idõjós1010 2008 okt. 24. - 10:42:04
(253/1093)
Én át tudtam volna érezni a helyzetüket, azon bizonyos jelenetek nélkül is. Igazán nem lett volna feltétlen szükség a szemléltetõ jelenetekre is.
10/10
beryll 2008 okt. 22. - 17:29:59 10/10
(252/1093)
Gyönyörû film.
Elsírtam magam a végére. Bár ez szerintem annak is betudható, hogy Heath játszotta az egyik fõszerepet. †
Alapból ellene vagyok a homoszexualitásnak, de egyszerûen "nem tudtam haragudni" rájuk, annyira jól játszották a fiúk a szerelmet!
Furcsa volt Heath-t ilyen szerepben látni, fõleg a sátoros résznél... :)))
Óóóó, és amikor meglátta Jack szekrényében a véres ingeket...!!!!!
Mindig bajban vagyok, mert sosem tudom kifejezni igazán magam, miért is/mi tetszett a filmben. Szóval, legyen elég annyi, hogy MINDENKI SZÁMÁRA KÖTELEZÕ DARAB!!!
Éljen Jake és Heath†!
10/10
fuge7 2008 okt. 09. - 20:16:18 10/10
(251/1093)
Nagyszerû film. Ang Lee bámulatosan jól rendez. Minden filmje élmény. És a színészek... Én mindkettõnek megadtam volna az Oscart. Meg a filmnek is.
Annie Proulx novelláskötetét is olvastátok, amiben ez a sztori van? Az is nagyon szép. A végére majd a szívem szakadt meg. :( Nem hiába Pulitzer-díjas. :)
reila 2008 okt. 09. - 18:55:02
(250/1093)
A tvben ezt sosem adják le, mi??? jellemzõ....
Karolka 2008 okt. 02. - 22:30:12 Előzmény reila
(249/1093)
háhá, ez jóóó! :) nekem azé jó volt a sötét :D
reila 2008 okt. 02. - 21:22:27 Előzmény Tenebra Mors
(248/1093)
Korrekt, részletes vélemény. Örülök hogy tetszett, látod sokan vagyunk így:d
Tenebra Mors 2008 szept. 24. - 23:06:42 Előzmény Ezüstliliom
(247/1093)
Olyannyira tetszett, hogy megnéztem az ismétlést is 8D. Nem hittem volna, hogy egy ilyen film rabul ejt. Pedig de.
Szerencsére a homoszexualitás csak a "felszín". Igazából bármelyik "másságot" be lehetne helyettesíteni ennek a helyére. Ez a film szerintem univerzálisan arról szól, hogy az emberek hogy bírják utálni azt, ha valami nem az õ normarendszerükhöz illeszkedik. Nem hiába a környezet is. Én egy darabig azt hittem, ez igazi "western", tehát a XIX. században játszódik. Igza, a farmering, meg a csizmájuk az túlságosan is tiszta volt a régi cowboy-okhoz képest, de amíg be nem szálltak a kocsiba, azt hittem, régebben játszódik a történet. Nem tudom, ez tudatos volt-e a készítõk részérõl, de nekem valahogy ez jött át, erõsítve ezzel is a környezetet, ahol a másságot nem tolerálják. Jó választás volt a vidék is. Ez a történet egy városi, modern környezetben talán nem is mûködött volna ilyen erõvel. A vidék viszont, legalábbis ez a sztereotípia, konzervatívabb, s a közösség kisebb mérete miatt könnyebben észrevesznek dolgokat - s így könnyebben ki is rekeszthetik maguk közül azokat, akik szerintük nem tartoznak oda. Tehát a tálalás, az alapfelállás már elgondolkodtatott, és megfogott.
A két színész pedig zseni volt, szerintem. Heath Ledger-t most sajnálom csak igazán, mert már két kurva jó filmjét láttam ezzel. Rendkívül jól alakította a vívódó, hol ide, hol oda táncoló karaktert. Jake Gyllenhall is meggyõzött, remélem a Prince of Persia-ban is hozza a formáját majd.
Egyedül az nem tetszett, ahogy öregedtek. Ezt talán normális maszkokkal jobban meg lehetett volna oldani, mert így elég röhejes volt, hogy 40 évesen is hasonlóan néztek ki, mint 18-20 évesen.
A homoerotikus jelenetek végülis megfelelõen redukálva voltak, szóval tényleg nem zavaróak.
Amit kissé még érdekesnek találtam, SPOILER: hogy nõkkel is simán elmentek szeretkezni. Akkor most biszexuálisok voltak? 8D SPOILER
Illetve azért a karakterek nem feltétlenül voltak szimpatikusak, attól, hogy jól alakították azt, amit. Én azért sajnáltam Heath Ledger csaját, SPOILER: mikor meglátta a két férfit csókolózni. Szemétség ez egy nõvel szemben. Legalább ne a házuk elõtt csinálták volna. SPOILER

9/10
reila 2008 szept. 20. - 19:55:04
(246/1093)
Csatlakoznék!!!! Csodás film, és még hogy sok a szex jelenet benne!!!! ha-ha... Órákig elnéztem volna õket......
Ezüstliliom 2008 szept. 20. - 17:32:39
(245/1093)
"...az meg pláne ledöbbentett, hogy ennyi intim jelenet is került bele. Volt amelyiket én át is tekertem, de egyiket sem kívántam végig nézni."

Nem bántásból, de ez elég prûd hozzáálás. Csak annyi szex volt a filmben, hogy érthetõ legyen a történet.
Ezüstliliom 2008 szept. 20. - 17:29:07 Előzmény Tenebra Mors
(244/1093)
És hogy tetszett?
idõjós1010 2008 szept. 20. - 12:02:44
(243/1093)
Én nem erre számítottam.
S..P..O..I..L..E..R
Eszembe sem jutott, hogy mindkettõnek felesége is lesz, az meg pláne ledöbbentett, hogy ennyi intim jelenet is került bele. Volt amelyiket én át is tekertem, de egyiket sem kívántam végig nézni. Másrészrõl viszont nem bántam meg hogy megnéztem a filmet, érdemes volt. Nem egy rossz film ez, és magával a témával sem lett volna bajom, ha kihagytak volna belõle minden csók, és egyéb kicsit merészebb jelenetet. Részemrõl egy 6 és fél pontot ért ez a film.
Tenebra Mors 2008 szept. 19. - 19:38:10
(242/1093)
Mindig is ódzkodtam az ilyen filmektõl, hányingerre hivatkozva, de miután láttam a The Dark Knight-ot Heath Ledger színészi játékával, elkezdtem érdeklõdni korábbi filmjei iránt. S akkor láttam meg ezt. Na, mondom, LOL, buzicowboy-t is játszott? Ennek hatására megváltozott a véleményem, és ma meg fogom nézni a filmet, hányinger ide vagy oda. Ha csak feleannyira is jól játszik Heath Ledger ebben a filmben is, akkor tõlem még durva homokos szexjelenetek is lehetnek benne (persze tudom, hogy nem lesznek, mert ez egy normális film, ahogy utána olvastam). Kíváncsi vagyok. Mást akartam nézni, de mikor láttam, hogy a hábéó ezt adja, azonnal töröltem minden programot 8D. Végre tudni akarom, mitõl vannak így elájulva, illetve minél több Heath Ledger filmet szeretnék látni, hogy utólag megismerjem, és bánkódhassak, hogy egy ilyen tehetség meghalt ilyen korán. (Eddig csak A hazafit ismertem tõle. ) Bár, ahogy nézem a filmográfiáját, sajnos csak e filmtõl kezdve kezdett el kibontakozni igazából. Kár.
reila 2008 szept. 14. - 19:11:16
(241/1093)
Hát igen leggyakrabban teljesen átírják a könyvek film változatát. Én is sok mindenben csalódtam így.....
A gésa emlékiratait csak filmben láttam, így nem tudok véleményt alkotni, az viszonylag tetszett, érdekes világot mutatott be, de nem a kedvencem, szerintem nem is az a fajta film amit az ember a kedvencének mondhat, de persze biztos vannak fanatikus rajongók.
Hát igen ez a film nagyon jól meg volt csinálva, de sajnos csak egyszer láttam....
Samaire 2008 szept. 14. - 19:01:51
(240/1093)
szeretek utánajárni milyen is a könyv :)
ebben szerencsére nem csalódtam nem úgy mint az Egy gésa emlékiratainál - nem azért mert rossz lett volna a könyv...nem, igazán szép történet, viszont így hogy tudom mi van a könyvben számomra hihetetlen volt hogy merte valaki úgy átírni és egy gésa emlékiratai néven kiadni...
nem olvastam mindegyik novellát csak egyet-egyet, de tényleg a Brokeback a leg..
szomorú volt, én is elbõgtem magam rajta, de megérte - nem csak egyszer nézõs :)
az meg hogy egyesek kiakadtak rajta...hát akkor ne nézzék meg, biztos van jobb dolguk annál hogy ezt a filmet és Heath-éket pocskondiázzák - számomra nagy színészek :)
nekem Michelle karaktere is tetszett nemcsak Anne-é :)
reila 2008 szept. 14. - 18:55:51
(239/1093)
Örülök hogy te is olvastad....
reila 2008 szept. 14. - 18:49:25
(238/1093)
Szia! olvastam könyvet! Az összes benne szereplõ novella érdekes a csattanókkal és a vidéki élet motivumával. Természetesen a Brokeback vitte a pálmát...
Samaire 2008 szept. 14. - 18:46:53
(237/1093)
nekem is nagyon tetszett a film és a novella egyaránt - valóban jó érzés hogy nem írták át :)
Heath és Jake fantasztikus volt
nagyszerû film :')
reila 2008 szept. 14. - 18:41:57
(236/1093)
Kedves Pheia tényleg csak 14 vagy???
Mindenesetre jó hogy Így gondolkozol a filmrõl. Egyetértek veled Heath egy "isten"! Minimum. Elnézést a vallásosoktól.
10/10
Pheia 2008 szept. 14. - 18:37:24
(235/1093)
Fú, nagyon szép film, és az ember tényleg át tudja érezni a fõszereplõk fájdalmát. Nem vagyok leszbi, de én sírtam a végén és sztem nem vagyok egyedül. A szereplõk egytõl egyig fantasztikusak, még Anne Hathaway is jól játszotta azt a beképzelt kis pi**át hihihi :). Jake-ék nagyon át tudták élni az egész dolgot, végülis életben is jóba voltak. A filmzene annyira hatásos, hogy elkezdem hallgatni már fetrengek a sírástól. Kicsit vontatott, de nem zavaró, sõt inkább nyugtató hatású.
Heath pedig... Heath egy nem is tudom. Kábé egy isten. Itt kapott lehetõséget, hogy bebizonyítsa, igenis a legnagyobbak között van a helye. Nos, sikerült neki. :)
Heath után a legaranyosabbak a birkák a Brokebacken. Hát szal az tündéri. =P IMÁDOM!!!! 10/10
reila 2008 szept. 14. - 18:32:32
(234/1093)
Jajj...nagyon örülök a sok kedvezõ véleménynek! Örülök hogy ennyi embernek tetszett! Szerintem is az összes díjat megérdemelte volna! Heath egszerûen csodálatos! Nyugodjon békében! Mindenesetre nagyszerû volt hogy elvállalta a szerepet, ezúton is gratulálnék!