blowup 2011 máj. 01. - 12:59:31
(24/44)
Na ha már lúd...
Mi benne az abszurd? 'Hogy megnevezték a forrást, amibõl a forgatókönyv készült? Plágiumról, copyrightól és idevonatkozó perekrõl még semmit? Biztosan igen.
Akkor? Kár tovább magyaráznod, mert csak egyre jobban belebonyolódsz és mélyebbre húzod magad.
Ezt benézted, ismerd be.
blowup 2011 máj. 01. - 12:46:28
(23/44)
Ugyan már...bagoly mondja....
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 01. - 12:37:12
(22/44)
Nagyon kis kukacos, szõrszálhasogató figura vagy. A téma ismerete? Nem az atommaghasadás titkairól van itt szó. Bár nem, a kedvencem, azért elolvastam néhány Remarque regényt életemben.
Szerintem bárki sejthette, hogy a film alapjául Remarque mû szolgált alapul. Azért, ha jólesik valakit leckéztetned hatalmas irodalmi mûveltséged magasából, tedd csak nyugodtan.
blowup 2011 máj. 01. - 12:32:59
(21/44)
Aki nem olyan mûvelt mint te, TRex hsz alapján azt hihetné, tévedtek a portosok, R.-t írtak egy Pollack-Pacino filmhez o_O, hogyan már?
Egyébként te most akkor melyik vagy? Skizofrénia? Ha-ha!
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 01. - 12:31:50
(20/44)
Bár lehet, hogy a film Remarque "Hirschfeld Robika" címû regényébõl készült.
blowup 2011 máj. 01. - 12:25:31
(19/44)
Ne szépits, a harmadik mondatod nem a téma ismeretérõl árulkodik.
offtopic
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 01. - 12:17:52
(18/44)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz.

"skizofrénia" jeligével.
spinabifida79 2011 máj. 01. - 12:01:05
(17/44)
Nem kellett utána néznem. Ismertem a Remarque regényt. Csak abszurdnak találtam, hogy egy Bobby Deerfield címû filmre, aminek csak az alaptörténete lett tõle aktualizálva, egyszerûen ráírják, hogy írta Remarque. Ezzel az erõvel "A három bajtárssal" is lehet közös nevezõt találni,
*SPOILER
hiszen abban is halálos beteg a fõhõs szerelme. Illetve, mint már korábban írtam az "Édes november"-re ís rá lehetett volna írni, hogy írta Remarque.
Azért kösz a felvilágosítást.
blowup 2011 máj. 01. - 11:36:41 Előzmény Tyrannosaurus/velo/Rex
(16/44)
Az a helyzet, hogy Remarque tényleg írt egy novellát Hiába futsz (Der Himmel kennt keine Günstlinge, 1961) címmel, amit Pollack felhasznált a filmhez.
"A második világháború után játszódó történet fõszereplõje, az autóversenyzõ Clerfayt. Barátja, aki nemrég még társa volt az õrült száguldásban, betegen fekszik Svájc egyik tüdõszanatóriumában. Clerfayt meglátogatja versenyzõtársát, s itt a hegyek között megismerkedik Lillian Dunkerquellel, aki szintén súlyos tüdõbeteg, s már négy éve a "havas paradicsom" rabja. A lány tudja, hogy állapota egyre romlik, hihetetlen élniakarása azonban - ha órákra is - képes feledtetni vele betegségét. Clerfayt közelsége, szerelme az életet jelentik számára, pedig a férfi is súlyos beteg.Az õ baja azonban nem szervi eredetû, hanem lelki. A második világháborúban átélt borzalmak áldozata."
Kb. 3 percedbe került volna utána nézni a neten.:/
palastilaci 2011 máj. 01. - 11:23:13 Előzmény Tyrannosaurus/velo/Rex
(15/44)
Az eredeti regényt R. írta "Der Himmel kennt keine Günstlinge" címmel
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 ápr. 29. - 09:07:52
(14/44)
Nagyon tetszik a film ismertetõje. Írta: Remarque.
Elképzelem, amint sokan idegesen kutatnak Remarque "Bobby Deerfield" címû regénye után.
Ezzel az erõvel akár az "Édes november" ismertetõjébe is beírhatták volna szerzõnek.
Cordelia 2011 ápr. 29. - 08:46:25 Előzmény modano
(13/44)
gyerekkoromban láttam ezt a filmet. egy kukkot sem értettem belõle, de tetszett al pacino napszemûvege... meg se merem nézni, megtörne a varázs. azok a régi filmek olyan hangulatosak voltak.
modano 2011 ápr. 28. - 22:45:55
(12/44)
Igazi gyöngyszem ez a film.Önmagunk megismerése,szerelem és örökös magány.
Pacino zseniális és Marthe Keller is nagyszerûen alakít, nem beszélve Sydney Pollack rendezésérõl.A nagy hallgatások és párbeszédek váltakozása csodás képekben és zenével.
Maradandó élmény nyújt aki kicsit is fogékony a témára.

Aki hezitál, feltétlen nézze meg!

Nem ide tartozik de hasonló "ékszer" a romantikus drámában Az örökké búcsúzunk c. film. Tom Hanks korai filmjeinek egyik remeke.Az adatlapján linket betettem, online ingyen nézhetõ.

Ohh azok a 70-80 évek..

Jó átszellemülést és kikapcsolódást!
NONEEESZ 2010 febr. 09. - 19:36:56
(11/44)
Al Pacino mint mindig, itt is zseniális, de maga a film nekem nem tetszett.
NONEEESZ 2010 febr. 06. - 14:35:27
(10/44)
Tudja valaki, honnan lehet letölteni ezt a filmet? Fontos lenne. Köszi
Gabriella54 2008 szept. 10. - 23:34:04 Előzmény Alassea
(9/44)
És kimaradt a Serpico? Pótold be, zseniális!!!
10/10
Alassea 2008 aug. 16. - 18:20:15 10/10
(8/44)
Ez a film életem egyik legemlékezetesebb filmje. Van még egy pár, de nagyon kölyök voltam még, amikor nálunk elõször bemutatták a 80'-as években és azóta sem felejtettem el! Akkor azt hiszem nem lehet rossz film és Alt azóta imádom.
Másik legkedvesebb filmem tõle a Krumplirózsa!
Szenzációs film, szenzációs két mûvész, rendkívüli alakítás!
Brambilla 2008 júl. 21. - 03:17:17
(7/44)
Mikor elõször láttam ezt a filmet, még semmit sem olvastam Remarque-tól. Azóta ezt a hiányosságomat pótoltam és szinte már az összes könyvét olvastam (ezt pont nem, de szerintem nálunk meg sem jelent.
És ennek a filmnek az alaptörténete, a majdnem beteljesülõ szerelem, nagyon tipikus Remarque, persze nem rossz értelemben.
A Nyugaton a helyzet változatlant kivéve szinte minden könyve ezt e témát dolgozza fel. Ami a leginkább hasonlít ehhez, az a Három bajtárs, csak a környezet teljesen más.
És ez az, ami nem sikerült annyira ebben a filmben, a környezet!
Remarque a két világháború közti társadalom képét tökéletesen ábrázolja. A jelek alapján a Forma-1-hez annyira nem értett a mester és Pollack sem tartotta annyira fontosnak, hogy kidolgozza a részleteket.
judephil 2007 márc. 16. - 22:59:37
(6/44)
Jaj Istenem ez a Pacino,egyszerûen öröm nézni ahogy alakít!!!Egyszerûen hihetetlen számomra hogy eddig mindösszesen egytlen Oscar t kapott!!!!
Zolkó 2007 márc. 16. - 21:32:07
(5/44)
Nekem ez a film nem igazán tetszett. Imádom Pacinot, de ez valahogy olyan semmilyen film lett. Engem nem fogott meg.