Kotarbinski 2020 márc. 04. - 12:03:38
(867/2087)
Az 50., 53., 54., és az 55. rész előzeteséből azt olvastam ki, hogy Sándort akarják fellógatni. Ha ez megtörténne, az egy logikus lépés volna - elsőként a sorozatban. Egyúttal árnyalná a szerzőkről alkotott lesújtó véleményemet is.
adelheid 2020 márc. 04. - 11:41:43
(866/2087)
Kezd ilyen rétestészta filingem lenni. Katica eddig azért aggódott, hogy mi lesz a származása miatt. Kiderült, a Sándort nem érdekli, most vekeng valami másért. Olyan unalmas kezd lenni ez az időhúzás. Anna kisasszony is csak a kifogásokat keresi az Imre gyerekkel kapcsolatban. Döntse el már végre kell neki vagy sem, mert unalmassá kezd válni ez a csiki-csuki.
5/10
napraforgó 2020 márc. 04. - 09:40:42 5/10
(865/2087)
A báró ördögi alkut ajánl Imrének. Udvarolhat a lányának, ha lebeszéli az orvosi tanulmányokról.
Ha ezt elfogadja, akkor meg Anna rúgja ki, nem kell neki.

Zalán emlékei meg kezdenek vissza térni, mégiscsak úgy volt, hogy Móric rángatta ki a támfát és omlasztotta be az alagutat. Csak azt tudnám, őrá miért nem omlott rá a föld?
És Móricot nagyon is érdekli, hogy emlékszik-e. Szerintem kitellik tőle, hogy megöli Zalánt, hogy elhallgattassa. Elvégre nagyon beteg (legalábbis kezdetben kétséges volt, hogy megmarad-e),nem nagyon lepődnének meg a halálán.
Fredo78 2020 márc. 03. - 22:09:45
(864/2087)
Csak engem irritál ez a Katica picsogás? Hosszú részek óta csak megy a vekengés, hogy Sándor nem jó így nem jó úgy. Egy szobalány csinálja a picsajat meg féltékeny a bárókisasszonyra
guess.who 2020 márc. 03. - 21:49:45
(863/2087)
Hát végülis a szája ép, fújtatni még tud. :)

De hát ilyen szép szál legény biztosan meggyógyul pár részen belül. Vagy Anna cselédlány talál ki a tanulmányai alapján valami zseniális gyógymódot (amitől az apja-anyja elalél és azonnal beleegyeznek, hogy gyógyító lehessen a lányuk), vagy a báróné masszírozza majd életre a nem működő végtagokat, esetleg addig itatja Sándor, míg mozogni nem kezd - de a lényeg, hogy Katica esküvőjén táncolnia kell! :)
guess.who 2020 márc. 03. - 19:31:56
(862/2087)
Remélem, a kalapácsra gondoltál. Vagy a fogóra. Vagy az üllőre.
guess.who 2020 márc. 03. - 19:31:21 Előzmény napraforgó
(861/2087)
"Móricka szándékosan rúgta ki az egyik támasztó gerendát az alagútban"
Hát ha úgy építették, akkor tényleg jobb, hogy most történt az omlás és nem akkor, amikor már a vasút jár benne...
De szerintem egyáltalán nem biztos, hogy Móric a hibás: ha visszaemlékszel, eleven azon ment a vita a kovács és a bárófi között, hogy a munkások(!) veszélyesnek tartják az alagutat, félnek az omlástól... Tehát már eleve zűrös volt a lyukban valami - ők meg rossz helyen voltak rossz időben.
guess.who 2020 márc. 03. - 19:28:51
(860/2087)
Jó, de százötven évvel ezelőtt még nem volt ilyen fejlett az orvoslás, nem értették ezt a gerinces izét, amit leírtál, fogalmuk sem volt az egészről – tehát Zalánnak nem is lehet ilyen betegsége. Majd küszködnek még egy kicsit, iszik valami gyógyteát, és amikor Móricka elítéléséről tárgyal majd a bíróság, megjelenik a tárgyaláson és jól ellene vall. Ennek meg kell lennie! :P :D
5/10
napraforgó 2020 márc. 03. - 13:54:56 5/10
(859/2087)
Biztos nem szakadt meg a gerincveleje Zalánnak. Ez a lábbénulás is csak ideiglenes lesz, mint az amnéziája is.
Ki fog derülni, hogy Móricka szándékosan rúgta ki az egyik támasztó gerendát az alagútban, mikor Zalánka épp ott tartózkodott.

Mondjuk azon elgondolkodtam, hogy ha úgy marad a dolog és jön dübögve egy vonatszerelvény és megremeg a föld, akkor mekkora omlás következett volna be.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 03. - 13:35:14 3/10
(858/2087)
Eddig úgy tudtuk, Anna egy okos lány, mégis, hogy gondolhat ilyen baromságot Imréről?! És persze, hogy nem fogja tisztázni, és persze, hogy ez a félreértés egyre jobban belesodorja a sandasándor erős karjaiba! Hát, ez nekem nem tetszik!
Annához egyik sem való, menjen Bécsbe az egyetemre, ott lesz a hozzá illő férfi!
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 03. - 13:27:16 3/10
(857/2087)
Ezen én is fennakadtam, hogy-hogy nem tudja senki, hogy béna a lába, mégis, hogyan intézi a szükségleteit?..Fel sem merül, hogy kórházba vigyék?!
5/10
napraforgó 2020 márc. 02. - 21:45:07 5/10 Előzmény Démétér456
(856/2087)
Én is ilyesmire gondoltam. Van ugye a művészet és van a giccs.
Vajon ez a sorozat melyik kategóriába tartozik? A fa sinnel, az egyruhás tisztiözvegyekkel, a logó hajú műszempillás bárókisasszonyokkal, az agyonfestett szemű, hajú, cigányasszonyokkal és bárónékkal?
Démétér456 2020 márc. 02. - 09:39:03
(855/2087)
Egyszer-egyszer megpróbálnék belenézni, de nem megy. Minek csinálunk kosztümös, korabeli darabot, ha nincs hozzá díszlet, kosztüm? Jelmezkölcsönzős, egyrétegű nylonban billegnek a bárólányok kibontott hajjal meg műszempillával, és én sírni szeretnék. Tudom: illene elvonatkoztatnom, mint a színházban, és köréjük álmodni a megfelelő hátteret, de az egész olcsó és nevetséges. Egyszerű vászonban, díszlet nélkül is előrébb lennénk. (Nyilván a változatosság és a statisztikák kedvéért csinálunk kicsit eltérő szappanoperát, hátha jó nézettséget hoz. Legyen. Brrr.)
Kotarbinski 2020 márc. 02. - 08:27:10 Előzmény guess.who
(854/2087)
Remélem, nem akarod meghatározni azt, hogy mit írhatok és mit nem.
Kotarbinski 2020 márc. 02. - 08:23:44 Előzmény guess.who
(853/2087)
Nos, a "liberális demokrácia" fogalom egy politikai rendszer főtípust jelent, nem pedig a liberális politikai filozófiát. Ez utóbbit is lehet alkalmazni egy politikai rendszer irányítására, ha az indokolt, de nem szabad általánossá és főleg kizárólagossá tenni. Magyarán, nem igaz az, hogy a rossz egyenlő a liberális plusz az ellenzék. A mai liberálisok által hangoztatott liberális politikai filozófia viszont azt akarja, hogy ez legyen az egyetlen követendő politikai filozófia az egész világon. Csupán ez a bajom vele.
guess.who 2020 márc. 02. - 07:45:04
(852/2087)
Ahogy száz filmnél is láttuk, hogy az első rész végét lezárják rendesen, majd a később, pénzbányaként létrehozott második részben megmagyarázzák, hogy a főhős tulajdonképpen nem halt meg, csak alakváltó volt, a kocsija üres volt, amikor felrobbant, esetleg az arcletépő szörnyeteg egy bábu arcát tépte le - így aztán minden további nélkül lehet még öt részt készíteni hozzá. :)
A legjobb példa erre a Trópusi vihar c. Ben Stiller-film elejének kamu filmpromója, amikor a Rekkenő (Scorched) c. "filmnek" egyre újabb és újabb részeit mutatják be. :)

Szóval ha elég nagy siker lesz a sorozat, akkor nyilván lehet olyan megoldást találni (bárhogy is zárták le a mostani 80. részt), amivel folytatható.
Kérdés persze, hogy a bekerülési költségek indokolják-e, illetve hogy az íróknak van-e annyi fantáziája, hogy értelmes "második évadot" összehozzanak. Mert az hülyén nézne ki, ha Sándor most az alagutat robbantaná fel az első részben, aztán 79 részen keresztül nyűglődne Anna baronesz azon, hogy talán mégsem volt olyan jó ötlet hozzámenni Imréhez, majd a huszadik rész táján hazajön Bécsből, és kiderül az itthoniak számára egy fogadáson, hogy Imre hadnagy nős, és éppen Rozsdát részesíti a kegyeiben az kocsma emeleti hálószobájában...
Mennyivel izgalmasabb lenne, ha most Ilona baronesz nyűglődne, hogy szereti-e Gyulát, aztán a páratlan részekben megsértődnének egymásra, a párosakban meg kiengesztelnék a másikat némi csókdosással, miközben Katica egy kazalnyi gyereket terelgetne a szőlőbe kapálni, és morogna a sógorára, hogy a baroneszt hajkurássza munka helyett. :)
offtopic
guess.who 2020 márc. 02. - 07:33:08 Előzmény Kotarbinski
(851/2087)
Megint ugyanaz a hiba: elkezded nagyon szépen és okosan leírni a dolgot, aztán az utolsó két mondatodnál csak kibújik a szög a zsákból: minden korábbit hiteltelenné teszel azzal a faktumnak szánt, de meglehetősen együgyű kijelentéssel, hogy "rossz" = "liberális" és "ellenzék".
Nagy baj, ha egy ember a világképét kizárólag politikai koordináta-rendszerekben tudja elképzelni, attól nem tud elvonatkoztatni és minden történést, minden embert, minden gondolatot csak ezen viszonyok között képes megítélni.
Arról nem is szólva, hogy legjobb tudomásom szerint ez nem egy politikai propaganda oldal, nem egy propaganda sorozat (bármennyire is szeretnéd úgy lefesteni), szóval ha javasolhatom, ezt inkább itt ne erőltesd.
Kotarbinski 2020 márc. 02. - 07:14:13 Előzmény napraforgó
(850/2087)
Egyébként MEZEI BARNA tanár urat személyesen ismerem, még 2011-ben találkoztunk egy konferencián.
Kotarbinski 2020 márc. 02. - 07:08:50 Előzmény guess.who
(849/2087)
Nem teljesen erről van szó, ti. a mai jogrend és etikai normák alapján ítélek meg embereket. Amit alább közreadtam azt csak példaként írtam le. Itt szerintem az a legfontosabb, hogy milyen erkölcsi kisugárzása lehet a nézőkre, és ezt tartottam kifejezetten rossznak. A sorozat eddigi részei azt sugalmazzák, hogy lehet bűnözőként is pozitív figurává válni és nem is olyan nagy baj az, ha a törvényes rendet megsértjük. S ezt tapasztaljuk a mai ellenzék esetén is, tehát ez a sorozat jó propaganda lehet ennek a szemléletnek az erősítésére. Holott a liberális demokráciák éppen nem ezt preferálják, hanem a törvények szigorú tisztelete mellett az aktuális szabadságjogokkal való élés lehetőségét.
Kotarbinski 2020 márc. 02. - 07:01:15 Előzmény napraforgó
(848/2087)
Így van! De azért a köztörvényes bűnözőket akkor sem szerették. Sőt, mondok mást is: korábban sem szerették és minden politikai rendszerben üldözték, akár volt hatályos jogszabály, akár nem. Az etika különben sem törvényekre, hanem normákra épült, amelyek legalább annyira működtek kategorikus imperatívusként, mint a hatályos törvények. Az etika normák alapján is végeztek ki embereket.....