Téma: Billy Elliot

norton15 2007 jún. 25. - 11:27:51
(29/89)
szerintem is, jó lett.
norton15 2007 jún. 22. - 21:09:40 Előzmény Folgore
(28/89)
engem nem riaszt a giccs, csak adok mások véleményére és meggondolom, hogy mit nézek meg mióta a ker. csatornák csodálatos Dolph Ludgrenét vagy Steven Segalját vagy Adam Sandlerét kell bámulni
norton15 2007 jún. 22. - 20:55:01
(27/89)
a másik is jó angolul "the Chumscrubber" néven adták ki, Glenn Closeszal és a Ralph Fiennesszal. Jó film az (Kicsit olyan mint a Született feleségek) , ez is jó film volt. Szerintem a vége nem giccses, hiszen ha nem sikerül neki az nem giccses ?!
csuporka82 2007 jún. 18. - 19:56:41
(26/89)
mármint kombinálni
csuporka82 2007 jún. 18. - 19:55:55
(25/89)
Oké, csak néha elkezdek kominálni.
Mara60 2007 jún. 18. - 16:37:59
(24/89)
A YouTube-n vannak fennt belõle részletek.
Mara60 2007 jún. 18. - 14:30:40
(23/89)
Nem én sem tartom valószínûnek. Én arra gondoltam, hogy a balett rímel a filmre, a film pedig a balettre. Mindkettõ a kitörés, az önmegvalósítás lehetõségeit boncolgatja.
Chaplin85 2007 jún. 18. - 11:07:48
(22/89)
Attól, hogy Billy a film végén a Matthew Bourne-féle balettban játszik (az a bizonyos) mért lenne meleg??? Férfi balettosok számára az a darab nagyon nehéz, és megtisztelõ benne játszani. Aki a felnõtt Billy-t játsza (José Tirado) sem meleg, "csupán" a világ egyik legnagyobb balett-táncosa, aki felnõtt ehhez a kihíváshoz. Egyébként a Bourne-féle darab nem a melegség miatt különleges, hanem mert megmutatja a férfi-balett nehéz, de igen gyönyörû jeleneteit--szerintem. persze ez egyéni. Mellesleg nincs meg valakinek dvd-n?
csuporka82 2007 jún. 18. - 10:46:28
(21/89)
Köszi. Ezt kár lett volna kihagyni, ettõl lett kerek az egész. Azt írtad, hogy "elõször sokkolja õt amit tapasztal, de aztán megismeri és megtetszik neki a lehetõség, hogy õ maga is valaki más legyen". Tehát ez azt jelenti, hogy a filmbeli Billy Elliot nagykorára szintén meleg lett? Mert egész végig azt hangsúlyozta, hogy szereti a balettet, de attól még nem meleg. De utána kiszakad otthonról, tehát nincs ki visszahúzza.
Mara60 2007 jún. 18. - 10:29:44
(20/89)
Egy nagyon különleges Hattyúk tava feldolgozásról van szó. Kicsit a L. di Capriós Rómeó és Júliához tudnám hasonlítani, ahol ugyan meghagyták Shakespeare szövegét, és a dráma keretét, de teljesen modern tartalommal töltötték meg.
Itt is megmaradt Csajkovszkíj zenéje, de az eredeti baletthez csak nagyon kevéssé lehet hasonlítani. Az hogy modern korba helyezték, csupán egy adalék. Igazántiból a másságról szól. Itt is van ugyan egy herceg, aki nem is herceg csak gazdag, és a maga üvegbúrájában él, amíg egy éjszaka kívül nem találja magát ezen a védett világon, és megismerkedik egy teljesen más világgal. Elõször sokkolja õt amit tapasztal, de aztán megismeri és megtetszik neki a lehetõség, hogy õ maga is valaki más legyen. A környezete azonban visszahúzza.
Mondanom sem kell, hogy a darab nem zárul happy end-del.
A hattyú pedig, akinek a segítségével ezt a másik világot felfedezi nem lány, mint az eredeti balettben, hanem férfi. (na ezt a szerepet táncolja a film végén Billy)
Mondom, nagyon különleges darab. Egyszerre drámai és megbotránkoztató, szép de felkavaró és nagyon, nagyon elgondolkoztató. Ugyanakkor pont emiatt a felfokozott drámaisága miatt, hiányzik belõle az az emberség és kedvesség, ami olyan szeretnivalóvá teszi a filmet. Az üzenete mégis mind a kettõnek ugyanaz.
csuporka82 2007 jún. 18. - 08:21:31
(19/89)
Szia Mara.

Kifejtenéd bõvebben az utolsó mondatodat? A filmet láttam, de a Hattyúk tavát sajnos nem.
Mara60 2007 jún. 17. - 19:46:00
(18/89)
Nem tudom látta-e már valamelyikõtök azt a bizonyos Hattyúk tava elõadást, ami a film végén szerepelt? Hát nem semmi egy darab, igazi polgárpukkasztó feldolgozás. Felrúgnak benne minden konvenciót rendesen. Ugyanakkor technikailag hihetetlenül magas szinvonalon.
Én nem sokkal a film bemutatója elõtt láttam, de nem sejtettem köztük a kapcsolatot, ezért számomra (és gondolom az angolok számára is, akik jól ismerték az elhíresült elõadást) a film vége egy hatalmas poén volt.
ReBii 2007 jún. 17. - 15:30:43
(17/89)
Tegyük hozzá azt is megnézném, ahogy balettozol :P
nem láttam a filmet, pedig megnéztem volna :'(
majd legközelebb
kevinspéci 2007 jún. 17. - 15:07:47
(16/89)
Ne hülyülj, Sírer, lehet, hogy ízlett volna! :)

Nem tom, szerintem nagyszerû jelenet volt - így, saller nélkül is. :)
7/10
Newcastle United 2007 jún. 17. - 14:15:54 7/10
(15/89)
Én levertem volna ha megpuszil.:)
kevinspéci 2007 jún. 17. - 13:45:20
(14/89)
A legelején aszittem, valami gyökér balettfilm lesz, de nagyot csalódtam. Ez durva jó volt. A két kissrác meg a fater nagyot alakított. A balettból csak annyi volt a filmben, amennyi még nem árt.
Volt benne jó pár nagyszerû jelenet.

B O I L E R - S Z P O J L E R ! ! ! ! ! :)

Nekem a legjobban az teccett, amikor a barátja az utcán adott neki egy puszit, s abból kiderült, hogy homi. Én nem vagyok az, de a srác tekintetében meg magában ebben a jelenetben volt valami végtelenül bájos, megható.
Meg igazad van: az utolsó jelenet is nagyon jó volt. Meg amikor felvételizett.
Na, egyszóval: ez egy kiváló angol tragikomédia. Az "Alul semmi"-nél sokkalta jobb.
Chaplin85 2007 jún. 17. - 09:47:02
(13/89)
Szerintem nagyon érdekes film, a kisfiú remek alakításával. Vannak benne igen eredeti elemek (pl.: az elsõ temetõi jelenet). A humor is nagyon jól lett belevegyítve. Mellesleg nekem nagyon tetszett a végén amikor a "a felnõtt" Billy-t mutatják beugrani a zenére, az utolsó kép: az tényleg olyan volt, mint amikor eltûnik az elektromosságban-amirõl beszélt.
Jim Raynor 2007 jún. 17. - 00:45:46
(12/89)
Ennek a filmnek távolról sincsen semmi köze a giccshesz, mégcsak köszönõviszonyban sincsenek. Optimista film , ami felébreszti az emberben a reményt, hogy az odaát (az álmaink) mégsincs annyira odaát ( ez miért baj, ez ellen mi kifogásotok van? ). A giccses film egyébként nem jelenti azt, hogy egy film rossz, gondoljatok a Moulin Rouge-ra, az a film maga A giccs film, mégis fantasztikus, elbûvülõ, magával ragadó, az egyik legjobb mozis élményem. A Billy Elliot szerintem nagyon jó film, megfelelõ színészi alakításokkal, néhol komikus, néhol fájó jelenetekkel, de nagyon jó forgatókönyvel, párbeszédekkel és fényképezéssel. Aki szereti, ha egy film optimista szemléletû, amellett, hogy könnyedén humoros, de néhol szomorú, annak érdemes vele egy próbát tennie.
csuporka82 2007 jún. 16. - 22:01:21
(11/89)
Szerintem is nagyon jó volt. A fújhatjura hasonlít? Azt ki látta?
perry 2007 jún. 16. - 21:54:49
(10/89)
Miskolc és kb. 5 hónapja.