Téma: Batman

7/10
Magnolia1 2022 ápr. 23. - 08:53:36 7/10 Előzmény 3,14159
(58/118)
Azóta megnéztem, és nekem tetszett, pedig nem igazán vagyok Batman fan. A DC-t meg általában nem szoktam szeretni, de a hangulata megmaradt bennem. Annyira, hogy most, még két nappal később is itt van velem. Paul Danoból jó lett volna többet látni, imádom a pasast, és itt is tökéletesen hozta a zakkant zseni figuráját. Pattinson is jó volt, bár azt én sem értem, miért kellett folyton suttogva beszélnie, és annak is örültem volna, ha több megtanulni való szöveget kap. :D De összességében, az egész hangulata miatt mégis szerettem. Hetesnél azért nem ér nekem sem többet.
4/10
3,14159 2022 ápr. 23. - 04:22:45 4/10 Előzmény Magnolia1
(57/118)
Az említett oldalakon minden ilyen túlhájpolt franchise-t a csillagos égig felpontoznak. Legalábbis az elején a fanatikusok. A filmet se nézik meg, csak "kijött az új betmen, 10 pont".
Aztán mikor az elfogulatlanok is elkezdenek pontozni, akik pusztán a film címe miatt nem adnak a filmre +3 pontot, akkor elkezd szépen lejjebb kúszni az értékelés. A reális szintet sose éri el, de azért jócskán lejjebb szokott menni.
Sz. Péter 2022 ápr. 22. - 21:53:36 Előzmény karesz76
(56/118)
"olyan mintha Bud Spencerre Batman ruhát húznánk "

Igen, pont olyan.
LOL
2/10
karesz76 2022 ápr. 22. - 15:14:18 2/10
(55/118)
Szerintem ez eddig a legsilányabb Batman.
Gyakorlatilag semmi izgalom, nincs is benne semmi extra szuper ellenség, csak egy maszkos hülye gyerek + pár egy ütéses statiszta.
A Batman is gagyi, semmi szuper kütyü, ami van az is inkább visszalépés, ráadásul Bruce Wayne is rém unalmas figura, kb. olyan mint aki mindjárt öngyilkos akar lenni. A legelső Batmanhoz képest mindenben csak visszafelé lépked. Ott milyen klassz autó volt, milyen klassz "replő".
Ez a film kb. olyan mintha Bud Spancerre Batman ruhát húznánk és szuperhősnek akarnánk eladni, miközben a legkeményebb ellenfél Anulu (Mama kicsi fia).
Nem azt mondom, hogy nézhetetlen, és igazából még csak el sem aludtam, bár sokszor közel jártam hozzá. Viszont közelebb ál valami ZS kategóriás filmhez, mint a régi Batman hoz.
3/10
Barnus92 2022 ápr. 21. - 21:38:11 3/10
(54/118)
EZ egy nagy rakás trágya... borzalom
atis840 2022 ápr. 21. - 21:09:15
(53/118)
Tetszett itt valakinek a Batmobile? Őszintén szólva egy szuperkocsinak tartom, amit megalkottak, de egyáltalán nem illik egy Batman filmbe! Már ott el van cseszve az egész, hogy nincsen sötétítve a szélvédője! A formája meg sztem kritikán aluli.
7/10
Magnolia1 2022 ápr. 21. - 13:22:26 7/10
(52/118)
Milyen érdekes, hogy míg az IMDB-n és a Rotten Tomatos oldalon is jó értékeléseket kapott, itt kb. mindenki fikázza. Most már muszáj lesz megnéznem. :D
4/10
3,14159 2022 ápr. 20. - 21:11:23 4/10
(51/118)
Borzalmasan szenvedős. 3 óra... Dramaturgiailag nulla. 3 órányi sötétség és csihi-puhi. Ettől biztos nem lesz "pörgős" egy akciófilm, mint ahogy a hangulata se lesz komor, és az alkotás se lesz monumentális a játékidő hosszától.
Ha az ember megszokja, akkor unalmassá válik, olyannyira, hogy 2 óra elteltével 2-szer aludtam el rajta.
Ugyanez az egyhangú unalom jellemzi a szereplőket, nem karakteresek, semmitmondó , lapos figurák.
A Sötét lovag trilógiához képest talán még az 5 csillag is túlzó.
3/10
Isti1991 2022 ápr. 20. - 07:48:00 3/10
(50/118)
Minősíthetetlen! Utálok filmeket lehúzni, teszik azt elegen itt Port-on a kommentelők, de ez tényleg unalmas. DC. Mesékben jók, filmekben pocsékok.
Mindenki olyan mintha egy vödör fagyi után arcoskodnának, mély, komoly, halk dunnyogások. Mosoly/icipici humormorzsa/ a valagamon is több van.
Fölösleges karakterek...kár volt megnéznem.
Jaaaaa, és annyi, hogy nem Pattison miatt rossz! Nem! Hanem a studió, készítők miatt! DC filmet mostanában nem fogok többet nézni az fix...
2/10
bynowsky 2022 ápr. 19. - 12:26:29 2/10
(49/118)
Nagyon gyenge, unalmas, elcsépelt! Ugyan azt az egy történetet ismételgetik más-más "színészekkel". Újat nem nagyon láttam benne.
4/10
trikolor 2022 ápr. 19. - 07:34:19 4/10
(48/118)
Sajnos a píszí jegyében több kultfilmhez hasonlóan a Batmant is lepusztították egy átlag hétfő esti krimi szintjére.
Pedig Bale és Ledger kijelölt egy járható utat, sőt.
Szegény Pattinson képtelen elvinni egyedül a vállán ezt a filmet. Eleve ez a Tokyo Hotel rajongó kinézet egyáltalán nem hiteles, ráadásul ellenfélnek is egy szürreális harry potteres figurát tettek meg. Colin Farrell sem tudja megmenteni a becsületet.
A macskanő, a polgármester is ZS kategóriás egyperces színészek, akiket az új trend szerint muszáj volt betenni a filmbe.
Atyaég, Michael Caine karaktere hol van ehhez a szerencsétlenséghez képest?
Közben olyan zseniális emberkék, akik tökéletesek lennének egy pszichopata tömeggyilkos szerepre, mint Johnny Depp és hasonszőrű társai, azok sarokba vannak állítva.
Tucatfilm lett az új Batman film, az emberek pedig lehajtott fejjjel ballagnak ki a mozikból.
Rossz ez az irány, nagyon rossz...10/4
7/10
bovo 2022 ápr. 18. - 23:09:03 7/10
(47/118)
Szerintem nagyon jó volt.Tetszett a történet és az egész film megvalósítása.Ilyennek képzelek egy Batman filmet.Jó volt a nyomozós rész,nem volt szupererő és irreális jelenetek,csak amennyi egy ilyen filmben kell.Végig lekötött habár volt úgy kétszer 10 perc hogy kicsit ellaposodott a történet és a végét egy kicsit elnyújtották.Pattison Batmant jól játszotta de mint Bruce Wayne gyenge volt.Rébusznak és a Macskanőnek csinálhattak volna jobb maszkot is,a többi szereplő szerintem rendben volt.
7 pontot adok mert szerintem feleslegesen hosszú lett(elég lett volna két óra) és
a Ch.Bale féle trilógia kicsit azért jobb volt, de ez is jóra sikeredett.
1/10
Fecni007fefe 2022 ápr. 18. - 21:37:36 1/10
(46/118)
Gothamban tulajdonképen nehéz elkövetni egy gyilkosságot. Mivel mindenhol max egy 1 wattos égő van betekerve, és a gyilkosok gyakran elesnek, mert nem látnak semmit, és így elbotlanak. Aztán meg is kell kérdezniük az áldozatot, hogy "te vagy, G", mert nem látják az arcát (sem).
Ötven percig néztem a sötétséget, elálmosodtam tőle, amúgy is untam, befejeztem. Szerintem tré.
danek87 2022 ápr. 18. - 20:21:16 Előzmény Atis88
(45/118)
Csak össze ne hozzák a Phoenix-es Jokerrel a karaktert egy esetleges spin-off ban...
4/10
Atis88 2022 ápr. 18. - 19:53:25 4/10
(44/118)
Rendesen feladta a leckét, hogy végignézzem. A sztori nincs annyira kidolgozva, hogy 3 órát kilehessen vele érdemben tölteni. Ennek a filmnek elég lett volna 2 óra is bőven, akkor talán nem altatná el az embert. Ezen kívül Patison nekem nem túl hiteles verőlegény a szúnyogrambó testalkatával., de a többi színésztől sem lehet hanyatt esni. Kíváncsi lettem volna az Affleck félére is ezek után, annak lehet több értelme lett volna mint ennek...
5/10
rajdi 2022 ápr. 18. - 18:08:07 5/10
(43/118)
Unalmas. Unalmas és hozzá még hosszú is. Mire a végén tisztázódnak a dolgok és megkapjuk az akcióorgiát, már egyáltalán nem is érdekel az egész. Szerencsére megint megtudhattuk hogy a mindenféle korrupció és gátlástalanság mellett a bőrszín is elítélendő. Persze tudjuk melyik. (1:39:42) A csaj nagyon súlytalan volt mindenhogy és bár láttam már a vámpírfiút más filmekben / szerepekben is amikben jó volt, ha lesz ennek folytatása, azt asszem már kihagyom.
2/10
Aventador 2022 ápr. 18. - 17:05:57 2/10
(42/118)
Az eleje tetszett, majd szépen lassan laposodott a lelkesedésem a filmmel párhuzamosan.
4/10
ForgácsAntal 2022 ápr. 18. - 16:52:41 4/10
(41/118)
Szeretem az ilyen akciós, krimis témákat, de ez semmire sem volt jó. Másfél óra múltán arra döbbentem rá, hogy de jó lenne megnézni a 2008-as verziót. Mindegy, nagy nehezen végig küszködtem. A négy pont tőlem, erre a filmre nagyvonalúság.
1/10
Niita87 2022 ápr. 18. - 15:45:52 1/10
(40/118)
Én nem bírtam végig nézi. Értem én, hogy Gotham így lecsúszott, de ebből egy óra is kín szenvedés volt. Mindenki kiégve és lecsúszva, ezek a kosztümök meg...az meg miféle perverzió, hogy szürke ragasztószalaggal húzza körbe a fejüket?! Én nem ajánlom ezt a filmet senkinek.
1/10
Nico71 2022 ápr. 18. - 15:10:01 1/10
(39/118)
Ez valóban pocsék film! :-(
Szeretek saját véleményt kialakítani ezért néztem meg, szenvedtem végig. Ez nem Batman film! Ez egy krimi - thriller, néha már beteges horror elemekkel. Olyan ez a három óra, akár Harry Potter filmek dementorai, kiszívják az emberből a pozitívumokat és mély, melankolikus bánatot, sötétséget hoznak a lélekre. :-( DC film helyett inkább mondták volna, hogy ez a Hetedik c. film folytatása és akkor nem kellett volna Robert Pattinson-ra maszk sem.
Ha a filmes világ szerint ez a beteges izé egy jó mű, akkor Hollywood megérett a "pusztulásra"!

(Szülőként, azt nem tudom, miként fogom megértetni kamasz gyerekeimmel, hogy ne nézzék meg ezt az alkotást. Ha tiltom, akkor annál jobban érdekli őket, ha mások véleménye miatt kell távoltartani magukat, akkor szintén esélyes, hogy megnézik.)