cybericius 2017 okt. 21. - 19:26:17
(75/235)
Megéri a 3D?
Eredeti nyelv + 3D van mozikban?
9/10
joshfeed 2017 okt. 21. - 16:17:08 9/10
(74/235)
Kezdem ott hogy a régi verzió nálam a No1. Sci-fi. Az elsõ részt tudtam, hogy nem éri utol, de végülis minden rendben volt a filmmel. Egyet kivéve az pedig a zene. Hans Zimmer és Benjamin Wallfisch ellopta a katarzist a jelenetekböl illetve bele se rakta. Pedig szeretem Zimmert, de lettek volna erre jobb zeneszerzõk erre a filmre. Jól kijön, hogy nem kell minden nagy filmbe õt rakni zeneszerzõnek. A hangeffektek és a képi világ is kiváló. Nálam 7es a film.
The Last Mohican 2017 okt. 20. - 22:27:43 Előzmény domo.robi
(73/235)
Ez is egy nagyon jó hozzászólás, talán a legszebben megfogalmazott.
The Last Mohican 2017 okt. 20. - 22:18:48 Előzmény MaZsola_Megmondja
(72/235)
Pedig sajnos ez a helyzet, amit felvázoltál. Még pár baromság:
- nevetséges kézitusa a 75 kilós fõhõs, és egy mázsa feletti begyûjtendõ egyén között
- a fára karcolt számoktól bevillan a hõsünknek a valóság, de a nõje ezt még a nézõ szájába is rágja, hogy a leghülyébb is értse
- és még a lovacskázni is kell, hogy tovább nyújtsák ugyanazt a döbbenetes rejtélyt
- a testcserés szeretgetési jelenet már a Ghostban is merõ giccs volt, de ott egyszer el lehetett sütni ezt a poént, itt már bõven ciki
Egyetlen olyan jelenetet nem sikerült alkotni, amire azt mondanám, hogy ebben van ötlet.
Talán az emlékgyártó nõ megjelenése, és ahogy beszélt, abban volt valami, de hát neki is el kellett sírnia magát...
Biztosan volt, aki szepegett a moziban, én alig vártam, hogy a szabad levegõn lehessek.
The Last Mohican 2017 okt. 20. - 21:56:53 Előzmény Gavroche1
(71/235)
Mindig örülök, amikor azt látom, vannak még értelmes emberek, köszi. Pontosan így gondolom én is.
The Last Mohican 2017 okt. 20. - 21:54:31
(70/235)
Egy fantáziátlan fantáziafilm. Ilyen is elõfordul néha. Sokat nem vártam tõle, a pörgõs részek hiánya sem zavar, de én bizony hazamentem a moziból. Több mint 1 órán át a világon semmi nem történik, idõhúzás ezerrel, a látványvilág sem kiemelkedõ, a fõszereplõ meg egyenesen katasztrófa. Engem nagyon irritált a buta tekintete, egy magyar humoristára, vagy színészre hasonlít, nem tudom, mi a neve, de jobb is, mindegy. A sztori vérszegény, nudli, semmilyen feszültség, semmi rejtély, és nagyon, de nagyon messze van az eredeti film látványvilágától, zenéjétõl (!), filozofikus mélységétõl. Csak huszonéveseknek ajánlom, 30 felettiek be fognak aludni rajta. Bár ez nem biztos. Na, mindegy, szerintem pocsék.
9/10
giggs1985 2017 okt. 20. - 15:59:19 9/10
(69/235)
Bevallom, nekem nem tetszett anno túlságosan a Szárnyas fejvadász, de Villeneuve miatt mindenképpen akartam adni egy esélyt a folytatásnak. És milyen jól tettem.
Az utóbbi idõk egyik legfajsúlyosabb alkotását kaptam, ami a maga majd 3 órás hosszával, és lassú cselekményével is végig lekötött.
A látványvilág egyszerûen tökéletes. Mind az operatõri munka, mind a 2049-es haldokló Föld képe. A lehetõ legaprólékosabban és legpontosabban megfestett képek, jelenetrõl jelenetre. Minden részlet ott van a maga helyén. Nincs a szánkba rágva semmi, de az óriási szeméttelep, a szûk és klausztrofób szobák, ahol az emberek nyomorognak, a szellemvárosok és a kies pusztaságok önmagukban alkalmasak arra, hogy világot teremtsenek.
A történet bár hihetetlenül lassú, és visszatekintve nem túl bonyolult, mégis mûködik. Olyan részletességgel boncolgatja a „mi teszi emberré az embert” kérdést, amin még sokáig lehet gondolkodni. (Fõleg úgy, hogy a szereplõk jelentõs része nem valódi ember, a dolog technikai értelmében).
Vagy az is felvetõdik, hogy mi következik az utódnemzésbõl? Korlátlan számú, és reprodukálható „rabszolgahad”, akik minden generációja újra és újraéli az elõzõ szenvedését, vagy ebben rejlik a végsõ szabadság kulcsa? És még sorolhatnám…
A színészi játék is rendben van (kiemelném Gosling és Ana De Armas alakítását, viszont Letót eléggé gyengének / sablonosnak éreztem).
Ahogy olvasgatom a mai popcorn mozikon és agyament CGI orgiákon, a lehetõ leghihetetlenebb módon megkomponált akciójeleneteken felnõtt réteg nem tud vele mit kezdeni, de ez legyen az õ gondjuk. Nem tetszhet mindenkinek…
Nekem biztos újranézõs lesz.
sanya2017 2017 okt. 19. - 23:42:37
(68/235)
Szerintem nagyon jó lett a film. Egyáltalán nem vontatott és méltó folytatása az elõdnek. Az ilyen filmekhez gondolkodni is kell. Akinek nem jön át, az nézzen Marvel filmeket... jó sokat, mert valszeg az való neki.
3/10
cellasto 2017 okt. 19. - 17:43:27 3/10
(67/235)
képzeld, ha az lett volna a címe, hogy "álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal" :D
nekem az elsõ sem igazán jött be, igaz azt belátom, hogy megkerülhetetlen a cyber punk sci-fi kategóriában

ezt meg majd megsasolom, ha kijön kék lézeren..
azért nem akkora kretén ridley bátyó..bár az utóbbi filmjeivel mélyen alulmúlta magát sajnos
1/10
icram 2017 okt. 18. - 23:35:55 1/10
(66/235)
Ne haragudjatok ezért kár elmenni moziba, ha otthon néztük volna a felénél kikapcsoljuk. Sajnos számunkra rettentõ unalmas volt .:/
2/10
tesz-vesz 2017 okt. 18. - 22:56:42 2/10
(65/235)
ez a rendezõ egy kretén, már az Érkezés óta tudom. csak 3 órás ez a köldöknézegetõ? én 6 órásra is meg tudtam volna vágni, még egy kicsi vizes jelenet, még egy kicsi hópehelynézegetõ, párkapcsolati szappanopera, + 20-20 perc és máris kész a kultfilm, a sznobok zabálni fogják, mint a disznók a moslékot. már az elsõ film is gyenge volt, erõltetett, ez is az lett, a final countdownról nem is beszélve, utoljára zsanklód vandaam volt ilyen kemény. csak az 30 éve volt, elment, de ez új film és nem ég a pofája a primkó rendezõnek? nem. nem is tudja mi az hogy a filmnek legyen dinamikája a történetben, csak látszódjunk nagyon mûvészinek, mutassuk sokat a falóvat, hópelyhet, és legyen az a végsõ akivel már korábban megismerkedtünk , tök véletlenül ne legyen választékos a film, kevesebb színésznek kell fizetni a gázsiját.
hogy lehet ilyen fiatal a fõgonosz? micsoda 80-as évekbeli identitása van már? azt most se tudtuk meg miért lett az elsõ rész címe szárnyas fejvadász, de ez a magyar filmesek hibája , az igaz.
Molnár Csaba 2017 okt. 18. - 22:21:49
(64/235)
Szerintem a kép - hang - cselekmény egysége nagyon jól sikerült, egyáltalán nem vontatott és nem tartom túlzásnak a játékidõt. Magáért az elsõ részért nem voltam odáig, de ez a második rész szinte tökéletes lett. A lényeget csak úgy tudom leírni, ha konkrét jelenetekre utalok, ezért aki még ezután akarja megnézni a filmet, ne olvassa tovább!

SPOILER kezdete
Számomra a csúcsjelenet az, amikor a hologram nõ, "aki" tulajdonképpen egy 20 cm hosszú, kis doboz nagyságú számítógép, rendesen fél a haláltól, és amikor rádöbben, hogy másodpercek vannak hátra az "életébõl", gyakorlatilag emberibb, mint a valódi emberek.

Lehet, hogy szentségtörést követek el, de Harrison Ford nekem igazából nem hiányzott a film utolsó fél órájából, nélküle is megállt volna a történet.

A film vége egy kicsit elnagyolt lett, a földalatti lázadók fekete ruhás csoportját nem éreztem igazán ide illõ elemnek, kicsit olyan érzésem volt, mint a Mátrix 1 végén, amikor Neo elrepült... Felesleges és ront a film hangulatán, legfeljebb a folytatást készíti elõ. Én tuti kihagytam volna és az utolsó negyed órát is abban a sebességben folytattam volna, ahogy az addig ment.
SPOILER vége

Mindennel együtt is azt mondom, hogy az elmúlt évek legjobb sci-fi filmje, ötösre értékelem.

Még valami:
Annyiszor olvasom/hallom azt, hogy a 3D felesleges, nem ad hozzá semmit, stb. Ez a vélemény vagy sznobság vagy nettó baromság vagy akik ezt mondják, eleve egyszemûek (Küklopsz?) Szerintem nagyon jó a 3D. Ha már elmegy az ember a moziba, kapjon valamit a pénzéért. Az ilyen monumentális filmeket direkt csak IMAx 3D moziban nézem meg, mert egész más a hatása a dolognak, mint mondjuk otthon, monitoron (ne adj isten mobiltelefonon) megnézve.
9/10
giggs1985 2017 okt. 18. - 18:29:03 9/10
(63/235)
Ennyire unatkozol, Cellasto? XD
Most csináltál egy vadiúj reget, a filmhez nem szólsz hozzá, és beszólogatsz? Téged ez éltet?
A filmrõl esetleg? Én holnap nézem meg, és ha érdemesnek tartom, leírom a véleményemet. Próbáld ki azt is, hogy a filmekrõl is írsz néha. Persze miután megnézted, Cellastókám... ;)
Ezt az offot meg nem kell folytatni.
9/10
giggs1985 2017 okt. 17. - 18:54:10 9/10
(62/235)
Mire fel emlegetsz ezen film kapcsán, amikor nem is írtam ide, kedves troll barátom? Ha megnézem, majd írok ide is. Esetleg a filmhez is hozzá tudsz szólni?
10/10
BKARESZ_C3PIO 2017 okt. 16. - 22:12:43 10/10
(61/235)
Blade Runner 10/10
Blade Runner 2049 10/10
Akinek vontatott és unalmas, vagy egy túlpörgetett akció filmet várt az elõsször is tanuljon meg megnézni egy filmet.
Belmont 2017 okt. 16. - 20:44:34
(60/235)
Mikor 20 éve a Kapcsolatot néztük, még szünetet tartottak közben, ma meg egy seggel kell kibírni három órát. Igen, lehetne rövidebb, mint sokan írják.

Nem vártam sokat tõle, kultfilmes se vagyok, hogy húmostakkormekkora. Jó film volt, külön tetszett, hogy mûvészkedõs irányokba is elmerészkedtek, illetve törekedtek rá, hogy PKD paranoid, pszichotikus világát is próbálták prezentálni. Aki erre föl van készülve, annak be fog jönni. Ez szerintem is rétegfilm, emiatt is lehetett sokaknak B-kategóriás érzése - pedig ez nem feltétlenül rossz, fõleg a SF mûfajában. Ami nem rétegeknek szóló sci-fi volt, hanem populárisabb-látványosabb-akciózós, mégis nagyot durrant gondolatilag is, az utoljára talán az Inception volt (függetlenül attól, hogy a mûfajban az se volt \"új\").

Valószínûleg az is baj, hogy mára sikeresen összekeverték a kosztümös filmeket a tudományos-fantasztikus filmekkel. (Ha már PKD megfilmesítése, a Total Recall remake-je is ezért lett gagyi.)
Az meg már tényleg a röhej netovábbja, hogy egyes piszkoséletûek* azt se értették meg, hogy a replikáns nem \"robot\", hanem az, ami más filmekben a \"klón\".

* SPOILER
Bocs! Annál a résznél fölröhögtem, ez jó kis tisztelgés volt az elsõ rész felé. :)
kukgen 2017 okt. 16. - 12:20:57
(59/235)
Tényleg durva, hogy milyen sokan nem értik ezt a filmet. Még annak ellenére sem, hogy sok minden a nézõk szájába volt rágva:

Milyen robotok? Meg "huzalok" bennük??? A filmbeli replikánsok genetikailag létrehozott hús-vér "robotok" vagy inkább szintetikus élõlények. Nincsenek bennük huzalok, drótok vagy vezetékek. Ugyanolyan szerveik belsõ szerveik vannak, mint az embereknek és ugyanolyan a testfelépítésük, a vérkeringésük és az életmûködésük is, mint az embereknek, az egyetlen különbség, hogy többet bírnak fizikailag, és valószínûleg agyilag is. Az utóbbi fõleg az itteni hozzászólók egy részét minõsíti, akik nem képesek mindezt felfogni ésszel. Más szóval, a replikánsok az embereknél is emberibbek. Éppen ezért veszélyesek, hisz felülmúlták teremtõiket.

"Porevõ, sivatagi méhek, katódsugárcsöves kijelzõk, áramszünet miatt törlõdõ háttértárak": a radioaktív sivatagban lévõ méhek, bár nem derül ki egyértelmûen a filmbõl, alighanem szintén replikáns méhek, hisz valódi méhek nemigen élnének meg egy ilyen ellenséges környezetben. Az "áramszünetet" (az eredetiben blackout, vagyi elsötétedés) egy elektromágneses impulzus robbanás idézte elõ, amely minden elektromos berendezést tönkre tett a városban. Erre van több utalás a filmben is, de készítettek egy külön animációs kisfilmet is, amely a youtubon megtekinthetõ BLADE RUNNER 2049 - "Black Out " címmel. Az elektromágneses impulzus (EMP) használata mint fegyver ma már egyáltalán nem sci-fi:
http://index.hu/tech/2012/07/22/emp-vel_tamadhat_eszak-korea/#

A katódsugár csöves kijelzõk használatát szintén megmagyarázhatja, ezek ugyanis elvileg ellenállnak az EMP robbanásnak ezért használatuk indokolt lehet egy ilyen világban. Amúgy a legtöbb hadseregben jelenleg is vannak ilyen eszközök ezek ugyanis atomháború esetén (a légkör fölötti atomrobbanás is EMP-t okoz) is mûködõképesek maradnak.

"Miért van neki hologram barátnõje? Amikor már vannak replikánsok? " : Talán azért, mert az igazi hús-vér replikánsok túl drágák és nem engedheti meg magának, ezért be kell érnie a virtuális változattal. Ma is bárki vehet magának repülõgépet vagy Forma-1-es versenyautót, a legtöbben mégis inkább csak számítógépes szimulációkban tudják megtapasztalni ezek vezetését.


Nem csoda, hogy a film nem termel elég pénzt. Inkább csak egy újabb bizonyíték, hogy egyre inkább elhülyül az emberiség. Minek gondolkodni, ha anélkül is meg lehet élni?
maggot1111111 2017 okt. 16. - 11:22:03
(58/235)
Nem akarom nagyon ismételni az elõttem szólókat, úgyhogy csak röviden: kurvajó film volt, ugyanolyan élményem volt, mint amikor 17 éve elõször láttam az elsõ részt, nem is vártam ennél többet. Tetszett, hogy hosszú és nagyon lassú volt, a film érzést, élményt adott át, katalizálta az embert, nem úgy mint a mostani retek filmek 90%-a. A zene iszonyatosan jó volt, elemi laza dübörgés brrr. Egyedül a replikáns "ellenállás" volt nagyon nyálas és hatásvadász a végén, na az nem kellett volna bele, de ezt még valahogy lenyelem. A filmközepi csattanó szívbemarkoló volt, Gosling nagyon jól játszotta! A rendezõ valami elképesztõen alázatosan és tisztelettel nyúlt az eredeti filmhez, ledöbbentem, hogy manapság lehet még így filmet készíteni!
6/10
edg 2017 okt. 16. - 01:21:00 6/10
(57/235)
Ez a film nem volt annyira rossz, de jó sem. Összességében kár volt megnéznem moziban, untam.
zoley 2017 okt. 15. - 14:07:40
(56/235)
Aki szerint 1 pontos, maradjon a 0 történetes, gondolkozást nem igénylõ nulla mûvészi vonallal rendelkezõ szar filmeknél. Az olyanoknak hiába magyarázod, mi értelme a sok utalásnak, vallási átfedésnek, meg hogy pl mi is Joi login zenéje és miért... a Hollywoodi mainstream miatt elkurvult a közönség. Fel kell nõni. Fiatalon az elsõ részt én is rossznak, unalmasnak tartottam, ma már zseniálisnak.