1/10
leggelli 2009 febr. 28. - 00:19:47 1/10
(411/831)
Brat Pitt élete alakítását egyértelmûen a Blöff cigányaként hozza! Itt pont annyit játszott, mint a Joe Blackben, vagy a 7 év tibetbenben...(persze utóbbi egy rendkívül jó film, úgyh arról vagy jót vagy semmit) Na persz Nõknek ez a stílus biztos bejön, meg jól néz ki a Brad Pitt...de...kedves Ravasz az agy és a két füstölgõ puskacsõn nevelkedett férfitársaim! Ne hagyjátok, hogy az asszony belevigyen titeket ebbe a a 3 órás nyálfolyásba!! És a moziból még ki sem lehet menni!
1/10
leggelli 2009 febr. 28. - 00:12:25 1/10
(410/831)
Ilyen hatásvadász, mûérzelemkeltõ, agyongiccsezett, rakás sz.rt még nem láttam...komolyan mondom hollywood meg van zakkanva...Ezzel a filmmel mi a franc volt a cél?? Se nem vicces, se nem....semmisenem!!! Még az ötlet is egy rakás gány! Ha hülyén születik, miért hal meg hülyén? csecsemõként született vazze! Nõtt is!! Na mindegy..ezen még túl lehet lépni...de a kolibri akárhányszor megjelent iszonyatosan rossz hatású volt!! Meg minek kellett a fiatal 12-13 éves brad pittre 30 pattanást rátenni?? Mert az látszott, hogy annak a gyereknek soha életében nem volt pattanása...és ez kapott sminkre Oscart?? hová süllyedünk??? Egy elbutított iszonyatosan gyenge Joe Black - Távkapcs - Forest Gump klón ez a film, a végtelenségig leegyszerûsített giccsparádéval!! 10/1!!!!! És ha egy filmet direktbe azért csinálnak, hogy az oscaron taroljon, akkor abban mindig végig kell suttogni az egészet??? soha nem suttogok a való életbe bakker, ezek meg 3 óráig mást sem csinálnak! Bratt Pitt szörnyû a szerepben! Cate viszont lehozza, ami lehozható! és Cate alakítása az egyetlen, ami miatt nem nullát adtam a filmre!!!!! Ajánlom mindenkinek! pfff
mizuki 2009 febr. 27. - 09:02:18
(409/831)
Ennyi hozzászólásban már mindent leírtatok :)

Nekem tetszett, ha nem lenne ilyen hosszú biztos sort kerítenék arra h. újra megnézzem.
8/10
Ghavin 2009 febr. 27. - 02:00:08 8/10
(408/831)
A zongoránál ülõ "gyerek-Benjie" olyan 10 éves lehetett. Pont a tánciskolában való utolsó találkozásuk, amikor a fõhõs még emlékei teljes tudatában volt és a zongorajelenet közti idõszakot hiányolom.

Ne menjünk bele a "mi lett volna hákba". A fõhõs általad leírt kései viselkedése csak az egyik lehetõség. Nem tudom, hogy észrevetted-e, de Button minden új szituációban a külseje által megkívánt szerepnek próbált megfelelni, s szerintem ez az élete "alkonyán" sem lett volna másképp.

Bocs, a napló mögül lemaradt a "motívum".

Szerintem az egyetlen hiteles szerelmi szál az egész filmben az Elizabeth Abbott-tal való rövid viszonya az orosz hotelban. Ott éreztem némi abszurd bájt, a különös sorsok véletlen összekapcsolódását, az esetlegességben kibontakozó sajátos szenvedélyt. És mi volt Daisy-vel? Gyerekkoruk óta ismerték egymást. Meg Daisy szép volt. Meg táncolt. Amíg el nem tört a lába. Igen, tényleg minden adott a sírig tartó szerelemhez :D
8/10
Ghavin 2009 febr. 27. - 01:11:44 8/10
(407/831)
Egy jó filmnél az ember észre sem veszi az idõ múlását, már amennyiben nem okoz nehézséget a koncentráció, ami nélkül bármilyen film hamar érdektelenné válik (jó tanács: hulla fáradtan senki se menjen moziba, már ha nem valami giccsparádé musicalt, vagy valami agyatlan akciófilmet akar nézni, ezek pihentetik az elmét, mivel a "mû" élvezete nem igényel egy darab agysejtet sem). De nem is ez a lényeg: szerelmes történetet láthattunk már ezerszer a vásznon, Fincher egészen egyszerûen képtelen volt elszakadni a hollywoodi klisétõl, miszerint muszáj szerelmi szálat erõltetni a filmbe, különben az nem lesz sikeres. Az pedig, hogy a film fókuszában nem egy rendkívüli sorsú ember élete, hanem egy rendkívüli sorsú ember hányattatott sorsú románca áll egy gyönyörû, ám lényegében üres és átlagos nõvel, nos ez minden, csak nem "különös". Fõleg egy Forest Gump után.

"Tulajdonképpen ha belegondolsz a kamaszképû idõs Benjaminban már nem sok érdekes lehet számunkra."
20 évesként számomra nem is lett volna izgalmasabb annál, minthogy lássak egy felnõtt teljes élettapasztalatával rendelkezõ embert, ahogyan a kamaszok életét próbálja élni. Lehet, hogy nem lett volna annyira érdekes, de mindenképpen tanulságos lett volna :)

"Néha muszáj szavakkal kifejezni olyan dolgokat, amit vagy képtelenség vászonra vinni, vagy csupán nehézkes és hosszadalmas. A narráció nem primitív dolog, rengeteg filmben alkalmazzák, szerintem sokszor amikor épp nem vagy kritikus hangulatban, észre sem veszed."

Egy jó rendezõ+operatõr+vágó trió 5 darab 3 másodperces snittel képes lett volna bármelyik "narráció-betétet" kiváltani. Biztos költségesebb, mint a post-production során Brad Pitt-et dirigálni egy hangstúdióban, hogy átéléssel, akcentussal mondja fel a szöveget, de aki meg akarja nyerni az Oscar-t, meg eleve a kritikusok tettszését, az ne egy high-budget film rendezésénél legyen olcsójános :D Megint csak a Forest Gump-ot hoznám elõ: ott mûködött a folyamatos narráció, de pusztán a Hanks által megformált karakter lényegébõl adódóan. Ráadásul ott a narráció a történet elmesélésének keretéül szolgáló buszmegálló jelenetben, élõszóban hangzik el, itt pedig az unalomig ismételt napló jelenti az egész forgatókönyv alappillérét, amit a történet szempontjából egy tökéletesen és maximálisan érdektelen személy olvas fel (kövezzetek meg, attól, hogy a közös gyermekük jövetele miatt döntenek az elválás mellett, nem a lányuk jelenti a tragédiát, hanem Button sajátos helyzete)
Les 2009 febr. 26. - 16:31:01
(406/831)
Nem tudjátok, mi az opera számnak a címe? (amikor a nõ énekli ezt a számot)
Barátomnak kell, nem találtam sehol.
szalonnáskenyér 2009 febr. 25. - 19:01:50
(405/831)
Szépnek szép film, de igazából addig tetszett, amíg haza nem jött Oroszországból. Amint "Brad Pitté" vált, valahogy elvesztette a varázsát, és kezdett giccses lenni. Jó néhány valószínûtlenség szúrta a szemem, de ha ezt így kell elfogadni, akkor írják oda, hogy sci-fi. Szóval az eleje 10, a vége 6, így 8-asra szavaztam meg...
8/10
Ghavin 2009 febr. 25. - 18:51:54 8/10
(404/831)
A pozitívumokat már sokan, sokszor felsorolták, itt az a pár negatívum ami engem zavart:

-rengeteg kihagyott ziccer. Szép volt látni, ahogyan a "gyerek" Benjamin az idõsek életét éli, de én speciel ezerszer kíváncsibb voltam az "öregkori" kalandjaira. Mondhatnánk, hogy a film fókuszában Daisy és Button kapcsolata áll, és az ifjúvá, tinédzserré, majd gyermekké vénült Benjamin így a történet szempontjából érdektelen, ám így a filmcím megtévesztõ (akkor inkább Benjie és Daisy különös románca, vagy tudom is én, az élet 15-17 éves korig nem a romantikus kapcsolatokról szól, ahogyan 60 év felett sem)

-A film háromnegyedénél szétesõ történet (Queenie mama halála), innentõl kezdve az egész filmet Cate Blanchet egyedül cipeli a hátán. Ekkor válik nyilvánvalóvá, hogy Brad Pitt tényleg élete legjobb alakítását nyújtotta (amíg ugye hagyták neki), illetve, hogy Blanchet mennyire képtelen egymaga fenntartani a film korábban felépített lendületét (nem, mint színésznõt minõsítem ezzel, szimplán arról van szó, hogy baklövésnek tartom, hogy lényegében kiírják a fõszereplõt a róla szóló filmbõl).

-A film nem rádiójáték, rendkívül primitív megoldásnak tartom, ha a fõszereplõ narrációjával próbálják felépíteni a fabula konstrukcióját. A kamera azért van, hogy megmutassa azt, amit szóban csak rendkívül felületesen lennénk képesek körülírni. És nem érdekel, hogy az átlagos nézõnek a szájába kell rágni, hogy "Most ért véget az elsõ világháború", "Most kezdõdik a második", "Most apám, látva ezt a gyönyörû napfelkeltét, megbékélt saját magával", mert különben képtelen lenne logikai kapcsolatokat találni az egyes jelenetek közt.
10/10
Laurinnyó 2009 febr. 25. - 16:57:10 10/10
(403/831)
Szerintem viszont nagyon jó film,sokkal jobb mint a gettó milliomos.Az egyik legjobb film amit valaha néztem.10/10 Sokkal több Oscart megérdemelt volna.
HaroldBlack 2009 febr. 25. - 15:59:57 Előzmény bélusH
(402/831)
Nekem is sokkal jobban tetszett a Gettó milliomos.
Viszont ritka az olyan film, amiben Brad Pitt meg is csillant valamit. Általában csak köréírnak valami jó történetet. Ebben a filmben tetszett a játéka.
7/10
bélusH 2009 febr. 24. - 15:41:12 7/10
(401/831)
Jó film végülis, de engem nem igazán érintett meg! Teljes mértékben élvezhetõ, de az összhatás elmarad a gettó milliomostól! Nem egy kategória, ezért mondtam összhatást...

Én személy szerint a legjobb vizuális effektus és a legjobb látványtervezésért járó oszkárt inkább a sötét lovagnak adtam volna, e helyett...

7/10
Gneta 2009 febr. 24. - 14:06:17
(400/831)
Nekem nagyon tetszett.

Kár, hogy csak ilyen kevés Oscart kapott, szerintem többet érdemelt volna.
Végre egy amerikai film, ami elgondolkodtatott.
9/10.
aron68 2009 febr. 24. - 07:43:10
(399/831)
Rendkívül jó film.A színészek alakítása,a történet,egyszerüen kiváló.Kár hogy nem nyert több oscart,szerintem megérdemelte volna ez az alkotás.Ajánlom mindenkinek.
10/10
simondi 2009 febr. 23. - 22:03:11 10/10
(398/831)
Sziasztok!
Megtudná valaki mondani, hogy mi annak a számnak a címe ami a film trailer-e (bemutató) alatt megy? Nagyon tetszik, de idáig nem találtam róla semmit!

Elõre is köszi!
norton15 2009 febr. 23. - 20:50:06
(397/831)
Jaj nézd már meg, mikre jelölték. Azokhoz képest jelentékteleneket nyert. Oscart a Star Wars is majdnem nyert pár éve, mégsem egy Oscaros alkotás...
norton15 2009 febr. 23. - 20:27:08
(396/831)
Nézd meg, hogy milyen kategóriákban jelölték. Ahhoz képest jelentéktelen...
10/10
kol3 2009 febr. 23. - 20:07:05 10/10
(395/831)
aha értem ,köszi...
norton15 2009 febr. 23. - 20:05:53
(394/831)
A filmajánló téved. A legjobb smink, vizuális effektek és a látványterv kategóriában gyõzött.
10/10
kol3 2009 febr. 23. - 20:03:17 10/10
(393/831)
A legjobb vizuális effektek:
A legjobb smink:
A legjobb operatõri munka:
A legjobb látványtervezés:

ez akár hogy számolom akkor is 4
http://www.filmajanlo.hu/hir.php?id=2197

most akkor mi az igaz:?
norton15 2009 febr. 23. - 19:59:03
(392/831)
Csak hármat, és elég jelentéktelen kategóriákban.