5/10
CsengoZoli 2009 márc. 05. - 12:13:33 5/10 Előzmény delamico
(454/834)
Nekem ami furcsa volt az a szerelmi szál.
Értem én,hogy nem akartak hatásvadász jeleneteket,de szabályosan olyan érzésem volt,mikor **SPOILER* Benjamin középkorú illetve fiatal,hogy két szeretõ beszélget vagy két barát.
Valahogy én erre a részre jobban rámentem volna!
Csakúgy otthagyja a családját és elmegy, mert jót akar, persze egy könycseppet sem ejt az asszony, aztán mikor fiatalon visszatér, akkoris a szállodai jelenet után csak annyit mond "szia" és elmegy...
Ez is fura volt,bár szerintem több sebbõl is vérzik a film.
dickie.greenleaf 2009 márc. 05. - 12:05:43
(453/834)
szerintem a cold mountain + big fish keveréke. kellemes film :)
delamico 2009 márc. 04. - 20:14:19
(452/834)
Ez nem rossz észrevétel ;), ellenben megjegyezném, hogy esetleg nem hiba egy film részérõl, ha fenntartja az érdeklõdésemet és magára vonja a figyelmemet a kajáról... sajnos ez itt valahogy, ahogy te is mondod, nem nagyon jött össze neki. Számomra semmi olyan mély nem volt ebben a filmben, amit ne lehetett volna megérteni kaja társaságában. Kérdés: Teszem azt olvasol egy könyvet. Egy hosszú könyvet. Mondjuk legyen 700 oldal. Már legalább 2 hónapja és 43 napja (ami már több mint 3 hónap) csak olvasod és olvasod és nem haladsz vele, mert unod és lassan halad a cselekmény. Az utolsó 20 oldalon egy szép, de hátborzongató befejezést kapsz. Elsírod magad. Az EGÉSZ könyv (amin 3 hónapon át sikerült csak átvergõdni magad) hatással volt rád, mert a 700-ból 20 oldala meghatott?
10/10
Gabriella54 2009 márc. 04. - 13:35:06 10/10
(451/834)
Hát ez az! Képzeld el, ha pl. A zongoristát lekevernék ott, amikor bevágják a koncert kezdetét! Vagy az Igenember a végsõ poénok nélkül - persze lehetne még sorolni!
Nem mellesleg biztos, hogy nekem a Benjamin nem egyszernézõs mozi :)
10/10
Morwen 2009 márc. 04. - 13:26:14 10/10
(450/834)
Hjaja!! Ez tényleg így van! Én is mindig maradok teljesen a végéig minden filmnek. Legfõbb okom az, hogy ha moziban ülök, akkor kifizettem az egészet, és egy teljes alkotásra fizettem be. =) Egy film nem ér véget a lámpa felkapcsolásánál. =) Én utoljára a Wall-E-t láttam moziban. Azt is végigbõgtem az elsõ perctõl kezdve. =DD

Ja, és a legfontosabb, hogy akik kirohannak, rendszerint lemaradnak a legjobb poénokról, amik a stáblista után szoktak lenni. =) Pl.. Karib tenger... Galaxis Útikalauz... stb. =)
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 márc. 04. - 10:51:27 10/10
(449/834)
Ezt a meleg-nem meleg dolgot leginkább offtopic-ban kéne megbeszélni, itt talán a filmrõl beszélnénk, ha lehet...
10/10
Gabriella54 2009 márc. 04. - 10:46:38 10/10
(448/834)
Teljesen igazad van, nagyon mélyen megérintett - és tényleg volt sírás, orrfújás és társai (ráadásul alávaló módon iszonyú hamar felkapcsolták a villanyt! lassan a mozikban is az lesz, mint a kereskedelmi tv-csatornákon: még ki sem írják, hogy "vége", már világos van, hajtják ki a jónépet a nézõtérrõl! mindig szerettem elolvasni a vége fõcímet, de újabban valósággal ferde szemmel néznek ránk, hogy nem futunk ki azonnal! pedig olyan jó levezetõje a filmnek!)
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 márc. 04. - 10:43:50 10/10
(447/834)
Nem érzem benne az ellentmondást, hiszen ha a bulvárlapoknak hiszel, ennyi erõvel hihetsz a Washington Post-nak is.
Nem mellesleg viselkedéskutatás és viselkedéskutatás között is oltári különbség van, tehát õk sem tévedhetetlenek :)
Amúgy (de kár, hogy nem emlékszem a cikk írójának a nevére) épp egy viselkedéskutató fejtette ki, hogy mindenkiben ott lapul a látens homoszexualitás! Ez persze nem azt jelenti, hogy mindenki meleg lesz, de bizonyos hajlamot senki sem tagadhat le!
10/10
Morwen 2009 márc. 04. - 08:53:13 10/10
(446/834)
Nekem elképesztõ módon tetszett! Nagyon lekötötte a figyelmem mind a 2:35 perce. Nevettem, aggódtam, sírtam, volt minden. Szerintem méltó utóda, vagy recall-ja a Joe Black-nek. Egy maradandó filmnek érzem most. Nem egyszer nézhetõ, mert van mondanivalója, mély tartalma. Akinek nem jön be, az nem szereti vagy Brad Pittet, vagy az ilyen típusú filmeket. Amúgy aki még nem látta, készüljön fel, hogy halálosan szomorú. Lesz sírás.
9/10
CrazyBoy 2009 márc. 04. - 02:35:20 9/10
(445/834)
Pedig jó film.
9/10
CrazyBoy 2009 márc. 04. - 02:26:12 9/10
(444/834)
Hát igen, ez csak egy játék. Manipuláció, megtévesztés. Az egész világ csak illúzió általunk kialakított kép egy információhalmazból aminek csak egy részét képes befogadni az agyunk, és az információfolyam jó része hamis, a józan ítélõképesség pedig vagy kiszûri ezt vagy nem, közben jól szórakozom, valójában egy gép, jobban mondva csak egy program vagyok én is a mátrixban.
9/10
CrazyBoy 2009 márc. 04. - 02:18:18 9/10
(443/834)
Rendben a heteróságod elhiszem, az egyöntetûséget nem. Érdekes mód én sem vagyok meleg.
9/10
CrazyBoy 2009 márc. 04. - 02:12:58 9/10
(442/834)
Gondolom te is meleg vagy, vagyis leszbikus , különben nem értem, esetleg balettozol vagy formatervezõ vagy, más ötletem nincs.
9/10
CrazyBoy 2009 márc. 04. - 02:07:44 9/10
(441/834)
Egyre jobb, miközben pötyögöd a karaktereket vicsoríts is, úgy jobban átjön a gyûlölet:D
9/10
CrazyBoy 2009 márc. 04. - 02:02:53 9/10
(440/834)
És amit a mások írnak azt készpénznek veszed?Kicsit láss bele a dolgokba. Ostobenkó, na megyek aludni:)
9/10
CrazyBoy 2009 márc. 04. - 01:42:12 9/10
(439/834)
Ez a te kételyed nem az enyém, brit viselkedéskutatók elemezték a szokásait, mozgását és szerepvállalásait, ezt a konklúziót vonták le. Kiemelve, hogy miért a Tróját vállalta el a The Fountain helyett, mert hát ugye ott több szoknyás izmos férfival játszhatott együtt stb. Ez számomra semmit nem von le Pitt értékébõl mint színész, titkoltan meleg, ennyi.
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 márc. 04. - 01:32:21 10/10
(438/834)
Nem baj, hogy nincs köze a filmhez? Nem mellesleg: ha a Washington Post-nak nincs igaza, akkor a többi lapnak miért van?!
De Brad Pitt tényleg nem meleg...
9/10
CrazyBoy 2009 márc. 03. - 23:18:22 9/10
(437/834)
A The Washington Post-ban lett leközölve róla a cikk, persze ettõl még tarthatsz szánalmasnak, végülis nekem nem vagy szempont.
10/10
Gabriella54 2009 márc. 03. - 21:42:59 10/10 Előzmény marky
(436/834)
Nagyon tetszett, végig lebilincselt, fogva tartott - a du. 3 órakor kezdõdõ elõadásra ültünk be és nem akartuk elhinni, hogy közben besötétedett!
Még mindig foglalkoztat, egyszerûen lenyûgözõ volt!
delamico 2009 márc. 03. - 21:18:42
(435/834)
Nem érted a hozzászólásom, mert ha értenéd, akkor nem találnál ellentmondást, mert nincs. Igen, bénák a színészek, gyengék a karakterek, túl hosszú, ezért elveszíti a hatását, de a vége hátborzongató és morbid *nyíl* végigbõgtem. Nálam a "hatása van egy filmnek" azt jelenti, hogy után 30 percen keresztül nem tudok kilépni a hangulatból és még hetekig beszélek áradozom róla. Minthogy ezt a filmet végigzabáltam, majd a végén egy 5 perces bõgés után felkeltem és lementem enni aztán visszajöttem és addigra már a világon semmi nem volt a film hangulatából, ami az utolsó 10 percet leszámítva nem is volt neki. Ha rád minden film hatással van, amin bõgsz, akkor nem az én kommentem ellentmondásos...