Téma: Blackhat

Nagy1A 2015 máj. 03. - 10:10:26
(22/42)
Melyik?? A kancsal kínai, vagy az emberevõarcú néger?? Hálivúd tényleg bejáccik....
5/10
Bigpapa 2015 febr. 05. - 11:46:30 5/10 Előzmény NN153
(21/42)
SPOILER


Viszont az a lövöldözés a konténereknél, olyan jól szólt,mint a szemtõl szemben -ben!Szóval ahhoz qrvára ért a faszi! :)
5/10
Bigpapa 2015 febr. 04. - 22:50:09 5/10
(20/42)
16:10-kor a Lurdy 9-es termében 2-en ültünk :D Szóval elég meghitt volt így a mozizás.

Hát, a film.....ezt is láttuk! :D Semmi pluszt nem adott az életemhez. Az operatõri munka olyan benne, mint ha egy 6 éves gyerek rángatná a kamerát és teleibe zoomolná a szereplõket,mert mindig közel van mindenki. Ettõl sokszor félre kellett néznem, mert még az utolsó sorban is zavarta a szememet. Két igazi nagy akció van a filmben, ott a lövöldözés nagyon realisztikus, szóval az 8 pontos! Ami még 10 pontos, az a kínai csaj :) Jó volt nézni
Innen SPOILER

Nem vagyok hekker, de abból indulok ki, ha én írok valamit és azt valaki tovább fejleszti, annak az alapja ugyan az marad, tehát tudom a megoldását. Itt kapkodtak össze vissza. Kihozzák a faszit a börtönbõl, hogy a rendõrbíró folyton a nyomában lesz, ehhez képest aki alig van ott, az a rendõrbíró. :D
Egy szál pöcsben menekülnek Hong-Kongól, de valahogy lesz pénzük hamis igazolványokra egy óra alatt, magángépre, ott autót tudnak bérelni, aztán vesznek minden szart (flexet, csavarhúzókat), csak fegyvert nem! :D
Ez olyan, mint légycsapóval bemászni a medve barlangjába és bízni abban, hogy a medve zümmögni fog! :D
A vége katarzis pedig, hát tényleg olyan vígjáték feeling lett. És elsétálnak a lével....
A kormány meg nem keresi õket. Sem az amcsik, sem a kínaiak. Úgy, hogy halomra lõtték a terroristák mindkét kormány embereit, csak ennyien voltak erre az ügyre.

SPOILER VÉGE

Nem mondom, hogy rossz film, de nem moziba való. Ez olyan Film+ -os, vagy RTL-es szombat estére. Ott nem tûnik fel, a sok baromság,mert ezer mást csinálsz. Kellett egy fos forgatókönyv mellé egy húzónév, Chris Hemsworth elvállalta és benézte! Thor után nem szabadott volna ezt bevállalni.

A két akció és a csaj miatt 5 pont, de csak jóindulattal.
5/10
Bigpapa 2015 febr. 04. - 22:32:41 5/10 Előzmény Levente Szilágyi
(19/42)
Azért egy SPOILERT oda tehettél volna, ha már konkrétan leírod a filmet és a végét is! Egy modi Pótolhatná!
1/10
Milo0121 2015 febr. 04. - 20:00:42 1/10
(18/42)
Rövidena filmrõl: Meg NE nézze senki, Asylum stúdió koppintás, manapság már nem az Asylum koppint, hanem õket utánozzák :D
Levente Szilágyi 2015 febr. 04. - 05:33:43
(17/42)
***SPOILER PÓTOLVA***

Ez valami egészen rettenetes volt. Egybõl gondoltam is rá, hogy visszakérem a jegy árát, mert úgy reklámozták, mint egy cyber terrorista megállításának akciódús történetét, helyette kaptam egy 120 perces melodrámát... A történet annyira kiszámítható volt, hogy még egy öt éves is tudta, mi következik. A legdurvább a maláj tömeg volt a film végén és a -0 IQ, amivel a fõhõsünk és a fõ gonoszok rendelkeztek... Külön nagy élmény volt a fõhõsünk testére felragasztott "playboy" újságok tömkelege, amit golyóálló mellényként akart használni. Meg hogy Malajziában kicsit sem feltûnõ, hogy még mindenki rövid ujjú ingben rohangál fõhõsünk téli kabátban és sállal a nyakában akarja elrejteni a postagumival karjára erõsített csodabökõt... Mert ugye van 74 millió dollárja, de egy pisztolyra már nem telt neki belõle. Arról nem beszélve, hogy felvásárolta a helyi bolhapiac ÖSSZES csavarhúzóját, amibõl végül egyet sem használt, hanem mindegyikbõl bökõt eszkábált... Ha a farkasordító hibákat kéne sorolni, itt ülhetnénk még egy hétig. Ha valaki be akarna ülni rá, NE TEGYE, csak ha a mozi fizet azért, hogy megnézze a filmet. Ez valami egészen elképesztõen szar volt. Ha pontozni kéne a filmet, egy nagy NULLÁT adnék rá.
pppppppppppppp 2015 febr. 02. - 09:56:39 Előzmény pipacs a fenegyerek
(16/42)
Ugye a nickednek nincs köze a PaX-hoz/-hez/-...? :)
7/10
NN153 2015 febr. 01. - 22:37:50 7/10
(15/42)
Azért ültem be rá, mert az az ember rendezte, aki a "Szemtõl szemben"-t. Aki ugyanezért ülne be, ne tegye! Tulajdonság nélküli karakterek kínlódnak semmilyen helyzetekben. Van pár jó akció, de semmi normális párbeszéd. Amúgy látszik az igyekezet, ettõl lesz a film (szerintem) közepes. Különben gyalázatos lenne.
deepblue noir 2015 febr. 01. - 13:41:35 Előzmény Rozso8
(14/42)
lanyai állítólag hackerek, így biztosra veszem, hogy aki már érintkezett számítógéppel személyesen, garantáltan röhögõgörcsben fog kitörni a film láttán, noha a rendezõ célja jó eséllyel nem ez volt."

a filmet látta jópár hacker és biztonsági szakember, van már egy magyar nyelvû írás is, angol nyelvû meg jópár, van ahol huszonvalahány elemre tér ki a szerzõ.
nem, nem tört ki röhögõgörcs egyáltalán, legalábbis nem azért amiért te feltételezed.
miközben persze vannak irreális elemek.
hát ez van. a film nem a legszûkebb 2015-ös realitásra fókuszál (13-ban forgatták), de messze nem annyira irreális, mint te sugallod. szürke, nem fekete-fehér.
pipacs a fenegyerek 2015 jan. 31. - 17:45:28
(13/42)
Nem véletlen a kevés pontszám.Ez egy vontatott,semmitmondó vacak.
exchange 2015 jan. 30. - 13:54:54 Előzmény Rozso8
(12/42)
Köszönöm!
Hát ez nem semmi igy:D
1/10
takacslaszlo23@gmail.com 2015 jan. 30. - 09:33:09 1/10
(11/42)
Egy film se lehet olyan rossz,hogy egyszer ne lehetne megnézni...
Tegnapig ezt így gondoltam...
Nincsenek szavak... De tényleg!!!
Ennél a filmnél az is értelmesebb szórakozás,ha félbevágsz egy almát és nézed,ahogy barnul...
Isten mentsen meg mindenkit a megtekintésétõl...
istván iván 2015 jan. 30. - 08:41:38
(10/42)
atya ég... ezek még viccnek is rosszak, nemhogy komolyan vehetõ filmben...
és mindez egy michael mann-filmben. jaj. hát, spóroltatok nekem 1500-2000 ft-ot
Rozso8 2015 jan. 30. - 08:20:18
(9/42)
@exchange:

csakhogy egyet-kettõt felidézzek, ami nem egyszerû, hiszen próbálom minél hamarabb feledni a látottakat, így hát a teljesség igénye nélkül:
--------------------------- SPOILER -------------------------

1. korea/kínai vendéglõ jelenet, emberünk ukrán ip címe: 286.x.x.341, nyilván nem pontos számokról beszélek, deha csak egy csöppnyit is utánanéztek volna, az IP címek tartománya 0-255-ig terjedhet, tehát "max". 255.255.255.255.

2. Az NSA egy vezetõje egy telefonbeszélgetés után egy FULL ismeretlen emailcímrõl jött üzenetet olvas el, ami arra szólítja fel hogy változtasson jelszót, és csatolmányként kap egy "Hogyan változtasd meg a jelszavad, te gyökér.doc"-ot, ami egy keylogger. Nyilván szó nélkül letölti és futtatja; mikor még Marinéni, aki csak az unokájával szokott skypeolni is tudja, hogy nem töltünk le semmi ismeretlen feladós emailcím mellékletet.

3. Egy androidos alkalmazással figyelik hol van fõhõsünk, hiszen a lábán a jeladó "jelez" ennek a csoda-alkalmazásnak. Emberünk jól kiképzett mentalista módjára tudja, hogy miféle androidos alkalmazáson keresztül figyeli a rendõrbíró, és gondosan átállítja a frissítést 1 napra; így tehát ez fel sem tûnik a rendõrbírónak 1-2 napig, mármint hogy egy helyben áll fõhõsünk, még akkoris, ha egésznap vele van.

4. A kínai kislány "bedugat" egy pendriveot a banki RECEPCIÓS gépbe, hogy naléccilécci, nyomtass már ki nekem egy prezentációt, aminek hatására fõhõsünk egybõl hozzá is fér a 70 milliós számlához, hiszen így mûködik ez.
exchange 2015 jan. 29. - 18:32:49 Előzmény Rozso8
(8/42)
"így biztosra veszem, hogy aki már érintkezett számítógéppel személyesen, garantáltan röhögõgörcsben fog kitörni a film láttán,"

Tudsz példát mondani? kiváncsivá tettél
exchange 2015 jan. 29. - 18:31:41
(7/42)
Annyira jó hogy a összes ilyen filmet csak 2D-be csinálják meg.... PL: hasonló film amit vártam egész nyáron a Vihar magját az is 2D tudtommal
1/10
Istenasszony 2015 jan. 29. - 09:03:01 1/10
(6/42)
Egyetértek. Én is nyertem a jegyeket, de már bánom, hogy mentünk. Ha tudtam volna, hogy ennyire rossz, tuti nem megyek még akkor sem, ha fizetnek érte. ZS kategóriás színészek, vontatott, unalmas sztori, ami végül nem lyukad ki sehova. Ja és persze Hemsworth elmaradhatatlan kigyúrt teste, amit minden másodpercben az ember képébe nyomnak, mert bármi is van, neki köldökig kigombolt ingben kell futni meg lövöldözni; pont így képzelek el egy számítógépes zsenit. Röhej.
1/10
edelenyberes 2015 jan. 28. - 23:24:43 1/10 Előzmény Rozso8
(5/42)
Akinek csöppnyi esze is van, és tud olvasni, az megfogadja az elõttem hozzászóló jó tanácsait.
Én nyertem ugyan a jegyeket a filmre, de ez nem nyeremény volt - hanem büntetés. Hosszú, vontatott, unalmas, eseménytelen, kiszámítható, lagymatag, badarság. Keressem még rá a jelzõket? Szerintem teljesen felesleges. Vissza fogok még nézni ide, mert komolyan kíváncsi vagyok arra, hogy van-e egyáltalán olyan ember, akinek ez megért egy mozijegyet...
Nézzétek meg inkább a Kingstont majd február közepétõl, az tetszett :)
Magnolia1 2015 jan. 28. - 17:05:50 Előzmény cellasto
(4/42)
Csodálkozol, hogy azok? Amiket mûveltek az elmúlt évtizedekben, és még most is, a helyükben én is rinyálnék. :D Mondom ezt úgy, hogy éltem kint néhány évet, és szerettem is, de ettõl még a felfogásuk olyan, amilyen.
Rozso8 2015 jan. 25. - 22:44:08
(3/42)
Nos,

egyetlen, de egyetlen céllal írom ezeket a sorokat; ez a cél pedig az volna, hogy mindenkit lebeszéljek ennek a filmnek a megnézésérõl. Sosem gondoltam volna hogy billentyûzetet ragadok, hogy kifejtsem valami iránti nemtetszésem, de ez a film megrengette a türelmem, és minden 10. percben feltettem a kérdést magamnak, hogy felálljak-e. Igazából abban bíztam hogy ennél rosszabb már nem lehet. Tévedtem.

Valami oknál fogva Szlovákiában ez már megjelent, nálunk talán 29-tõl látható. Nos mindenféle spoilerezés nélkül próbálok valamiféle iránymutatást adni ezzel a mesterûvel kapcsolatban.

A sztori borzasztóan elcsépelt, gyakorlatilag az elsõben megtanult Befejezés-Tárgyalás-Bejezés szentháromsággal is már bajban van, és mivel az alanyai állítólag hackerek, így biztosra veszem, hogy aki már érintkezett számítógéppel személyesen, garantáltan röhögõgörcsben fog kitörni a film láttán, noha a rendezõ célja jó eséllyel nem ez volt. De komolyan, az Amerikai Nindzsa 3.-ban kevésbé vontatott a szál, mint itt, és abban legalább minden okkal történik.

Viszont legalább az akciófilm mivolta a helyén van, Cloverfield-es kézikamerás megoldásokkal összedolgozva, az emberfia garantáltan kapkodja majd a fejét legalább ezek miatt, hamár az észveszejtõ fordulatok miatt nem.

A film szinte minden jelenete mintha azt akarná mondani, hogy "Te Sanyi, kaptunk 500 millát filmkészítésre, és aztmonták ez a hackeresdi menõ manapság, mit kezdjünk mi ezzel?" Nos, sikerült minden centet arra fordítani, hogy "elrejtsenek" temérdeknyi hibát, de ezt legalább szerencsére csak cirka 30 képkockánként.

Najó nem, csupáncsak minden második percben lehet felfedezni valami filmes bakit, és ezek nemcsak jól odafigyelve, kikockázva fedik fel magukat, mint az Egri Csillagokban a török regruta csuklóján a casio óra, hanem belül visítva kérdezheti a mozibatévedt szerencsétlen, hogy úristen, valaki miért nem sikít már fel hangosan, mint az éppen elsõ lélegzetét élvezõ kisded.

Személyszerint az elején véletlenül azthittem hogy a szlovák nyelvû verziójára ültem be (kétnyelvû mozi, egyik este így, másik este úgy adják a filmeket), a végén pedig rájöttem, hogy bakker MIÉRT NEM szlovákul láttam, úgy tizedakkora csalódás sem ért volna, mert legalább olyan dialógusokat és egyben sztorit képzelhettem volna az egész alá, ami talán értelmesre sikeredik.

Elnézést kérek elõre is akik esetleg mély reményeket fûztek ehhez a mestermûhöz, remélem nem bántottam meg ezzel senkit, a célom pusztán az elõre tájékozódó mozizók elrettentése volt.

R