Téma: Breaking Bad

10/10
csomolungma 2020 szept. 06. - 13:44:49 10/10
(212/252)
Nagyon tetszett, meltan a legjobb sorozat ever.A humora fantasztikus, volt amin azthittem be..rok ugy nevettem...:D Ugyanakkor mely mondanivalo van.
SPOILER
Ez egy nagyon kemeny drama.azert ha azt vesszuk szerencsetlen Walt a fogyatekos gyermekevel, terhes nojevel, rakkal valo tehetetlensegevel , pemzhiannyal...en nem csodalom rossz utra tert. De o egy beteg ember! Mentalisan is... es hat igen vartam is hogy ez kibontakozzek az evadok soran.a pszichiaternek is megadja sajat maga feloldozasat hogy megis mit var milyen ember legyen ilyen elettel? Ott ugye a pszichiaternel, ki is fakad!!!
engem volt par jelenet ami elborzasztott, pl
spoiler
kisgyerekekkel amik tortentek pl. heroinos szulok, vagy ricines -gyongyviragos mergezes

Borzaszto szomoru, emberi megnyomorodott sorsok a drog miatt!
Nekem nagy sokk volt
Jesse irto ostoba, szegeny...de amugy kedvelnivalo, jolelku karakter
Hank irto okos nyomozo...bar nem szimpi annyira mint karakter, de elismeresem, nagyon ugyesen felfuzte a szalakat.
Skyler...hat ertelmes, es jo mert nem az a tipikus bugyuta noi karakter, mint abban az idoben a szuletett felesegek sorozat szereploi voltak.


8/10
tyipike 2020 aug. 03. - 18:39:10 8/10
(211/252)
"I'm not in danger, i am the danger." :))
Monumentális sorozat, ilyen elképesztő jellemváltozást sorozatban aligha mutattak. Gyönyörű a történet íve, a lezárás példaértékű, sokáig visszhangzik a fejemben a záródal, a Baby blue...
Kis negatív kritika: az utolsó évad engem nem darált be annyira, néhol, különösen az első felében leül a cselekmény. Kicsit keveselltem Saul és Jesse szereplését, Mike elképesztően hiányzott, néhány új fazon meg kissé zavart a képernyőn vagy érdektelennek, nem odaillőnek éreztem őket.
A magyar címre nem tudok haragudni, valóban pontatlan, de igazán nincs is fordítás, ami pontosan megfelelne az angolnak. Ezt csak érezni lehet, ahogy zajlanak az események, egyre élesebben kikristályosodik ;) a jelentése. A legcélravezetőbb az lett volna, ha meg sem kísérlik átültetni a címet, ahogy tették azt pl. a The Walking Dead esetében is.
Le a kalappal a film korrektsége és érzékenyítésre való törekvése előtt is: imádtam benne Walter Jun... Flynnt. Remek színész, rászolgált a szerepre, helyes döntés volt sérült karaktert csempészni a sztoriba, adott egy kis plusz töltetet.
Off, de aki kedveli ezt, az nézze meg a Zootropolist. Leesik az áll a Breaking bad-es vonulaton, amit belecsempésztek. Szép tisztelgés a sorozat előtt, felnőtteknek is fogyasztható, kellemes szórakozást nyújt a mese.
10/10
Arper950 2020 júl. 18. - 10:30:58 10/10
(210/252)
10 csillagos sorozat. A 4. évad után pár napig nem volt kedvem belekezdeni az 5. évadba. Úgy éreztem azt már nem lehet túl szárnyalni, valami lapos befejezése lesz. Hát nem, talán az utolsó évad a legjobb.
Ami külön tetszett a sorozatba az az, hogy mikor kocsival utaztak, nem gagyi stúdióba felvett odavetítéssel oldották meg, hanem tényleg tettek bele munkát.

Kár, hogy csak 5 évadot csináltak belőle, megszerettem a sorozatot. Talán még lehetett volna készíteni több részt, általában 10 év után fárad el egy sorozat.

A magyar szinkron jó lett. A mellékszereplők hangjai is maradtak végig (egy esetet leszámítva.)

Tuco mint Berzsenyi Zoltán a legjobb párosítás amit valaha hallottam, jobb mint az eredeti.

10/10
8/10
beenge@gmail.com 2020 júl. 02. - 21:36:46 8/10 Előzmény Rocco1899
(209/252)
Én is pont így gondolom, egynek elmegy, de vannak ennél jóval szinvonalasabb sorozatok, mondjuk a Rólunk szól...
8/10
beenge@gmail.com 2020 júl. 02. - 21:35:10 8/10
(208/252)
"tudod haver, a 12 lépcső" - a zagyam eldobom! Nagyon szomorú, hogy a szinkronrendező és/vagy a gyártásvezető még a fáradságot sem vette, hogy utána nézzen, miről is szól ez vagy mi ez, hogy mondjuk Magyarországon helyesen. Valszeg nem olvassák ezt az oldalt SEM! én azért leírom: 12 LÉPÉS és 12 HAGYOMÁNY. 30 éve van jelen Magyarországon az AA, majd kb. 20-22 éve az NA. Illő lenne ilyesmiket tudni.
10/10
elenabi 2020 máj. 25. - 18:50:13 10/10
(207/252)
Nagyon ütős sorozat. Ma kezdik este vetíteni az AMC-n az 5. évad 1-8. részét. Jövő héten már a Better Call Saul megy. Nagy kérdés, mikor lesz a Breaking bed 5. évad 9-16.része, mert azt nem látom a TV újságban és a port.hu-n sem.
10/10
IDS 2020 ápr. 25. - 00:39:22 10/10
(206/252)
Minden idők legszínvonalasabb sorozata. Egy klasszikus görög tragédia, ami 63 epizódon keresztül bemutatja nekünk, hogyan lesz egy kisvárosi szürke kis kémiatanárból a sebhelyesarcú. Megkockáztatom, hogy ha Shakespeare ma élne, ilyesmiket írna.

Mellesleg szeretném elmarasztalni a magyar forgalmazót, amiért sikerült ilyen béna, gagyi magyar címet adni a sorozatnak. A totál szívás olyan mintha valami Amerikai pite színvonalú idióta tini vígjáték lenne. Adjuk már meg a komolyságát. Szerintem nyugodtan maradhatott volna Breaking Bad.
9/10
Bobo1978 2019 dec. 14. - 15:52:30 9/10
(205/252)
Bárcsak sose lett volna vége. Imádtam! Megyek rá az El camino-ra!
10/10
Richard Kovács 2019 nov. 05. - 10:24:02 10/10
(204/252)
Eddigi legjobb sorozat amit láttam. Minden évad egyre jobb, nem laposodik el, mint pl. a Boardwalk Empire. Nekem 10-es!
7/10
nick név 2019 szept. 12. - 22:55:52 7/10
(203/252)
Valahol megértem, hogy miért van kultusza bizonyos helyeken a Breaking Bad-nek. Még jó időben - a 2000-es évek vége felé, a sorozatok forradalmi évtizedének (aranykorának) végén - indult, nem szokványos történetet mesél el viszonylag egyedi módon, erre pedig rájön egy lapáttal, hogy itthon sokak számára a nyugati megjelenésnél csak később jelent meg a radaron és mivel külföldön nagy ováció övezte, ez megadta az alaphangulatot a becsatlakozásnál.
Természetesen nem vitatom el az érdemeit, vannak neki, egyáltalán nem egy rossz sorozat és minden bizonnyal hatással, pozitív hatással volt a sorozatok világára és talán még a popkultúrára is, de ugyanakkor véleményem szerint mégis erősen túlértékelt önmaga, és az őt körülvevő imádat viszonylatában. Annyira azért nem jó, mint amennyire magasra emelték a jó időben gerjedő hullámok.
Az "oldalhajtása" egy kicsit még jobb is az "alapnál" szerintem. Abban van valami átélhető, a történeten átívelő személyes(/emberi) plusz, ami a Breaking Bad-ből valahogy hiányzott.

Breaking Bad - 7
Better Call Saul - 7.5
7/10
Rocco1899 2019 febr. 27. - 22:45:45 7/10
(202/252)
Egyszer mindenképp megéri megnézni,de erősen túlértékelt. A 7-es azért jár.
10/10
Dusi96 2019 febr. 15. - 22:50:43 10/10
(201/252)
Számomra a világ legzseniálisabb sorozata! Nagyszerűen felépített cselekmény, fantasztikus és egyben megrázó végkifejlet!
10/10
macska78 2018 nov. 25. - 16:08:01 10/10
(200/252)
Pár éve nem győzöm kapkodni a fejem annyi jó sorozat jön.Ez is egy a legjobbak közül az én listámon.
Trailblazer 2018 okt. 19. - 21:49:50
(199/252)
Azért mondtam, hogy sose késő pótolni. Valamint már itt az előzménysorozat, a Better Call Saul, sok mindent megtudhatunk a mellékszereplők előéletéről egy könnyedebbre megírt, bohókásabb sorozat formájában.
10/10
troy1989 2018 okt. 19. - 13:20:50 10/10
(198/252)
Nem :) szinkronosan szedtem le diablorol.
10/10
troy1989 2018 okt. 17. - 20:38:18 10/10
(197/252)
Most kezdtem el nézni a 3.évadot.. Hatalmas sorozat.
**********SPOILER**********Fuu ez a Skylor mekkora egy ri banc.. Tipikus kertvarosi lotyo akinek semmi nem elég jó, játssza az agyát miközben egy büdös qrva :D hány ilyen van az életben is.. Még ő akar válni pff..
SPOILER VÉGE *****
csicso82 2018 okt. 09. - 20:52:41
(196/252)
;)

Ha belegondolok ezt a szinkronos megjelenéssel egy időben kezdtem volna nézni kb. elfelejtem az elejét mire a végére érek. A türelem egy nagy erény sokkal jobb volt egyben az egészet. A maffiózókkal is ezt csináltam.
csicso82 2018 ápr. 17. - 11:46:51
(195/252)
Olvasom a hozzászólásokat és mindenkinek azt ajánlom a JÖVŐRE való tekintettel is, hogy várja meg amíg egy sorozat legalább 1 évada fent lesz egy videomegosztón és egyben nézze meg, akár feliratosan akár szinkronosan de egyben. A tévék variálják a vetítési időpontokat kivágnak jeleneteket, össze vissza adják sokszor a részeket évadokat, van hogy félbe is hagyják stb.
10/10
Towner 2018 ápr. 03. - 12:19:11 10/10
(194/252)
Befejeztem! 10/10 A 3-4-5 évadtól rám abszolút nem jellemzően függő lettem (eddig ilyen egyszer fordult elő velem, már elég régen: a 24-el voltam így, másodiktól a hatodik évadig tett totál függövé) Úgy volt jó ráadásul hogy csak szinkronnal láttam, és Jesse hangjától már-már hideglelést kapok (mindenütt ő szinkronizál mesétől-akcióig) most azonban Jesseként müködött.. A legjobb Dráma! Egy zseniről meg szerintem csak egy zseni írhat. Vince Gilligan zseni. Soha nem találtam ki mi jön majd, meglepetés meglepetés hátán, óriási ötletek amiket még nem láttál sehol, A legjobb szó a zseniális rá. (persze a tanulságos is ott a második helyen)
Trailblazer 2018 jan. 20. - 18:36:03 Előzmény tamaspatrik00
(193/252)
Jó úton jársz, a harmadik évad még jobban felpörög, csak gyõzd kapkodni a fejed. Szenzációs!