10/10
norton15 2009 szept. 09. - 18:07:49 10/10
(159/1559)
Szerintem eddig az év egyik legnagyobb durranása, mást vártam, és kellemesen csalódtam. Van itt westernes Für Elise, kegyetlenül jó Christopher Waltz, egy abszolút parodisztikus ábrázolású Brad Pitt - az az ajakbiggyesztés és frizura...:D Totál rendben van a film, és tényleg meg kell nézni, mert nem lehet mellette elmenni. Egy-két zene meg a Kill Billbõl van, ha jól hallottam. Till Schweiger is tetszetõs. Eli Roth egy szó szerinti állat, most még ha kedvesen mosolyog is, azt sem hiszem el neki. Tarantino így szeretné látni a második világháborút, ez az õ meséje.

Na még egyszer: nem történelmi film, nem valóságos, nem is háborús film.

SPOILER

A Brigantyk rosszabbak, mint a nácik, de nagy zsidó propaganda, komolyan mondom. Rosszul lettem Aldo Raine embereitõl, a baseball-ütõvel való szétverés, meg a horogkeresztek belevésése az ember homlokába tényleg k*rvára a zsidóknak kedvez.

SPOILER

A zsidózó fikázók esetleg nézzék meg ténylegesen a filmet, mielõtt baromságokat irkálnának.

Waltznak meg Oscart, õ a film mozgatórugója simán.
Redfield 2009 szept. 08. - 17:56:00
(158/1559)
Jó volt látni. Kicsit hosszúnak tûnik, mert sok benne a beszéd, de minden részénél fokozatosan épül fel a feszültség, aztán a dialógusok érdembeli lezárást kapnak. :) Voltak érdekes karakterek, akik túl hamar kiestek. Landa egy igazi pszichopata, sportot ûz a "hivatásából" remek karakter, remek színészi játék. Brad Pitt meg úgy nyomta az olaszt, hogy majd' lefordultam a székrõl, már csak azért is érdemes volt megnézni, lehetne õ az új Keresztapa, ha valamelyik agyamentnek eszébe jutna remakelni. :) A mozis ötlet is állati volt, jól ki lett találva, néha az embernek már az az érzése, hogy Tarantinonak nehéz dolga van, hogy a film át ne kússzon komolyba.

Összességében nem csalódtam, egy élmény volt, sugárzik róla a profizmus, és mégis ott van benne, hogy bármi megtörténhet, ami egy háborús vonatkozású filmnél azért vad. Nem merném állítani, hogy Tarantino legjobbja, de az elsõ háromban ott van.

9/10
9/10
közönséges tapír 2009 szept. 08. - 17:13:26 9/10
(157/1559)
A film jó. Vagy rossz.
Még nem döntöttem el.
De az biztos, hogy mese, esetleg tanmese. A sztoriját csak annyira szabad szó szerint és komolyan venni, mint a Kill Bill-ét, vagy bármelyik spagettiwesternét.
Törvények, meg nemzetközi bíróság... Mi van!?

Én annyit tudok, hogy újra meg fogom nézni.
Szóval akkor inkább afelé hajlok, hogy jó a film.
10/10
yreenhiba 2009 szept. 08. - 15:08:03 10/10
(156/1559)
Régóta vártam már egy ilyen zaftos, sablonoktól mentes, fanyar humorú, elõre nem kitalálható filmet! Tarantinótól kicsit tartottam, ugyanis alkotásai nem tartoznak a kedvenceim közé, fõleg a nevéhez fûzõdõ töméntelen, groteszk vérmennyiség miatt, de ebben a filmben minden a helyén volt. A sztori hatalmas, külön pirospontot adnék, amiért nem követték a - biztosnak vett - történelmi tényeket. A színészi játékokban hiba nincs, a "zsidóvadász" alakításától a hideg kirázott - a szó nemesebb értelmében. Brad Pittet korábban nem szerettem, az elõttem szólók által említett "hálivúdi szépfiú" titulusa, és az ehhez kapcsolódó filmjei miatt, de az utóbbi három filmben (Égetõ bizonyíték, Benjamin Button, és ez) nagyon meggyõzõen alakított.
Megnézni kizárólag feliratosan szabad - bár ez a megállapítás majd' minden mozifilmre értendõ, de ebben az esetben azért is hangsúlyos, ugyanis nagyon jó érzés a fülnek, ahogyan autentikus módon, anya- vagy éppen tanult nyelvükön szólnak a karakterek, nem utolsó sorban nagyon választékos módon, mellõzve mindennemû "vágod haver"-t.
Az igényes filmek kedvelõinek leportalanított, kifényesített polcain a helye!
Részemrõl 10/9
4/10
Trevor-3 2009 szept. 07. - 11:30:51 4/10
(155/1559)
Nekem nem jött be annyira.
Talán azért mert mást vártam. Akciót, pörgést, vagy valamit.
Amúgy nem rossz film, csak szerintem nem mozis, hanem otthon nézõs. Túlságosan be lett harangozva, meg a kritikák is valami mást sejttettek. (Legalábbis Velem)
Amúgy tényleg lehet rajta nevetni is, van 1-2 durvább rész is, meg fordulat is.
A "Zsidóvadász" nagyon komoly volt! Nagyon jól játszotta a szerepet, hátborzongató volt a stílusa.
Összességében: 10/6
piskóta007 2009 szept. 07. - 10:02:50
(154/1559)
Hát ezt ne hagyja ki senki!! :D :D
Frankó az egész, végig röhögtünk!! Vártam már Brad Pittõl vmi hasonlót! Bár a J.B különleges élete (remélem jól írtam) iszonyat jó volt. Végre nem a bárgyú szépfiús szerepeket vállalja el!

**moderálva**
10/10
tiadam 2009 szept. 06. - 23:26:42 10/10
(153/1559)
Szerintem hatalmas film...Tök jó, hogy nem az a tipikus hollywood-i film aminek tudom, hogy mi lesz a vége. Na meg az az öldöklés kis humorral vegyítve, na és a Tarantino bácsi, Brad Pitt találkozik a náci idõkben. Hibátlan. 10/10
d4nny416 2009 szept. 06. - 19:11:30
(152/1559)
Még nem láttam. de moziünnepkor megszeretném nézni!:-)
10/10
esperigi 2009 szept. 06. - 12:17:55 10/10
(151/1559)
Tetszett nagyon. Mindenkinek ajánlom!
10/10
Laciluca 2009 szept. 06. - 09:53:15 10/10
(150/1559)
nekem éppen ez tetszett benne nagyon, h nem volt benne se jó se rossz, az amerikaiak ugyanolyan rohadékok...
1/10
Hannibal Lecter 2009 szept. 05. - 23:32:08 1/10 Előzmény beo71
(149/1559)
Brad Pitt már nem jó rég, valaki mondta neki, hogy ez az egoista irritáló nagyképû tahó popeye arcú úgyis beverem a pofád mi van mi van karakter áll majd jól neki és õ ezt hozza, nem jó, képtelenség szeretni õt.

Idézet a kritikából:

"Lehet, hogy konkrét ügyekben (kínvallatás, micsoda aktualitás!) az amerikaiak sem jobbak ellenségeiknél, de összességében mégiscsak õk a jók. Önironikus, de mélyen patrióta film ez."

Miért jók õk ennek ellenére is? Szerintem a film pont azt mondja, ugyan olyan szemét banda, de õk legalább gyõztek, ha valaki azt érzi a film alatt, hogy bármelyik oldal jobb, azzal gáz van. A hadifoglyok leölése pedig súlyos háborús bûncselekmény, Pittet fejbecsaphatta volna valaki a Nürnbergi jegyzõkönyvek valamelyikével, nos akkor ki a jó, bocs, a gyõztes?
5/10
damienisback 2009 szept. 05. - 13:57:17 5/10
(148/1559)
amennyire vártam ezt a filmet, akkora csalódás volt...
10/10
yory1234 2009 szept. 05. - 13:51:00 10/10
(147/1559)
Moziban láttam mind a 7x.
9/10
beo71 2009 szept. 05. - 12:49:31 9/10
(146/1559)
Nem csalódtam a mesterben,ízig-vérig Tarantino alkotás,2-szer néztem meg egymás után és nem unatkoztam egyszer sem.Igazán nem értem õ rajta kívül(talán elfogult vagyok kicsit)miért nem tud bárki más is,ilyen zamatos,élvezetes,teátrális,szórakoztató,mégis életszerû párbeszédeket írni.
Christoph Waltz annyira zseniális,hogy nem is érdemes megjegyezni(egyenesen 2 Oscart adnék neki,mind a két énjéért)viszont nem értem,miért nem említik meg,még dicséret szintjén sem Brad Pitt játékát.A kritikusoknak is meg vannak a maguk kedvencei ill.akiket nem kultiválnak igazán.Brad fiú valóban a hollywoodi gépezet ügyeletes szépfiúja volt valamikor,egy termékáru,amit lehet utálni,fõleg európai szemmel,mivel az amik mindent túlzásba visznek.Aztán szép lassan kiderült:a helyes kölök nem tehetségtelen: Hetedik,de kiváltképp a 12 majom.A Benjamin Button kapcsán még könnyen megmagyarázták,hogy a maszkmesterek munkája az igazi,de a Becstelen brigantyk húzóembere egyértelmûen Brad Pitt.Kevesebb játékidõ jut neki,mint Waltz kollégának,mégis felnõ hozzá és szenzációs teljesítményt nyújt.
A film pedig kultdarab,igazi remekmû 9/10,de azért nálam a Ponyvaregény ott maradt a csúcson,ahová 15 éve fellépdelt és mosolyogva néz le a filmes birodalomra.
10/10
Lyl 2009 szept. 05. - 12:14:42 10/10
(145/1559)
10/10
Q.God 2009 szept. 05. - 02:12:24 10/10
(144/1559)
Fúúú mennyi értelmes hozzászólás, meg parázs vita: hágai törvények meg miegymás... több ember is: egy részletekig figyelõ (legalább valamennyire hozzáértõ) ember, aki hasonlítja az eredeti háborúhoz a dolgokat, holott elég ránézni a filmbeli térképekre, valamint a kis Angol színre, egy törvénykezõ hágai bíró, valamint a Kedvencem: bocs ember nem füvezek, nem iszok minden nap - DE röhögtem olyan QT-i poénokon, amik azért nagyon ültek.
Márciusban borítékoltam, hogy az Év filmjére készülök! Igazam lett. Érdekes mód Pitt torkán semmit nem nyomtam volna le, embertelen az a színészi játék, amivé vált! QT is megmondta, jelenleg a világ egyik legjobb színésze... és az a mimika. Landa, ahogy a kritikák is írják: Fantasztikus, ez a két ember több szót nem is "érdemel", csak végig kell nézni a filmet! Egyszer néztem az órámra, akkor csak azért, mert nem akartam hogy vége legyen. Ízig - vérig QT és mégis sokkal több annál, kinõtt a Ponyvaregény magból a Fa. (igaz elfogultnak is lehet nevezni, Tarantino - Burton - Fincher, továbbá egyértelmûen Brad Pitt és Johnny Depp)- de van szemem, ismerem a több tíz éves munkásságot - Nem kell ide nünberg, meg mittomén...

Csak sajnálni tudom, aki így ül le nézni egy ilyen kaliberû filmet.

fele - fele: van aki imádja, van aki gyûlöli: én az Elõbbihez tartozom.

10/10 - alap mû és Klasszikus lesz!

Üdv

ui.: ja és még annyi, hogy legalább a sok fikázós marha legalább értelmesen tegye már azt...
heromark 2009 szept. 04. - 23:25:10
(143/1559)
Nekem nagyon tetszett a film, a sok kiszámíthatatlan fordulat, a hangulat, a poénok, és a "tarantínós" naturalizmus miatt. Nem egy hétköznapi film, nem hétköznapi alakításokkal. Egyik szereplõre se lehet rámondani hogy feddhetetlen(már a fõszereplõk közül). Az biztos, hogy megosztó film lesz, lehet nem szeretni(ez is érthetõ), és lehet szeretni(szintúgy), de mûvészileg mindenképpen ott van véleményem szerint.
10/10
yory1234 2009 szept. 03. - 19:40:34 10/10
(142/1559)
Ma megvolt a hetedik. :D Még mindig nagyon tetszik. Egyre jobban.
10/10
enk 2009 szept. 03. - 18:41:09 10/10
(141/1559)
Tarantino megint alkotott valami nagyszerût. Pazar szófordulatok, óriási jelenetek, hibátlan zenei aláfestés, elképzelhetetlenül jó színészi játék és szereposztás. Bravo! 10/10
dekapetra 2009 szept. 03. - 10:43:13
(140/1559)
Nagyon jo film volt. Tegnap lattam.
Ponyvaregeny ota nem volt ilyen jo Tarantino film.
Brad Pitt kiraly a maga laza amerikai stilusaval. Christoph Waltz volt a legnagyobb!
Remek, hogy harom nyelvet is lehetett hallgatni. Szepen beszeltek mind a 4 nyelven.
Na ennyi. 10/9