Téma: Batman

10/10
breeder 2014 jún. 08. - 00:56:45 10/10
(176/216)
http://i.imgur.com/135fQpO.png

Érdekes, ahogy Nicholson arca átalakul szépen-lassan Joker-ré! :)
10/10
breeder 2014 jún. 08. - 00:51:55 10/10
(175/216)
Szerintem ez nem baj, hogy Nolan Joker-je idétlen. Nekem például kifejezetten tetszett az ökörködése. Olyan csúszó mászó benyomását keltette. Akit az ember legszívesebben lecsapna, mint a taxiórát! :D
7/10
Dafi93 2014 máj. 27. - 22:25:59 7/10
(174/216)
Ezért mondom, hogy tisztelem ebben az esetben az ellenvéleményeket is, mert a két film öszzehasonlíthatatlan, egyénfüggõ, hogy kinek melyik tetszik jobban, mert Burton Batman filmje olyan meseszerûbb, pontosabban képregényszerûbb, Nolané meg olyan "realisztikusabb"(már amennyire egy ilyen film realisztikus lehet :D). Ugyanez érvényes Jokerre is :)
10/10
cellasto 2014 máj. 27. - 20:24:50 10/10
(173/216)
" nekem Joker az Jack Nicholson-t jelenti és nem Heath Ledger-t"

ez így van! :)
10/10
breeder 2014 máj. 27. - 19:08:25 10/10 Előzmény Dafi93
(172/216)
Én is tiszteletben tartom a véleményedet, és azt is tiszteletben tartom, hogy a korosztályodnak jobban tetszenek az új Nolan féle batman filmek. Viszont én azért bírom jobban a régi bat-es beszólásokat, mert azok egy mondatban azaz monológként vannak megfogalmazva, és könnyebb megjegyezni õket. Pont ezért idéztem a sötét lovagból, mert abból a filmbõl az a mondat maradt meg igazán a fejemben, mint egymondatos beszólás. Te inkább párbeszédeket idéztél. Meg nekem Joker az Jack Nicholson-t jelenti és nem Heath Ledger-t. Pedig Ledger színészi játéka jobb, de karakterben Nicholson szerintem felülmúlhatatlan. Pl a jelmeze is milyen állat. Ledger mellette olyan, mint egy csöves. De azt el kell ismernem, hogy Nolan Jokere ijesztõbb is ezáltal. :)
7/10
Dafi93 2014 máj. 26. - 12:43:31 7/10 Előzmény breeder
(171/216)
Ne érts félre, tisztelem a véleményed, meg minden, de nem értek egyet. Tetszett ez a Batman film is, és az holdfényes Joker idézet is király, de a Nolan-féle trilógiában rengeteg nagyszerû, és emlékezetes mondat/párbeszéd van :) Csak hogy néhány példával igazoljam:

Gordon: Sose érdekelt, hogy ki maga-
Batman: Nem is fontos.
Gordon: de az embereknek fontos, hogy ki a hõs, a megmentõ.
Batman: Akárki lehet hõs, még az is, aki csupán annyit tesz, hogy ráteríti a kabátját egy gyerek vállára, hogy érezze, nincs minden veszve.
Gordon: Bruce Wayne?

Alfred: A Batmobilt viszi, uram?
Bruce: Nappal? Túl feltûnõ lenne.
Alfred: Miért, a Lamborghini nem az?

Harvey: A híres Bruce Wayne. Mindent tudok magáról.
Bruce: Remélem, nem.

Joker: Te tényleg megronthatatlan vagy, ugye? Nem fogsz megölni holmi félreértelmezett kötelességtudatból, én meg nem öllek meg, mert túl jól szórakozom rajtad. Azt hiszem te meg én örökké ezt fogjuk csinálni.
Batman: Te egy gumiszobában leszel örökké.
Joker: Osztozhatnánk rajta. Amilyen iramban bediliznek itt az emberek, hamar kifutnak a helybõl.

Batman Gordonnak: Vagy meghalsz hõsként,vagy megéred, hogy bûnözõvé válsz. Én azért tehetem, amit teszek, mert nem vagyok hõs.
10/10
breeder 2014 máj. 11. - 21:25:15 10/10
(170/216)
Az elsõ és egyetlen Batman film, amit MÉG anno '89-ben moziban láttam.
Lehet, hogy a mai fiatalság számára avitt ez a movie, de pl mondja már meg nekem valaki, hogy az új filmben hol vannak olyan emlékezetes dumák, mint amit Jack Nicholson-tól alias Joker-tõl hallunk, hogy: "Táncoltál már valaha az ördöggel sápadt holdfénynél?", vagy "Oly sok a tennivaló és milyen kevés az idõ”. Ilyen emlékezetes szövegek nincsenek a nolan féle részekben, pedig abba is próbáltak vicces szövegeket beleszõni (pl. a kedvencem a sötét lovagból: "Sose lopj olyantól, aki gyorsabban fut nálad."), de valahogy azok nem ütnek akkorát, számomra legalábbis nem olyan emlékezetesek. Egy szó, mint száz: én személy szerint a régi bat-es filmeket is szeretem, meg az újakat is. Az elsõ kettõt (a 89-eset és a 92-eset) a mesebeli látványvilága miatt és az emlékezete beszólásai miatt kedvelem, a nolanosokat meg azért, mert eszméletlen jól megvannak csinálva (látvány + izgalom + jó sztorik). :)
10/10
cellasto 2014 márc. 15. - 14:34:50 10/10
(169/216)
neked lehet :)
nekem az igazi joker az jack nicholson :)
9/10
V for VENDETTA 2014 márc. 15. - 14:32:42 9/10
(168/216)
Azért a Sötét lovag Joker-e ikonikusabb személyiség volt...
9/10
iolaus1980 2014 febr. 09. - 12:24:37 9/10
(167/216)
Az egyik legfontosabb dolgot a zenét kifelejtettem. Ahhoz, hogy ez a film ilyen hatással lehetett rám, elengedhetetlen volt egy tökéletesen komponált zenemû. Danny Elfman megmutatta mit tud! Ezen a téren viszont nincs pardon. 10/10
10/10
cellasto 2014 febr. 09. - 12:04:19 10/10
(166/216)
nos igen,

ez és a batman visszatér messze veri a többi részt,beleértve a nolan féle filmeket is :)
9/10
iolaus1980 2014 febr. 09. - 10:28:10 9/10
(165/216)
Sokféle vélemény elhangzott már, és valószínûnek tartom, hogy újat már nem tudok hozzátenni, de szeretném én is leírni a véleményemet.
9 éves voltam, amikor 1989 decemberében az elsõ sor, jobb oldali 1. székébõl nézhettem végig a váci moziban a szüleim társaságában ezt a remekmûvet. Felejthetetlen élmény volt.
Az összes Batman filmet láttam már. Az egyetlen amit nem tudtam végignézni az a Clooney féle Batman - akarom mondani förmedvény - volt. Az új trilógia is tetszett, de számomra - is - az 1989-es Denevérember testesíti meg az igazi Batman filmet. Michael Keaton kitûnõ választás volt, karakteres arca kiválóan passzolt Batman figurájához, és a színészi játéka is rendben volt. Jack Nicholson Joker szerepében brillírozott, Kim Basinger "helyére" azóta sem sikerült egy igazi Nõt találni. Ebben a filmeben van titokzatosság, misztikum, idõtlenség, és saját aura. A fõhõs a film végére sem adja ki teljesen magát, hanem megmarad annak különc, titkokkal teli fickónak, és hõsként búcsúzik a film végén. Bár Tim Burton olykor túlzottan "csicsás" munkásságáért nem vagyok oda, de úgy érzem itt sikerült megfognia Batman lényegét. Persze arról sem szabad megfeledkezni, hogy mikor készült a film, viszont ennyi év elteltével is maximálisan vállalható. Szerintem a filmtörténet legjelesebb darabjai között lehet emlegetni.
A magyar szinkron parádés. M. Keaton - Hirtling istván, J. Nicholson - Sinkó László, K. Basinger - Udvaros Dorottya. Sajnos a 92'-es Batman filmben Gyabronka volt Keaton magyar hangja..... Nem kellett volna.
Igazi klasszikus! Ebben az alkotásban még Denevéremberrõl beszélünk, és nem Batmanrõl. :)
Bigpapa 2014 jan. 05. - 17:02:00
(164/216)
Én is sírógörcsöt kapok, amikor szétszabdalnak filmeket. Legutóbb az Utolsó cserkésszel bántak el úgy, hogy a legjobb jeleneteket kukázta az ember.


Elsõ szakközepes voltam, amikor bemutatták itthon a mozik. 11x láttuk moziban a haverokkal. Aztán gyûjtöttük a Batman rágóból a képeket a Batman albumba. Nekem ez a Batman film marad az etalon. Fõleg Nicholson Jokere ás hozzá Sinkó László szinkronja félelmetesen jó és néha tényleg félelmetes. Na meg a film elején, amikor feltûnik Batman. Olyan félelmetes még most is. Az új Batman filmek közül nekem csak a Batman- kezdõdik jött be.

- Jack, hova készülsz?
- A papa ma hódol a mûvészetnek, drágám :D és utána az a röhögés...
Egy kis muzsika egy kis kán kán, a Denevérember feje a lándzsán.... :D

10/10
10/10
Cseuz 2014 jan. 05. - 16:41:27 10/10
(163/216)
Gratulálok annak az ökör állatnák akinek sikerült igy össze vágni a Batmant végül is csak a legjobb részeket vágta ki. Remélem a többit is így fogja majd megvágni.
Mégegyszer gratula hülye állat.
filmimádóó 2014 jan. 04. - 21:02:27
(162/216)
Ezzel teljesen egyet értek :)
borkasztik 2014 jan. 04. - 19:55:36
(161/216)
mm AKár mennyire is komolyak és jók az új Batman filmek. Ezek a régiek örök kedvencek maradnak. Számomra itt jobban átjön az igazi BAtman hangulat ^^
Az újakat is szeretm, de ezek mégis másabbak .
10/10
cellasto 2013 dec. 29. - 00:33:17 10/10
(160/216)
Leadják megint a viasaton az összes részt :)
pie85 2013 nov. 04. - 14:25:47 Előzmény Kiccike
(159/216)
Abszolút egyetértek!
Tegnap néztem meg újra a filmet, utoljára gyerekként láttam a 90es évek közepe körül. Akkor emlékszem rendesen sokkolt pár jelenet, pl. amikor Laetita leveszi a maszkot, vagy a Vigyorex reklám a tévében, de mindig befogtam a fülemet félelmemben amikor a SPOILER halott Jokerre közelít a kamera a magasból és szól a nevetõgépe! :) SPOILER VÉGE
Most újranézve igencsak nosztalgikus volt és élvezhetõ, de nyilván közel sem borzongatott annyira, mint akkor, egész máshogy is hatott ennyi év után köszönhetõen a mai extramagas ingerküszöbnek, amit egyébként nagyon jól leírtál :)
Nyilván a mai filmeken nevelkedett emberek nem fogják annyira élvezni ezt a 24 éves filmet, mivel sokkal durvább látványvilágú filmeken nõttek fel. Valszeg én se élvezném annyira ha 10 évvel fiatalabb lennék, bár ezen persze nem is kell meglepõdni.
Amúgy meg nem is vagyok Batman rajongó egyáltalán, valszeg Tim Burton atmoszférája miatt is emelte nálam eme mûvet, ami a második részre is abszolút igaz! Talán még a harmadik rész sem volt annyira vészes, de a Batman és Robin az katasztrófa, még olvastam is róla h bukás volt.
Az új részeket, Christian Bal-lel, Heath Ledger-rel már nem láttam, bár hallottam h jók azok is persze másképp és a mai generációra fókuszálva. Nolan mondjuk belopta magát a szívembe a Memento-val, talán már scak ezért is megnézem õket valamikor.
DjMcMaster 2013 ápr. 24. - 23:59:16
(158/216)
És persze ez volt az elsõ komoly tapasztalatunk, hogy az ilyen filmeket sosem az eredeti képregény nyomán készítik el! Hozzáteszem, ma sem értem miért?
DjMcMaster 2013 ápr. 24. - 23:55:26
(157/216)
Amikor a 90-es évek elején megjelent az elsõ Batman képregény, még rá volt írva, hogy "Csak 18 éven felülieknek!". Hát, mondanom se kell, hogy ez nekünk felhívás volt keringõre (ha nem is sápadt holdfénynél), holott még elég messze voltunk a kijelölt korhatártól.

Ez a két film amiben Keaton játsza Bruce Wayne-t (mert a többit sehova sem sorolom), talán jobban hajaz a képregények hangulatára, mint a Nolan féle. Megjegyzem a Nolan féle Batman nekem nagyon tetszett, de abban pont az volt a jó, hogy jobban érezhette a nézõ azt, hogy a jó és a rossz karakter egyszerû ember, és nem azért olyan amilyen, mert egy rádióaktív giliszta megharapta a tarkóján.

Amikor ezt a két filmet újranéztem, azért vicces volt látni, hogy a javát egy kb 20x20m-es mûteremben forgatták és nem CGI-vel "kakilták" a háttérbe a végeláthatatlan díszleteket. Ami pár éve még teljesen természetes volt...

Ma már vicces egy picit ez a film, de azért sosem felejtem el, amikor 1990-ben a moziban elkezdõdött a film és bejött az az ominózus Batman logó, majd rákövetkezõ héten rohantunk beszerezni az ebbõl készûlt képregényt!