cupakolo 2009 márc. 21. - 10:47:48
(474/834)
A film nem volt rossz, de nagyon hosszúra sikeredett, amit talán fele annyi idõ alatt is összelehetett volna sûríteni. 10/7 Az oscarok miértjéhez annyit fûznék hozzá, hogy a 3 oscar pont elég volt. A maszkmester zseniális, õ nélküle talán semmit nem ért volna a film, ha más más emberek játszották volna Benjamin szerepét még 3 oscart se érne meg. A vég tetszett, na azon elpityeredtem magam, spoiler: teltek az évek?? és Benjamin visszafejlõdõtt kisbabává, és Daisy karjában meghalt. Tudom, valahol tényleg élt egy ilyen ember, aki öregnek született és fiatalon halt meg, de azért kuncorogva megjegyezném, hiteltelen volt igazából az egész, ilyen nincs, hogy egy kifejlõdött 180 cm magas xx kg férfiból egyszercsak 3kg-nyi kisbaba legyen...Az eredeti férfi aki tényleg ebben a betegségben szenvedett tuti, hogy nem fejlõdött vissza kisbabává. Természetellenes lenne. talán elfonnyadt a magasságából. Nem tudom, interneten nem található semmi ilyen eset. Daisy-t is jól maszkírozták, õt alig ismertem fel. Na de összességében nem bántam meg, hogy megnéztem, pénzt nem vesztettem-itthon néztem. De valahogy nem az én szájízem szerinti film volt, nem volt egy nagy alakítás, sok fölösleges dolog volt benne, amire nem lett volna szükség, a film csattanója miatt sem.
10/10
biq 2009 márc. 21. - 00:47:03 10/10
(473/834)
nagggyon jó film!most úgy érzem, hogy végre fejlõdik a filmipar. Úgy értem így 2009 elejére egy csomó jó film jutott el hozzánk,köztük ez is. A végére eléggé meghatódtam,de szerintem nem vagyok egyedül.:)és amúgy még azokat is meg tudom érteni,akik szerint inkább ennek a filmnek kellett volna elvinni több Oscar-t..
Cullangka 2009 márc. 19. - 22:05:43 Előzmény bourne
(472/834)
nekem épp az teccett legjobban, hogy a mamival kezdték aki épp készült ½megmurdelni½ vagy mi, mert sztem annál nincs szomorúbb ha egy öreg meghal, fõleg egy romantikus számára ugy, hogy nem emlékezhetett vissza egykori szerelmére! nekem nagyon is tetszett
10/10
fekete...orsi 2009 márc. 19. - 19:25:23 10/10 Előzmény pacica
(471/834)
IMÁDTAM!!! nagyon jó volt!
pacica 2009 márc. 17. - 15:01:02
(470/834)
megmurdelek? haha
bourne 2009 márc. 17. - 14:50:18
(469/834)
jajj ... nekem nem jött be ... már megint ez a halálos-ágyamon-fekszem-olvasd-fel-a-naplót-mielõtt-megmurdelek ...
komolyan, miért kell ilyen idétlen lerágott csonttal kezdeni a filmet ??? ... nem láttuk már elégszer ???
és bár jól volt megcsinálva és érdekes is volt helyenként, azért annyira de annyira elrontották a filmet ... mert az alapötlet tuti jó, hogy vegyünk egy ilyen embert, de azon kívül semmi eredeti nincs a filmben ...
7/10
excusez-moi 2009 márc. 13. - 20:28:11 7/10
(468/834)
sztem ez a film nem csak Benjaminról szól. hanem mkirõl. különbözõ embertípusokon bemutatja az "élet értelmét". sosem tudhatod mit hoz a holnap. :)viszont hiányoltam belõle a vicces jeleneteket. (de végül is nem vígjáték)de így nagyon szomorkásnak hat sztem. és Cate Blanchett nagyon szép volt a filmben. bár elég furcsa dolog ez az öregen születés.. de pont ettõl egyedi.
Adrusz 2009 márc. 11. - 14:10:18
(467/834)
Ízlések és pofonok...sok negatív kritikát olvastam itt és megmondom õszintén nekem tetszett nagyon....nemrég halt meg a nagymamám így a haldoklós rész nekem nagyon nehéz volt érzelmileg lehet épp ezért fogott meg a film nem tudom de még így is hogy elõidézte bennem a fájó emlékeket nagyon tetszett kicsit olyan mûvésziesre sikeredett szerintem mint pl a balszerencse áradása címû film v az Amelie csodálatos élete.. jó lehet h nem egyformák ezek a filmek de nekem ezekre hasonlított!Én teljes mértékben erre számítottam hiszen eléggé merész gondolat hogy egy csecsemõ öregen születik és aztán visszafiatalodik szóval szerintem ilyen filmre is lehetett számítani ez nem egy szokványos mozi.Egy szó mint száz én csak ajánlani tudom mindenkinek!
suplive 2009 márc. 08. - 11:14:53
(466/834)
az egyik legjobb film amit mostanába láttam.
Cullangka 2009 márc. 08. - 07:44:18
(465/834)
ez is igaz! kicsinek kedvencem volt godzilla, de csak este 10kor játszották a moziban! nagyon tetszett, de csak az elejét és a végét láttam XD
2/10
msandie 2009 márc. 07. - 16:26:05 2/10
(464/834)
Ez a film harmatgyenge volt. Nekem nagyon nem tetszett!!Amennyire vártam, h +nézzem, akkora csalódás..nem csodálom, h többen ásítoztak rajta..olyan baromi vontatott, unalmasan hosszú az egész...szörnyû.
Cullangka 2009 márc. 07. - 11:39:57
(463/834)
ez azért van mert ha valaki ásít egyet (mondjuk oxigén hiány miatt)akaratlanul is ásítanak mások is, mert mint tudjuk az ásítás említése is elég ahhoz, hogy valaki ásítozzon!:D
Cullangka 2009 márc. 06. - 19:42:30
(462/834)
én bánom, hogy megnéztem! de csak egy részben! amióta megnéztem, és a végére gondolok mindig elcsöppenek! sok részen el lehet csöppenn a filmben! én egyáltalán nem untam, minden percét élveztem! bred pitt legjobb alakítása! már vártam, hogy fogják megcsinálni fiatalon (mert öregre nem olyan nehéz) de zseniális! fantasztikus film 10/9.5

spoiler!

sztem azért jobb lett volna, ha ugy hal meg, hogy mutaták a nagy órát egyre lasabban jár a mutató és egyszercsak megáll... pont mikor meghal.. de azért a film nagyon jó
Fecze 2009 márc. 06. - 18:24:59
(461/834)
A film egészében számomra egyáltalán nem volt unalmas, sõt már vártam Bradd Pitt új öreg arcát.Az is igaz viszont, hogy itt nem a szerep volt jó, hanem a forgatókönyv, így nem is tûnhetett ki annyira Brad Pitt (remekül játszott).Olyanoknak ajánlanám, akik szívese járnak színházba is, mert ehez kell egy kis türelem és mûvészi érzék.
10/10
marcsu101 2009 márc. 06. - 11:09:34 10/10
(460/834)
Mindenkinek csak ajánlani tudom! Tegnap megnéztem és még a stáblista végénél se tudtam felállni a moziszékbõl, azóta is a hatása alatt vagyok! Elgondolkoztatja az ember!
Brad legjobb alakításai közé sorolom!
5/10
CsengoZoli 2009 márc. 05. - 23:42:45 5/10
(459/834)
Igen,pontosan így értem!
offtopic
delamico 2009 márc. 05. - 19:29:51
(458/834)
-_-
végülis Caroline ott van...
5/10
CsengoZoli 2009 márc. 05. - 19:15:02 5/10
(457/834)
Amikor a "vérzik" témát a "nõ"-vel kezdted kicsit megijedtem :P
delamico 2009 márc. 05. - 19:00:53 Előzmény CsengoZoli
(456/834)
Vérzik hát. A nõbõl, Benjaminból, a hosszából, a felesleges hülyeségekbõl, még Captain Mike tetkóiból is...
delamico 2009 márc. 05. - 18:57:45
(455/834)
Érdekes szemléletmód. Bennem ez simán mûködik. Dehát nem vagyunk egyformák. Különben meg nem mondtam én, hogy a könyv/ film olvashatatlan/nézhetetlen, csak azt, hogy unalmas és szenvedõs. De még a nézhetetlennek tûnõ filmek vége is lehet valami nagy, amitõl aztán azt mondod, hogy ez tök jó volt. Mint a Butterfly on the wheel. Ezért nem szabad otthagyni a filmet 25 perc után XD