Téma: Biutiful

zsombor1 2014 szept. 07. - 11:57:18
(64/84)
Nem jártam még Barcelonában. De volt róla egy kialakult kép bennem. Úti filmekbõl, ismerõsök elbeszélésébõl, stb... Gondolom, mondanom sem kell, hogy ez a kép, egyáltalán nem egyezik azzal a képpel amit ez a film tükrözött errõl a gyönyörû városról. Azt írják itt egyesek, hagy a film a valóságot tükrözi. Szerintem egyáltalán nem (csak)ez a valóság. Mindennek van jó és rossz oldala, ez a film csak a rossz oldalát mutatta a dolgoknak. Az se tûnik reálisnak, hogy egy emberrel egyszerre ennyi rossz dolog történjen. Én egyetértek azzal, hogy ezek a dolgok (betegségek, családi tragédiák, munkahelyi problémák-tragédiák stb.) megtörténhetnek, sõt meg is történnek naponta, csak annak nagyon kicsi a valószínûsége, hogy ezek egyszerre, egy idõben, egyvalakivel történjenek meg. Itt valaki, csúnyán leszólta az egyik kritikát, azt amiben azt írják, hogy egy kicsit sok volt már ez a tragédiacunami. Egy kicsit nekem is ez volt az érzésem a film végén. A végén már nem tudtam sírni, azért nem tudtam mert átbillentem egy olyan állapotba, hogy azt mondtam, hogy: ilyen nincs, ez nem történhet meg(remélem).
És hol van a híres nyugati szociális háló. Bennünk az a kép van, hogy a nyugati országokban ha az emberek ennyire rossz körülmények között élnek, azokat segítik, támogatják. Errõl, ilyesmirõl nem nagyon volt szó a filmben, valószínû, nem ezt akarta ábrázolni a szerzõ. Mindegy nem értek 100%-osan egyet azzal a kritikával, amit az elõbb említettem, de szerintem is, ebben az esetben a kevesebb, több lett volna.

Spoiler


Azon gondolkoztam, hogy megdöbbentõ az, hogy egy ilyen fertõben éltek(legalábbis így volt ábrázolva Barcelona - rosszul öltözött emberek, koszos, rendezetlen lakások, penészes falak, nyomor, szegénység) és mégis vannak a világban olyan helyek, ahonnan ide menekülnek az emberek.

Gondolkodom rajta, hogy megnézzem e még egyszer, volt egy-két dolog ami számomra nem volt tiszta. Pl. az, hogy a nõ azelõtt elvonón volt vagy pedig elmegyógyintézetben? Vagy az nem volt még világos, hogy végül is a nigger csaj lelépett a pénzzel, vagy visszajött. Amikor haldoklott, csak úgy láttuk a nigger csajt, hogy lebeg a plafonon, ebbõl arra is lehetett következtetni, hogy csak remélte a koma, hogy visszajött és a gyerekekkel lesz valaki.
lambton 2014 júl. 11. - 20:13:43
(63/84)
ma megnéztem végre... tudtam, hogy nehéz lesz... de még annál is nehezebb...
Kosheen01, pont így éreztem én is, nagyon jól megfogtad a lényeget

egyébként nem csak az életet és a halált nyomja az arcunkba a rendezõ, hanem olyan durván akarja felnyitni a szemünket spirituális tekintetben, hogy azt nem lehet nem észrevenni...
nagyon kényelmetlen film, nem szeretünk ilyesmivel szembenézni, az elkényelmesedett életünkbõl nem jó rálátni erre a világra, tényleg az alázat jut eszembe, adjak hálát nap mint nap azért, ami másnak nem természetes... a legelemibb dolgokért...

Javier arca még akkor is megmutatja az univerzumot, mikor meg sem rezzen...
az egyik legfájdalmasabb film, amit valaha láttam
10/10
10/10
Sejce 2014 máj. 08. - 08:19:20 10/10
(62/84)
Különleges és nagyszerû film. 10/10
Kuttyánszki 2014 márc. 17. - 13:35:14
(61/84)
Már láttam régebben egyszer. Most véletlenül kattintottam a csatornára, azonnal felismertem, melyik film megy...Idejében aludnom kellett volna, mégis végignéztem másodszorra is.Hát ennyit a véleménykülönbségekrõl.
10/10
NADALFAN 2013 júl. 15. - 21:58:44 10/10 Előzmény MartynSz
(60/84)
ennél szebben én sem tudtam volna méltatni a filmet , csak azonosulni tudok a leírtakkal!
a FILM 10/10.
10/10
MartynSz 2013 ápr. 01. - 15:58:11 10/10
(59/84)
Mestermû ez is, mint Inárritu és csapatának összes többi filmje. A téma ismét az élet és halál kérdése a mostani, kulturális ütközésekkel teli világunkban. A helyszín ezúttal Európa egyik legizgalmasabb olvasztótégelye, Barcelona, ahol összemosódik a túlvilág a földi léttel. A már megszokott motívumok mozgatják a történetet - a kiegyensúlyozott családi kapcsolatok elérhetetlensége, egy-egy "oda nem illõ" tárgy okozta tragédia (mint pl. a Babelben a puska) - de most sokkal erõteljesebb és határozottabb, erõsen spirituális útravalót kapunk.
10/10
Bucedli88 2013 febr. 04. - 19:43:18 10/10
(58/84)
Kõkemény dráma Javier Barden zseniális alakításával. A vége nagyon megható volt, picit el is sírtam magam rajta.
szevia 2012 nov. 17. - 23:12:43 Előzmény Segítõ Béka
(57/84)
Nem neked készült..ehhez még nõnöd kell:)
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 nov. 14. - 14:21:25 1/10 Előzmény seemur
(56/84)
nézd meg jobban
seemur 2012 nov. 11. - 09:43:35
(55/84)
kb mint a kommentjeid, ahogy elnézem.
1/10
Segítõ Béka 2012 nov. 10. - 22:59:08 1/10
(54/84)
nem ábrázol mást csak sivárságot és a depresszív hangulatot a konzervbe zárja, ezt szánja a nézõnek
10/10
baro g 2012 nov. 03. - 19:50:20 10/10
(53/84)
Javier Bardem tényleg óriásit alakít ismét.Engem nagyon megérintett...nem egy családi mozi,bele kell tudni merülni.
10/10
far vik 2012 aug. 06. - 15:13:17 10/10 Előzmény caya
(52/84)
Igaz szavak.
9/10
caya 2012 júl. 30. - 13:03:42 9/10
(51/84)
Aki nem tudja elviselni hogy egy filmben nem történik igazából semmi vidám annak én személy szerint nem ajánlanám. Ez nem egy könnyed délutáni Hallmark-os történet, és ha már itt tartunk: nem feltétlenül jut mindenkinek könnyû és boldog élet, nem is hinném, hogy ez az amiért érdemes élni, hiszen akkor jópár életnek nem lenne értelme.

Pont az a kihívás hogy egy ilyen elcseszett sorsot/életet ilyen gyönyörûen sikerül ábrázolni. Ez a film nem hazudik, eléd rakja, hogy az életben gyakran nagyon kevés boldogság van és az embernek meg kell tanulnia még így is örülni a kevésnek. Ez az igazság, sehol sem próbálja megkacagtatni az embert, nem is kell, nem vagyunk már gyerekek.
8/10
kritiza 2012 júl. 04. - 22:13:31 8/10
(50/84)
Az utóbbi idõk egyik legkellemesebb csalódása számomra ez a film. Ütõs a karakterábrázolás, ritkán látni ilyen árnyalt és kifinomultan kidolgozott karaktereket. Különösen, ami a fõszereplõ jellemét illeti. Kiszámíthatatlan történetvezetés, szokatlan jelenetek sora... életszagú, fájdalmas és elgondolkodtató. Engem a Korcs szerelmekre emlékeztetett. Nagyon tetszett, minden európai film / mûvész film rajongónak ajánlom.
1/10
Segítõ Béka 2012 máj. 29. - 17:40:37 1/10
(49/84)
a rendezõ meg most már jó lenne ha kijönne a depresszióból és már vmi vidámabb filmet forgatna, ciki ilyen sok tragédiát látni. nem volt gyerekszobája?
én ha drámát forgatnék, biztos raknék bele pár kedves poént, színes dolgokat, hogy az ember azért lássa: érdemes élni.
1/10
Segítõ Béka 2012 máj. 29. - 17:19:41 1/10
(48/84)
én megnéztem a filmet, óriási csalódás.

mondjuk durva a kínaiak halála, de a film amúgy egy semmi. nem érdemes megnézni.
a természetfeletti szál se tetszett.
alaposan túl van sztárolva a film, de bardem jó színész
8/10
beo71 2012 máj. 28. - 19:18:35 8/10
(47/84)
Inárritu elbeszélésében még a mocsok, a halál is költõi és felemelõ.A rendezõ kézjegye miatt kiemelkedõ ez az alkotás, ráadásul kapunk egy zseniális játékot is Javier Bardemtõl.Itt nem a sztori a lényeg, hanem a kicsomagolás.Igazi, jó lélektani dráma.8/10.
csineva-xx 2012 máj. 18. - 14:38:50
(46/84)
Erre reagálok:

Revizor, 2011. augusztus 29.: Semmi nem elég

És még ***SPOILER***-ezek is...


Hát barátom, ehhez a cikkhez csak gratulálni tudok...
Biztosan egy azon filmrõl beszélünk?
Valószínûleg olyan ember vagy, akinek a való világ - úgy ahogy van - sok, aki nem akar felnõni a valósághoz, akinek kényelmetlen az élet maga. Ebbõl adódóan nem tudsz észrevenni egy csomó dolgot, ami totál nyilvánvalóan ott van elõtted. Másképp nem böfögted volna ide ezeket a pökhendi sorokat.

Nézzük csak (a teljesség igénye nélkül)!

arcunkba vág? – Mi van? Talán bûntudatod van, hogy így magadra veszed? Mit is? Épp attól ritka jó ezt a film, hogy nem elénk tár, sokkal inkább bele visz...

a drámai helyzetek inkább kioltják, mint felerõsítik egymást? – Szóval a film hõfoka egyenlõ a nullával? Vagy mi a szösz? Hogy is érted ezt? Egyik eltörpül a másik árnyékában? Vagy hogyan?

„elsõfilm”? – Nagyon fasza érzés lehet egy ilyen különlegesen elsõrangú munkáról, egy ilyen nagyszerûen látó és láttató rendezõrõl ilyen hangnemben beszélni...

taszító történet? – Szóval inkább a homokba dugod a fejed?

szépnek távolról sem csúfolható felesége? – Mi van??????? Ez olyan de olyan ostoba kijelentés, hogy nem is ragoznám tovább...

nem tud veszekedés nélkül levezényelni egy vacsorát? – Hja, basszus, tényleg, elég gondterhelt szegény, de a „hamburger”-hez meg a másik fura ételhez megvan a humora... Mert te azt képzeled, hogy szülõnek, pláne egyedüli szülõnek lenni kéjutazás???

kínai vendégmunkás? – Nem tûnt fel, hogy ezek az emberek illegális bevándorlók? Nem kekeckedni akarok, de hát jelen esetben nagyon is fontos: míg a vendégmunkás a rendezett jogi helyzetében biztonságban érezheti magát, addig az illegalitásban élõ bevándorló teljes kiszolgáltatottságban tengõdik...

alapvetõen nem jófej Uxbal? – Mert te talán nagyon az vagy...!!!

Attól tartok, épp annyi érzéked volt ennek a filmnek a bemutatásához és értékeléséhez, mint azoknak a cici-seggeknek a bárban, maximum!
Imitt-amott a nagyon is kiélezett drámai szálak mellé a melegségen, meghittségen, szépségen túl némi humor is csúszott a gépezetbe, és ha igazán rászántad volna a drága idõdet erre a remekmûre, akkor talán azt is érzékelted volna, hogy mennyire ragyog néhány pillanata a filmnek ebben az egyébként hideg kékes árnyas atmoszférában, ezzel a kontraszttal is csak a mély fájdalmas valóságot erõsítve. Illetve egész egyszerûen több mint két órában teljesen reálisan elvezetett minket egy olyan világba, aminek hál' Istennek nem sokan vagyunk részesei, de ettõl még nagyon is valós.

Az egészben az szomorít el, hogy nem baj, ha valaki lusta, vagy nem elég nyitott figyelmesen végignézni ezt a filmet, de hogy ezt a gyalázatosan nyikhaj (nem tudom, így helyes-e így írni...) véleményt miért kellett, s fõképp miért lehet (!), egy ilyen, sokak által olvasható oldalon elkövetned?

Szégyen!

Biutiful – elhibázott szép (írja valaki, egy nálad sokkal inkább hozzáértõ...)...
csineva-xx 2012 máj. 17. - 02:08:14
(45/84)
Valami elképesztõ humánummal átitatott, Inarritutól megszokottan több szálon futó, életszerû, mégis hullaszagú dráma. A rendezõ mágushoz hasonlóan egészen testközelbe hozza a drámát, a halált, a felelõsség terhét, a kiszolgáltatottságot, a gyámoltalanságot, a rendezetlen érzelmeket, mindent, ami kerek egésszé alakítja ezt a zseniális mûvet.
A történetet meghatározó párhuzam: beteg illegalitás – illegális betegség - nyomasztó és felkavaró egyszerre!
A vörösbor íze Marambra poharában (még hogy Marambra goromba?? – hülye!!! – mármint a port…), a gázszag, húgyszag, vérszag, Bardem izzadt poros pasiszaga – annyira magával ragadó az egész, hogy minden igyekezetünk ellenére napokig nem tudunk szabadulni az emlékétõl.
A bipolaritás, a távoli apa, a gyerekek, Uxbal igyekezte, a baba anyja hátán – szeretnivalók, szerethetõk – muszáj is, másképp bele is fulladnánk ebbe a történetbe...
Marambra – mesés, és nagyon találó névválasztás...
„Soha ne felejtsd el az arcomat!”... - útravalóul!
10/10