Téma: Barbarossa

7/10
Owl 2014 máj. 12. - 17:57:09 7/10
(19/19)
Ja-ja, elég hosszú, de ezzel együtt teljesen nézhetõ. Pont nem Barbarossa a lényege, inkább az itáliai szövetség létrejötte. Az utolsó másfél órában egy kicsit kifulladt a történet, sok volt az ide-oda lovaglás, a végére meg nem hiányzott a CGI, ami elég látványosan kiütközött. A történet amúgy tetszett, ez nem egy történelmi film, csak szórakoztatni akar. Gondolom, nem dollárok millióiból forgatták, szerintem jobb, mint egy hasonló amerikai produkció (pl. Robin Hood), habár technikailag nem üti meg azt a szintet.
stenmore 2013 nov. 14. - 00:46:10
(18/19)
Jó kis ifjúsági film volt ,minden vót benne :vadkan, gonoszkodás ,csata,transzbaesõs boszi,jósnõ stb
Nade azért Tarr bélát említeni morbid,mert az mûvész és nem gagyi.Koltai az OK,bár õ még sokkal uncsibb.
4/10
blake11 2013 nov. 13. - 21:13:04 4/10
(17/19)
Nem az a legjobb példa arra, hogy miért és mennyivel jobb egy európai film egy amerikainál. (Ha ilyet akarsz kapásból a Cinema Paradiso jut eszembe.)
No de ezt jó filmnek nevezni nagyon erõs túlzás. Roppant unalmas és vontatott. Mondhatni átestünk a ló túlsó oldalára, hisz a történelem hûség viszonylag rendben van, de maga a film maga a SEMMILYEN. Ilyet Koltay Gábor is rendezett volna megmerem kockáztatni még Tarr Béla is.
Sanci68 2013 febr. 05. - 12:35:55
(16/19)
Sajnos sokan kritizálják ezt a szenzációs produkciót,pedig utána kellene nézni a kornak a történelmi szereplõknek
és meglátnák ennek a csodálatos filmnek az értékeit!Olasz filmesek hozták össze ,magáért beszél saját történelmükrõl van szó!És nem amcsik készítettek egy tartalomnélküli filmet ebben a mûfajban!
Dunna Donna 2012 jún. 25. - 21:38:18
(15/19)
Kicsikém..ébredj fel , akkor is ha a kezed a bilibe lóg. :-)
Az emberiség nem tudja megkerülni önmagát, a dolgok kódolva vannak.
Ha nem lett volna Nap-oleon lett volna más O'Leon.. stb. Még a mikrokörnyezetünkben
is vannak törpe diktátorok és akarnokok.. akik aztán szörnnyé változnak ha számukra kedvezõvé
válnak a körülmények ez így van ,ha akarjuk ,ha nem.
Legjobb ha ebbe békésen belenyugszol... és megnézed a filmet :-), legalább kifigyelheted hogy
mûködnek õk és amikor eljön a pillanat lecsaphatsz :-)))

Viccet félretéve...egyetértek veled.
sioux 2012 jún. 25. - 20:06:53 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(14/19)
"az egyik legkarakánabb, karakteres figura a 12.században". A hócipõm tele van az ilyen karakán figurákkal, háborúzó birodalomépítõ, küldetéstudatos és "dicsõség"-ûzõ állatokkal, Nagy Sándorokkal, Attilákkal, Dzsingisz Kánokkal, Napóleonokkal, Sztálinokkal, Hitlerekkel. Nélkülük boldogabb világban élhetne az emberiség.
AvatáR Gil Maerth 2011 ápr. 01. - 10:40:41
(13/19)
hmm. elmegy. nekem az elsõ rész ostrom jelenete tetszett. Bár a kis költségvetés meglátszott (többször bevágott egyazon jelenet, stb)

és az is látszott hogy Barbarossa ( az egyik legkarakánabb, karakteres figura a 12.században) nevével akarják elsütni a DVD erladást.

Mert a kovácsfiú vs Birodalom címû, máshol is megénekelt, történetet MÁR láthattuk!
Tiszta Csillagok Háborúja. komolyan :)
Lehetett volna eredetibb :(

Ez az éra amúgy egy többfrontos, többszereplõs ütközethullám volt, melynek részei az alábbiak:

-1158. A roncagliai birodalmi gyûlésen Barbarossa megfosztja az önkormányzatuktól a lombard városokat és helytartókat állít élükre.
(ez nincs a filmben)

-1160. III. Sándor pápa pápa tiltakozik, ellenpápa jön, majd III. Sándor kiátkozza a császárt ( ! )

-1162. Milánó lerombolása (Ez benne van)

-1167. Elsõ lombard liga. Jó sokáig bírták hisz az elsõ csata 9 év múlva lett (!!!)

-1176: A legnanói síkon vívott csata. Barbarossa meglép. nem tudni kis egítette neki
(Sorsügynökség? :)

-1177. kibékülés pápával

-1183. Konstanzi béke: kibékülés lombard városokkal: elismerik önállóságukat. Ennyi.

Kis árnyékboksz Észak-Olaszországban.

A Filmhez visszatérve.
jók a jelmezek.
a zene is elmegy.
a fordulatok érezhetõek.

de azt nem hiszem hogy a németek tudta nélkül, csak a csoportosulás legvégén tudnak meg egy ilyen Halál csapat féle bandázást.
kellett hogy legyenek spiclik, nem?

Amúgy Barozzi, Barbarossa és Eleonora alakított tán a legjobban.


az viszont értehetlen ami történt az ostromtornyos jelenet kapcsán
(lõjetek ! ne !, stb)
erõltetett dramaturgia!
ugyanis a szekértolókat enélkül is le lehetett volna lõni !!

10/6.
apuska 2011 márc. 31. - 23:49:14
(12/19)
Nekem csalódás volt.
Kis költségvetésû, romantikus ifjúsági (TV/kaland)filmnek hatott, meseszerû elemekkel fûszerezve (boszorkánnyal, három szabó-itt kovács-legénnyel).
Történelmi hûség a film jellegénél fogva nem releváns fogalom, laza, de nem is szabad keresni.
Megjelenítés gyenge, a tömegjelenetek inkább csoportképek, a folyók inkább patakok, fodrászokkal együtt sem lehetett 100 fõs a stáb, statisztériára nem igazán költöttek. Azután, a 2. részben azok a grafikai megoldások a tömeg és az öldöklés ábrázolására a döntõ csata környékén, a legrettenetesebb amerikai gagyikban fellelhetõ rajzolt helikoptereket, repülõket, meg szörnyeket juttatták az eszembe.
A címadó személy inkább mellékszereplõ, a fõhõs valójában a kovácslegény, és az Õ szerettei, meg nemszerettei. Persze, "Alberto da Giussano", ismertsége nem vetekszik Garibaldiéval, így a "Barbarossa" címen nemzetközileg jobban eladható a történet. Az olasz piacon biztos siker volt... Szerintem az IMDB-n is Õk húzták fel 4.6-ra.
Már sajnálom, hogy a fiam unszolására elpazaroltam egy DL DVD-t. De, persze izlések és pofonok...
far vik 2011 márc. 31. - 23:03:27
(11/19)
Egyetértek. :) Azonkívül egyedül a kovács fiának nem volt msem ollója sem fésûje, de ahogy a szemét meresztgette, biztos jó kapcsolatban állt Sandokannal és Bicskey Lukáccsal... :) És rendkívül jól tudott tollat kovácsolni! (A film közepén a szinkronhangok mellõl elvesztek a zörejek). Ez egy C.kat történelmi vértócsa.
chilisax 2011 márc. 31. - 22:35:08 Előzmény Kendy
(10/19)
A sztori szórakoztató a rendezö nagyon rossz.
8/10
Kendy 2011 márc. 31. - 10:28:26 8/10
(9/19)
Nekem tetszett az elsõ rész.
:)
Imádom Rutger Hauert és szerintem kíválóan hozza Barbarossa Frigyes karakterét.

Kíváncsian várom a 2.részt ma este.
7/10
cperger 2011 márc. 31. - 08:30:44 7/10
(8/19)
Összességében nem rossz film,de én egy picit csalódtam,mert arra számítottam,hogy Barbarossa életérõl fog szólni,közben pedig leginkább Alberto da Giussano életérõl és szerelmérõl tudunk meg többet.Tehát még egyszer: nem rossz film,de én ettõl sokkal történelmiebbet vártam
10/10
Szancho 2011 márc. 31. - 02:39:08 10/10
(7/19)
Nekem tetszett. A karakterek egy kissé elnagyoltak, de összeségében egy nézhetõ film.
8/10
offtopic
Kendy 2011 márc. 30. - 22:24:27 8/10 Előzmény orgyen
(5/19)
Bevallom õszintén nem néztem utánna a dolgoknak pedig szeretem a történelmet.

Köszönöm szépen az infót!
:)
orgyen 2011 márc. 30. - 21:11:11
(4/19)
Hmmm!

Valószínûleg jó kis kosztümös kalandfilm, ráadásul európai.

Viszont a port.hu-s leírás alapján történelmi hûséget ne várjunk tõle:
- "...birodalma határait kiterjessze az észak-olaszországi városállamokra is...". Valóságban Észak-Itália (egészen a Róma éa Nápoly között húzódó Monte Cassinóig) Frank-Birodalom része volt. I.Ottó-tól kezdve (X.század) a Német-Római Császárság része az Ottó által alapított Pápai állam kivételével.
- "...több megtorló hadjáratot is vezet az önállóságát védelmezõ Milánó, és a hozzá kapcsolódó városállamok ellen...".
Valóságban erre az idõre esik a Weiblinger és a Welf család harca a császári hatalomért (nálunk Gelf és Gibellin harc néven ismert), amely az egész birodalom területén, így az észak-itáliai tartományokban is folyt. Az egyes fõurak és városok hol Weiblinger (más néven Hohenstauf) I."Barbarossa" Frigyes, hol a nagyhatalmú (szász és bajor) Welf Henrik mellé álltak. Természetesen ahogy az már lenni szokott mindegyik fél megtorlást foganatosított az ellen aki az ellenfele mellé állt. Így volt ez az észa-itáliai fõurakkal, városokkal és magával a pápával is, akit ha a császárral fordult szembe még a hõbéri esküje megszegéséért is el lehetett ítélni.

Ha igaz a leírás, az egészet a mai olasz szemlélet alapján, ill. torzító suemüvegén keresztül szemlélhetjük.
Ettõl eltekintve valószínûleg jó kis kalandfilmre számíthatunk, de a kor történelmét NE ebbõl tanuljuk meg.
pmoni78 2011 márc. 30. - 20:16:21
(3/19)
Egyszerûen felháborítónak tartom, hogy néha betesznek egy új filmet (2009-es), ráadásul történelmi és csak 21.45-kor merik levetíteni! Ez más csatornán PREMIER számba menne (bár ott premier az ezeréves öld meg anyádat típusú film is) és fõmûsoridõben hétvégén.
Csak azt kéredem: Miért? Ki bír eddig fennmaradni?
donnaquijote 2011 márc. 30. - 16:08:13
(2/19)
Hát ez az! Hétköznap éjszakába nyúlóan tv-t nézni, a pihenés drága óráit áldozni egy - talán csak közepes - filmre, nem tudom, megéri-e... Ezért a tisztelt szerkesztõktõl csak azt kérdezem: Miért ilyen késõn? Lehet, hogy a film után - már, ha el nem alszom :o) - magam is válaszolni tudok erre a kérdésre.
8/10
Kendy 2011 márc. 30. - 11:06:53 8/10
(1/19)
Hoppááá!

Az m1 összekaphatta magát mert ez jónak igérkezik!
Rutger Hauer és F. Murray Abraham fõszereplésével 1 jó kis történelmi kosztümös filmet nyomnak le ma este!

Mivel nem láttam még nagyon kíváncsian várom már.
:)
Szerintem jó lesz!