Téma: Bõrfejek

9/10
Nótárius 2021 máj. 21. - 01:07:55 9/10
(19/19)
Mindvégig magával ragadóan kor-hangulatos, igényes képi világú, kedvemre valóan romantikus film, karakter-azonosultan remeklő színészekkel; egy csillogó értelmű, míves kalapjaival még elbűvölőbb hölgyről, és a "soha felnőni nem akaró férfiakról".  Az élmény teljességéhez számomra nagyban hozzájárultak a hangtechnika ezen fellendülő korszakának* pezsdítő/zsongító dallamai is, mint pl. George Gershwin örökbecsű műve a The Man I Love:
https://youtu.be/AiVSAIfzCa0

A műfaját én inkább romantikus vígjátéknak mondanám, mivel film egészét meghatározóan átszőtte a jellem- és a néhol bohózatos könnyedségű helyzetkomikum, sőt a szellemes párbeszédek nyelvi humora is.
5/10
sexykex 2021 ápr. 30. - 10:03:26 5/10
(18/19)
Ha múlt század eleji hangulatra vágytam volna, érdemes lett volna ezt a filmet megnézni. De én inkább egy jó filmre vágytam és azt hittem a George Clooney, Renée Zellweger kettőstől majd megkapom. Helyette kaptam gyerekes poénkodást, pár életképet az amerikai foci kezdeteiből és egy adag, verekedésekkel tarkított alkoholmámort a szesztilalmas időkből. Mint egy hosszú és rossz musical zene nélkül. (Kapísi?)
1/10
szirgabor 2017 szept. 09. - 17:19:32 1/10
(17/19)
Hamár párhuzam...
Sándor Pál - George Clooney (mint rendezõ) 10:1
Garas Dezsõ - George Clooney (mint színész) 10:1
Aki látott valaha Chaplint, az csak röhöghet ezen a filmen. Nem szeretem az olyan filmeket, amik állítólag a 20-as években játszódnak, de a viselkedés, a mozgás, a dialógusok, sokszor még az elegáns ruhák is 2008-asok. És ez a film igazából nem szól semmirõl, unalmas.
Sándor Pál, és Garas Dezsõ is, vette a fáradtságot, és tanulmányozta a 20-as évek világát, stílusát. Clooney nem, vagy nem sikerült neki.
Mindehhez hozzáteszem, hogy nagyon kedvelem Clooneyt, és sok filmjét is, valamint szerintem rendezõként is jó filmeket jegyez - de nem ezt, ez nagyon nem sikerült.
És még azt is hozzáteszem, hogy annyira nem voltam oda a Régi idõk focijáért, viszont zseniális alkotásnak tartom.
A két filmnek pedig köze nincs egymáshoz, a kiinduló pont közös, viszont egész másról szólnak.
supak 2011 okt. 11. - 17:54:40 Előzmény NADAL14
(16/19)
egyébként ez így van clooney látta a a régi idõk fociját és annyira megtetszett neki hogy elkészítette az amerikai változatot
supak 2011 okt. 11. - 17:54:04 Előzmény NADAL14
(15/19)
egyébként ez így van clooney látta a a régi idõk fociját és annyira megtetszett neki hogy elkészítette az amerikai változatot
6/10
NADAL14 2011 ápr. 04. - 18:33:14 6/10 Előzmény civil
(14/19)
Azért a sport témájú filmek kategóriájában igencsak közepes film. Kissé emlékeztetett a Régi idõk focijára-lehet hogy amcsik koppintottak:D
civil 2010 aug. 03. - 11:55:06
(13/19)
Szerintem a port.hu részérõl érdemes lenne átírni ezt a "romantikus dráma" jelzõt, mert sok embert megtéveszthet, és lehet ezért nem nézi meg ezt a kellemes, könnyed HUMORú filmet.
10/10
Viktória0312 2010 febr. 04. - 22:16:02 10/10
(12/19)
eggyetértek klassz volt laza Clooneys eleganciával ilyn filmek is kellenek, vfégtére is a filmezés a szórakoztatásra jött létre..........
Rahar 2009 dec. 01. - 14:03:56
(11/19)
Nekem tetszik ez a film, ez egy humoros, könnyed stílusú film. A verekedések a Bud Spencer-Terence Hill idõkre emlékeztetnek, a párbeszédek lazák és komolytalanok, a történet jó, bár nem bonyolult. Ez nem egy dráma, tehát aki nem kedveli a nem igazán realista filmeket az ne nézze meg, többek között õk a filmet nagyon negatív kritikával illetõk a fórumban. Egyszer jó volt megtekinteni, bár többet nem akarom, ezért 10 pontból 7 pontra értékeltem.
zara18 2009 nov. 18. - 19:11:05
(10/19)
vicces, de kegyetlen bárgyú jót lehet röhögni rajta
7/10
Ezekiel 2009 nov. 08. - 23:18:22 7/10
(9/19)
Vasárnap estére való, könnyed film, arra viszont tökéletes.
1/10
R4ven 2009 ápr. 19. - 13:21:05 1/10
(8/19)
Ha bárkinek ajánlást kéne irnom a filmröl, akkor azt ajánlanám, hogy messziröl kerülje el, mert ekkora szart ritkán látni... Már rég néztem meg igaz, de ugy döntöttem irok ide egy kommentet, arrol, hogy nálam megbukot, nem birtam végig nézni...
Ritka szar fos!

Üdvözletem
rigler 2009 jan. 18. - 10:52:46
(7/19)
Annak ellenére, hogy jól kosztümözött, a régi idõk atmoszférájába ügyesen visszavezetõ film, a gyenge forgatókönyv, a színészek irreális és ötlettelen párbeszédei, mely legeklatánsabban éppen Clooney és Zelweger között zajlik, a filmet egyszerûen gyengévé teszi. Ez egy gyenge film.

Egy két kivételtõl eltekintve nincs a filmben egy sziporkázó gondolat, nincs sodró lendület.
Az egész filmben csak néhány vicces pillanat van, az egyik mikor Clooney rúzsos ajakkal lebukik, a másik mikor Góliát mellé ül a buszra és miután csak gimista, Clooney arról faggatja, hogy biztosan megbukott néhányszor, ám nemleges a válasz. Aranyos a lövészárok-jelenet és az öngyilkossági jelenet is.
Zellweger jól formálja az újságírónõ karakterét, Clooney viszont csak a sármjával domborít , színészi alakítása számomra nem lesz emlékezetes. Rendezõnek sem jó.
Az irrealitásnak csak apró példája Conolly és Carter sínek melletti bunyója, ahol egymás arcát verik ököllel végkimerülésig mindenféle sérülés nélkül. Azt hittem Bud Spencer óta ezen már túlléptünk.
Clooney beállításai számos esetben erõltetettek, kimódoltak, akárcsak a már említett párbeszédek. (Conolly elsõ találkozása az újságírónõvel, közös motorozás a zárójelenetben, a függöny rángatása a hálókocsiban az emeletes ágyon stb.)
Ez a film számomra példa arra, hogy a hírnév Amerikában (és máshol is) elég hátszél ahhoz, hogy csinálhass filmet , még akkor is, ha a tehetséggel problémák vannak. Mert hogy ebbõl a filmbõl százszor jobbat ki lehetett volna hozni egy jó forgatókönyvvel, az biztos és hogy ez Clooney -nak így jó, az egyfajta igénytelenséget jelez.
7/10
Ze74 2008 nov. 16. - 23:47:34 7/10
(6/19)
Vegyes érzelmekkel néztem,volt ahol lekötött,volt ahol az órámat néztem!
5/10
beo71 2008 szept. 14. - 20:15:47 5/10
(5/19)
Az amerikai sportról szóló filmek nálunk nem igazán jönnek be,talán ezért jött egybõl DVD-n.Nem vesztettünk vele sokat,a moziban fájóan gyenge lett volna.Hiába mondja Clooney,hogy ez igazából romantikus történet,reklámszövegnek hangzik és nem is nyújt semmi izgalmasat.5/10.George sármja és pár jó szöveg nézhetõvé teszi a filmet,de hamar felejthetõ lesz.Inkább nézzük meg újra a Mint a kámfor-t.
Kakukk76 2008 aug. 20. - 13:18:51
(4/19)
A MaNcs azt írja, hogy ez a film a mi egyik nagy büszkeségünk, a "Régi idõk focija" filmnek a remake (és amcsi) változata...
8/10
csinema 2008 júl. 18. - 10:09:12 8/10
(3/19)
Na megnéztem a filmet, hát érdekes volt az biztos. Szórakoztató de elég kis limonádé ami hozzá tartozik a film stílusához, humorához. Érdemes megnézni a film régies stílusa, zenéje és humora miatt
7/10
originlecso 2008 júl. 17. - 08:07:23 7/10
(2/19)
soha nagyobb örömed ne legyen ;)
ada1 2008 júl. 11. - 15:05:24
(1/19)
jon ez hozzank a mozikba? vagy hol lehet megtudni rola valamit?