gasko 2020 jan. 11. - 13:16:47
(227/2087)
Azért érdekes, hogy min vagytok kiakadva: nem nő a szakáll, honnan szeret ruhát, stb... Engem ezek az apróságok (mert ezek csak azok) nem zavarnak annyira, mint az, hogy a történet böhöm lassú és egyelőre még az sem feltétlenül tisztázott ki-kicsoda. Az kiderült, hogy Rózsa a Torzsáék lánya. Tegnap számomra az jött le a Baba-Katica párbeszédből, hogy Katica anyja a cigányasszony. Ezt se tudtuk eddig, kicsit hamarabb is kiderülhetett volna. Nézem, mert valamennyire leköt, de történhetne már valami katartikus is. A macska-Maricruz-Vad angyal féle agymenésekhez képest minőséget képvisel. De sehol nincs egy Pampák királyához, Megveszem ezt a nőt!-höz vagy Julietához képest, ha a műfajhoz mérem. Azoknál a történet is 10 pontos volt, a színészi játékkal, látványvilággal és a bonyodalmakkal együtt.
5/10
napraforgó 2020 jan. 11. - 13:07:28 5/10
(226/2087)
Vagy ez csak a legenda, elhireszteljük, hogy a lányka Erdélyből való, aztán az újak már igy tudják, a régi cselédek meg hallgatnak.

De ahogy itt kiderült, hogy Rózsa a Torzsáék lánya, Katica meg a Babáé, úgy még kiderülhet, hogy a nyegleó a báró fia balkézről, még a házassága előttről. A kicsi Torzsa lány tuti Rózsa zabigyereke, ki tudja kitől. Talán a pap sem annyira szentéletű, hisz Zalán gyónásánál, amikor arra célozgatott, hogy a bárónő "úgy " néz rá, olyasmit mondott, hogy ő nem gyónhatja meg, amit más gondol, vagy érez - kvázi majd akkor gyere gyónni, ha már te is bűnbe estél.
5/10
napraforgó 2020 jan. 11. - 12:34:12 5/10 Előzmény guess.who
(225/2087)
Pont ezeken filóztam én is. Eddig én is azt hittem, hogy Rózsáé a kocsma, most meg úgy néz ki, hogy csak bérli. Na de ki a tulajdonos? csak nem az apja? Mert ki másnak van ott ennyi pénze? Csak a bárónak, de valószinűleg nem ő a tulaj. Akkor Rózsa már megpróbálta volna megszerezni az úrficskán keresztül.

Na és ha Baba a Katica anyja, ki az apa? És miért is fogadták be őt a báróék még kisgyerekként? Miért adta oda az anyja?
Én nem hiszem, hogy Katica is Torzsa ivadék lenne - csak egy évvel fiatalabb Sándornál. Egy olyan szigorú, nyakas paraszt, mint Torzsa Mihály csak nem járt félre és pláne nem egy cigánylánnyal esett volna bűnbe.
guess.who 2020 jan. 11. - 10:14:59
(224/2087)
Igen, az a láda eléggé nevetséges volt, ahogy vitte maga elé tartva a lépcsőn. Bármennyire erős is valaki, a fizikai törvényeket nemigen hághatja át, azaz simán orra bukott volna, ha a megpakolt láda miatt előrébb helyeződött tömegközéppontot nem teszi hátrébb, a medencéje fölé – azaz nem hajol derékból hátra valamennyire. :)
guess.who 2020 jan. 11. - 10:05:45
(223/2087)
Eddig pont az jött le, hogy a "szponzorálás" kimerül üres ígéretekben, meg a "majd milyen sok pénzed lesz, ha ráveszed apádékat, hogy adják el a földet" szövegben. Ja, meg hogy háturul. De továbbra sem értem, hogy az eléggé feminin és kifejezetten megalázóan viselkedő bárófi miért olyan jó üzlet a láthatóan okos és ravasz Rózsának? Mit nyer ezen az ígérgetésen kívül? Mert kandúrt kaphatna bármennyit.
(Különben mindig van egy pultos fickó a kocsmában, pedig az volt a felütés, hogy egyedül viszi Rózsa a kocsmát. Ráadásul a bárófi azt mondta neki, hogy a vasútból és az eladott földből szerzett pénzből MEGVEHETI magának a kocsmáját. Tehát akkor mégsem az övé, csak bérli? De ha bérli és van egy főnöke, akkor tulajdonképpen csak egy pincérnő a kocsmában? Amivel nincs baj, csak eddig az volt, hogy ő A Kocsmáros, övé a kocsma és kész.
guess.who 2020 jan. 11. - 09:09:06
(222/2087)
Nem is igaz, mert Katica mindig szedegeti a hajából a szálakat, így lopkodva némi fizikai érintkezést titokban... :)
guess.who 2020 jan. 11. - 09:08:19
(221/2087)
Hát ha Torzsa az apja Katicának, akkor Sándorunk a féltestvére, szóval nem akarna mindenáron viszonyt kezdeni vele... ;)

Különben Csőre Gábor továbbra is tetszik, nagyon megtalálta ez a szerep, nekem hiteles a nyakassága. :)
guess.who 2020 jan. 11. - 09:06:31
(220/2087)
Aztán persze lehet, hogy ugyanolyan papírmasé üllő volt, mint az ökörapáti Kálmán-szobor. :) Más kérdés, hogy egy kovács azért jó esetben tisztában van azzal, hogy nem emelget mindent ész nélkül, mert húsz év múlva is emelgetnie kellene a kalapácsot... És ha tisztában van vele, akkor NEM derékból emel, mint ahogy tette volt.
guess.who 2020 jan. 11. - 09:00:58 Előzmény napraforgó
(219/2087)
Mondjuk elég lett volna a szomszédos Ökörapáti lovardájában szétnézniük, hiszen ott örökké bálás és szálas szénát/szalmát pakolnak rogyásig ki-be... :)
De nyilván ennek a trágyás jelenetnek az volt a lényege, hogy ezzel előkészíthették a másik jelenetet, amiből kiderült, hogy Katica valóban Baba lánya – mint azt sejteni lehetett korábban is. Most már csak az a kérdés, hogy ki az apja az "árvának"? Elvégre csak be kell mutatkoznom a szüleinek, mielőtt a mátkám lesz. ;)
guess.who 2020 jan. 11. - 08:57:07 Előzmény napraforgó
(218/2087)
Igen, arra akart utalni, meg azért vert le az asztalról is valamit, meg utána azért könyökölt, meg beszélt összefüggéstelenül.
De szerintem a lényeg az volt, hogy MEGJÁTSZOTTA a részegséget, mert ennek védelmében beszélhetett hülyeséget a hadnagynak. Nézd a másik végéről: az anyjáékat megfenyegette, hogy bemegy a zsandárságra és lebuktatja Sándort. Ebből ők annyit lát(hat)tak, hogy bement a zsandárságra – hogy ott mi hangzott el, azt nem tudják. Ezzel a "részeg" "vallomással" rájuk ijeszthet, de mégsem kell elárulnia semmit... Okos és ravasz nő – már csak azt nem értem, hogy akkor miért hagyja, hogy a bárófi folyamatosan megalázza szavakban és tettekben is?!
guess.who 2020 jan. 11. - 08:53:40
(217/2087)
Főleg mert az üllők egyébként rendszerint rögzítve vannak, hogy kalapálás közben ne imbolyogjanak (vagy bucskázzanak a földre). Gondolom, az volt a lényege, hogy meg akarták mutatni, hogy milyen egy erős-izmos fiú ez a kovács a látszat ellenére. ;)
guess.who 2020 jan. 11. - 08:52:21
(216/2087)
Mégis inkább maradnék egyelőre Katicánál.
Fura, mert hasonló "hullámos" szája van Olgának a DÖ-ben, ott viszont állatira idegesít, ahogy grimaszol (az is, ha nem), Litauszky művésznőnél meg kifejezetten NEM zavar, hanem.
Pontosabban egy zavar: az, hogy nagyon keveset nevet, pedig hagyhatnák neki igazán. :)
guess.who 2020 jan. 11. - 08:50:11 Előzmény napraforgó
(215/2087)
Hát mondjuk az is igaz. De borotválni tud-e? Mert az inget ráhúzni Sanyikára, az majdnem ugyanolyan, mintha ő öltözne, de borotválkozni nemigen szokott, nem hinném, hogy gyakorlott keze lenne ilyesmiben. Arról nem is szólva, hogy akkoriban még nem volt sokpengés, védőfelületes borotva. :)
5/10
napraforgó 2020 jan. 11. - 06:43:36 5/10
(214/2087)
Nekem teljességgel hihetelennek tűnik, hogy a trágyával kevert szalmát ugyanabban az istállóban tárolják, amelyben a ló van.
Eddig úgy nézett ki, hogy a Bátor áll a lóállásban és a másik oldalon ott a friss szalma, no meg az eledelül szolgáló széna is.

A trágyát meg ki kell hordani az istállóból egy gyűjtőhelyre, azt tuti nem halmozzák fel oda, ahol a friss szalmát tartják. Pláne nem az eledelül szolgáló szénát.

Ez már megint egy olyan nagy baromság, amit most kitaláltak, hogy Sándor a trágyával szennyezett szalmában bújt el, ezért fertőződött el a sebe.

Uramisten, miért nem konzultálnak valakivel, aki állatokkal foglalkozik??? manapság már úri passizóból is tartanak lovat, hát valaki csak tudja, hol tartják a szénát, hol a szalmát és mit csinálnak a kialmozott trágyával. Hát tuti nem teszik a friss szalma tetejére - ahol ez a lökött Sándor bújkált ezidáig.
Nem beszélve arról, hogy ki tette volna oda? Hisz nem láttuk a Bátor valódi lovászát egyetlen percre sem . Két hete rá sem nézett a baronessz lovára, az már éhen, vagy szomjan pusztulhatott volna ez idő alatt. Vagy maga Sándor volt olyan barom, hogy a trágyát rápakolta a friss szalmára? Aztán meg a közepébe bújt? Jajj jajj, ne már!
5/10
napraforgó 2020 jan. 11. - 04:30:44 5/10
(213/2087)
Rózsa lábának van valami baja? dongalábú, vagy ilyesmi? vagy aa befelé forduló lábfej csaak a részegségét van hivatva jelképezni? Ha igen, hát gyenge kisérlet.
5/10
napraforgó 2020 jan. 11. - 04:29:18 5/10
(212/2087)
Azért rakta át, hogy ráülhessen! meg akkor felszabadult a tönk, amire a kosárkát tehették, amiben a kaja volt, na. Biztos nem volt ott más hely, ahol ehettek volna.
Fredo78 2020 jan. 10. - 22:07:56
(211/2087)
A kovács meg az anyja is megér egy gondolatot: Szerintem ránézésre majdnem egyidősek...
5/10
napraforgó 2020 jan. 10. - 18:56:00 5/10 Előzmény guess.who
(210/2087)
Hát ha ellopkodhatja a férficselédek ruháit az a lány, akkor akár borotvát is vehet kölcsön. Ráadásul azt félóra múlva vissza is viheti, nem úgy, mint a ruhát, amit Sándor akár több napig is hord.
guess.who 2020 jan. 10. - 18:20:23 Előzmény Fredo78
(209/2087)
Nem tudom, nekem egyelőre még inkább az dominál, hogy vannak benne korhű dialógusok, események, fordulatok, és a döcögőssége és logikátlan húzásai ellenére aranyosak a karakterek is. Ha nem mennek el a DÖ-féle időhúzós helybenjárás irányába, akkor nem lesz ez rossz (főleg mert egyértelműen 80 rész van és kész).
Valamikor áprilisban majd kérdezz rá, lehet, hogy akkor más lesz a véleményem, de egyelőre Katica szája nálam mindent visz. :)
guess.who 2020 jan. 10. - 18:17:52 Előzmény napraforgó
(208/2087)
Hordhat valamelyik férficselédtől (vagy akár az igazi lovásztól) is ruhákat, meg aztán szerintem nem mindennap visz újat, az üldögélés során azért annyira nem koszolódik el még a rámás csizmája sem Sándorunknak... :) Vagy fene tudja.
Azért itt elvileg vagy két hét már eltelt (azt hiszem, mondták is valahol a nyomozással kapcsolatban, hogy a robbantás óta már két hét eltelt), szóval szerintem annyi idő alatt már nem csak kétnapos borosta kellene hogy legyen a képén. :)