Téma: Bosszúvágy

James Uram Benson Madame 2013 szept. 10. - 21:34:54 Előzmény Csonger
(26/46)
Nem gagyi a szinkron, már csak a nagy nevek miatt se, hanem az is kordokumentum. Pont az ilyen dolgok miatt, mint a "vagány" használata (gondolom, a "huligán" már elavult volt, a "csöves" meg talán még nem annyira volt elterjedt) - ez olyan, mint a Pokoli toronyban a "cheeseburger=sajtos szendvics". De vágatlanul amúgy még mai szemmel is elég durva az elején a kulcsjelenet, gondolom ez a film csak néhány moziban ment annó este 10-kor nálunk.

A zenét érdekes módon senki nem említi, nagyban hozzájárul a film nyomasztó atmoszférájához. És ami vicces volt: talán kicsit az akkor még nem annyira elharapózott PC-t is kifigurázza a film az értelmiségi party jelenetben ("miért szinte csak fekeéték"). A kalaptûs nagymama meg ezer pont :)))
Csonger 2013 márc. 21. - 15:48:17
(25/46)
'74-es film! Amerikában már akkor nyomatták a tévében a reklámokat, hogy milyen banktól lesz boldog az életed! Úristen! Ezért szeretem ezeket a régi amerikai filmeket nézni. Érdekes látni, hogy ott már milyen régóta megvannak azok a dolgok, amik bennünket csak az utóbbi években kezdtek körbevenni.

Viszont erre a filmre már nagyon ráférne egy remake. Amúgy nem vagyok híve a remake-eknek, de a Bosszúvágy túl jó sztori ahhoz, hogy egy ilyen, a mai közönség számára ingerszegény film maradjon. A rosszfiúk mind idiótán öltözködõ hülyegyerekekként vannak ábrázolva; az erõszakos jelenetekben ordít a rikítóan piros mûvér és az eltúlzott mozdulatok. Ha a film elején levõ megerõszakolást úgy viszik vászonra, mint pl. a Visszafordíthatatlan esetében, akkor már érthetõ, hogy miért hal meg az anyuka, és miért kap akkora sokkot a lány. Így azonban egy nagyon vérszegény jelenetet látunk csupán (szó szerint), ami ma már sajnos gagyinak tûnik.

A gagyi érzetet növeli a magyar szinkron lagymatagsága. Beleélés nélkül, színpadiasan beszél mindenki. Arról nem is szólva, hogy nem egyszer látszik, hogy a színész szája mozog, hangot viszont nem ad ki.

Érdekessége viszont a szinkronnak, hogy a "vagány" szót egész más értelemben használja, mint amit én megszoktam. Itt a vagány nem azt jelenti, hogy laza, vagy menõ, hanem hogy bûnözõ, zsivány, gazfickó.

Azt viszont nagyon furcsállom, hogy a fiatalember az apósát konzekvensen apának szólítja. Én nem tudnám apának hívni az apósomat...
olahmiki1959 2013 jan. 09. - 01:18:15
(24/46)
Ma direkt belenéztem a Film+-ba, "természetesen" az ominózus rész teljesen, gyalázatosan, és nagyon amatõr módon, az élvezhetetlenség határát súrolva lett kivágva a filmbõl.
Az egésznek a drámaisága veszett el, egy értelmetlen, kapkodó mozdulatokból álló, összefüggés nélküli képsort láttam.
Így semmi értelme nincs leadni a filmet, ráadásul ma már a legnaturálisabb trancsírozásokat is premier plánban mutatják, mint például a Fûrész sorozat, a Texasi láncfûrészes gyilkos, vagy akár a Végsõ állomás sorozat filmjeit, ha példának vesszük.
Egyáltalán, ez a filmekbõl való kivágási mánia nagyon jó lenne, ha megszûnne, és nem lennénk kiszolgáltatva ostoba, szemellenzõs emberek, begyepesedett világnézetû cenzorok kényének-kedvének.
És az is jó lenne, ha végre felnõtteknek tekintenének bennünket, nézõket.
Tibag05 2013 jan. 08. - 15:44:24 Előzmény vizipok56
(23/46)
EZ AZ vizipok56 !!!!
Végre valaki egyetért!
Repes az igazságérzetem mikor irtják a férgesét!!!
olahmiki1959 2013 jan. 08. - 07:06:37
(22/46)
A 17. számú hsz-emben belinkeltem a teljes filmet, remélem még mûködik, abban benne vannak a kivágott részek.

Ezt írtam egy perce, aztán kíváncsiságból rákattintottam a belinkelt részre, és jól tettem.
Ugyanis, - milyen érdekes! - jogi, meg mindenféle egyéb, szerintem mondvacsinált problémák miatt megszüntették, eltávolították a filmet.
Nekem is csak úgy van meg, hogy annak idején, még a videózás hõskorában, hangalámondással felvetettem VHS-re, a kazi megmaradt, és abban hiánytalanul megvan minden kivágott rész.
Egyébként eddig ahány tv csatorna leadta a filmet, kivétel nélkül mindegyik változatban meg volt csonkítva.
Pedig szerintem ma már nyugodtan leadhatnák az egészet, hiánytalanul.
A film egyébként tényleg szuper, semmit nem öregedett.
Ja, még csak annyit, hogy az ismertetõben van egy fotó, amin Bronson a két tenyere közé fogja a színésznõ felesége arcát, úgy néznek egymásra szeretettel.
Nos, Jill Ireland a Bosszúvágyban egyáltalán nem szerepel.
Ennyit az ismertetõk íróinak és összeállítóinak a felkészültségérõl...
10/10
Geri23 2012 szept. 17. - 19:31:59 10/10
(21/46)
Film+ "imádlak"! Mi a retkes kutyafülért kell szétvagdosni egy jó filmet? A támadásos jelenet 3/4 része hiányzott. :(
dzoltanl 2012 szept. 17. - 18:56:31
(20/46)
Azért még sem lenne jó,ha az állampolgárok kezükbe vennék így az igazságszolgáltatást,kicsit csúnyán nézne rá az ember valakire,máris kapna egy golyót a szeme közé.A filmben meg is említik ezt,amikor a polgármester és a rendõrfönök beszélgetnek,ha nyilvánosságra hoznák,hogy a bûnözési statisztika alacsonyabb lett mióta a büntetõ gyilkolja a bûnözõket,elárasztanák a várost az önjelölt büntetõk,és agyonlõnék rögtön azt aki egy kicsit kócos.A bûnüldözést meg kell hagyni a rendõrségre,még ha ennyire gyenge is,mert rendõrség és törvények nélkül elszabadulna az anarchia,az anarchia pedig a gyilkosok ideje.
10/10
vizipok56 2012 szept. 17. - 18:40:09 10/10
(19/46)
Minden embernek így kellene hozzáállnia a tetves rablókhoz - sz@rrá lõni a retkeseket! Nem lenne többé mocskos bíró, aki felmentené az ingyenélõ, rabló söpredéket!
8/10
samspade37 2012 aug. 05. - 19:56:09 8/10
(18/46)
Ez az elsõ rész szerintem még egy egész értelmes film. A folytatásokkal ellentétben ez még nem az öldöklésrõl szól.

SPOILER!
Érdekes benne, ahogy a fõhõs a családját ért támadástól egyre megszállottabbá válik, és a rendteremtésben kezdi kiélni magát.
SPOILER VÉGE!

A rendezést csak dicsérni tudom, Michael Winner nagyon hangulatos képekben vitte vászonra a történetet, és az erõszakos eseményeket is csak a szükséges mértékig, mindenféle hatásvadászat nélkül mutatta meg.
10/10
Palyika 2012 máj. 15. - 08:55:16 10/10 Előzmény olahmiki1959
(17/46)
Annyi biztos, hogy nagy hatással van az emberre!
Nagyon kemény film, az elgondolkodtató alapbrutalitása teszi keménnyé!
dantonb 2012 máj. 10. - 22:26:05 Előzmény Segítõ Béka
(16/46)
Szerinted mitõl készül ki valaki,ha ennyitõl nem?
olahmiki1959 2012 máj. 10. - 22:19:07
(15/46)
Elég sok idõ eltelt az utolsó beírás óta, igaz minden, amiket írtatok. Engem is bosszant, amikor egy filmbõl kivágnak jeleneteket, teljesen mindegy, hogy miért.
Pláne olyankor, amikor az egész film lényege, motívuma, alapproblémája vész el, vagy válik érthetetlenné. Ennek a filmnek a teljes, vágatlan, szinkronizált változatát nem lehet megtalálni sehol, szerintem, amikor annak idején a szinkront készítették, mér akkor is meg lett vágva.
Viszont az angol nyelvû eredetit megtaláltam, méghozzá a teljes hosszú változatot, benne van a "nagy" jelenet is, megnéztem, szerintem ez vágatlan. 9'50"-tõl kb 11'30"-ig tart a jelenet. Megpróbálom idelinkelni, remélem, mûködik.
http://www.youtube.com/watch?v=t8Gmt5Enyds

A film 74-ben készült, szerintem semmit sem veszített a drámaiságából, jó a színészi játék, izgalmasak a jelenetek, az ominózus, brutális erõszakolási jelenetben pedig külön érdekes a fiatal, tök ismeretlen Jeff Goldblumot látni.
A film egy nagyon komoly társadalmi drámát feszeget, annak idején nagy vihart kavart, és komoly vitákat gerjesztett, hogy az önbíráskodásnak van-e, lehet-e helye, létjogosultsága a mai világban.
A vita még most is tart, a választ a mai napig nem kaptuk meg, talán nem véletlenül.
A maga mûfajában ez az egyik legjobb film, izgalmas, ugyanakkor elgondolkodtató, azon kevés filmek egyike, amelyik még azután is sokáig hatással van a nézõre, miután maga a film már véget ért.
7/10
Segítõ Béka 2011 dec. 16. - 14:19:50 7/10
(14/46)
nem tudom, de a lánya ennyitõl kikészül egy életre? ez elég durva.

de a film vége chicagoban a reptéren az tetszett.
Quantumleap 2011 jún. 24. - 15:09:43
(13/46)
Egyszernézõs, kikapcsolódásnak kiváló, durvább akciódráma.
Ugyebár a fõhõs feleségének és a lányának támadói nem kerülnek elõ. Ez egyszerre tetszik is meg nem is. Elõbbi, mert reálissá teszi a sztorit, utóbbi, mert ilyenfokú brutalitás megtorlást érdemelne.
Desintegrator 2009 jún. 01. - 12:57:13
(12/46)
10/10
Geri23 2009 máj. 16. - 20:23:24 10/10
(10/46)
Azt figyeltétek, hogy a három vagány közül, a legmagasabb Jeff Goldblum volt? :) Nagyon jól eljátszotta a brutális, antiszociális rablót! Õ rúgta fejbe a csaj muterját!
Redfield 2007 ápr. 21. - 15:50:51 Előzmény Newcastle United
(9/46)
Elfelejted, hogy van eszük a tévéseknek, és ha valamire ráaggatják a 18-as karikát, biztosak lehetnek benne, hogy több fiatal (fõleg talán tini) meglesi mi az? Mert ha nem teszik ki, valszeg sok film fel sem kelti az érdeklõdésüket. A korhatárjelzõk hatalma. :) Lehet, hogy nem szabadna nézniük, de nézik, és akkor nézettség is van.
Brambilla 2006 aug. 26. - 22:18:36 Előzmény fisherman
(8/46)
Mostanába minden filmet megvágnak, sõt, sokat átszinkronizálnak. A délutáni sorozatokba megy k**vázás, este tízkor a Drágán add az életedbe meg átszinkronizálják Bruce Willis egyik legemlékezetesebb mondatját a filmben, ami alapból az volt, hogy "kib**zottul hasogat a fejem". Erre most meg lágyan benyögi, hogy "hû, nagyon fáj a fejem". Most nem azt mondom, hogy káromkodni meg meztelenkedni kell a filmekbe, de ha túlzottan megvágják, átszinkronizálják, stb, akkor elveszik az eredetiség és néha az értelem is. Nameg 16-os vagy 18-as karika mellett ennyi még bõven belefér.
fisherman 2006 máj. 09. - 12:33:29
(7/46)
Még egy gyerektáborban láttam azt hiszem a második részét. 12 éves lehettem. Megrázó volt, és bizonyos részeket nem tudtam kiverni a fejembõl.
A film után Charles Bronsonosat is tudtunk játszani.:-) Bosszúállósat! Jó volt.
Ez a baj a régi filmek vetítésével kereskedelmi csatornákon. Olyan részeket vágnak ki, melyek nélkül már nem ugyanaz a film. Sajna...