guess.who 2020 jan. 12. - 20:13:29 Előzmény napraforgó
(248/2088)
Ja igen: ez is érthetetlen: építenek egy hidat, ami nem vezet egyik parton sem tovább, hiszen az a tíz méternyi sín, amin hetek óta dolgoznak a domb aljában, az még közel sincs a hídhoz. Akkor viszont mit akartak felavatni? Nem úgy lett volna értelme, hogy amikor a vasúti szárnyvonal (legalább a rokocai állomásig) készen van, akkor avatják, vonattal?
guess.who 2020 jan. 12. - 20:11:45
(247/2088)
Igazából azért sem értem a gagyizást, mert valamennyit építettek a hídból, az első képeken ugyanis megmászta Sándor, vitte fel a lőporoshordót ésatöbbi, tehát legalább az egyik hídfő nagyjából össze volt ácsolva... Mondjuk az igaz, hogy ha csak azt robbantják fel, akkor nem lehetett volna úgy indítani, hogy már avatás előtt voltak.
guess.who 2020 jan. 12. - 20:09:52
(246/2088)
Viszont másik cigányboszorkány nincs a filmben, még említés szintjén sem, szóval ha nem akarnak ostoba csavart a hetvenedik részben egy fülénél fogva, a semmiből előrángatott másik cigányboszorkánnyal, akkor szerintem egyértelmű. :)
5/10
napraforgó 2020 jan. 12. - 17:56:41 5/10
(245/2088)
Mikortól miséznek magyar nyelven?
5/10
napraforgó 2020 jan. 12. - 17:54:51 5/10
(244/2088)
Elvileg kora reggel robbantott Sándor. Mintha arról lett volna szó, hogy még aznap felavatják a hidat.
Talán épitették, épitették és amikor készen lett, rögvest avatni is akarták. Nem volt idő teliholdra várni. Mivel nyár van - a bárónő panaszkodott, hogy milyen meleg van - nagyon korán felkel a nap, igy a hajnali órák megfeleltek a robbantásra.
guess.who 2020 jan. 12. - 17:50:44
(243/2088)
Az hangzott el, hogy:
"-...és ha meggyógyul? Akkor szerinted mi lesz?
- Én nem értek a kártyához, mint az anyám.
- Ha akarod, megtanítalak. Úgyis ez a dolgok rendje: anyáról lányra száll a kártyavetés tudománya.
- Engem nem érdekel a kártya."

"- Ritkán adok neked tanácsot, de...
- Nincs szükségem rá!"
- Azt gondolod, hogy majd hálás lesz ezért a sok ápolásért és elvesz? A cigányboszorkány lányát? Ha megtudja, ki az anyád, a köszönésedet sem fogja fogadni, a szemedbe sem néz többé!"

5/10
napraforgó 2020 jan. 12. - 17:48:55 5/10
(242/2088)
Ráadásul nem is azok a hordók kerültek a hid szerkezetére, amelyekben a báró tartotta a puskaporát, mert azok hiánytalanul megvoltak, csak jó pár üres volt.
Látszott is, hogy a hidnál jóval nagyobb hordók voltak (minimum kettő a két végénél). Ezért is kereste a zsandár a pincékben, hogy honnan hiányzik boroshordó. A folyóparton meg is találta a dongákat összefogó 3 abroncsot. Azon viszont kicsit csodálkoztam, hogy a robbanás pont ugyanoda vetette az összes abroncsot és nem szanaszét.

Én is arra tippelek, hogy van a kastélyban egy segitőtárs, aki észrevétlenül ki tudta lopni azt a temérdek puskaport. Talán ez az illető ütötte le a harangozót is.
guess.who 2020 jan. 12. - 17:30:56
(241/2088)
A kovács apja még lehet. Vagy Ilonáé. ;) Vagy Katicáé. ;) :D
guess.who 2020 jan. 12. - 17:29:50
(240/2088)
Nem tudom, azért ez a hídrobbantás továbbra sincs megokolva egyáltalán. Ami tény: VOLT egy segítőtársa, aki leütötte a harangozót és kongatta a harangot! Ugyanakkor érthetetlen, hogy egy szőlővel foglalkozó, egyszerű huszonéves kölyök hogyan tudta eltervezni azt, hogy robbantani kell, hogy hová kell elhelyezni a lőporos hordó(ka)t, hogyan kell a kanócot kihúzni, meggyújtani stb. És hogyan kell ellopni az(oka)t a hordó(ka)t a kastélyból úgy, hogy ne vegyék észre. Ez utóbbihoz azért egy belső ember kellett, meg Sándorunk sem az a túl ravasz, okosan tervező típus, hogy mindezt kimódolja és meg is valósítsa egyedül...
guess.who 2020 jan. 12. - 17:22:59
(239/2088)
Katica nem döbbent meg, de azt hiszem, már korábban is írtam, hogy ez volt a gyanúm: a legelső részekben már problémázott az istállóban, hogy Sándor nem utálja-e azért Babát, hogy "kuruzsló", vagy hogy nem veti-e meg, szóval elő volt ez készítve alaposan. És hát persze, miért is döbbent volna meg a tényen, hiszen nagyon is jól tudja, hogy Baba az anyja, csak mindketten titkolják, hiszen a báróék is húzódoztak tőle, hogy egy ilyen boszorkányt odahívjanak a kastélyba, azaz ha tudnák, hogy Katica lesz (mit lesz? már most is az! :) ) az örököse a bűbájoknak, akkor biztos elzavarnák azonnal.
guess.who 2020 jan. 12. - 17:19:44
(238/2088)
"A papnak valamilyen titka lehet, amiért ilyen jóképű férfiként az egyházi pályát és a (papíron) szüzességet választotta. "
Esetleg le is írtad: ő a kovács apja. Vagy ha a kis Torzsa-lány Rózsáé, akkor annak az apja. :) Utóbbi esetben talán érthető, hogy Torzsáéknak azonnal szivességet tesz azzal, hogy Gyulát elfogadja ministránsnak, mindenféle előképzettség nélkül... :)
luci87 2020 jan. 12. - 14:46:46 Előzmény napraforgó
(237/2088)
Igen,Rakaca itt van Borsodban,jo kis horgaszto van ,anno satoroztunk is ott!
guess.who 2020 jan. 11. - 19:57:20 Előzmény napraforgó
(236/2088)
No de kérlek! Még csak egy levelet írt (amiben valószínűleg nincs semmi különös, legfeljebb a lócsutakolás és zabolás részletezése), bólogatni szintén csak egyszer bólogatott, a második alkalommal a gerófúr le is leplezte a bólogatós kamuzását... :)
guess.who 2020 jan. 11. - 19:56:00
(235/2088)
Nem, szerintem még nem is találkoztak. (Bár a múltkori, nagy templomos jelenetben valószínűleg egy légtérben voltak. :) )
5/10
napraforgó 2020 jan. 11. - 19:18:37 5/10
(234/2088)
Akkor a báró úr infarktust, a báróné meg idegrohamot kapna.
Anna már kezd belejönni a hazudozásba. Anyjának bólogat, és közben küldözgeti a levélkéket a papon keresztül.
guess.who 2020 jan. 11. - 17:00:57
(233/2088)
Ha már Petrovics: kedves ismerőseim mesélgetik, hogy a dédnagymamájuk még tartotta a rokonságot Petrovicsékkal, de ha szóbakerült a Ssssándor, akkor a dédi mindig felháborodva csak annyit tudott róla mondani, hogy "az a részeges, senkiházi csavargó!", mert ez volt a családi legendáriumban. :)

Ja, ez csak arra példa, hogy ne ítéljük meg Rózsát a haragot tartó anyja által elmondottakból, mert lehet teljesen más aspektusa is a történetnek. :)
guess.who 2020 jan. 11. - 16:56:23
(232/2088)
Szerintem az nem hangzott el, hogy Baba öröktől fogva ott élt volna az erdőben... Szóval akár az is lehet, hogy jött a gyerek után, de az is lehet, hogy az egész erdélyi mese egy kamu.

Viszont nekem Ilona baronesz továbbra is kellemes csalódás: rövidek ugyan a jelenetek, amiben szerepel, de aranyos karaktert sikerült írni neki.
guess.who 2020 jan. 11. - 16:52:24 Előzmény gasko
(231/2088)
"A párbeszédekből kiderült, hogy Rózsa nem éppen a falu gyöngye. "
Nem tudom, szerintem eddig a bárófival való kellemes időtöltésén kívül semmiféle közismert negatív tulajdonságára nem láttunk példát. A részegességet megjátszotta (soha nem ivott még eddig!), azt sem tudjuk, miért tagadták ki (pedig nemegyszer szóbakerült már az anyjával!), és úgy egyáltalán: csak azt látjuk, hogy dolgozik keményen. A falu (állítólag város) meg mindig pletykál mindenkiről mindent, szóval pletykákra kár alapozni egy ember megítélését.
guess.who 2020 jan. 11. - 16:49:49
(230/2088)
Hát itt Petrovicsot legfeljebb Sándor (márhogy a Torzsa, haha!) szavalhatna, a báróéknál, a zsandárságon vagy a városka nagy részében valószínűleg főbenjáró bűn lenne az ilyesmi – de legalábbis szégyenletes cselekedet, amiről jobb hallgatni... Torzsa papa is hős negyvennyolcas volt az elejtett félmondatok szerint, de mindenki hallgat róla, hiszen közel vannak a megtorlások időben. Más kérdés, hogy az fura volt, hogy azzal vágott vissza a bárónak, hogy emlékszik még a '48-as szerepvállalására, amikor eleinte a forradalmárokat támogatta, és ezt alkalomadtán ki is kürtölheti a népnek... De hát ha ezt kikürtöli, azzal ő is megüti a bokáját, hiszen ő maga még harcolt is, tehát nagyobb bűnös, mint a báró (akinek magasrangú jóakarói nyilván kimosnák egy ilyen vádból, míg a rebellis Torzsát senki.
5/10
napraforgó 2020 jan. 11. - 13:47:13 5/10
(229/2088)
Szerintem is lehetséges. A cigányasszony még most sem annyira öreg, hiába mondja magát öregasszonynak, úgy 20 évvel ezelőtt egész csinoska lehetett.
Bár a parasztasszonyok gyorsan öregedtek (sámomra a legkobb példa a Körhinta. Ahogy Kiss Manyi és Töröcsik Mari morzsolja a kukoricát és az anya mesél a lányának, mi volt akkor, amikor ő ilyen fiatal volt, úgy 18-20 éve, én ledöbbentem. Mert az a vénséges asszony még 40 éves sem lehetett, vagy max annyi.
Borzasztó, hogy a nehéz fizikai munkában (no meg a sok szülésben) mennyire hamar elhasználódtak akkoriban az asszonyok).