Téma: Breaking Bad

Enyém 2014 jan. 19. - 00:26:21 Előzmény Ottofan1
(117/237)
jó sorozat lenne, engem csak egy vmi idegesít, de az nagyon. mint ahogy a walking deadben itt is elszúrták a karaktereket, néhány - fõleg a fõszereplõk: pl Walter és felesége - olyan bugyuták, mint a seggem. 10 éves koromban ésszerûbben cselekedtem, mint õk...
10/10
Ottofan1 2014 jan. 13. - 06:55:22 10/10
(116/237)
Gratulálok!!!
Bryan-nak megvan a Golden Globe díja.
A sorozat szintén Golden Globe-ot nyerett a legjobb Drámai sorozat kategóriáján belül.
Egyébként meg brilliáns egy sorozat!!!

10/10
jani-wan 2014 jan. 09. - 19:41:30 Előzmény Brkngbd
(115/237)
"hogy mennyire el is tudja venni a pénz az ember eszét"
Nem a pénz. A pénz csak eszköz. A megfelelõ mennyiségû pénz megléte által nem függsz másoktól. Nem kell elviselni, eltûrni mások hülyeségét, baromságát, rosszindulatát. Szabad vagy.
***SPOILER***
Walt egész "utazása" arról szól hogy õ irányíthassa saját életét, illetve hogy egyáltalán életben maradjon, vagy Jesse-t életben tartsa. De az utazás közben elveszíti saját magát.
Egyébként meg szerintem nem vette el a pénz Walt eszét. Csak ahhoz ragaszkodott amit õ "keresett" meg.
***SPOILER vége***
jani-wan 2014 jan. 09. - 19:28:19
(114/237)
Briliáns sorozat!
Kimbo 2013 dec. 24. - 02:26:52 Előzmény Brkngbd
(113/237)
Az egyszerû bajokkal küszködõ átlag ember, történetes egy olyan ember aki lehetett volna valaki de helyette egy szarrágó papucsként élte le az életét a felesége mellett és végignézte ahogy a volt barátai zsírosra szedték magukat azzal amit neki köszönhetnek, de ebbe bele is törõdött és élte a kis életét, neki ez se volt gond. Erre mit ad isten, rákos lesz és közlik h nincs sok hátra csak ha kurva sok pénzed van... Hát én is felébrednék és nem hiszem hogy ez egy oylan szitu h de elvette a pénz az ember eszét, pusztán fél millió dollár kéne hogy élhessen. így kezdõdött az egész "elveszi a pénz az ember eszet sztori" amikor meg már nincs úgy rászorulva és rendezõdni látszik a dolog, akkor természetesen kiderül az igazság és az asszony még csak meg sem hallgatja h mi miért van (tipikus "csak a filmben történik meg" idegesítõ szar színjáték) Na a 3. évad 3. részéig ez a helyzet. Eddig olyan 8-as a szemembe, a 9.4 azért messze van, nincs annyi élet a sorozatba, többnyire a vége érdekes meg az eleje(ahol befejezik az elõzõnek a végét) a köztes részek sokszor sablonosak és csak várja az ember a rész végét h történjen már valami.
10/10
Brkngbd 2013 dec. 19. - 01:33:32 10/10
(112/237)
Torony magasan a legjobb sorozat amit valaha láttam. Az elõttem hozzászólókhoz hasonlóan, az 1. évad kb legvégéig, de még talán a 2. évadban is egy pontig egy kérdés volt csak bennem. Mégpedig az, hogy "Hogy kaphatott ez a sorozat 9.4\10-es értékelést?" néztem, mert néztem. Titkon megfogott, még ha ezt a 3. évadig annyira nem is éreztem. Aztán a 4. évadtól beindul egy akkora lavina a sorozat lendületét illetõen, hogy az leírhatatlan. A dráma kategória legnagyobbja, hihetetlen színészi alakításokkal, zenével mindennel. De talán a legnagyobb mégis a sorozat mondanivalója. Illetve az, hogy az utolsó pillanatokig is megtartják ezt a Jesse-Walter törhetetlen fonalat. A befejezés, az utolsó pár rész, pedig egyszerûen megfogalmazhatatlan. Szomorú, mégis rábólintós, visszatekintõs, hogy egy egyszerû, visszahúzódó, bajokkal küszködõ átlag ember 50 év eltelte után ébred rá, hogy ki is õ, és mit is élvez, és , hogy mennyire el is tudja venni a pénz az ember eszét, és mégis mennyire nem ér semmit, ha senki nincs az ember mellett. Nem tudom, hogy ezt a sorozatot mi fogja felülmúlni az elkövetkezendõ pár évben, de nagyon nehéz lesz. Mindenkinek ajánlom, ez a sorozat ahol a rossz hozzászólás mint a tû a szénakazalba. 10\10. és szomorú vagyok, hogy vége van. Üresség a sorozat utolsó része után. Nem is kicsi!
clyde2273 2013 dec. 10. - 22:05:10
(111/237)
Ma reggelre fejeztem be az utolsó 8 részt a záró évadból. Ez volt csak az igazán gyomorbavágó élmény. Hibátlan befejezés, katartikus vég, súlyos, örökre emlékezetes, letaglózó színészi alakítások, professzionális hangulatfestés mind a kamera, mind a filmzene által. Nagyon fontos gondolatok, fiatal korosztálynak, modjuk 16-17 éves kortól kötelezõvé tenném a megtekintését.
10/10
radovan71 2013 dec. 10. - 20:51:47 10/10 Előzmény markinho1
(110/237)
teljesen egyetértek!!!a 4. évad végén járok ebben a pillanatban...nem találom a szavakat,besza behu,ahogy mondani szokás.Fantasztikus sorozat!
pityu204 2013 dec. 09. - 22:26:12
(109/237)
Sziasztok. Valaki dobna nekem linket, hogy hol tudom megnézni feliratosan a filmet.
Elõre is köszi
10/10
markinho1 2013 nov. 23. - 16:09:35 10/10
(108/237)
Végignéztem. Eszméletlen nagy sorozat. 10-bõl a legnagyobb 10-es. Nincs film, ami ennyire jó lenne.
10/10
Marcipáncica_ 2013 nov. 22. - 11:30:55 10/10
(107/237)
Mekkora sorozat már ez!! A legjobb!!!
És itt megcsinálták amit a Dexternél nagyon nem sikerült: egy teljesen jó, vállalható befejezést kapott!
10/10
10/10
gilmour 2013 nov. 17. - 17:32:13 10/10
(106/237)
A LEGJOBB SOROZAT!!!!!!!!!!!!!!!!!! KÁR, HOGY A VÉGÉRE ÉRTEM....
7/10
tesz-vesz 2013 nov. 12. - 00:07:59 7/10
(105/237)
most láttam ezzel a prométeusszal bukó ridley scott új filmjét, A jogászt. hát majdnem rosszul lettem ezektõl a mûmájer drogkereskedõktõl.
ami érdem ebben a sorozatban, az a rendõri és bûnözõi hitelesség, nagyon hitelesek benne a bûnözõk
7/10
tesz-vesz 2013 nov. 10. - 22:35:03 7/10
(104/237)
szóval szeszélyes egy sorozat, de az évadok utolsó részei zseniálisak.
a feleség az ripacskodik, nem játszik, nagyon irritál
7/10
tesz-vesz 2013 nov. 10. - 22:23:22 7/10
(103/237)
breaking bad, totál szívás

azért kezdtem el nézni a sorozatot, mert sir hopkins nagyon dicsérte. szigorúan csak feliratosan érdemes nézni, szerintem nagyon elrontották a magyar szinkronját a tanárnak.

rontóc, spoiler is lesz! az összes évadra

elég béna a magyar cím. elõször is, utálom, gyûlölöm az olyan sablonokat, hogy a sorozatokban mindig az évad legvégén van vmi történés, ez van most már a trónok harcában is, meg ez van a breaking bad 1. 2. évadjában is, sok mindkettõben már az üresjárat.
a breaking badben a 2. évad végére már annyira megutáltam a lelkizést, a reggeliket, olyan bénán vannak megcsinálva a családi bulik is, látszik, hogy az a sok ember csak statiszta, 4 felnõtt van csak a bulikon, a többi csak biodíszlet már ez nagyon béna. a feleségét már a legelsõ részek óta nem bírom elviselni. utáltam nagyon a feleselges családi beszélgetéseket. de ami igazán kiakasztott az a 3 évad elején beharagozott jelenet a jövõre, az évad végére, hogy ketten meghalnak és erre ezt olyan primtiíven intézik el, hogy nem a családból hal meg vki (ezt próbálja sugalmazni), hanem két gép összeütközik ráadásul egy kulcsszereplõvel. na ne, ez már fantasy. ez egy akkora parasztvakítás, hogy az egész sorozat hitelét aláássa, mégis mi szükség volt erre?
jó fej nagyon a DEA-s drogrendõr sógor(amíg meg nem bolondul(muszáj hogy mindenkinek vmilyen problémája legyen ilyenek a sorozatok, a szappanoperák)), de hogy hullával azért ne fényképezkedjek már, márpedig az elsõ évadban ezt teszi, amikor az egyik sittesre ráesik az autó.

mindenesentre eldugva, de néha nagyon jó poénok vannak benne.
a 2. és 3 évadban már alig vannak egy résznek érdemi jelenetei, a nagyobb idõ reggelivel megy el, mindig csak várom, hogy történjen valami, de semmise történik. vagy csak a sorozat legvégén és annyira elegem van az ilyen kliséhbõl, elmennek a mexikói bérgylkosok, hogy megöljék, de nem ölik meg, várom hogy lövöldözés legyen a házuknál, halálos áldozattal , mett harangozzák be végig a 2. évad elején, erre csak két gép összeütközik felettük, hihetõ, miért nem mûholdak, vagy ûrhajók akkor már földönkívüli lényekkel?
ez a két repülág felettük ez megbocsáthatalan az alkotóktól.
nem is tudom miyen szót használjak rá, idióta? átverõ?

a céda felesége meg dolgozik szülés elõtt és szülés után is rögtön? menjen már a fenébe.
a 3 évad elején és a 2. végén is annyira unalmas, ahogy gyõzködik hogy fõzzön még, akkora klisé ez is a filmtörténelemben, de nem értem, minek annyit gyõzködnie a forgatókönyvíróknak ha a végén úgyis elvállalják? nem lehetne újszerûen átugorni ezeket a részeket a filmekben? kicsit azért csalódok Hopkinsban is, hogy ilyen filmet méltat. eddig nemigen tûnik ki az átlagból.
annyira béna a 3. évad 8. részében mikor a rendõr felesége lecseszi a rendõrfõnököt meg a társát. oly-an erõltetett. elmegy walter ekkor a kórházba, és gyakorlatilaga nézõ is ott áll funkció nélkül a sorozatban, és várakozik, amíg mûtik Hanket, de könyörgöm, a vágó az teljesen részeg ilyenkor? vágják már feszesebbre, pattogósabbra ezt a k sorozatot, az epizódok nagyrésze ilyen hülyeségekre megy el, pazarolják csak a nézõ idejét. a 3. éved elején már sikerült megutaláltatni velem a sorozatot, abba is hagyom egy idõre, az a rész betette a kaput, amikor egy egész részt szánnak a légy kergetésére, értem én, csak unom. például a dexterbe nincsenek ennyire és lapos üresjáratok
a néger drogfõnök meg annyira óvatos, hogy még az utolsó utcai drogdíler is ismeri személyesen, tudja a nevét, ez is hiteltelen kissé, szappanoperás, ócska. ha óvatós lenne, me tudná az összes bünözõ, hogy ki õ, és melyik éttermet vezeti, mert ahogy heisenberg nevét elköpték a szaruknak úgy köpnék el a néger nevét is, még a mosoda, v milyen gyárban is tudja mindenki, hogy drogot készítenek az alaksorban, ennyi ember száját nem lehet egyszerûen befogni


a 4. évad jól kezdõdik és a 7-8. részre egyszerûen tökéletesne ktûnik, fõleg a legvége a gyöngyvirággal :D bár mondjuk nem értem, hogy hogyan csinálta.

5. évad is jól kezdõdik. szenzációs benne a színészi játék! már a 4. évadban is jó volt a rendõrrokon Hank, de itt az 5.évadban zseniális amikor a volt rendõr bérgyilkossal beszélnek a 2. részben.
de a céda felesége nagyn erõltetett, hihetetlen, hogy mindegyik évadban vkinek retardûétnak kell mindig lennie. olyan totál fárasztó ez a mesterkélt probléma, hogy az idióta feleség szerint rossz hatással van a gyerekre, meg öngyilkos akar lenni, menjen már a fenébe a hülye felesége! totál hihetetlen, hogy mindig vkinek depressziósnak kell lenni egy fél v teljes évadig, nagyon idióta a rendezõ és , hogy ezt így .
az 5. évad végére jön a kõkemény dráma, de az hogy jesse eldobálja a pénzét éjjel a lakosoknak szintén olyan nagyon hiteltelen, itt vki mindig depressziós, nagyon ciki. unom. mellesleg lemaradtam mi lett a mexikói barátnõjével és a kölyökkel. szakítottak?

most kapott jesse 5 milliót waltertõl, minek szórja el? most meg felgyújtja a házát, na menjen már a fenébe, igenis lenyelhetõ az a béka.
az évad vége felé nagyon jó dramaturdiailag is az idõben elcsúszott vágás, tehát idõben ugrálunk és csak a szereplõ változik.
milyen idióta a fia is, hazudozik, hogy az apja támadt rá késsel az anyjára, mikor pont fordítva. de az utolsó pár rész nagyon jó, nagyon drámai.
amúgy azt sajnálom, hogy a metamfetamin káros hatásairól egy szót sem ejtettek, nagyon veszélyes drog.
10/10
minnavonbarhelm 2013 nov. 05. - 15:51:48 10/10
(102/237)
a Sopranos mellett a másik kedvencem. még nem láttam az utolsó részeket, úgyhogy már nagyon várom :) hihetetlen sztori, zseniális karakterek..
Kitekatt 2013 nov. 05. - 03:09:37
(101/237)
Nánd£, azt hiszem a kép hátuljára a Gus Fringnek dolgozó emberek titkos bankszámlaszámai voltak felírva.
Nánd£ 2013 okt. 31. - 11:38:44
(100/237)
Egy kérdésem lenne azokhoz, akik már végignézték a sorozatot:


!!!!SPOILER!!!!
Emlékeztek arra a jelentre, ahol Walt, Jesse és Mike mágnessel megakarják semmisíteni az adatokat a laptopon? Akkor történik az, hogy összetörik egy fényképkeret, és a kép mögött találnak a rendõrök valami feliratot. Végül kiderült, hogy az mit takar, mert lehet nem vettem észre, mikor arról beszéltek vagy nem tudom, de ez foglalkoztat már mióta Aki tudja, és leírja, megköszönöm!

!!!!SPOILER VÉGE!!!!!
10/10
Szissssz 2013 okt. 27. - 14:44:16 10/10
(99/237)
Még az a szerencse, hogy a Dexter c. sorozatnál többen is megemlítették, hogy a Breaking Bad milyen jó sorozat. Gondoltam teszek vele egy próbát... Elõször gyanakodva szemléltem az eseményeket, kezdõ epizódokat az elsõ évadnál. Nem is értettem, hogy mi által kaphatott ez a film ennyi Imdb pontot. Majd aztán elkezdtem belelendülni a részek nézésébe s egyszerûen nem tudtam abbahagyni. Annyira jó, hogy nincsenek rá szavak! Biztosan újra meg újra meg fogom tekinteni! Felejthetetlen élmény!!!
10/10
Szissssz 2013 okt. 27. - 11:47:57 10/10
(98/237)
Csak szuperlativuszokban tudok nyilatkozni errõl a remek, sõt kiváló sorozatról, mely immár az egyik (ha nem a fõ) kedvenc sorozatom! Hogy miért is?
Mert nagyon precízen felépített, logikus, borzasztóan izgalmas, minden érzelemre ható kerek, egész történet. Annyira hitelesek és hátborzongatóan ördögien jók a színészi játékok, hogy az már félelmetes! Lúdbõrözött a hátam, mindenem, annyira jó az egész sztori! Csak ámultam és bámultam, hogy hová lehet még fokozni ezt az amúgy is magas színvonalat, ahogy elkezdték. És sikerült! Minden rész, minden évad egyre csak jobb és jobb lett, mindig ikerültmegugrankészítõknek azt a képzeletbeli lécet! Így számomra a drámai sorozatok közül a Breaking Bad vitathatatlanul a legjobb, frappánsabb, szórakoztatóbb, ámulatba ejtõbb, katartikusabb, pontosabb, kerekebb, leg...leg...Fokozhatatlanul, sziporkázóan brilliáns!
Ha lehetne én 100 pontot adnék 10 helyett!
Nagyon ajánlom a megtekintését!