5/10
napraforgó 2020 jan. 16. - 19:29:51 5/10
(287/2087)
De hisz láthattátok már Dzsozefin pucér hátát és karcsú derekát!
guess.who 2020 jan. 16. - 19:19:51
(286/2087)
Nem, egyáltalán nem ilyen jelenetekre gondoltam, de a tegnapi rész tényleg jó volt: hogy Anna elkezdett tanulni a "cigányboszorkánytól", és erre Katica is megzavarodik, és még a végén rájön, hogy ő is szereti az anyját (tetszett a szócsatájuk az anyjával!); hogy Rózsáról kiderül, hogy minden utálkozás ellenére szereti a családját, hogy a nyakas Torzsa bemászott a tyúkólba... :) No meg nagyon sokat szerepelt Katica szája. ;)
guess.who 2020 jan. 16. - 15:44:58
(285/2087)
Nem tudom, szerintem a tegnapi rész kifejezetten jól sikerült: végre eljutottak a sztoriban odáig, hogy a szálak, az érdekek, az ellentétek nagyjából vázolva vannak, a szereplők megrajzolva, és el lehet kezdeni kuszálni a dolgokat. Ráadásul történések is voltak, aha-élmények is, szóval remélem, ezt így folytatják tovább és nem mennek el valami gagyi irányba. :)
1/10
Kull Harcos 2020 jan. 16. - 08:43:02 1/10
(284/2087)
Levehetnék már ezt a moslékot a képernyőről...
guess.who 2020 jan. 16. - 06:22:01 Előzmény Fredo78
(283/2087)
No, hát gyerekjány vót még a Mariska, amikor megesett a báróval. Vagy a lovásszal. Előfordult akkoriban az ilyen. ;)
guess.who 2020 jan. 16. - 06:21:10
(282/2087)
Nem figyeltél? A múltkor már előkapta egy hirtelen mozdulattal, szegény Anna baronesz meg is ijedt tőle rendesen... :)
Fredo78 2020 jan. 15. - 22:11:13
(281/2087)
Ez valószínűleg így van különben miért erőltetnék egy 32 éves férfinak a 24 éves szerepét?
Az életkor sem a sorozat erőssége. Anna 25 évesen 21 évest játszik az még szódával elmegy. De a zsandár már gáz. Sándor is 30 a sorozatban 22. De a legjobb Mariska - kovács anya-fia páros 12 év korkülonbseggel.
guess.who 2020 jan. 15. - 20:05:43 Előzmény napraforgó
(280/2087)
Azért még kiderülhet, hogy egyébként a múltkor (mindössze 9 évesen) hatalmas vagyont is szerzett a hadnagy úr némi tőzsdei manipulációval, és így már nem állhat az Annával való házasság útjába semmi, de legfőképp a szülők nem. :)
guess.who 2020 jan. 15. - 20:03:14 Előzmény napraforgó
(279/2087)
"De az Imrét sem értem, ha nem akar semmit, hát minek megy oda?"
Na EZ tényleg egy érdekes kérdés!
(És milyen flegmán és lekezelően bírt beszélni a baronesszel, aki ezt szintén, még női mivoltában sem tette szóvá.)
guess.who 2020 jan. 15. - 20:01:49 Előzmény napraforgó
(278/2087)
"Kicsit fura nekem, hogy bárókisasszonyok milyen hirtelen esnek szerelembe"
Nekem inkább az a fura, ahogy a báró és a bárónő is szimplán kvaterkáznak a szolganéppel, az utóbbi pedig elég durván oda is mondogat nekik, de azok mintha észre sem vennék, folytatják a csevegést tovább. És azért ne feledjük: a komorna vagy a kovács is eléggé ki van szolgáltatva a báróék jóindulatának, s nem csak annyira, mint manapság... (Vagy majdnem annyira, de ez nézőpont kérdése.)

Egyébként tinikorban (és Anna –felnőttes kinézete és 21 éve ellenére– még igencsak ilyen) valóban így működik a dolog: meglátnak egy kackiás bajuszt, némi dagadó izmot, egy fess BMW-logós hintót, és ez elég is az örök szerelemhez, ami két hétig tart. :)
guess.who 2020 jan. 15. - 19:57:03 Előzmény napraforgó
(277/2087)
"hihetetlen az özvegy Csizmadia Imre 24 éves életkora is."
Gondolom, azért mondják így, hogy közelebb legyen korban Annához, és így hihetőbb legyen a sok húzodózás és törődés közben kialakuló románcuk. :)
guess.who 2020 jan. 15. - 19:53:57 Előzmény napraforgó
(276/2087)
Hát... Ha csak így nem. ;)

Mondjuk az tényleg fura, hogy ennyire hangsúlyozgatták az álkulcsot, szóval akkor nyilván pont az ellenkezője várható, mint amit ügyetlenül sugallni akarnak. :)
5/10
napraforgó 2020 jan. 15. - 19:11:32 5/10
(275/2087)
18 évesen kellett nősülnie is, és a fiát is akkor nemzette, közben csatázott a solferinói csatában.
Zsúfolt ifjúkora volt. Mert aztán leszerelt és elment zsandárnak.
Még most is csk 24 éves, de már özvegy és apa.
5/10
napraforgó 2020 jan. 15. - 19:06:53 5/10
(274/2087)
Vicces vagy.
5/10
napraforgó 2020 jan. 15. - 18:00:25 5/10
(273/2087)
Shakespeare-nél minden megeshet...
De a klasszikus dráma szabályai szerint a történetnek bele kell férnie 3 napba, igy a megismerkedés, szerelem, házasság és halál mind lezajlott ezen a 3 napon belül.

De úgy látszik, hogy 1865-ben is igy mentek a dolgok, meglátni és megszeretni egy pillanat műve volt.
5/10
napraforgó 2020 jan. 15. - 12:07:39 5/10
(272/2087)
Dzsozefin hogy markolássza Nyegleo satnya izmait, ráadásul a férje előtt.

Kicsit fura nekem, hogy bárókisasszonyok milyen hirtelen esnek szerelembe. Anna tán 10 mondatot ha váltott a zsandárral, azt is tök mellékes dolgokról, most meg futkos a patakhoz a kishidra, hogy találkozhassanak. De az Imrét sem értem, ha nem akar semmit, hát minek megy oda?
5/10
napraforgó 2020 jan. 15. - 07:31:40 5/10
(271/2087)
Két észrevételem van: A Rokoczai kastélyon bárói cimer van, 7 ágú bárói koronával. Vagyis nem igaz az, hogy a bárónő hozta a rangot a családba - mert a bárói cim a feleségről nem szállt át a férjre. A Rokoczai kastélyon fenn van a bárói cimer, igy ők nyilván született bárók.

Jókai művében az egy Kőszivű emberben is van rá analógia. Plankerhotrstné, született bárónő volt, aki egy gazdag polgárhoz ment hozzá. Neki megadták a tiszteletet, megözvegyülvén továbbra is bárónőnek titulálták. A lánya, Alphonsine csak Plankerhorst kisasszony volt hivatalosan, őt csak tiszteletből titulálták baronessznek, az őt nem illette meg, hisz nem az apja, csak az egyik nagyapja volt báró.

A másik ami fura nekem, az, hogy Ilonka baronessz örökké ugyanabban a sárga ruhában van - ez egy szőke lánynak általában nem is áll jól. Hát nem tudtak egy másik, más szinű ruhát is ráadni néha erre a lányra? Nem beszélve arról, hogy akármilyen idős kamaszlányt is játszatnak vele, nekem nagyon fura, hogy egy cseppet sem divatos, fölfelé csúsztatott derékrészű ruhát visel. A mell alatti "derékvonal" Napoleon korában, 50 évvel korábban volt divatos. Attól, hogy följebb helyezik a derekat jelképező vonalat, még nem lesz egy cirka 17 éves lány 13....
Nem véletlenül soha nem mondják, hogy hány éves Ilonka (szemre 17), mint ahogy Torzsa Gyula sem, én őt 18-nak saccolom. Abban az időben ez már nem gyerekkor volt! 17 éves lányokat férjhezadtak, 18 éves fiatalemberek nősültek!

Mint ahogy hihetetlen az özvegy Csizmadia Imre 24 éves életkora is. Talán ha 34-nem mondták volna, érthetőbb az ő korábbi katonai pályafutása is, na meg a megözvegyülése is.
Amiket a harctéri kalandjairól beszélt, nekem nem igazán érthető, hát hol volt akkoriban tényleges háború? Jó, 1860-ban Garibaldi partraszállt Sziciliában, és tán eljutott Mápolyig is, de a Habsburg fennhatóság alá tartozó területeken csak nem folytak harcok. talán Galicia, a Lengyelországtól elfoglalt területek???
5/10
napraforgó 2020 jan. 15. - 05:53:21 5/10 Előzmény guess.who
(270/2087)
Az az álkulcs lehetett akár a Torzsa, vagy bármelyik más pincészet bejáratának a kulcsa is, ahonnan üres hordót szereztek, sőt, akár lehetett a lőporraktár kulcsa is, ez még egyáltalán nem tisztázódott.
Ha én vagyok a templom harangozója, nyilván van kulcsom a templomhoz. Kinyitom az ajtót, bemegyek, a kulcsot a zárban hagyom, hiszem 5 perc harangozás után már megyek is el.
Minek akkor a templomhoz álkulcsot szerezni? Amig a harangozó bent van, a templom nyitva, ha meg leütöttem, használom az ő kulcsát, ergó nem kell álkulcs.
guess.who 2020 jan. 14. - 18:56:58 Előzmény gasko
(269/2087)
A pap elvileg ment misézni, de már nem tudott bejutni a templomba (ekkor rúgta be a kovács az ajtót). És ne feledd, hogy addig eljutott a nyomozás, hogy valakinek volt kulcsa, aki (miután leütötte a harangozót) kívülről szépen visszazárt mindent. Aztán pedig a kovácsék megtalálták az álkulcsokat a fában! És mivel Sándorunk éppen az istállóban fetreng hetek óta, vélhetően nem ő rejtette el a cuccokat az odúba - hanem a segítőtárs.
guess.who 2020 jan. 14. - 18:54:10
(268/2087)
Elvileg az első résszel kezdtek, mert pont úgy jött elő, hogy elkészíttették azt az újságmásolatot, és ennek mentén hozta fel, hogy pont azon a napon kezdtek forgatni, és az első jelenet mindjárt az újságolvasós-reggelizős nagyjelenet volt...