. 04. - 18:08:36 2/10
(2147/29292)
Most komolyan ti már nem unjátok ezt a müsort???
10/10
lemezek01 2008 aug. 04. - 16:13:22 10/10
(2146/29292)
Azért mostanság volt már néhány fordulat.
Másrészt pedig nem minden szereplõre mondom hogy jó, ez a néhány felsorolt az egész gárdának csak egy töredéke.
Amúgy nencs ez a sorozat olyan szinten alul. Én a L Nilsenes amerikai filmeket,meg a J és némabob féléket tartom szinten alulinak.
1/10
Sacra Corona Unita 2008 aug. 04. - 14:46:56 1/10
(2145/29292)
Akkor ezek szerint,szinte mindenki baro szinész ebben a gányban.Hát nem is tudom.....talán mások az elvárásaink.Téged nem idegesit,hogy ha nem látod egy hónapig, akkor sem maradsz le semmirõl?Úgy látszik az embereknek már tök mindegy mit bámulnak,jó úton haladunk a teljes érdektelenség felé.H ugyan már nem tartunk ott.
2/10
De Goey 2008 aug. 04. - 14:10:31 2/10
(2144/29292)
Sztem ez a Zsolt egy hazug ember! Meg a Miki is !!!!
10/10
lemezek01 2008 aug. 04. - 11:57:08 10/10
(2143/29292)
Nem hiszem hogy valaha is el akarták ezt a sorozatot adni,legalábbis az utóbbi 3,4 évben tutira nem,márcsak a mozgalomhiány miadt sem,és a színészi tehetségek miadt se nagyon hiszem. Nem válogatnak be minden jötmentet a sorozatba,azért ott is van egy szint,valamiféle tehetséggel rendelkezni kell,de tény hogy nem azok a kimondottan hatlamas színészek. Egyébként ha filmben nem is,de szinházban már volt szerencsém PL a sorozatbéli hajdani Kertész Mónikát(nem tom hogy hivják) viszontlátni,egy nem kis darabban,igazán remek színészek társaságában,és jól teljesített. Egész más mint TV-ben. Rékasi Károly-t (bartha Zsolt) is szivesen látnám szinházban õ is elég tehetséges. A Berényi Miki, és a bátya András szintén rendelkeznek színészi tehetséggel. A Magdinéni,és a Vilibácsi is elég korrektül játszik a sorozatban,és velük is szivesen találkoznik egy szinházban személyesen. Az ilyen Vanda meg Noémi félék engem is hidegen hagynak,bár valamicskét még õk is értenek ahoz amit csinálnak.(sztem) Ja meg hát a Novák Laci is elég korrekt színész,és vannak még egy páran
Akikkel indult ez az egész sorozat sztem egytõl egyig jó színészek,és külföldön is megállnák a helyüket.
1/10
Sacra Corona Unita 2008 aug. 04. - 07:33:38 1/10 Előzmény lemezek01
(2142/29292)
Persze,hogy kibirom csak,nem szeretem ha igy szennyezik a környezetemet.
Tudsz mondani egy szinészt ezek közül akit szivesen látnál vmilyen filmben?
Lehet,hogy túl finnyás vagyok,de hányok attól,hogy ezek (zéró teljesitménnyel) mind sztárok.Azt hittem eddig,hogy a királysághoz vmi nagyot is kell villantani.Amint a példa mutatja a legalja is elég hozzá.
Ha viszont annyira frankó ez a vmi,hogy nem tudják eladni egyetlen külföldi csatornának sem?Vagy nem is akarták?Azt kötve hiszem.
10/10
lemezek01 2008 aug. 02. - 19:52:11 10/10 Előzmény Sacra Corona Unita
(2141/29292)
Mért zavar az a félóra naponta téged ennyire?
Többen szivesen nézik,te meg kibirsz hétköznaponként egy pici idõt míg vége.
7/10
offtopic
Kattrin 2008 aug. 02. - 19:33:14 7/10
(2140/29292)
Vagy csinálhatnának helyette egy más jellegû sorozatot új szereplõkkel, új sztorival, új bonyodalmakkal.
Mondjuk Zsolt átköltözik egy másik budapesti kerületbe, új lakóközösségbe kerül, és indulhat a Barátok közt 2. ...
:DDDDDDDDDDDDDDDDDD
evelyn00 2008 aug. 01. - 11:33:11
(2139/29292)
hm.................sztem tiszta rossz h a zsoltnak jött az a lánya v kije............elcseszték az egészet
1/10
Sacra Corona Unita 2008 júl. 31. - 18:16:33 1/10 Előzmény Kattrin
(2138/29292)
Nem tudom ti,hogy vagytok ezzel vmivel amit nálunk sorozatnak neveznek de
én már kivagyok tõle.Ennyi anti szinészt honnan a frászból szedtek össze,hát fogalmam sincs.A legszebb az egészben,hogy nagy lét akasztanak
ezzel a sz@rral.Nem tudjátok véletlenül,hogy mikor lesz vége?A rendezõ(!)
szerintem túl sok Melrose Place-t nézett annak idején,azt hiszi,hogy ez a mindenki-mindenkivel szitu nagyon ütõs.Pedig rajtuk ez sem segit,mert okádék az egész.
7/10
offtopic
Kattrin 2008 júl. 31. - 04:08:48 7/10 Előzmény zsoofka
(2137/29292)
Egyetértek.
7/10
offtopic
Kattrin 2008 júl. 31. - 03:39:32 7/10 Előzmény skyjosph
(2136/29292)
Soha.
7/10
Kattrin 2008 júl. 31. - 03:32:39 7/10 Előzmény lemezek01
(2135/29292)
Szerintem nem szidták annyian, inkább annyian magasztalták, én mondjuk füstölögtem miatta, de az nem szidalmazás volt.
7/10
offtopic
Kattrin 2008 júl. 31. - 03:30:49 7/10 Előzmény párduckata
(2134/29292)
Hát Miklós elég piti alak, pontosan ez zavar benne, hogy teszi a fontos embert, kever-kavar, közben tök piti ügyei vannak... :O
7/10
offtopic
Kattrin 2008 júl. 31. - 03:29:02 7/10 Előzmény minerva00
(2133/29292)
Na azért Miki nem = Jocky