offtopic
wukovsky 2009 dec. 19. - 12:16:58
(486/1566)
Na már most, ahol az akcentus igazán kijön, az egyetlen egy rész, amikor a három amigó olaszul beszél, Pitt úr, a maci bipsi, meg az aki a legkevésbé beszél olaszul, vagyis semennyire elmondja a nevét. Az olaszul valamicskét beszélõ kettõ ki sem tudja mondani a saját nevét, aki pedig egy kukkot sem tud, az tökéletesen ejti ki.


A különbözõ nyelveken való szólás azért fontos, mert jobban érzékelteti a kor emberének mûveltségét, sok oldalúságát, azt, hogy a nemzetköziségnek a Római birodalom óta mekkora szerepe van, és ahány nyelven beszélsz annyi ember vagy.


Aki meg azt a pár részt nem tudja elolvasni, az ne nézze meg a filmet.
10/10
norton15 2009 dec. 19. - 12:14:22 10/10
(485/1566)
Ja, az a jelenet szerintem mindenkinek bejött.:)
Charles Foster Kane 2009 dec. 19. - 12:08:31
(484/1566)
Látom, ebben valóban egyetértünk. :)

Az meg, hogy "ki kellene írni, fikció!!!", azért jelzi, mennyire nem érti P.Z. a filmet, mert éppen ez a lényeg, hogy az összes többi háborús filmben is ezt kellene kiírni. Ugyanennyi torzítás van benne, mint a Tarantino filmben, azzal a különbséggel, hogy õk leplezni próbálják, T meg felhívja rá a figyelmet.
10/10
norton15 2009 dec. 19. - 12:06:30 10/10
(483/1566)
Felirattal viszont sokkal élvezhetõbb a film, a több nyelv miatt. Az a kis olvasás csak nem árt meg.:)
andesz89 2009 dec. 19. - 11:56:40
(482/1566)
megnéztem a szinkronos verziót.hát vmi borzalom!a szinkronszinészek elõzetesen nem nézik meg a filmet mielõt szinkronizálnának?Brad Pitt déli akcentusa sehol nem volt,Waltz pedig egy hozzá teljesen nem illõ hangot kapott, igaz a többeik is de nála a legirritálóbb.plusz zavaró tényezõ hogy csak az angol(és néhol a német)van leforditva a többi nyelv eredeti és a filmközbeni váltások idegesítõek.egyszerûbb lett volna hagyni az egészet feliratosan.így szinkronosan távolról sem olyan mestermû ez a film.erõsen ajánlott eredeti nyelven!
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 19. - 08:50:14
(481/1566)
Feliratos...

Na itt az egyik értelmetlensége a filmnek.
A nyelvek kavalkádját,az akcentusokat csak az tudná élvezni ,aki négy nyelven jól beszél.
Pld Landa SS standartenführer :)

Magyarországon néhány száz ilyen ember lehet.

Akkor meg miért nem lehetett volna mindent szinkronizálni ?

Idegesítõ olvasgatni.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 19. - 08:32:52
(480/1566)
Spoiler


Démon alatt a végén shosuanna füstben gomolygó pofijára célzol, mert szvsz az filmtörténeti mérföldkõ lesz, és egyszer biztosan beválasztják mindenidõk 100 legjobb jelenetébe a kategóriájában, amirõl fogalmam sincs, hogy mi, de lehet, hogy az abszolut 100-ban is benne lesz, mint pl a pszicho-ban a zuhanyzos jelenet :)
offtopic
wukovsky 2009 dec. 19. - 08:29:21 Előzmény Dantes
(479/1566)
Köszönöm, hogy megemlékeztél rólam.

Egyébként 4szeri végignézés után kb valami hasonlóra jutottam, mint Tom, csak nem ennyire kisarkítva. Ahogy szép apránként vettem észre a jeleneteket, a kedvenc filmjeimbõl, a kis utalásokat, és ahogy a medve zsidótól egyre jobban undorodtam, és megerõsítettek, hogy a karekterétõl nem csak én, elsõ hirtelen fellángolásomat, nagy mértékben átértékeltem.


Az összegzésem, ez egy elmebeteg film a 2. vh-ról olyan szemszögbõl, mint még soha !!! :D
Para_Zita 2009 dec. 19. - 08:26:49
(478/1566)
Valóban minimális történelmi képet fest, és mellette viszont el is ferdíti azt. Szerintem ha már feldolgoznak egy történelmi eseményt, akkor oda kellene írni hogy fikció, vagy utópia, vagy valós történelmi eseményeken alapuló fantasy. Mellesleg egészen meg egy démon megidézése is megtörténik a filmben. De nyilván ezt már kevesen veszik észre, és kevesen adnak ennek hangsúlyt.

Magam csalódtam ebben a filmben, megvezet, az alkotás jó, de amúgy meg maximálisan fals.
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 19. - 03:15:42
(477/1566)
Minimális történelmi hûséget visszaadó,szétesett,kiszámíthatatlan,rendszertelen.

Igazából nem is értem kinek és mirõl is szól ez a film ?

Mit és miért akar kifejezni ?
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 18. - 17:26:50
(476/1566)
Ma este megnézem a feliratos változatot.
Aztán jön az elemzésem.
offtopic
Charles Foster Kane 2009 dec. 18. - 13:12:47
(475/1566)
Én csak azt mondom, hogy felesleges odatanni mellé, hogy nem mérvadó, amit mond. Pláne, ha még egyet is értesz.
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 18. - 12:56:06 10/10
(474/1566)
És szerinted én azt mondtam ,hogy nincs igaza Tomcat-nek? Épp ellenkezõleg. De attól még akkor sem az õ véleménye a mérvadó, legalábbis számomra nem.
Charles Foster Kane 2009 dec. 18. - 12:46:30
(473/1566)
Hagyjuk már ezt a "kinek a véleménye" dumát. Az számít, hogy mit ír. És az, amit a látszatrealizmusról ír, meg hogy Tarantino hatvan év után ezt képes ledobni, teljesen helyén van. Ezt persze mások, filmesebb szemlélettel már elmondták elõtte is. Attól még helyén van.
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 18. - 11:03:36 10/10
(472/1566)
Na majd pont Tomcat véleménye lesz a mérvadó...amúgy neki is tetszett, tehát jó film ez, mellesleg megjegyzem 4! Golden Globe-ra jelölték ami inkább mérvadó mint Tomcat úr, véleménye.

Na most amit Tomcat leír, abban igaza van hogy Tarantino kiröhögi a többi filmest, de emellett Tarantino tiszteli is a nagy filmeseket, és emléket állít nekik. Ezt csinálja az összes filmjében, ki is neveti, és tiszteli is egyszerre a többi nagy filmest.

mert hát nem kéne elfelejteni, hogy QT nem csak rendez, ír, szerepel, hanem rengeteg filmet ismer, óriási a ,,filmes mûveltsége" tehát sok esetben ezért szánalmas hogy olyanok fikázzák, akik még nem is halottak azokról a nagy nevû rendezõkrõl akiktõl QT ihletet merít.

Félig meddig, végülis egyet értek Tomcat úrral ,mégha mint embert egyébként nem sokra tartom, de ez már más kérdés, ettõl még bizonyos dolgokban egyetérthetek vele.

Na de a lényeg, hogy amit én is, mások is magyaráztak, hogy nem kell ezt a filmet véresen komolyan venni, Qt ugyanúgy mint eddig minden esetben most is beint az álszenteknek, és hát ezek az emberek naná hogy háborognak emiatt. Õk utálják a Tarantino féle stílust.

De mivel itt a világháború a téma, itt még hozzá jönnek azok az emberek akik képtelenek éretten beszélni a témáról, és ha meghallják a világháború szót, egybõl minden félét össze hordanak,hogy de a németek nem is olyan gonoszak, bezzeg az oroszok/amerikaiak/zsidók/pirézek meg miket tettek...eh de ez most komolyan kit érdekel ennél a filmnél? Nem ez itt a lényeg, túl kell lépni az ilyen szánalmas gyerekes háborgáson.
6/10
salvadorlynx 2009 dec. 18. - 10:08:08 6/10
(471/1566)
Szubjektív, mint minden. Van ráció abban amit ír, de szerintem túlontúl felnagyítja a jelentõségét.
scick 2009 dec. 18. - 01:38:16
(470/1566)
Egy kis adalék annak, aki nem érti.
(Gyíkok kedvéért, ez egy szubjektív vélemény, nem kötelezõ egyet érteni vele.)
http://bombagyar.hu/showpost.php?post=2549
6/10
salvadorlynx 2009 dec. 18. - 00:18:52 6/10 Előzmény Charles Foster Kane
(469/1566)
Jól leírtad mitõl, hogyan mûködnek tarantino párbeszédei. És én rettentõen kedvelem ezeket.
Ebben a filben is megvannak ezek, de a történetnek a szituációnak rá kell segítenie, hogy hiteles és érdekes legyen, nos ebben a filmben ez nem mindíg jött össze.
Kiscit olyan érzésem van vele kapcsolatban, mitha még "nem nõtt volna be a feje lágya". Remekül ért a felmkészítéshez, de én már várok tõle egy filmet aminek mélysége is van, talán egy társ forgatókönyvírónak kellene mellé szegõdnie. Õ egy "karakterszínész" sajnos, egyelõre. Lesz még jobb is
10/10
norton15 2009 dec. 17. - 19:17:30 10/10 Előzmény wukovsky
(468/1566)
Számomra túl bõ is a lista.:)

Nem titkoltan arra hajazott Pitt szövege, nekem is feltûnt.:)
Charles Foster Kane 2009 dec. 17. - 09:09:07
(467/1566)
Tarantino dialógusainak jó esetben elég komoly dinamikája van. Egy jó párbeszéd úgynevezett "beat"-ekre oszlik. Hosszabb rövidebb szakaszok, szóval nyilván ez határozza meg a ritmusát. Amikor ez jól el van találva, akkor nem ül le a beszélgetés.

Egyébként különbözõ beateket általában az erõviszonyok vagy a szituáció változásával érnek el, ha ezeket nem érzékeled, mármint ezeket a változásokat, akkor nem érzed a dinamizmusát sem. És akkor van az, hogy csak azt érzed, hogy beszélnek-beszélnek-beszélnek. Pedig ugyanolyan dramaturgiája van, mint bármelyik akciójelenetnek.
Egyszer egyik, másszor másik kerül "nyeregbe", és ugyanúgy változó, hogy melyik tud többet a másikról.

Hát például ezekrõl vagy sz*rt se tud a legtöbb magyar "forgatókönyvíró", vagy nem fogja fel.

OFF
Kedvencem most az volt, hogy Litkait úgy keresték meg: "Szoktál vicceseket mondani, írjál egy forgatókönyvet." Nem szükséges kommentálni, csak meg kell nézni a Superbojzt.