Téma: Bohémélet

Redfield 2007 jan. 24. - 10:11:48
(4/4)
Egyet értek. Ha valamit nem lehet máshonnan megszerezni, akár csak azért is, hogy lássa az ember egyszer az életben, akkor meg kell ragadni a lehetõséget.
amatõr 2007 jan. 24. - 09:37:14
(3/4)
Hát akkor:
A sztori elõször az 1800-as évek elején egy Henri Murger [anri mürzsé] nevû tag cikksorozatában kelt életre, majd szinjáték lett belõle, végül Murger könyvbe rakta az egészet (1851). Ebbõl aztán sokan merítettek ötletet, a leghíresebb talán Puccini Bohémélet (1896) c. operája. A Rent Puccini operájából merített ötletet, azt modernizálta. Ezt a filmet pedig Murger könyve ihlette.
De nyilván ezek szerint a mjúzikel és ez a film azért köszönõviszonyban lehet egymással.
Sajnos nem én voltam ilyen okos, csak gugli barátom segített, meg a wikipedia. Sose feledjétek: <a target="_blank" href="http://www.justfuckinggoogleit.com" title="www.justfuckinggoogleit.com">www.justfuckinggoogleit.com</a> :)
Nemtom, hogy tévében adták-e, én egy Kaurismäki vetítés-sorozat részeként láttam egy filmklubban.
Megszerezni sem lehet egyszerû, én a ritka filmeket a netrõl szoktam beszerezni, mármint csúnyamódon letöltöm õket, bizony törvénytelen, de ha egyszer nem lehet kapni, és nem adják...
Redfield 2007 jan. 23. - 23:41:20 Előzmény amatõõr
(2/4)
Érdekel. Ebbõl írták a RENT c. musical-t is? Mert akkor valóban érdekel. Hol lehetne ezt meglesni? Adták tévében?
amatõõr 2006 júl. 24. - 17:51:24
(1/4)
Érdemes megnézni, nekem tetszett.