reika 2009 júl. 02. - 17:51:49
(373/1093)
A táj gyönyörû:D A film pedig megdöbbentõ. Eddig se ítéltem el a melegeket és ezután a film után se fogom. Heath Ledger nagyon jól játszott. Szerintem nagyon szép film:)
Cullangka 2009 máj. 25. - 17:29:11
(372/1093)
ritka az ilyen melegséget árasztó, szívmelengetõ film:D na jó most csak jó kedvem van! de sztem ha nem ez lenne a stáb, és a 2 fõszereplõ (az üzenete meglenne) de ilyen jó nem lehetne, nagyon beleéli magát az ember és mintha õt bántaná, hogy ogyan bánnak velük!
Gossip 2009 máj. 25. - 16:13:06 Előzmény Cullangka
(371/1093)
Igenigen, én mondtam ezt, hogy elvileg aki utál valamit, az azért utálja, mert titkon fél, hogy benne is bujkál hasonlo. egy barátnõm mondta ezt, amikor egy haverja elkezdte szídni a melegeket. szerintem van benne igazság. :) egyébként teljesen egyetértek, valakit azért elítélni mert más. történhetett volna azzal az emberrel is, akkor mi lenne?! gyötrõdne, hogy mért vannak olyan igazságtalan emberek, akik elítélik? ezen elgondolkozhatnának az ilyen emberek, legalább egy picit. lehet, hogy ugy gondolják, hogy velük ilyesmi nem történhet, de ezt nem tudhatják... bele kéne gondolni ilyen szitukba is...
10/10
Gabriella54 2009 máj. 21. - 23:44:19 10/10
(370/1093)
Tökéletesen egyetértek veled úgy a film, mint a "másság" megítélésében.
Talán annyit, hogy az empátiával kapcsolatban óriási a környezet felelõssége!
hukatti 2009 máj. 21. - 22:59:09
(369/1093)
Lehet, hogy furcsa kijelentés, de szerintem ez egy rendkívül SZÉP film. Mindenestül. Nekem a "melegtéma" sosem volt kérdés. Kiskorom óta tudom hogy van ilyen, és teljesen természetesnek tûnik, még ha elméletileg nem is az. Pedig aztán én sem egy hippi-családba születtem. Sõõt. Az empátia velünk születik, nem hinném hogy meg lehet tanulni. Akinek tetszett, nézze meg A fiúk nem sírnak-ot. Az viszont durva, kell hozzá ideg és még inkább lélek. És akinek nem tettszett, az is nézze meg, hogy észrevegye, mihez vezethet akár csak a puszta undor is. Vagy inkább mégse, nem akarok senkinek tippet adni.
Cullangka 2009 máj. 20. - 17:38:58
(368/1093)
nem nem értettelek félre:) tudom, hogy te is azon az állásponton vagy mint én! és sztem az gusztustalan, ha valaki gunyolódik valaki másságával! sztem azok nem normálisak! valaki itt elötem mondta, (nem tudom már kicsoda, lehet te vagy más, és nem tok pontosan idézni csak a lényegét mondom), hogy aki bántja a melegeket az azért teszi mert fél, hogy benne is van egy kis melegség... és ez sztem teljesen igaz! én nem vagyok az, és engem nem is zavar! de ha az lennék biztos felvállalnám, mert sztem az olyan élet ahol félni kell másoktól, csak azért mert én egy saját nemebõl lévõt szeretek... ez undorító mit mûvelnek egyes emberek csak mert õ egy kicsit más! az ilyeneknek nézném meg az életét, hogy õ nem térte le az útrók élete során... itt direkt nem mondtam, hogy nem tett e valami rosszat, mert a homoszexualitás nem bûn! õk ilyenek! ilyennek kell elfogadni õket!
Gossip 2009 máj. 20. - 17:28:41 Előzmény Cullangka
(367/1093)
Igen ezt tudom, de remélem nem értettél félre. Mert hogy én egyáltalán nem itélem el õket. abban meg, hogy valakinek az a felfogása, hogy híres embereknél nem para a másság, de az átlagnál igen, ez aztán jó nagy baromság. a színészek is átlag emberek, csak éppenséggel az õ munkájuk a kamera elõtt van. soha nem fogom megérteni, hogy aki ennyire elítéli õket, az mért néz meg ilyen filmet, senki nem kötelezi. ha valami baja van, de kezdjen el itt undorodni, hanem kerülje el messzírõl ezeket a honlapokat! (persze ez nem neked szol). a film 10/9- csak a befejezése miatt kap 9et. nem szeretem ha sírnom kell a végén.
pirinyóka 2009 máj. 20. - 15:51:53
(366/1093)
Az ilyen érveket imádom.Tényleg logikusnak tûnnek,még el is hiszik sokan.ne szólj semmiért,ne legyen benned semmi irányában ellenállás,akkor vagy oké,hát persze,hogy jó világ az,csak nem a tisztességeseknek.egyébként pont ezért:Leadgerben sem volt ellenállás mikor még lehetett volna,hát ezér így is járt szegény.Azért bízom abban, hogy a mûvészet teljességéhez,érvényesüléséhez nem csak a homoszexualitáson keresztül vezet az út,azthiszem: nem.A lelkivilágomról meg annyit,hogy minden téren rendben van,még akkor is,ha homofób vagyok,vagy latens homoszexuális szerintetek,meg azok szerint akik így szeretnék láttatni a világot:legyen mindenkinek mindent szabad,fogadjunk el mindent ami gyalázatos.semmit nem kell elfogadni ami gyalázatos,mert én meg azt mondom:ne add magad egy világért,s többet érsz mint egy világ.
pozsizsuzsi 2009 máj. 19. - 21:03:25
(365/1093)
Jajj de jó! Nagy tisztelõje vagy a távoli kuktúráknak és népeknek, csak maradjanak is jó távol! Hm. Érdekes.
Rahel 2009 máj. 19. - 20:28:36
(364/1093)
-Na már megint ezek a mini problémák!!!:DDDDDDD

-Abban a világban, ahol már nincsenek korlátok, ott nagyon nehezen lehet kezelni azokat, akik mégis nyakaskodva ellenállnak!!!!

-Ezért ne is akarjál olyan embereket meggyõzni, akik homo-kat kirekesztik, és úgy gondolják, hogy csak a hetero normális!!!

-Nekik nagyon nehéz belátni, hogy egy hetero sem mindig tökéletes!
-Pedig kérem ez így van!!!!!!
-Ha statisztikákat nézegetünk, akkor azt is láthatjuk, hogy az erõszakoskodások, és az egyéb szexuális bûncselekményeket bizony a hetero-sok követik el a legnagyobb arányban, és ilyenkor keményen vissza lehetne kérdezni, hogy vajon ki a jobb???????:PPPPPPP
Szira 2009 máj. 19. - 20:04:36
(363/1093)
sziasztok. nekem kérdésem lenne.

*****************SPOILER*********************
szóval nem tudom, h ez spoiler-e, de azért beírtam. szóval, a végén azt mondja, h "Esküszöm!". ezt mire mondja?
*****************SPOILER********************* VÉGE

amúgy érdekes film. kicsit illúzió-romboló. :) de tetszett.
Cullangka 2009 máj. 19. - 19:49:31
(362/1093)
ha megnézed a legtöbb sztár kipróbálja a homoszexualitást! pl John Lenont több 100 millióan istenítik, annak ellenére, hogy õ is homokozott! és ez sztem nem igazságos, hogy aki híres attól elfogadják, de egy átlag embernek tilos! én teljesen elfogadom a melegeket akármilyen nyilvánvalóan is azok(vagyis feltûnösködnek) az egyik legkedvencebb sorozatom a Fiúk a klubból (már láttam 3x és megunhatatlan) abban a sorozatban sztem élethûen bemutatják a melegek minden ½fajtáját½ a hajtûdobálótól, a minden este mással, és a visszavonuló heteró viselkedésûig! sztem semmi kivetni való nincsa bban ha valaki meleg, az õ szíve joga, hogy kivel szereti csinálni! a filmet, meg nagyon szeretem! nekem 10/9! igen jó film!
Gossip 2009 máj. 19. - 19:42:06
(361/1093)
Egyetértek Veled. A túl a barátságon, ha jól tudom 2005-ben jött ki, Heath Ledger (RIP)pedig bõ egy éve halt meg ha jól tudom. pirinyóka, szerinted 3 év elteltével jön ki ez rajta? Én is olyanokat hallottam, hogy Joker szerepe miatt volt a túladagolás, persze ez se biztos, hogy igaz, de még mindig valószínübb tény, mint hogy a "Túl a barátságon" miatt. egyébként meg nem értem, hogy mondhatsz ilyet. ha Heath nem bírta volna eljátszani ezt a szerepet, akkor abbahagyhatta volna simán, nem kényszerítette senki. de ilyen egy jó színész. és mivel õ nem ítéli el a melegeket, el is játszotta a szerepet igen jól. és azzal, hogy valakiket elítélni azért, mert valamiben más, amirõl NEM tehet, elég gusztustalan. van egy ismerõsöm, aki azt mondogatja, hogy ha valaki utálja a melegeket az azért van, mert fél, hogy benne is bujkál ilyen. nem tudom, hogy van e benne igazság. csak elmondtam a véleményem. ha meg nem bírod az ilyeneket, mért nézed meg? senki nem kényszerít rá.
10/10
cseri88 2009 máj. 19. - 12:32:28 10/10
(360/1093)
szerintem ha valakit nem hat meg ez a történet, annak elég szegényes lelkivilága lehet. ez a film nagyon megható, én személy szerint teljesen a hatása alá kerültem. nem tudom megmagyarázni, hogy miért de nagyszerû ez a film!!!! Nézze meg mindenki!!!!!
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 máj. 19. - 00:36:13 10/10
(359/1093)
Ha már ennyire Off voltál, hadd próbáljak meg veled némely kérdésben vitába szállni!
Szerinted a pedofil papok normálisabbak? A családjukat verõ szülõk (legyenek akár férfiak, akár nõk) normálisabbak?
Vagy azok, akik pusztán szeszélybõl gyilkolnak? Embert, állatot, egyre megy, csak védtelen legyen az áldozat?
Talán nem a nemi beállítottság alapján kéne megítélni embereket!
pirinyóka 2009 máj. 18. - 22:21:31
(358/1093)
lehet hogy nõ volt a sztori kreátora?ha jól sejtem igen.õ már csak tudhatja,de a fõszereplõ gyógyszertúladagolásban halt meg,úgy tudom.-az viszont nem meglepõ.-Normális emberként ilyet bevállalni,megcsinálni,viszontlátni és ezzel együtt is élni csak nyugtatók segítségével lehet.A kiváncsiság nagy úr,érdekelt mit kell teljesíteni egy oszkárhoz,-hááát lehangoló a trend.Egyébként nõ létemre mindig nagy rajongója voltam a férfi nemnek.Mondom a FÉRFI nemnek.Ezután,meg azután,hogy az euroviziós dalverseny gyõztese azt válaszolta-egy nyilván provokativ-újságírói kérdésre,hogy kár volt megrendezni moszkvában a homoszexuális vonulást,hisz maga a dalverseny is az volt tulajdonképpen mindenekmellett,vagy után?-már minden hímnemûrõl azt gondolom,hogy az,mert minden azt sugallja: korcsosítjuk,silányítjuk magunkat,úgy látszik ez a trendi.És még törvényes is:aki normális megkapja az ócskák bélyegét:homofób,mert félti a nõket,a férfiakat,a gyerekeket,fiatalokat.Ha nemsokára eltûnnek a normális létezés feltételei számunkra,mert minden természetellenesnek felmentést adunk,mindenki bûnös lesz benne aki ehhez buta,önigazoló elméleteket gyárt.Filmet,politikát,törvényeket,bármit,mert magánügy,de ne legyen támogatott divat,trend belõle....mindennapos mónikasóóó--tanítsuk és terjesszük,reklámozzuk az ócskaságot,hitványságot,züllesszük a fiatalokat?Nem marad más eszköz a tiltakozásra ellenükben,csak az esetenkénti durvaság,brutalitás-miközben jogaikra hivatkoznak,mindent keresztülvisznek,elérnek,amit csak akarnak.Házasodnának?Vonulnának?Parádéznának?Bárokat nyitnának?--lehet!Szülõként_melyikünk nem félti gyerekét?van -e jogunk tudni-ha már olyan rohadtul Büszkék magukra hogy melyik intézményben,melyik tanár,oktató az aki saját neméhez vonzódik?szerintem ott lenne lényeges felvállalni az igazságot,hogy mindenki tisztában lehhessen azzal kire bízza a gyerekét mondjuk olyan identitás keresõ korszakában.na ennyit errõl.
Gossip 2009 máj. 18. - 16:31:50 Előzmény 102kiskutya
(357/1093)
Akkor minek nézted meg? :)
Rahel 2009 máj. 18. - 16:27:42 Előzmény bourne
(356/1093)
-":))) ... akkor inkább tényleg menj aludni és ne fejelgesd a billentyûzetet :)) ..."

de már megint ez az olasz ... semmi mást nem tudok olaszul, mint amit egyszer egy kedves barátnõm betanított nekem a marketing vizsgámra / és még véletlenül sem fogom helyesen leírni, csak fonetikusan / : non szapévó sztudiáre, mi diszpiácse :))) volt még aztán tovább is, csak azt már nem tudom :)))

jó éjt ... álmodj meleg tájakról és hideg fagyikról :)))

-Na a klavi megmenekült, de én meg rosszat álmodtam!!::((((
-Nem volt ott sem meleg tenger part, sem finom olasz fagyi, de még csak üres tölcsér sem!!:(((((((


-Hát így jártam, neked meg további szép napot!!!!!!!!
Jazz8 2009 máj. 18. - 11:08:22
(355/1093)
Nagyon tetszett a film!
Benne van minden ami a mai embereket jellemzi a melegekkel kapcsolatban!

Örülök, hogy elkészült a film!
10/10
Minona310 2009 máj. 18. - 08:44:55 10/10
(354/1093)
Ez egy döbbenetesen jó film.