Gascoigne 2008 márc. 15. - 17:18:07
(24/84)
Blaskó Péter 1981-ben nem habozott átvenni a Jászai Mari-díjat, pedig akkor még, ugye, Kádár-korszak volt keményen, és lett volna tétje a karakán kiállásnak. 1986-ban sem érezte úgy az "Érdemes mûvész" díj átvételekor, hogy hallatni kellene hangját a diktatúra ellen. Hát, kábé ennyit errõl.
flopagnes 2008 márc. 15. - 17:07:08
(23/84)
Tisztelt Blaskó Péter Mûvész Úr!
Az Ön édesapja a rajztanárom volt az 1950-es években. Tiszteltem és szerettem õt, mint mindenki az osztályban.
Az Ön, Kossuth díjjal kapcsolatos, bátor és gerinces magatartása szintén tiszteletre méltó! Gratulálok és büszke vagyok Önre!
A Lónyai ucai Ref. Gim. volt diákja
bh.erka 2008 márc. 15. - 16:33:54
(22/84)
Nagyon tisztelem és becsülöm Blaskó Mûvész Urat a bátorságáért és õszinteségéért. IGAZI HAZAFI. Remélem szívbõl, lesz még rá lehetõsége, hogy a megfelelõ embertõl átvegye a Kossuth-díját.
nzsolt 2008 márc. 15. - 15:59:05
(21/84)
Kedves Alex4427,
Mindig lesznek korlátoltak.De sosem azért mondják õket korlátoltnak mert megszólalnak,hanem azért amit mondanak.Abban láttatják a korlátaikat.
A politika mindig itt van körülöttünk. Ha minden rendben,akkor ki foglalkozik vele?A magas korlátok mögül nem látni,hogy nincs rendben semmi.De ha látja valaki,akkor bûn,ha nem tesz ellene!
Blaskó Péter látja!
Marika44 2008 márc. 15. - 12:09:38
(20/84)
Nagy színész, nagy emberré is vált.
alex4427 2008 márc. 15. - 08:48:13
(19/84)
Az tényleg elég sajnálatos, hogy vannak, akik Blaskó Péter - a mai Magyarországon egészen ritka! - erkölcsi kiállását elvek, önbecsülés, az emberi méltóság nevében --- megpróbálják behúzni a mocsárba!
Nem emlékszem, hogy pl. Esterházy, Nádas politikai szereplését olyan nagyon kifogásolták volna. (Akik még ráadásul valami kis vacak állami ktüntetést is átvettek - "jól megérdemelt" politikai szereplésükért!)
Nem emlékszem pl. hogy Darvas Ivánt támadták volna, nem emlékszem, hogy akár Eperjest ennyire támadták vona...úgy látszik Blaskó nagyon betalált!
Blaskó egyébként ugynazt mondja, amit Horn Gábor - csak kultúráltabban! És persze "egy kicsit" más erkölcsi magaslatról!
Maram 2008 márc. 15. - 05:55:53 Előzmény alex4427
(18/84)
Sajnálom. Nincs "benyalás".Sokat kellene olvasni, gondolkodni a SAJÁT FEJÉVEL! Nem is érthetõ, hogy mit keres itt a politika.Ha valaki játszott pl. a Jób lázadásában, amely az egyik "legjobb" film, ami egyáltalán minõsíthetõ vakamilyen módon, majd így nyilvánul meg, ahogy: akkor elgondolkodtató, hogy melyik az igazi énje!?Szomorú tény, hogy egy érzékeny, tehetséges ember egyszercsak eszközévé válik egy populista viselkedéskultúrának, elvakul és ezáltal elveszti szellemi és érzelmi önállóságát.Helyében elnézést kérnék a túlkapásért és visszavonulnék.Vagy: egy skalppal több és nincs visszaút!Sajnálom.Sajnáljuk...
kovapapa 2008 márc. 14. - 21:16:17
(17/84)
Ha itt ez a stílus nem is lesz több. Legyél elégedett, kilõttél.
alex4427 2008 márc. 14. - 21:15:45
(16/84)
Ha jár erre moderátor, jó lenne, ha törölné a "csipkelõdéseket", csipkelõdésemet!
Blaskó Péter jobbat érdemel!
alex4427 2008 márc. 14. - 21:13:16
(15/84)
OK! Volt eddig 1 hozzászólásod, 2 piszkálódásod a PORT.HU-n! Remélem, nem haragszol a továbbiakban nem reagálok! kovapapára! (Nem rólad, nem rólam szól a topic!)
kovapapa 2008 márc. 14. - 21:09:46 Előzmény alex4427
(14/84)
Akkor is rátaaláltam a sorszámra. De érvre? Hát az nem volt.
alex4427 2008 márc. 14. - 21:00:11
(13/84)
Nem 8!
Hanem hét azaz 7!
(Csak rátalálsz most már!:)
alex4427 2008 márc. 14. - 20:58:25
(12/84)
Csak egy kicsit kellene lefelé görgetned!
(8.)
alex4427 2008 márc. 14. - 20:57:07
(11/84)
Így van!
Kár, hogy nem olvastad el a korábbi beírásom!
(Csak egy kicsik kellene lefelé görgetned!)
kovapapa 2008 márc. 14. - 20:38:46
(10/84)
Jobb lenne érvelni, mint ostobázni.
kovapapa 2008 márc. 14. - 20:37:45
(9/84)
1. Blaskó jó színész, sõt azt is merem állítani: NAGYON JÓ!!
2. A Kossuth-díj nagyon megtisztelõ dolog, Õ nagyon megérdemelte.
3. Ha baloldali a kormány aki adja és jobboldali mûvész aki kapja, még értékesebb kell legyen, mert biztosan nem nyalizásért adták.
4. Kértek-e tõle Sztálin-kantátát, Kádár-ódát, Gyurcsány-eposzt cserébe? Ha nem, akkor megtisztelték, elismerték.
5. Ha egyszer a köztársasági elnök (a nemzet EGYSÉGÉNEK megtestesítõje) megengedte magának a kéznemfogást, akkor legkésõbb most észre kellene venni: az egység helyett lavinát indított el. Felelõs ezért is!
6. Ki kell várni a négy évet (most már csak kettõt!), azután másik kézfogó alanyt kell választani. Addig meg kezet kell fogni.
7. Blaskó mint színész továbbra is a legkitûnõbbek egyike marad.
8. Ismét egy léket ütöttek hazaszeretem egyre vékonyodó burkán.
9. Ne csinálják ezt velem, én nem ilyen lovat akartam.
alex4427 2008 márc. 14. - 20:36:54
(8/84)
Ezért az egyetlen - sértõen ostoba! - hozzászólásért kár volt regisztráltatni magad!
alex4427 2008 márc. 14. - 20:35:04
(7/84)
A mûvelt Európában elképzelhetetlen, hogy GyF min.elnök lehetett volna!
Vagy ha már az lett, akkor elképzelhetetlen lenne, hogy ne mondjon le azonnal õszödi lebukása után!
Vagy ha, még akkor sem mondott le, elképzelhetetlen lenne, hogy ilyen súlyos vereség után, mint a vasárnapi népszavazás - nem mond le!
Vagyis Mo. sajnos, de nem Európa! "köszönhetõen" éppen Gy.F-nek!

Blaskó Péter pédát mutatott a magyar szellemi elitnek is, hogy nem csak az Esterházy-Nádas féle benyalások és árulások léteznek!
LakiL 2008 márc. 14. - 20:29:52
(6/84)
T. Blaskó úr! Ön megsértette a pártsemleges NÉZÕKET és azokat, akik javasolták a kitüntetésre. A Kossuth-díj NEM Gyurcsány F. magándíja, hanem állami kitüntetés. Úgy gondolom, hogy PÁRTSZIMPÁTIA ALAPJÁN Önnek vissza kellene adni az eddigi kitüntetéseit, mindazokkal az elõnyökkel, amit azok elnyerése nyújtott. Megnyilatkozása alapján, nem hiszem, hogy annak idején Kádár J., vagy Aczél Gy., vagy aki Önt kitüntette, közelebb állt a szívéhez, mint Gyurcsány F. Önnek mindemellett joga van szíve szerint visszautasítani a díjat, nekem viszont jogom van Önrõl véleményt alkotni. Ha tehetem, ezen túl - NEM PÁRTSZIMPÁTIA ALAPJÁN - elkerülöm azokat a darabokat, melyekben Ön játszik. Géza
Maram 2008 márc. 14. - 19:55:51
(5/84)
A többi díj átvételekor nem voltak kétségei? Sajnálatos, hogy mindenáron azt a merev, nem európai megnyilvánulási formát követi, ami nem lehet sajátja egy kedvelt mûvésznek csak akkor, ha megtévesztik.Egy kultúrában otthonos mûvésznek nem mélyíteni kellene az árkot, hanem épp az ellenkezõjét!Elképzelhetetlen a mûvelt Európában, hogy egy színész így nyilvánuljon meg!Kár.