offtopic
Charles Foster Kane 2012 ápr. 29. - 18:46:52
(570/1150)
Budapestet mond az eredetiben is, es az a vicc, hogy eleg jo kiejtessel, nem az amcsi "bjudapeszt". Gondolom azert, mert orosz.
10/10
Sonic8 2012 ápr. 29. - 17:30:57 10/10
(569/1150)
Aki emlékszik arra a jelenetre amikor Fekete Özvegy mondja hogy ilyen volt Budapest-nél is...:D
Most az eredetinél is ilyen, vagy minden ország a saját fõvárosát említi szinkronizáláskor?
Aki látta esetleg a filmet eredeti nyelven az megmondhatná hogy Budapestet mondtak-e tényleg.:D Köszi.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 ápr. 29. - 16:00:07
(568/1150)
Ez neked is szol, meg a futballistanak is.

Egyreszt, tetszik, hogy nem vitatkoztok azzal, hogy ostoba a film, inkabb azon vagytok felhaborodva, hogy miert nem erre szamitott.

Masreszt, az elvaras, hogy egy akcio film ne legyen kinosan ures, es ertelmetlen, nem irrealis. Vannak jo akcio filmek, amik tenyleg erdekelnek, mert tudni akarod mi fog tortenni, es nem csak azert, hogy legyen meg valakinek egy felvicces beszolasa, vagy hogy meg valami felrobbanjon. Ez nem egyenlo azzal, hogy melyfilozofiat varjon az ember.

En lattam az osszes elozet filmet, es tudtam, mire szamitsak (azert szerencsere az Amerika kapitanynal jobb lett, Thornal viszont rosszabb), szoval sokkent eppen nem ert, csak gondoltam en is kifejtem a velemenyemet, ahogy ede is tette. Neveben is remelem, hogy ez megengedett. Koszi.
10/10
Ronaldo 2012 ápr. 29. - 15:36:48 10/10
(567/1150)
Mégis mit vártál egy Marvel filmtõl, pláne a tréler alapján? Kamaradrámát szürrealista metaforákkal?
Ahogy korábbi példában írtam, olyan, mint amikor nem szeretem a repülõgép szimulátorokat, de azért kipróbálom a legújabbat, utána meg pufognék, hogy ez is milyen szar. Na, ez az igazi butaság!
1/10
hpeter93 2012 ápr. 29. - 14:08:06 1/10
(566/1150)
Tipikus hollywoodi CGI film a Transofmers trilógia és a Csatahajó mellé pont beillik, látványra épít a forgatókönyv meg nulla, sajnos manapság erre van igény, és erre rá is állt teljesen az amerikai filmipar hogy csinálunk egy látványos giccses és úgynevezett humorosnak nevezhetõ valamit és kaszálunk vele aztán kész. Azon kívül hogy mennyire jó film mûvészileg nem érdekli õket.Remélem hamarosan vissza térnek az igazi normális filmekhez erre jó példa volt a tavalyi Oscar gála jelöltjei A harcos a király beszéde fekete hattyú stb...
Cameron66 2012 ápr. 29. - 13:44:59
(565/1150)
Figyeljetek! Ha valaki nem szereti a képregény adaptációkat gagyinak és sablonosnak tartja, akkor az könyörgök NE menjen el moziba és NE fizessen azért, hogy utána csak negatívumokat monjdon. Személy szerint nekem nagyon tetszett. Tegnap a moziba, mindenki szétröhögte az agyát Vasember ütõs beszólásain. Látványvilág? Fantasztikus volt, észlények, ezért néztem moziban, mert a 3D nagyon jó volt. Az, hogy ismét nem tudom hanyadszorra le lett rombolva New York? Kit érdekel jól nézett ki, ráadásul most legalább egy hadseregnyi ufó csinálta mindezt, nem csak két szuperhõs. Nem baj, hogy Fekete Özvegy és Sólyomszem nem valami konkrét szuperképességgel van megáldva, lényegébe véve Vasember is csak egy milliárdos zseni, aki ért a gépekhez és csinált magának egy tökös páncélt.
Szóval bármelyikük megsebezhetõ, mert Vasember páncélja is erõsen szétesik a csata végére, Sólyomszemen és Fekete Özvegyen is idõrõl idõre lehet sebeket találni, Amerika Kapitány is képes megsebesülni, Thor meg félisten, egy-két villámmal kivédi a támadásokat. Hulk-ot meg rengetegszer eltalálják és, akik azt mondják, hogy akkor meg kellett volna halnia, azoknak itt van ez: "Hatalmas ereje mellett Hulk teste nagyfokú ellenállással bír sebesülés, fájdalom és betegségek ellen. Hulk bõre képes ellenállni hatalmas hõnek hólyagosodás nélkül (egészen 5000° Fahrenheitig), nagy hidegnek fagyás nélkül (egészen 260o Fahrenheitig), és nagy ütéseknek (képes túlélni közvetlen találatot tüzérségi ágyúból). Lehetséges õt megsebezni, de ráadásként nagy ellenálóképességéhez, Hulk jelét adta erõsen emberfeletti öngyógyító képességnek, mely képessé teszi õt testszövetei regenerálódására (beleértve a belsõ szerveket) másodpercektõl percekig tartó idõ alatt." forrás: marveldatabase
Aki szereti õket, mindenképpen nézze meg. Szerintem hihetetlenül jó film volt és (,ahogy már egyelõttem hozzászóló is írta) hozta a Vasemberek szintjét. Úgy volt jó ez a mozi az 50 perces végsõ csatájával, ahogy van.
10/10
saiban 2012 ápr. 29. - 13:01:05 10/10
(564/1150)
A film nagyon jó volt!
DE REMÉLTEM, HOGY A VASEMBER SOKKAL TÖBB JELENETET KAP! MÉGISCSAK Õ A LEGJOBB ARC MIND KÖZÜL!
De ettõl még hibátlan volt!
10/10
iarobz5 2012 ápr. 29. - 12:27:07 10/10
(563/1150)
Mi is szolgáltatja az alapot? Marvel. Képregények szuperhõsei nem fognak mélyenszántó eszmefuttatások közepette bonyolult, elgondolkodtató cselekménybe folyni. Itt tökéletesen azt kapod amit kell:

A világot el akarja pusztítani a gonosz, de egy szuperhõsökbõl összeállt csapat felveszi ellene a harcot. Pontosan úgy, olyan formában ahogy kis porbafingóként láthattad a tévében/képregényben.

Sokan írták " látványorgia az egész " mint negatívum. Csak gratulálni tudok. Éppen ez a lényege, itt aztán robbanások, pusztító erejû csatározások, igen, ez kell, Hulk bontsa csak le fél New York-ot miközben a földbe döngöl egy egész sereg idegent, és szórja a villámokat Thor, legyen minél nagyobb akció, hiszen ezért mentem be a moziba!

10/10 pont nálam, a legjobb szuperhõsös világmegmentõs film amit eddig láttam
Marcipáncica_ 2012 ápr. 29. - 11:20:23
(562/1150)
Tegnap néztük. Tartottam ettõl a szuperhõs-halmozós-kavalkádtól, de egész normálisan megoldották. Alapvetõen annak drukkoltam hogy a Vasember filmek szintjét és humorát hozza a film, és szerencsére ez sikerült is. Volt benne pár akkora poén hogy az egész moziterem egy emberként röhögött. :) A CGI természetesen jól meg van oldva, ez nem is kérdés, a szereplõk kellemesen hozták az elõd-filmekbõl megismert karaktereket. (Egyedül a Hulk-ot nem láttam ezek közül, de bevallom nem bánom.) Szerintem aki szereti a képregény alapon készült szuperhõsös akciófilmeket, az ezt szeretni fogja.
ui: a gonosz "blõd" szövege tipikusan képregény-duma, egy ilyen filmnél ami teljesen nyilvánvalóan nem a mély tartalmakra épít ez simán benne van a pakliban. szerintem.

10/9
10/10
luis_harper 2012 ápr. 29. - 11:19:23 10/10
(561/1150)
Sziasztok! Szerintem 10/10-es film, jobb, mint amire számítottam. Mark Ruffalo és Robert Downey Jr. nekem úgy tûnik, mint ha ezekbe a szerepekbe születtek volna. Remek színészek, remek poénok és remek rendezõ, remélem Joss Whedon csinál Mark Ruffaloval egy remek Hulk filmet.
10/10
Iteachyoukid 2012 ápr. 29. - 11:13:06 10/10
(560/1150)
Én szerdán éjfélkor néztem meg, szerintem nem szar film ahogy itt egyesek állítják és nem is totál sablonos, amit én is utálok.
SPOILER
Amikor egymással verekedtek volt a legpoénabb a film során nekem a fekete özvegyes részek nem tetszenek és amerika kapitány karaktere sem fog meg. Azonban ebben a filmben mindenkinek meg volt a szerepe amit nem vettetek észre. Hulk a földön és közelharcban a legjobb, a Thor és Vasember általánosan erõsek és a légi csatákat gyakorlatilag õk nyerik meg, Amerika kapitánynak volt a legfontosabb szerepe, õ volt a csapat szíve és õ irányított, akadályozta meg a széthúzást a hõsök között. Azt viszont nem tudom hova rakni, hogy többet röhögtem rajta mint a Pite 4-en vagy más vígjátékon. A poénok jók, de a Sötét Lovag komolysága sem lett volna rossz.
SPOILER VÉGE

Aki szereti a szuperhõsöket, egy akciódús látványfilmet akar, egy kis poénnal fûszerezve annak érdemes megnézni szerintem moziba, nekünk tetszett. Én személy szerint kevesebb poén több komolyság irányában megcsinált filmek is örültem volna.
hdtomi 2012 ápr. 29. - 11:12:46
(559/1150)
Extra szélesre gondoltam: 2.35 : 1, Aztán megnéztem IMDBt, ott 1,85 : 1 van írva vagyis 16:9-ben forgatták.

Ugyanarra gondolunk, akkor úgy mondom függõleges fekete oszlopok kétoldalt :) Vagyis széltében nem töltötte ki a mozivásznat, nekem fura volt, Csatahajó múlt héten teljes vásznon futott. De ez nem volt 4:3 azért, csak rohadtul zavaró, fõleg közeli képeken, hiányzott a mozis nagy vászon.

Köszi a választ!
1/10
ede25 2012 ápr. 29. - 10:53:21 1/10
(558/1150)
Ez a film iszonyú blõd, és ostoba film, csak a látványra épít akárcsak a Csatahajó. Már az elsõ 5 percben kiderül, hogy egy teljesen irreális, és CGI orgia lesz az egész film. A párbeszédek annyira buták, és sablonosak hogy már fáj. Az elején a gonosz monológja amiben azt taglalja hogy miért jött is õ a földre annyira buta hogy fájt. szó szerint fájt. " azzal az örömhírrel érkeztem hogy megszabadítsam a földet a szabadságtól a szabadság az élet nagy hazugsága, hogy ha ezt elfogadják teljes szívvel békére lelnek" na ezzel a monológgal érkezett a földre a gonosz. Mi ez valami kommunista ufó ???? ÚRISTEN ennyire értelmetlen, és kommunista szagú beszédet még egy filmben se hallottam. ÁÁÁÁ ez annyira gáz ez a film, hogy arra nincs szó. Persze még ott van a rengeteg sablon akció is, mikor is a szuperhõsök mellett és csakis mellett csapódnak be az ellenség lövedékei .... ez annyira szánalmas. a vasember meg olyan jópofa humoros akar lenni de annyira gáz.....
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 29. - 10:44:10 8/10 Előzmény csibu
(557/1150)
Ezt már írták páran, hogy Thanos az. Olvass vissza néha.
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 29. - 10:35:33 8/10
(556/1150)
Én ugyan még nem láttam a filmet de biztos jó. Ma fogom megnézni. De ha valaki olvassa ezt a kommentet esetleg: akik miatt ez a film itt csak 7,8-as azoknak gratulálni tudok, hogy nem vállaja fel a véleményét mert akkor jl le lenne oltva csak úgy kb. 30 ember álltal. Akinek nem tetszik a képregényadaptáció (ez nem az) az ne nézzen ilyeneket, de ez sz*r biztos nem lehet.
10/10
atipe 2012 ápr. 29. - 10:31:20 10/10
(555/1150)
Valaki nagyon morci lett.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 29. - 10:27:52 8/10 Előzmény csibu
(554/1150)
és ezt miért nem merted nekem írni? szánalmas vagy...fennakadsz egy szón mert azt írtam hogy tegok voltak, hol nem sz*rom le hogy tagok voltak vagy csak csatlakoztak egy pár harc erejéig? attól még hogy csatlakoztak lehettek tagok, és nem olvasom el a hosszú hozzászólásaitokat, annyit nem ér, és hagyjál már békén...
pplavecz 2012 ápr. 29. - 10:13:35
(553/1150)
Aki kételkedik abban, hogy megnézze-e a filmet: imdb.com, 20 ezer szavazat alapján, 10/9 !!! Ennyi ember nem tévedhet! :)
http://www.imdb.com/title/tt0848228/
Northop 2012 ápr. 29. - 09:15:22
(552/1150)
Egyetértek,remek film.9/10.Nincs is jobb,ha az ember nagyközönséggel izgul végig egy filmet nagyvásznon.Amúgy ha átlépi az egymilliárd dolláros bevételi álomhatárt,akkor sem ez a film lesz az elsõ idén,ami már megtette: A Star Wars: Baljós árnyak a 3D-s újrabemutatóval együtt már 1,026 milliárd dollárt termelt világszerte.Plusz a Titanic 3D az újrabemutatóval együtt már a kétmilliárd dollárt is átlépte a maga 2,123 milliárdjával.De a Bosszúállók lenne az elsõ 2012-ben,ami újrabemutatók nélkül hajtaná végre ezt a bravúrt.
Northop 2012 ápr. 29. - 08:50:58
(551/1150)
Szerintem amire te gondolsz az a 4:3,amikor a kép bal és jobb oldalán van fekete csík,a 16:9-nél a tetején és az alján.

Én a Mammutban néztem 3D-ben,és ott is volt fekete csík az oldalán,úgyhogy valószínûleg mindenhol ilyen.