10/10
Tücsök@ 2009 febr. 08. - 21:02:02 10/10 Előzmény Missa
(231/831)
SPOILER
1)Én is számolgattam, nem bírok filmet úgy nézni hogy nem értem mit miért csinálnak, mikor mi történik....de szerintem a pontos kornak nem volt igazán jelentõsége ...illetve egyszer, és az el is hangzott a filmben, hogy amikor a Benjamin 49 akkor Daisy 43..és nem sokára összeöregszenek.
2) A Katrina hurrikánnak semmi szerepe nem volt, egyszerûen csak New Orleans miatt igy emlékeztek meg. Ami egy szép gesztus....
3)A vak órás és a visszafelé járó óra... az óra egy motivum! Megépítette az órát, hogy bárcsak visszaforgathatná az idõt, hogy a fia élhessen.(visszatérhessen a háborûból) De az élet így is úgy is elmúlik... ha visszafelé éljük akkor is.
4) Beszélgettél már öreg emberekkel? Az életet gyerekként, fiatalként ÉLED... a rengeteg újdonságot, a számtatalan tapasztalatot ekkor szerzed meg... mikor az ember öregszik már csak eléldegél és a múltra emlékezik... nem történik vele "szinte" semmi. ("Addig jóformán olyan lassacskán telt az élete, utána meg baromira felgyorsult a fiatalodása.")

Ez nem vélemény volt...hanem egyszerûen nem értettél nagyából semmit a filmbõl, ettõl még jogodban áll, hogy ne tetszen...természetesen!

Nekem nagyon tettszett! :)

Ja és "166 perc az 2 és 3/4 óra" a film egy egész életet mesélt el végül is ...
E.Bennett 2009 febr. 08. - 20:54:58
(230/831)
Azt hiszem, rosszul fogalmaztam. Az érdekelt volna, hogy a gyermek testben hogy érzi magát egy hosszú életet megélt ember..és ez nem derült ki. Tény, hogy idõs korban az ember szellemileg már nem friss, de az a fajta szenilitás, mi a teljes emlékezetkieséshez vezet, azért - hál istennek - nem mindennapos.
SPOILER: tényszerûen: milyen érzés, ha a gyerektesthez felnõtt vágyak társulnak? Mikor látod, hogy az, akit szeretsz, mesét olvas neked, és sétálni visz, meg cumisüvegbõl etet..számomra ez sokkal "durvább" mint a film eleje..már csak azért is, mert az elején nem tudta, mit veszít..de a végén már igen.
10/10
Tücsök@ 2009 febr. 08. - 20:39:26 10/10
(229/831)
SPOILER:
"A gyermeki öregkort pedig teljesen kiaknázatlanul hagyták. Az valóban érdekelt volna, hogy teljes tudatában hogy dolgozza fel a gyermek-testet, és a végén azt, hogy nem tudja kifejezni az érzéseit, a gondolatait.."

Szerintem, meg pont hogy ezt tökéletesen oldották meg...mert mint GYEREK, pont h az öregkori testét kellet feldolgoznia... (egy gyerek fejével, és lelkével)
Amikor pedig már testileg elért a gyermekkorhoz, szellemileg annyira le volt épülve, hogy nem volt mint földolgoznia. És pont ez volt a lényeg, amikor a nõ odaül mellé a zongoránál, amikor fel ül a háztetõn, akkor ért el ahhoz a stádiumhoz, mint a házban lakó öregek...de mégis amikor a végén, kisbabként a nõ tartotta a karjában, és meghalt elötte még is úgy érezte egy pillanatra felismerte...
A film nem az öregedést-fiataodást mutatja be, hanem az elmúlást...hogy bármerre tartunk az élet, igy is ugy is elmúlik... gyönyörû film!
10/10
Tücsök@ 2009 febr. 08. - 20:30:12 10/10
(228/831)
10/10 ...részemrõl is!!! :)
10/10
Kopigaga 2009 febr. 08. - 20:05:09 10/10
(227/831)
A renteg pozitív és negatív értékelés váltakozása jelzi, hogy mennyire érdekes film készült...

Megértem ha valaki leírja negatív gondolatait egy filmrõl, mert ez elõfordul, de sosem értettem mért kell néha 2-3-4 vagy több pocskondiázós hozzászólást leírni...
A lényeg, hogy ennyi buta ember mellett nem kell sokat marketingezni a filmet a készítõknek! :)

Számomra 10/10-es a film!
10/10
4trASS 2009 febr. 08. - 19:59:08 10/10
(226/831)
Annyira imádom ezt a sok általánosítást. Meg hogy számolgattam h. ki hány éves. Nem mind1? Meg ha ebben nem találtál mondanivalót, az lehet, hogy nem a film hibája :) Akinek hosszú egy ilyen film, arra meg nem tudok mit mondani. Minek ül be rá? Nem titkolta el senki. És elhiszem h. nem jön be mindenkinek, ez rendjén van, de könyörgöm, ha ezt sznobozzátok, akkor írjatok már pár jó filmet, amit szerettek és adják a moziban!
E.Bennett 2009 febr. 08. - 19:02:04
(225/831)
Tegnap láttam..hát, B.Pitt még mindig nagyon, szóval..:)) Ettõl eltekintve..Nem mondom, hogy az órát néztem, mikor lesz már vége, mert nem igaz. De 13 nomináció?? A maszk nagyon szuper. A fényképezés OK. De mint film...ennyire a Mamma Mia! is jó volt. Pittet sajnálom, soha nem azért jelölik, amiért kellene, hacsak ez nem vigasz-jelölés akar lenni a tavalyi Babelért.
SPOILER: a kerettörténetnél az volt az érzésem, hogy ez nem J. Ormond, hanem J.Binoche, és nem az anyjának, hanem a beteg angolnak olvas fel..nem értem a funkcióját. A gyermeki öregkort pedig teljesen kiaknázatlanul hagyták. Az valóban érdekelt volna, hogy teljes tudatában hogy dolgozza fel a gyermek-testet, és a végén azt, hogy nem tudja kifejezni az érzéseit, a gondolatait..
1/10
Fancso 2009 febr. 08. - 18:30:57 1/10 Előzmény tcshooker
(224/831)
Teljesen egyetértek veled, fõleg a sznobériával kapcsolatban.
8/10
majabia 2009 febr. 08. - 17:27:00 8/10
(223/831)
Én azt gondolom, hogy ez nem egy elgondolkodtató film. Inkább könnyen emészthetõ. Túlságosan bõlére eresztették, így a fiatalodás valóban túl gyorsra sikeredett.
Tetszik az ötlet és a rendezés, meg a villámcsapásos bejátszások :), de sztem nem akkora durranás, mint ahogy azt sokan mondják. Mindenesetre érdemes megnézni, de nem a késõi órákban.
platón 2009 febr. 08. - 17:24:12 Előzmény Missa
(222/831)
Szerdán meg lehet nézni 900-ért.
norton15 2009 febr. 08. - 14:15:17
(221/831)
Az legyen az õ bajuk.:)
Missa 2009 febr. 08. - 12:26:24
(220/831)
Elõbb megnéztem a filmet, aztán olvasgattam ezt a fórumot és a kritikákat.
Miért hasonlítják ezt a filmet a Forrest Gumphoz, számomra érthetetlen. Az jó film volt. Ez, hmmm. OK, nem tartom haszontalannak az idõt amit a nézésével töltöttem, de én nem estem tõle térdre. Sok logikai zavar van benne. Az egész film alatt számolgattam. Na most akkor hány éves, mennyi a kor különbség köztük, 1900 hányban járunk is most? Minek kellett a történetbe a Katrina hurrikán? Ki volt és mi köze volt a vak órásnak és a visszafelé járó órájának a sztorihoz? Akkor most van közvetlen kapcsolat az órás és B. Button közt?
A forgatókönyv író a fõszereplõt gyakorlatilag kivégezte miután a történetben megszületett a lánya. Addig jóformán olyan lassacskán telt az élete, utána meg baromira felgyorsult a fiatalodása.
A fene tudja, lehet, hogy jobb lett volna megvárni amíg egy Tesco-ban 900Ft akciós DVD-n megjelenik és úgy megnézni.
Na, szóval ez az én véleményem és senkit nem akarok lebeszélni arról, hogy megnézze.
Ja, még valami én az óbudai Euro Centerben néztem meg. Csak olyan nézze meg ott, akinek nincsenek problémái a derekával. 166 perc az 2 és 3/4 óra, a székek baromi kényelmetlenek.
tcshooker 2009 febr. 08. - 11:12:17
(219/831)
Ja ,és félreértettél. Nem arra gondoltam, hogy az a sznob, akinek tetszett a film, hanem arra, hogy az a sznob, aki azt gondolja, hogy egy mély, elgondolgodtató filmet látott.
Óriási a különbség.
tcshooker 2009 febr. 08. - 11:00:17
(218/831)
Nem az a baj, hogy tetszett, hanem az, hogy ez a film sokkal többnek akar látszani annál, mint ami. És ezt sokan el is hiszik, és ez szomorú.
norton15 2009 febr. 08. - 10:45:01
(217/831)
Figyelj, neked nagyon nem tetszett, oké, ez van, megértjük. De az már engem idegesít, hogy már sokadszorra sznobozod le azokat, akiknek tetszett ez a film, és teljesen leírtad õket. Ez van, neked nem jött be, de a film nem annyira borzasztó.
tcshooker 2009 febr. 08. - 10:12:52
(216/831)
Köszönöm, elolvastam, de nem lettem okosabb.
Erre írtam korábban, hogy értem én hogy benzin, de mi hajtja???

Ez a film annyira egyszerû, végig elõre kiszámítható és megjósolható minden eleme, hogy már szinte fáj. Annyira lineáris, hogy az maga a csoda. Tele hatásvadász, semmire se utaló jelenetekkel, mint a röpködõ kolibri tetkó, ami annyira "szép", hogy kétszer is bele kellett írni a történetbe, az egész filmet végigkisérõ baljós hurrikán, aminek az égvilágon semmi jelentõsége nem volt a film szempontjából...

Értek én mindent. Értettem volna a visszafelé járó órát is, még akkor is ha nem rágják fájdalmasan a számba.

Ez a film az igazi sznobok számára készült, akik egy igazi, mélyen elgondolgodtató filmbõl semmit sem értenének, de most mégis azt hiszik, hogy láttak egy ilyet, mert ezt sugallta a film. És azt hiszik, hogy hatalmas mélységeket éltek meg, pedig ebben a filmben minden annyira egyértelmû, hogy az már szánalmas. Nem kell rajta gondolkodni, hiszen, mindent a szánkba rágtak. Sõt még olyat is megpróbáltak a szánkba rágni, ami nem is volt a filmben.

Persze voltak értékelhetõ részletek is, mint pl. a bácsi, akibe hétszer is belecsapott a villám. A bordélyházas jelenet, bár érdekes volt, hogy a fiatal elme "micsoda mûködésre bírta" a 70 éves testet. Ezeken a jeleneteken jókat nevettem. Érdekes volta a tengeralattjáró elsüllyesztése is, kár hogy az egészet agyoncsapták a film leggiccsesebb jelenetével, a kolibrival. A szerelmi szál egy nagy nulla volt.

Ez a film nem több a forgatókönyvben lévõ betûknél. Sajnos.
Fatimama 2009 febr. 08. - 09:03:27
(215/831)
Nem is jelölték Blanchettet Oscarra.
Fatimama 2009 febr. 08. - 09:02:14
(214/831)
Bellavitával kell egyet értsek. Ha otthon kellett volna néznem DVD-n, a felénél kivettem volna.
Cate Blanchett és Brad Pitt között egyáltalán nincsen kémia, nem mutatnak jól együtt, hiteltelen a szerelmük. Hatalmas lehetõségek maradtak kihasználatlanul a forgatókönyvben. Egészen addig jó érzésem volt a film alatt, amíg Button vissza nem tért a háborúból. Utána még pókhálót is szívesen szövögettem volna. Sajna Brad Pitt felsõteste nem akkora vonzerõ, hogy kitöltsön még másfél órát.
Plusz, nekem határozottan az idegeimre ment a déli akcentus. A fekete anyukát játszó színésznõ hozta hitelesen... de Pitt? És Blanchett? A hideg rázott tõle.
10/10
4trASS 2009 febr. 08. - 01:12:44 10/10
(213/831)
Nagyon nagy film! Még órákig tudtam volna nézni...
8/10
jamamura szadakó 2009 febr. 08. - 00:32:25 8/10 Előzmény tcshooker
(212/831)